V nízkých otáčkách se dusí

vše ohledně modelové řady Celica
1972
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 04.10.2015, 16:04

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od 1972 »

gramo píše:V TP se najdou různé nesmysly, nejspíš se někdo přehlédl a vyplnil tam hodnotu pro novější generaci...
To žluté víko někdo nastříkal, 1 generace 3S-GE má stříbro-zlatavou barvu víka

http://img.photobucket.com/albums/v137/ ... 010023.jpg
Jasný,myslel jsem si to.Tak jsem jí dovezl po ose asi 50km a jede celkem pěkně,asi jí dám dohromady a příští rok zkusím na vete značky,byla by jí škoda zničit někde na závodech,4g už moc nejsou a přibývat rozhodně nebudou :-)
1972
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 04.10.2015, 16:04

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od 1972 »

Tak jsem vyměnil,lamdu,termostat,chladič,ale bohužel se situace nijak nezměnila,když odpojím hnědé čidlo sitiče,tak se chod motoru změní a klesnou otáčky,tak předpokládám,že bude vpořádku,ještě zkusím koupit to čidlo teploty vody jak hlásí vypípání,ale mám obavu,že to nepomuže a bude zakopaný pes jinde.A když to je studené,tak při prudším sešlápnutí plynu se to dusí a jak to podržím chvilku déle a pustím ,tak si to střelí do sání,tak jestli to muže být špatný předstih?Kdyby byl náký odborním na tento motor někde kolem Jičína,prosím o kontakt.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od libor12 »

to dela to cidlo. Jde tam hodně paliva a to hori pomalu a proto to streli do sani. Pokud padnou otáčky tak je to syticove ok.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
1972
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 04.10.2015, 16:04

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od 1972 »

libor12 píše:to dela to cidlo. Jde tam hodně paliva a to hori pomalu a proto to streli do sani. Pokud padnou otáčky tak je to syticove ok.
Dobře v pondělí ho koupím a uvidím,snad budeš mít pravdu.
1972
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 04.10.2015, 16:04

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od 1972 »

Taky přemýšlím,jestli není možné,že by byli o zub posunuté rozvody,předchozí majitel měnil hlavu,mohlo by to být,nebo je to blbost?
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od Stan »

Jsem zvědavej, jak dopadneš po výměně čidla ať už kterýhokoli. Dělá mi to to samý. Když je motor úplně studenej, (cca první půl minutu), když dám škrt. klapku rychle na max, tak se dusí. Do sání mi to střelilo asi jen 1x. Původně jsem myslel na svíčky a kabely. Ale to nepomohlo.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od micron »

Stan> a co ten kábl od rozdělovače? Ten už si vyměnil? já jen jestli to mam někdy vyfotit... muj Origo Toyota byl hooodně špatnej, teď je to sichr Tesla.
Mnooo tak škoda že sem se lambdou netrefil... ale ta mý celice způsobovala psycho a mně hooodně dlouho asi 2 roky než jsme se do ní trefili... Libor se trefil, pamatuju si jak sem jak idiot čistil klapku sání... že se leskla jak nová :-) šťourátkama do uší a mechanik profoukával vzduchem všechny dírky :-) ale tak člověk měl pak pocit že se snažil :-) bordel tam byl, ale ten autu nevadil... to lambda prudila ale jen v mrazech... auto skákalo jako poník :-)
Co bych si tak tipnul, kdyby nevyšel tip Libora... noooo co třeba palivovej filtr? Ten sem měnil taky kdysi jaksi zbytečně... ale moh by to bejt on... krapet ucpanej? nebo dále filtr u palivovýho čerpadla... taky dostala celi novej... při hledání prudivý lambdy... atd... atd...
V případě že to auto jede po zahřátí normálně tak se fakt někde může něco usadit... bordelos... kdyby to nebylo jedno z čidel... ty čidla mi přijdou trochu totiž divný... nikdy sem neměnil žádný japonský čidlo kromě čidla Knock senzoru... a lambdy... podle mě jsou původní tj 26+ let...
Naposledy upravil(a) micron dne pon 26.10.2015, 10:57, celkem upraveno 1 x.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od Stan »

