Sezóna 2017

vše o dění ve Formuli 1
Odpovědět

Kdo bude šampionem v roce 2017?

Anketa končí za pát 24.03.2017, 01:45

Lewis Hamilton
2
29%
Valtteri Bottas
0
Žádná hlasování
Daniel Ricciardo
1
14%
Max Verstappen
1
14%
Sebastian Vettel
3
43%
Kimi Räikkönen
0
Žádná hlasování
Sergio Pérez
0
Žádná hlasování
Esteban Ocon
0
Žádná hlasování
Felipe Massa
0
Žádná hlasování
Lance Stroll
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 7

Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

No, ale taky to někdy musel zase zachraňovat Seb. Na YT je strašná spousta Hamiltonofilů a Verstappenofilů, pochopitelně, protože to jsou takoví viditelní jezdci. Drtivá většina z nich si myslí, že Vettel nic moc. Ale já 100% vím, že by Lewisovi do smíchu nebylo, kdyby začínal sezónu 2017 se Sebem místo s Valtterim. A to i přesto, že se Sebem by Lewis jistě vycházel mnohem líp než s Rosbičem (nebo Seb s Markem nebo Lewis s Fernandem).

S F138 na Nordschleife zatím pod čtvrt minuty od WR (1. sektor 1 s od WR). Ale to je s touhle psycho verzí 1.11.3 a s low downforce setupem. Mě teda krajně točí ten udušenej pocit high downforce setupu na trati s několika dloooooouhýma rychlejma úsekama, ale před změnou verze hry ho ještě vyzkouším. Každopádně chci s F138 v AC na NS pod 5 minut. Současnej WR je 5:01,846.

BTW: O2 teď nějak drsně zrychlilo net (aniž bych měnil tarif nebo modem).

Can't touch this... :lol: :lol: :lol:

25. 1. 2017: F138 NS 11 sekund do WR, 13 sekund do 4:xx,xxx. Většina zbývajícího času do WR je otázkou posledního sektoru, kam se zatím podívám jen občas, protože jízdu abortuju po první větší chybě. Tím se postupně prokousávám dál a dál. První sektor je už dostatečně OK. Osobní best je 0,xxx od nejlepšího sektoru, kterej jsem našel (1:20,2xx). Každopádně stav NS je tak špatnej (v reálu), že jet tam s F1 naplno by byla holá sebevražda. Trať by se musela srovnat, aby to bylo "rozumný". Všude samý hrboly, nerovnosti a nevhodný zakřivení povrchu, hrůza. To si taková úžasná trať nezaslouží. Jako kdyby neměli dost peněz od návštěvníků, automobilek atd. Udělat tu trať komplet super je otázka pár desítek mega. To by pak bylo jiný svezení. Z člověka by to ve formuli nevyklepalo duši. Na světě jistě není ikoničtější trať, tak co blbnou?

Tak při první další jízdě zmizely dvě sekundy v posledním sektoru, takže 9 s do WR, 11 s do 4:xx,xxx.

Další sekunda a půl, zbývá 8 s do WR, 10 do 4:xx,xxx. Po prvním sektoru jsem byl 0,4 s za WR. Jedu teď verzi 1.7.5, ale žádný rozdíly nepozoruju. Akorát jsem upravil teplotu vzduchu na 10 °C podle WR. Navíc WR je udělanej ve verzi 1.11.4, tzn. asi úplně nejnovější.

Další 1,2 s. 7 s do WR. Osobáky v druhym a třetim sektoru.

5:08,999 (technicky tedy stále 9 s do 4:xx,xxx, ale prostě už to není 5:09,xxx), osobáky v prvním a druhém sektoru. V prvním sektoru jen 0,2 s za WR. Tempo bylo mnohem lepší, ale ve třetím sektoru jsem vyjel do trávy a ztratil minimálně sekundu či dvě.

5:08,841, takže už 6,xxx s do WR a 8,xxx do cíle 4:xx,xxx, osobák ve třetím sektoru. Je tam ještě spousta času k lovení... Součet nejlepších sektorů je cca 5 s od WR. V prvnim sektoru vidim rezervu cca 1 s, ve druhym cca 3,5 s a ve tretim cca 4,5 s, takže 4:xx,xxx by mělo vyjít (WR v pohodě). Musim spát... :lol: Ale začíná mě to bavit. A to je dost úleva, po těch obavách, že práce na tom nebude mít efekt. Nepozoruju furt žádnou změnu fyziky oproti 1.11.3, takže jestli tam nějaký změny jsou, tak asi u jinejch aut. Tady byl asi hodně matoucí ten odlišnej setup auta.

26. 1. 2017: 5:07,665, osobák ve třetím sektoru, 5,xxx s do WR.

