Prius Plus skusenosti

vše ohledně modelové řady Prius
moila
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: stř 04.01.2017, 23:00

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od moila »

Myslis ze verso je priestrannejsie? Lebo co som porovnaval rozmery tak prius plus je vacsi aj kufor ma co do litraze vacsi, akurat je mozno plytkejsi. Ja nemam 7miest takze kvoli kociku vyuzivam komplet vysku kufru.
Mate niekto parkovacieho asistenta? Viem ze bol za priplatok k dispozicii uz v priuse 2 generacie, ale teraz na novsich to nikde nie je k mani :-(
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od aczasa »

Parkovaci kamera je vcelku dostacujici. Piskajici asistent je o nicem.
Jinak prave na priusu plus je duvodem meho tvrzeni hloubka kufru. Asi by se tomu dalo pomoci vytahnutim a predtim vymontovanim sedaček třetí řady. To by dostalo kufr na úroveň versa. Tu možnost budu zkoušet v létě.
Back in Czech.
Karrel
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: pát 01.01.2016, 22:03

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od Karrel »

...oficiálně vymontovat třetí řada sedaček nejde, protože je to homologované jako sedmimístné auto. Ale kutilstvi se meze nekladou... parkovaci kamera je s dynamickými pruhy fajn a v porovnání s novou X5 je ma dokonce lepší, tolik nezkresluje, a dá se na ní 100% spolehnout...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od aczasa »

Na nic se nedá 100% spolehnout, ale to je mimo téma.
Back in Czech.
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od esprit »

aczasa píše:Parkovaci kamera je vcelku dostacujici. Piskajici asistent je o nicem.
Jinak prave na priusu plus je duvodem meho tvrzeni hloubka kufru. Asi by se tomu dalo pomoci vytahnutim a predtim vymontovanim sedaček třetí řady. To by dostalo kufr na úroveň versa. Tu možnost budu zkoušet v létě.
Určitě dejte vědět, jak to vymontování šlo a jak to dopadlo. I když možná Vás předběhnu, pokud bude dost peněz na koupi P+. Právě přesun baterie dopředu mi přijde jako největší plus P+.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od aczasa »

Ok. Tak kdyžtak kdo dřív, ten napíše. :-)
Back in Czech.
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od manasek »

pokud jde o ty sedaky,mel jsem je venku,jen odpojit konektory pasu,nic velkyho,ale vypada to blbe bez nich ...nechat vyrobit nejkakou preklizku potahnout cernou latkou a snad ok...kufr se zvetsi ale ne zase o moc..jsou tam pekne ulozeny...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od aczasa »

No, dva sedaky a operadla to je minimálně 80 litrů místa, předpokládám že možná i víc. K tomu ty prihradky pod podlahou a je to... Místa aspoň 15 cm do hloubky. A to je už sakra hodně..
Back in Czech.
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od esprit »

manasek píše:pokud jde o ty sedaky,mel jsem je venku,jen odpojit konektory pasu,nic velkyho,ale vypada to blbe bez nich ...nechat vyrobit nejkakou preklizku potahnout cernou latkou a snad ok...kufr se zvetsi ale ne zase o moc..jsou tam pekne ulozeny...
Nečekám nějaký zázrak v množství nového prostoru, ale občas se hodí každý kousek (než přijde na řadu střešní rakev). A pokud to vypadá špatně, tak od toho je tam horní roleta. Překližka by šla, ale z důvodu hlučnosti bych radši volil pevný koberec.
andrejrum
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14.11.2017, 14:17

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od andrejrum »

Ahoj Priusaci, planujem kupit Prius+ a zaujimaju ma jazdne vlastnosti. Trocha sa obavam vykonu motora, napr. ako to bude jazdit na dialnici pri 130 - 140km/hod. Nehuci to v aute priliz pri tej rychlosti + aka je cca spotreba? Najcastejsie som v meste, ale neraz v roku idem Bratislava - Kosice 500km...Este by ma zaujimalo ako sa to auto chova pri jazde do kopca - nalozene.

dakujem.
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od esprit »

andrejrum píše:Ahoj Priusaci, planujem kupit Prius+ a zaujimaju ma jazdne vlastnosti. Trocha sa obavam vykonu motora, napr. ako to bude jazdit na dialnici pri 130 - 140km/hod. Nehuci to v aute priliz pri tej rychlosti + aka je cca spotreba? Najcastejsie som v meste, ale neraz v roku idem Bratislava - Kosice 500km...Este by ma zaujimalo ako sa to auto chova pri jazde do kopca - nalozene.

dakujem.
Mám ho krátce, ale pár zkušeností už mám. Motor je na dálnici slyšet více jen při zrychlování. Pravidelně hluk motoru zaniká pod hlukem zimních pneu. Není to jak v PII, kde je motor pravidelně až nepříjemně vytočený. Kombinovanou spotřebu dálnice-mezi město jsem měl 5.5 l/100 km. Plně naložené jsem to ještě neměl, ale v 5 lidech do kopce úplně v pohodě. S PWR módem to má slušný odpich. Doporučuju vyndat 3. řadu sedaček. Přidá to hodně místa v kufru a ubere řádově 30 kg na váze vozu, což je poznat.
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 725
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od DavidDDD »

andrejrum píše:Ahoj Priusaci, planujem kupit Prius+ a zaujimaju ma jazdne vlastnosti. Trocha sa obavam vykonu motora, napr. ako to bude jazdit na dialnici pri 130 - 140km/hod. Nehuci to v aute priliz pri tej rychlosti + aka je cca spotreba? Najcastejsie som v meste, ale neraz v roku idem Bratislava - Kosice 500km...Este by ma zaujimalo ako sa to auto chova pri jazde do kopca - nalozene.

dakujem.
Za sebe, na dálnici žádný zázrak, naložený už vůbec ne. Je to na město a okresky, ale dálnice ve 130+ nic moc. Dálnice 6+, jinak mám 4,9 průměr za 8 tis.km.
Mě by se líbil Plus trochu vyšší, větší kufr (resp inteligentní vyndání sedaček 3 řady), motor co je v Ravce a dvoustupňové vyhřívání sedaček... Pak bych byl úplně spokojený :mrgreen:
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Karrel
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: pát 01.01.2016, 22:03

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od Karrel »

nemůžeme od toho čekat zázraky... už jen z podstaty, že to je MPV
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 725
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od DavidDDD »

Karrel píše:nemůžeme od toho čekat zázraky... už jen z podstaty, že to je MPV
No spíš menší MPV, ale jinak nebrblám, jen píšu co by byl pro mne ideál :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
moila
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: stř 04.01.2017, 23:00

Re: Prius Plus skusenosti

Příspěvek od moila »

Verso je rozmerovo mensie (okrem vysky) tak mozno akurat ta hlbka kufru je vacsia inak neviem. Tie zadne sedacky sa nedaju oficialne vybrat? Kto by kontroloval ci tam su alebo nie? Myslel som ze skor opacne sa to kontroluje...ked je sedaciek menej ako cestujucich...
Odpovědět

Zpět na „Prius“