micron píše:Stan> a co ten kábl od rozdělovače? Ten už si vyměnil? já jen jestli to mam někdy vyfotit... muj Origo Toyota byl hooodně špatnej, teď je to sichr Tesla.
Mnooo tak škoda že sem se lambdou netrefil... ale ta mý celice způsobovala psycho a mně hooodně dlouho asi 2 roky než jsme se do ní trefili... Libor se trefil, pamatuju si jak sem jak idiot čistil klapku sání... že se leskla jak nová :-) šťourátkama do uší a mechanik profoukával vzduchem všechny dírky :-) ale tak člověk měl pak pocit že se snažil :-) bordel tam byl, ale ten autu nevadil... to lambda prudila ale jen v mrazech... auto skákalo jako poník :-)
Co bych si tak tipnul, kdyby nevyšel tip Libora... noooo co třeba palivovej filtr? Ten sem měnil taky kdysi jaksi zbytečně... ale moh by to bejt on... krapet ucpanej?
Microne, kabel od rozdělovače k cívce mám furt původní. Jen ke svíčkám přišly tesly. Ten krátkej k cívce má prostě jednu koncovku moc krátkou - prostě elektroda z káblu je o cca 4mm kratší a sotva se udrží v protikusu. Samotnej origo kabel vypadá dobře.
Podle mě kdyby to bylo palivovým filtrem, tak by to nebylo ovlivněný teplotou motoru. Kuckalo by to furt, ne jen když je motor studenej.
Řikal jsem si, že bych ho "preventivně" vyměnil. Po 26ti letech by si to asi zasloužil. Ale hrozně se mi nechce. Je tam nakokot přístup.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od micron »

Stan> Problém palivovýho filtru neni až tak o přístupu k němu, ale v tom, že se nedá povolit... muj mechanik i když zvlád všechno bravurně a sílu má jak rambo, ne... ten nešel... nakonec celi má palivák z jinýho auta... myslim z nějaký mazdy :-) a upravený vedení trubek in/out... na 3. pokus... první 2 pokusy měly nekvalitní trubky... praskly... smrádek benzínu vůně.... a finito :-) ale na po 3. se to povedlo... je tam tlak jako prase... palivovej filtr byla velká zábava... krutý co si pamatuju... a to všecno kvůli tý lambdě :-) a další a další... zbytečnosti...
Ale tak zase takovej originál filtr z mazdy... to je dobrý v tom že kdyby se někomu zachtělo celi jaksi ukrást... najdu si jí :-) tam je takových modifikací že to je vlastně to skvělý :-) musí se improvizovat... filtr palivák byl udělanej opravdu kurevsky debilně prostě na to aby tam byl navždy... ale už je oukej fixnutej :biggrin:
To co dokázala dělat ta lambda bylo fakt extrémní... celi se celá třásla... zimou :-) jen po startu ledovýho motoru... ten samej příznak musí mít časem víc aut... tak sem si vsadil na tohle... jinak se totiž pak celi chovala vzorně... po zahřátí.
Ale teoreticky by to moh dělat ten palivák... ztuhne to tam... a jak se to ohřeje, tak propustí benzínek mega tlakem tim usazeným borčusem... fakt teoreticky... :wink: nebo jo je klidně možná i ta škrtící klapka... která byla hooodně zaprasená... a dá se říct že se přilepí po stání a nechce se jí pak otevřít- málo vzduchu... bordelu tam bylo fakt dost... černej lepivej maz...