5:07,496, několikrát už jsem měl 1. sektor lepší než WR. Bylo to rozjeté na 5:06,xxx (+ potenciální osobák ve třetím sektoru), ale na konci jsem duchem seděl v osmirychlostním SF15-T, takže na "dvojku" jsem z "osmičky" přeřadil šestkrát (čili jsem přeřadil ze sedmičky na jedničku a málem neudržel auto na silnici). :lol: Tím jsem ztratil minimálně půl sekundy.

Update: Tak jsem koupil AC (takže současná verze je 1.11.4) a přihlásil se do RSR. Protože mým dlouhodobě nejoblíbenějším (přestože jistě ne nejrychlejším apod.) autem je Toyota Supra MkIV (od dob TNFS/TNFS:SE, kde měla nejlepší handling ze všech 8 normálních supercars), tak jsem s tím zajel první kolo v RSR. Po pár opuštěních trati jsem jel velmi opatrně, abych dojel do cíle bez diskvalifikace kola, takže čas nebyl nic extra, ale aspoň jsem zajel nejvyšší maximálku ze všech lidí v tabulce (a dokonce ani ne těsně nejvyšší - druhý nejrychlejší má 256, já měl 258). I v jediném předtím dokončeném kole (před instalací RSR) jsem měl 257, takže kluci tam něco dělají špatně, protože je určitě dosažitelná ještě vyšší rychlost než 258. Akorát je hrozná škoda, že to auto je japonský, tzn. řízení vpravo a pouze 280 koní. Já jsem zvyklý na americkou/evropskou verzi s řízením vlevo a drasticky vyšším výkonem (kolem 320 koní). Tohle auto je pocitově chcíplý... Ve hře kecaj, protože má 0-100 km/h za 5,0 tak akorát z kopce... :lol: :lol: :lol: Japonský mělo kolem 5,7, Amerika/Evropa cca 5,3. Když se jede do kopce a řadí ze dvojky na trojku, tak by člověk vůbec nevěřil, že sedí v mašině s takovým výkonem a krouťákem. Je to prostě mizerně, ale opravdu mizerně zpřevodovaný. Měli dát např. 60-98-136-174-212-250 (když je to auto normálně omezený na 250) při Pmax.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

https://www.formula1.com/en/latest/head ... -2017.html

Takže již tak velmi špatný systém rozhodování o penalizacích půjde úplně do kytek. Lidi typu Verstappen si můžou mnout ruce... Vzhledem k tomu, že stewards mnohdy zjevně nejsou schopni vidět, kdo situaci ve skutečnosti způsobil, je tohle jen další krok špatným směrem. Jediné, co ten systém potřebuje, je zavést trvalou sestavu stewards, kteří tomu opravdu rozumějí (což vylučuje minimálně polovinu z těch, kteří byli v posledních letech použiti) a nejsou líní to před vydáním rozhodnutí pořádně prozkoumat (což mnohdy znamená kvalitní rozhodnutí až po závodě místo nekvalitního rozhodnutí hned). A to, že člověk dostane penalizaci do dalšího závodu, když si ji nemůže vybrat během současného závodu, to je snad naprostá samozřejmost, kterou v roce 2017 není nutné doplňovat.

Assetto Corsa - Monza: Oni jen z nějakého důvodu dříve používali jiné body hranic sektorů. Proto ten první sektor byl nereálně krátký atd.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

RSR je addon, ktery nejak meni top speed a jine fyzikalni vlastnosti auta? 1.11.4 je posledni verze na PC, konzole maji starsi verze.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

RSR jen posílá časy na net, do hry nijak nezasahuje, co se setupu a vlastností auta týče. Teď jsem trochu jel tu Supru, v tabulce zatím 8:17, WR je 8:04,xxx, ale součet sektorů mám cca 8:10, takže už je to relativně blízko. Teď bohužel nemám až do pátku moc čas, ale pak se na to mrknu. Při tom dalším kole (online druhý, celkově třetí dokončený bez vyjetí z trati), bylo další mírný zlepšení vmax (259), ale jistě jde přes 260. Akorát musím změřit optimální body řazení atd. Ale je to ukrutná nuda, ta "rychlost" téhle Supry (resp. ten pocit z jízdy, je to jako v Lexusu LS 400, hladký, nenásilný, v TNFS:SE byla nesrovnatelně dravější a zábavnější). Už se těšim na WR, abych mohl jet tu F138. To je skutečná zábava, jedna zatáčka za druhou, frnk, frnk... :lol:

1. WR v AC (MkIV Drift na NS) - ale zatím to byla jen taková srandička. Byl tam jen jeden čas a ten stál za prd. Tak jsem ho o 17 sekund překonal na první dokončený kolo... S tím autem jde zajet o mnoho sekund lepší čas. Ale aspoň je mnohem zábavnější než standardní MkIV. Nicméně už z principu tu normální MkIV musím zlomit jako "první" (před F138).