jo ještě mě napadlo že neni vzorně seštelovanej volnoběh... v nouzovým režimu se to dělá tim plastovým šroubem s pružinkou vedle klapky... třeba si s tim někdo hrál... nějakej "ladič" blbec.
Je takovej zvláštní... hodně lidí co neví k čemu je s nim třeba kroutí... no to se ale nedělá :-) divim se že neni nějak zabezpečenej "proti hlouposti" nebo skrytej, taky sem o něm hodně let ze začátku přemejšlel... k čemu tam asi tak bude :-) kroutil sem s nim... ale vždycky si pamatoval původní polohu... dost lidí si asi zakroutilo i jen tak :-) a najednou zapomenou jak to bylo...jak to vlastně bylo původně? no tak nějak podobně asi tak takhle cca možná... :-)
Pak už to je jen pro pokročilý... tady díky fóru a skvělým lidem sem našel jak se dostat do nouzovýho režimu... i mechanikovi se to líbilo... takovej hacking toyotky :-) a fakt ten šroub fungoval... pak si to auto, Ecu zapamatuje... geniální :-) připadalo mi to jako scifi... nebo jako z z filmu o ponorkách... " tady uzavřeme ten ventil v kajutě :-)".... jak to reagovalo v tom nouzáku... vypne to elektroniku a jen si otáčky šteluješ kolečkem... jako fest retro... :biggrin: jako oba jsme na to s mechanikem čuměli... a smáli jsme se... moh si celi udusit, nebo jí vytočit :-) jak to ty japonci vymysleli skvěle... pak když je to akorát cca 850-950 tak se pak elektronika a čidla nemusej tak snažit... ulehčí jim to práci... pro okamžitý vyladění otáček volnoběhu. prostě super. :biggrin: dá se říct že analog má přednost před digital... jaja :biggrin:

Teď už je to ale opačně... v autech... doma jedu muziku radši analog... klasika Dolby ProLogic II, zklamaly mě i optický kabely Digital... z TV do Sony soundbaru... normálně mizely zvuky u rychlých přechodů- např. reklamy :-)... nestíhá optickej kabel a Dolby Digital nestíhá... tak sem tam prcnul analog Cinche... a zvuk je jedna báseň... Digitalu nepřijdu na chuť... poctivej cinch a jack... optika šajze... celkem bych chtěl vidět člověka co by dokázal rozeznat zvuk analog a digital-optical... protože kecá... to možný neni.... je to jen a jen marketing... nic víc. Musela se prostě vymyslet blbost aby někdo něco kupoval... ale pokrok? haha :biggrin:
Schválně jestli si pamatuju jak se to propojovalo... E1 a T1 mam ten dojem no to si tipuju mam to někde na kompu... ale je to možný že i tohle si pamatuju... no nevsadil bych si :-) aleeee možná že jo... asi jo že sem se trefil?! jo určitě... 69% :biggrin: no nevim... muj procesor si nemůže pamatovat všechno... ale kdyby šlo o život... tipnul bych si tohle propojení... :biggrin:
Naposledy upravil(a) micron dne pon 26.10.2015, 12:14, celkem upraveno 1 x.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
1972
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 04.10.2015, 16:04

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od 1972 »

Zkusim prehodit to cidlo z T16 ,ta jezdi jako splasena a uvidim co to provede,predpokladam,ze budou stejne.
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od gramo »

Navíc palivový filtr by způsobil spíše chudou směs a podle příznaků je to spíše bohaté.
1972
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 04.10.2015, 16:04

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od 1972 »

To si myslim,ze nemas pravdu chuda jde do sani a bohata do vyfuku.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od libor12 »

1972 píše:To si myslim,ze nemas pravdu chuda jde do sani a bohata do vyfuku.
Rozvedl by jsi trochu detailněji tuto tvoji úvahu?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od aczasa »

Vis jak libore, ono to zalezi na co to definujes.. :-) Jestli bohata na benzin a chuda na benzin nebo bohata na vzduch a chuda na spaliny... atp.. :-) Jinak je to jesne nesmysl.. :-)
Back in Czech.
1972
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 04.10.2015, 16:04

Re: V nízkých otáčkách se dusí

Příspěvek od 1972 »

libor12 píše:
1972 píše:To si myslim,ze nemas pravdu chuda jde do sani a bohata do vyfuku.
Rozvedl by jsi trochu detailněji tuto tvoji úvahu?
Nevim,tak nak jsem to mel v palici,ale teda asi blbe.Asi jsem blbe pochopil ten tvuj vyklad k cidlu.
Odpovědět

Zpět na „Celica“