2. WR v AC (AE86 Drift na NS), opět jen srandička - zkoušel jsem prostě všechny Toyoty a shodou okolností v této tabulce byl jen jeden člověk. Teď v MkIV je to radost, protože to auto je oproti AE86 krásně svižné. :lol: :lol: :lol: Zatím jen zlepšení o 2 sekundy / 2 pozice, ale přišel jsem na pár dalších věcí, které mi usnadní cestu. Osobák u vmax (ne v tom kole, které je na RSR) 260, ale doufám, že to brzy půjde ještě o kus výš.

Tak zatím 261, ale trochu jsem to tam podělal (u turisťáckýho Bridge) a nemám zjištěný ty optimální otáčky řazení, tak snad aspoň 262 vyjde.

Další 2 sekundy / 2 pozice, navíc s vmax 261, takže spokojenost. A na další 2 pozice stačí 3 desetiny. :D

Další 2 pozice, teď už sem 4. A teď už taky začne přituhovat. 3. místo bude pohoda, ale 2. a 1. bude ten správnej masakr. Setup tam hraje klíčovou roli.

Optimální řazení Toyota Supra MkIV v Assetto Corsa
1-2: 63 km/h (cca 6500 rpm)
2-3: 107 km/h (cca 6600 rpm)
3-4: 140-149 km/h (cca 6050-6450 rpm)
4-5: 182-188 km/h (cca 6100-6300 rpm)
5-6: 222-227 km/h (cca 6150-6300 rpm)

BTW: 63-107-149-188-227 zdánlivě vypadá celkem slušně (rozdíly 44-42-39-39 km/h, což je mimořádně vyrovnané, takhle by to bylo super). Problém je však v tom, že šestka je příšerně dlouhá. Už pětka vytáhne skoro maximálku auta. Takže VŠECHNY rychlostní stupně jsou moc dlouhé (vyjma jedničky - už takhle je příliš krátká - traction control to ani nedokáže zkrotit), přestože jsou hezky rovnoměrně rozložené. Tohle je přesně případ LS 400 (1998-2000) - čtyřka vytáhne těch cca 250, které to maximálně jede, pětka je zpřevodovaná dost nad 300. Jenže u pohodlného velkého auta to má nějaký smysl - hluk, spotřeba atd. Ale Supra je sportovní auto, takže killnout zrychlení jen tak bez jakéhokoli důvodu je u něj šílenost (nota bene s dohodnutým omezením výkonu na 280 koní, což je paradoxně méně, než má i to blbé LS v sérii). Naštěstí to ale není taková katastrofa jako např. starý Viper, kde z šesti rychlostních stupňů měly nějaký smysl 4 (čtyřka vytáhla skoro maximálku, pětka vytáhla omezenou maximálku a šestka ani maximálku nevytáhla, protože to byla cruise speed na úsporu paliva - kilo při cca 1300 rpm). Být těch 6 rychlostí seřazených rozumně, tak to mělo úplně jinou dynamiku... :roll: :roll: :roll: Jenže ten Viper měl skoro o polovinu vyšší výkon než Supra v Assetto Corsa (přes 400 koní při podobný hmotnosti), takže to furt jelo fajn.

Další dvě sekundy. Osobáky ve všech třech sektorech už cca dostačující na WR. Teď je sešít dohromady... Jezdí se s tím čím dál tím líp, pochopitelně. Tři kluci nade mnou v tabulce mají v AC celkem 44, 173 (zatím nejvíc, co jsem u někoho v AC viděl) a 74 WR. Do toho posledního nezbývá už ani sekunda... Do WR 6,6.

U mostu před koncem jsem byl o další 2 sekundy dřív, ale bohužel ztráta kontroly při finálním brzdění (obrubník, klasika)... Nicméně pod 8:10 už je za rohem. Teď už je taková ta fáze sžití s vozem a tratí, kdy můžu pohodlně tlačit fest - dolaďovat místa, kde jsem dřív jezdil opatrně. U týhle simulace je super, že replaye vypadají opravdu nádherně - jak pracuje podvozek atd. Tak se těším, že bude důvod udělat nějaký video (WR - tedy pořádnej, ne ty dva, co už mám). Limit tohodle auta je dost možná 7:xx,xxx. Ale to tedy zkoušet nehodlám... :lol: :lol: :lol: Na rozdíl od F138, kde 4:xx,xxx chci za každou cenu.

Dalších pár milisekund.

Mam 8:09,825, ale není to online. A měl jsem rozjetý 8:08,xxx (u mostu před koncem), ale ten konec je masox... A znovu zkažené 8:08,xxx. :roll:

Uffff, tak 8:08,248 (vmax jen 258), 3. místo, do 2. místa zbývají 4 desetiny, do WR 3,6 s. :D :thumbsup:

Teď už jen doladit jízdu a setup a je to hotové... Naštěstí setup je u tohoto auta velmi omezený - má smysl měnit pouze několik parametrů. To nejnáročnější (rychlostní stupně) je pevně dané. Úleva...

8:07,422 (vmax opět jen 258, hmmm, divný), 2. místo, do WR zbývá 2,7 s. :D

Když se podívám na vývoj časů jednotlivých jezdců, tak mám absolutně nejrychlejší 2. sektor (v současné verzi rozmístění hranic sektorů). V hlavní tabulce píšou nesmysly (že mám i nejrychlejší 1. sektor), neuvažují časy uvedené ve vývoji časů. Součet nejrychlejších sektorů je 8:03,957. Historicky nejrychlejší kolo je 8:04,410, takže to budu brát jako cíl (místo toho současnýho rekordu 8:04,635).

F138 má součet nejlepších sektorů 5:00,174. Takže pětiminutová hranice bude masakr největší... :lol: :lol: :lol:

Hmmm, tak vedoucí tabulky F138 má tak trochu podezřelé info - kromě toho, že používá 100% stability control apod. (jak může tabulka uvádět lidi s tak různým nastavením??? Minimum pro zápis do tabulky by mělo být nastavení Pro ve hře!), tak má hlavně TEPLOTU VZDUCHU (a tratě) 0 °C! Tak jsem to kolo nahlásil k prověření. Ale zase je fakt, že RSR uvádí spoustu věcí špatně. Např. já mám jeden (více než desetiletej) monitor 2560x1600, ve hře je normálně nastaveno single screen, ale RSR hlásí TRIPLE screen. :roll: Každopádně ten čas toho kluka je dosažitelnej (a vzhledem k jeho novým nejrychlejším sektorům jsou taky dosažitelné 4:xx,xxx), takže možná nepodvádí.

Teaser: https://www.youtube.com/watch?v=n4qZVcLxZ6M

Tak už jsem málem měl svěťák!

Get ready for a shocking lap time!!!

8:05,174 - nejlepší první sektor vůbec - o více než 0,4 s (zlepšení osobáku v tom sektoru o více než 1,6 s - z 2:06,896 na 2:05,274!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ), k tomu osobák ve třetím sektoru (kde jsem ovšem chybami ztratil minimálně sekundu, takže opět téměř WR). Do WR zbývá 0,539 s. :D

Ale tohle ještě nebyl ten shocking lap time, o kterym jsem mluvil... :wink: Ten bude, až budu mít čas lepší, než byl součet nejlepších dosavadních sektorů... Tzn. lepší než 8:03,957...

8:04,666 - osobák ve třetím sektoru o cca 1 s. Není to online, ale bylo to OK kolo. On totiž ten program nepočítá kolo, těsně po kterym se vyjede z trati, což jsem z legrace udělal (hodiny). Do WR zbývá 0,031 s. :lol:

Tak online mam 8:04,800, ale jsou tam dvě psycha - zaprvé je tam novej rekord prvního sektoru, kterej je o dalších 0,659 s lepší (takže už je lepší více než o 1 sekundu vůči komukoli jinýmu v tabulce :shock: ), a zadruhé mám jen 0,165 s od WR, přestože ve 3. sektoru jsem byl o více než 1,5 s pomalejší než můj vlastní osobák (kterej je navíc o 0,3 s horší než nejlepší sektor někoho jinýho, takže jsem v tom sektoru prostě ztratil skoro dvě sekundy). Současnej součet nejlepších sektorů je 8:02,893.

Prča, nad WR jsem vedl o více než 2 s, ale bohužel nic... :lol: Ono se stačí podívat na ty počty kol (dokončených 48 / nedokončených 1372) a je dost jasné, že se s tím moc nepářu, co se opatrnosti týče... :lol: :lol: :lol: Nicméně je to fakt super jízda, s tímhle autem. I přesto, že je chcíplejší než v TNFS:SE. Je prostě tak super vyvážené a má tak ultra brzdy, že to je balada. Chci mít na Nordschleife rekord se všemi auty a s F138 na všech tratích (ty ostatní kombinace auto-trať mě nezajímají), takže budu mít příležitost ta ostatní auta dostatečně poznat. Ale nemyslím si, že by mezi nimi bylo moc takových, která jezdí takovým způsobem jako MkIV. Jsou sice rychlejší auta, ale to je něco jiného. Vlastnit MkIV musí být zážitek jako prase... I bez jakýchkoli úprav.

Tak je to doma... WR 8:04,142 :D :D :D - tzn. lepší než současný i všechny předchozí (před mazáním tabulek vloni) rekordy. V prvním sektoru téměř vyrovnaný nejlepší čas vůbec (ovšem jen papírově - v tom, co je napsáno na RSR - v nedokončených kolech jsem se zlepšil cca o dalších půl sekundy - kolem 2:04,000), ve druhém sektoru nejlepší čas vůbec (nejen osobák) a ve třetím sektoru ztráta více než sekunda na osobák. Každopádně lze zajet 7:5x,xxx, ale kašlu na to, F138 je příliš lákavá! Ten cheater už má pod pět, než mu to smažou. Já to chci za regulérní teploty, kterou lze ve hře skutečně nastavit a ne nějak podvodně upravovat soubory, se zapnutým opotřebením pneu, zapnutým poškozením auta, zapnutou spotřebou paliva, atd. Prostě tak, jak by to hypoteticky šlo zajet i v reálu (pokud by někdo moc chtěl umřít).

Video: https://youtu.be/r-7bolsGwQY

F138 zatím 10. pozice, 10 sekund do cíle. (Nepočítám ty výsledky předtím.)

Osobák v 1. sektoru - o více než 1 s lepší než v tom 10. čase.

7,xxx sekund do cíle, osobáky sektorů se blížej 5 minutám. :D

Sice žádné zlepšení celého kola, ale osobák v prvním sektoru cca na hodnotě dostačující pro 4:xx,xxx. :) Navíc zcela zásadní přepracování setupu, který už teď umožňuje bez dalších úprav dosažení 4:xx,xxx. :thumbsup:

5,xxx s do cíle

Tak to vypadá, že je po srandě... Ti dementi opět "aktualizovali" hru (na 1.12), přičemž podle pár hodin ježdění to vypadá, že naprosto zmrvili fyziku F138 (auto je cca OK, ale prostě to víc klouže a dříve dosažitelný čas pod 5 je zcela mimo - bez assistů a podvádění s teplotou atd.). Nevzdávám to, ale minimálně budou třeba další úpravy setupu, přestože ten, který jsem měl uložený, byl pro verzi 1.11.4 super. Ještě taky zkusím nějak vrátit verzi 1.11.4, ale ofiko to asi nepůjde, co jsem četl...

Tak na to prostě kašlu, jsou to idioti, jako naprostá většina programátorů (Microsoft, Adobe, EA, atd.). Nejdřív horkou jehlou spíchnou nějakou sračku, pak to dvacet let "vylepšujou", tzn. měněj vlastnosti, na který si lidi zvykli (nebo se kterejma jsou dokonce zajetý WR), a přidávaj vlastnosti, který nikdo nepotřebuje (např. teď ty nový fiktivní tratě - to snad ani není možný, že věnujou čas takovejm hovadinám, místo aby odstranili ZÁSADNÍ a snadno napravitelný nedostatky, např. špatný a chybějící popisy položek setupu F138 atd. atd. atd.)... Podle toho, co jsem zkoušel, jsou všechny pořádný WR v prdeli (že s novou verzí buďto starý rekordy nejde překonat vůbec nebo je to mnohem těžší). Je možný, že je v prdeli jen F138, protože přesednout z formule do normálního auta je průser (zkoušel jsem Supru a GT3 RS). Je dokonce možný, že by i tu F138 šlo v 1.12 nastavit tak, aby šlo překonat 5 minut. Ale prostě nemám náladu FURT něco ladit jako debil, když to prostě už DÁVNO fungovalo OK (třeba verze 1.7.5, co jsem viděl). Navíc prostě nepřipadá v úvahu, aby v tabulkách byly rekordy zajetý za naprosto odlišnejch podmínek (jiná verze SW, jiná úroveň assistů). To totiž přesně nahrává cheaterům a jiným dementům, jako je ten, který má rádoby pod 5 minut, ale za regulérních okolností (v té verzi 1.11.4) by byl rád za 5:02 (což je sice pěknej čas, ale prostě je to úplně jinde). Správnej postup je jedinej - fyziku (obecnej model hry i parametry jednotlivých aut) POŘÁDNĚ udělat ROVNOU, pak už na to NESÁHNOUT a POUZE dolaďovat grafický chyby apod. maličkosti, který nelikvidujou WR a vůbec zážitek z jízdy. Jako fakt, napráskat tam 150 aut, z nichž nebylo na začátku pořádně udělaný snad vůbec žádný (fyzikálně - že je všechny následně pozměnili), to je vyloženě trestuhodný... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :twisted: :twisted: :twisted:

Tak potěšující zpráva - i v této verzi lze překonat rekord se Suprou na Nordschleife. Tak jdu na to...

Tak nic, ta hra je úplně popravená. Dřív ta Supra měla nesmyslnej heavy understeer, teď zatáčí OK, ale ty gumy zase zcela nesmyslně kloužou (ty debilové asi nemaj páru, co jsou poloslicky, gumy ve hře kloužou víc než normální silniční gumy na Supře). Ten frajer, kterej udělal novej WR, byl po prvních dvou sektorech o 0,8 s za mym starym WR (oba sektory horší než já), jen v posledním sektoru neudělal ty chyby, co já (ztratil jsem tam asi 1,4 s oproti nejlepšímu času toho sektoru, přestože jsem měl mnohem větší maximálku). Když to teď jezdim, tak je to tak otravně nudný a nereálný, že mě ani nehne s tím ztrácet čas. Znovu a znovu se koukat, jak v prvních dvou sektorech absolutně nemůžu dosahovat dříve běžných časů, je naprosto demotivující. Proto se do třetího sektoru ani nepodívám.

Seženu cracklou verzi 1.11.4 a budu jezdit jen pro videa na YT, nehodlám čekat, že to zase za dva týdny nějak ještě víc podělají...

Tak OK 1.11.4 jsem zatím nenašel, ale 1.11.3 jede v pohodě. Je to propastnej rozdíl, ten handling. Mimochodem, zkusil jsem takovou klasickou srandičku - jet celou Nordschleife na jeden rychlostní stupeň. Použil jsem výchozí setup F138 ve hře. Zkoušel jsem postupně sedmičku, šestku, pětku a čtyřku. Na pětku jde zajet kolem 5:30 (já měl 5:36, ale to by šlo radikálně vypilovat, je to hodně nezvyklý)! To je pěkně psycho, když uvážím, že maximálka na rovince je jen kolem 265 km/h, zatímco normálně se tam jede přes 330. Takže veškerý vyšší zrychlení na nižší rychlostní stupně + vyšší rychlost na šestku a sedmičku ušetří dohromady jen kolem půl minuty! To je opravdu síla, u takhle dlouhý a různorodý trati... A to ještě není korektní údaj, protože to mluvíme o jízdě s jiným setupem. U toho výchozího setupu je ten rozdíl mezi normální jízdou a jízdou jen na pětku ještě podstatně menší - kolem 20 s!

Tak jen na pětku už mám 5:29,124. Teď ještě těch 4:59,xxx s využitím všech stupňů. :lol: :lol: :lol: Když se to vezme v řeči rychlostí, tak na pětku mám průměr 227,863 km/h, na 4:59,999 je potřeba 249,984, neboli o 9,7 % rychlejc. Navíc samozřejmě i na tu pětku by šlo jet mnohem líp, o několik sekund, cca na 230 km/h. Takže zkrátka pod 5 minut nemůže být neřešitelná věc.

Na jedničku jde pod 8 minut (líp než Supra MKIV na všechny rychlostní stupně!), na dvojku pod 6:45, na trojku pod 6:05 (podstatně líp než nejrychlejší kolo v historii 6:11,13!), na čtyřku pod 5:45, na pětku pod 5:30, na šestku je to ovšem horší, protože akcelerace je příliš nízká, a na sedmičku je to ještě horší.

Zlepšení o 3 desetiny... :lol: Ale byl to super pocit, protože jsem to prostě teď zapnul a v prvním kole to zajel... Dnes chci každopádně být pod 5 sekund od cíle. V neděli pod 4, v pondělí pod 3, v úterý pod 2, ve středu pod 1 a ve čtvrtek by to konečně mohlo klapnout... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Je to porod, hlavně to nastavení auta. Je to tak rozmanitá trať, hrbolatá atd., že prostě člověk neví, kde leží ten optimální kompromis... Šílenost, co se setupu týče. Ale o to cennější bude finální výsledek... Už aby to bylo, protože tohle je nelidská záležitost... :lol: Je fakt neskutečný, když si člověk z F138 sedne do tý Supry a najednou má pocit, jako kdyby plaval v oleji, hustym - trať tak ukrutně pomalu teče kolem něj... Síla. No, za všechno nejlépe mluví ta výše uvedená skutečnost, že s tímhle setupem zajedu Nordschleife na jedničku rychlejc než se Suprou na plný pecky s vytřeštěnejma očima... :shock:

Dalších 0,6xx s. Do dnešního (sobota 18. 2. 2017) cíle zbývá už jen 0,030 s. :D

Tak za dnešek mám hotovo. :D Dokonce díky dalšímu zlepšení o více než 0,6 s mám blíž k zítřejšímu cíli než k tomu dnešnímu. Ten setup, který používám, by měl bez problémů stačit. Teď už tam jen dolaďuju maličkosti.

Tak mám hotovo i za zítřek. :) Další cca 0,5 s. Teď už zbývá jen 3,8 s. Ale jsou to tedy sekundy VYDATNÉ. :lol: :lol: :lol: Hlavně ta poslední... Jsem 2 s od skutečnýho rekordu (protože toho cheatera/assistenta nepočítám).

Neděle: Zatím žádné další zlepšení celkového času, ale sektory se zlepšují fest a cca 2 minuty z 5 jsem už párkrát držel krok s tím časem 4:59,667 (což je drsně lepší než WR 5:01,846 - ten už jsem měl párkrát na dosah). V prvním sektoru často dosahuju potřebného času.

Fun drive 5:29,124 s F138 na pětku bude po uploadu tady: https://youtu.be/nIdq-omjrDU

22. 2.: Práce zdárně pokračujou. 1. sektor už jsem měl zdaleka nejrychlejší vůbec (nejrychlejší regulérní je 1:19,693, nejrychlejší toho šaška je 1:19,680, já měl pod 1:19,500). Rekord je na dosah (přestože celý kolo jsem ještě nedal pod 5:03,8), na 5 minut musím ještě máknout...

24. 2.: Tak dnes zatím dvě zlepšení - o 0,070 s a 0,500 s. Jsem pod 1,5 s od rekordu, přičemž v té poslední jízdě 5:03,306 jsem na konci brzdil příliš opatrně, aby se to nerozhodilo, takže jsem nedobrzdil včas a ztratil výjezdem půlkou auta mimo trať minimálně 0,5 s (podle času u bridge). 5:03,xxx jsem měl xkrát, mnohdy se zásadním zpomalením (více než 1 s). Takže WR je skutečně už jen otázkou neudělání zásadní chyby, nikoli hledání dalších míst ke zlepšení. Doufám, že se dnes dostanu aspoň na 5:02,xxx.

Dalších 0,270. Do nového WR zbývá 1,191 s :D , do celkového cíle 3,037 s.

Potvrzení prvního sektoru pod 1:19,500 - 1:19,491 v legálně dokončeném kole. WR má první sektor 1:20,536, tzn. o 1,045 s víc, přičemž první sektor by měl být vzhledem ke zdaleka největšímu počtu úspěšných projetí nejkonzistentnější ze všech. :shock: A to jsem nepoužil ani "kapku" KERS.

Taky jsem přišel na to, že jsem KERS nevyužíval ani zdaleka optimálně! Je tam potenciál úspory minimálně 1 s!

A v neposlední řadě jsem dnes cvičně rozebral volant, abych dotáhl uvolněný šroub (jak jsem se domníval), načež jsem zjistil, že už sto let jezdím s rozbitým volantem! :lol: :lol: :lol: Je prasklý plast kolem ložiska, takže volant nedrží pevně polohu a kývá se (sice mírně, ale i to je bohužel fatální problém, když se člověk snaží jezdit precizně). Nemohl jsem uvěřit vlastním očím, když jsem uvnitř místo očekávaných kovových držáků uviděl kolem ložiska sotva 1 mm tenký plast, který absolutně nemá šanci vydržet nápor stovek tisíc km! Kvůli opravě teď 24 h nemůžu jezdit... :mad: Zjistím přesně, jakou konstrukci mají běžně dostupné volanty a koupím ten, který je skutečně robustní, ne jako tenhle špatný vtip (a za ty prachy, to se vyloženě posrali - hlavně že pádla a volant jsou z nerezové oceli, ale nosná konstrukce je z TENKÉHO plastu, ty voe, mě jebne). Vsadím boty, že kdybych rozdělal stařičký Logitech Wingman Formula Force z roku 1999, bude ta konstrukce PODSTATNĚ lepší. Tam to bylo už na dotyk pevné jako prase.

27. 2. Tak po opravě volantu zatím jen rekord v prvním sektoru 1:19,413 (poměrně drsné zlepšení, protože tady už je každá setina těžká - ale dosažitelný limit je kolem 1:19,000) + nejlepší osobní součet prvních dvou sektorů. Následná chyba bohužel znemožnila osobák, ale každopádně kolem regulérního WR 5:01,8xx střílím často. První 4 minuty z 5 jsem nad ním už několikrát vedl. A první 3 minuty z 5 jsem držel krok s tím podvodníkem.

Tak ještě první sektor 1:19,348.

28. 2. Tak novej osobák 5:02,859 a osobák ve třetím sektoru o 0,4 s. :-)

V nové verzi 1.12.3 někdo bez assistů zajel 5:00,051, tak to vyzkoušim. Ale zavání to cheatem (verze 1.12 byla podle mínění různých lidí pomalejší než 1.11.4, tak bych se divil, kdyby 1.12.3 byla zase dramaticky rychlejší). Navíc čas prvního sektoru je jen 1:19,091, což je opravdu psycho, zatímco druhej sektor je normálka. Navíc jsou tam divný zlepšení, na člověka, kterej ještě před chvilkou měl 5:04,xxx. Např. to jeho poslední zlepšení bylo o víc než 1 s. Hmm... Divný...

První sektor 1:19,234. Dnes už třikrát 5:02,xxx. První půlku jsem vedl nad tím podvodníkem 4:59,667.
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne úte 28.02.2017, 13:32, celkem upraveno 17 x.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

F1 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Tak nám teď kluci ukážou káry:

Sauber C36 (Ferrari) February 20 Online
Renault R.S.17 (Renault) February 21 London, UK
Force India VJM10 (Mercedes) February 22 Silverstone, UK
Mercedes F1 W08 (Mercedes) February 23 Silverstone, UK
Ferrari TBC (Ferrari) February 24 Fiorano, Italy
McLaren MCL32 (Honda) February 24 Woking, UK
Williams FW40 (Mercedes) February 25 TBC
Toro Rosso STR12 February 26 Barcelona, Spain
Red Bull RB13 (TAG Heuer) February 26 TBC
Haas VF-17 (Ferrari) February 26 TBC
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Pascal

Příspěvek od Jakub Krčma »

Pascal nenastoupí do testů kvůli zranění z RoC.

https://www.formula1.com/en/latest/head ... -test.html
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

https://www.formula1.com/en/latest/head ... sf70h.html

Tak podle toho, co jsem zatím viděl, bych Ferrari tipoval na šampiony konstruktérů. Pochopitelně můžou mít na pytel motor atd., takže to nemusí vyjít. Ale auto vypadá zásadně dobře ohledně aerodynamiky...
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Maghreb »

No len ferrari zda sa nema tie "aktivne" zavesy kolies, ktore ma redbull/mercedes. Takze bohvie. A ani predrokom nevyzeralo aerodynamicky zle a ako to dopadlo...
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

No, vloni ještě pokračovala éra Mercedesu, protože od roku 2014 nedošlo k výrazným změnám. Navíc Ferrari bylo celkově velmi srovnatelné auto s RBR (v některých závodech horší, především na mokru a na technických tratích, jindy lepší, především na suchu a rychlých tratích), jen mělo spoustu smůly a RBR spoustu štěstí - včetně obou vítězství. Letos je sice Mercedes jistě opět favoritem, ale karty se mohly přes zimu pekelně zamíchat. Ke štěstí mi teď úplně stačí, že auto vypadá OK. Zbytek se uvidí. Třeba Mercedes bude v konstruktérech poslední, Red Bull předposlední a Ferrari třetí od konce... :lol: Stačí se podívat, kde se v některých sezónách pohyboval Williams či McLaren, přestože to jsou oba naprosto radikálně TOP týmy, historicky/dlouhodobě. A třeba bude Ferrari nejlepší auto, ale Verstappen stokrát Vettela sestřelí, takže to bude k ničemu... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ale já spíš sázím na tu optimistickou možnost, že Ferrari vykročilo správným směrem... :D
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Maghreb »

Ja dufam, ze o prve miesta budu bojovat 4 timy, Mercedes, Ferrari, Redbull a McLaren. A bol by som rad, keby Bottas robil problemy Lewisovi, v redbulle Ricciardo deklasoval Verstapena, vo ferrari fandim obom a McLarenu fandim len z dovodu, ze mam rad japoncov a chcem, aby honda bola vpredu, nie vzadu.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Fernando je dobrej...
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

Maghreb: lip bych to nenapsal, vidim to stejne :-)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Maghreb »

No a co sa tusilo ohladom predbiehania, bude to presne tak... Prenasledovat auto bude zbytocne, lebo aerodynamika a spinavy vzduch:
https://www.motorsport.com/f1/news/driv ... rs-877924/
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Hmm. Kdo by to byl čekal... :lol:

Auta jsou zatím jen tak zlehka oťukávaný, ale už mě stačil potěšit Sebastian/Ferrari, Felipe/Williams, vzhled aut atd. Takže by to mohla bejt dobrá sezóna.

Hlavně je fajn, že Hamilton zajel nejlepší čas dne na softech a Vettel byl jen o desetinu horší na medium. There is still hope... :D
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

jj ale negr pritom stihl levou rukou lestit svuj kriz na krku a na rovince stihl slozit novy meagahusty nigga song :-)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Formule 1“