Fabia combi vs Rapid spaceback

Tlachání o všem - bez zaměření!
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Re: Fabia combi vs Rapid spaceback

Příspěvek od petrbk »

No já to mam zas jinak. Spaceback je pro mě strašnej zmrd. Ovšem kufrák bych strávil :mrgreen:
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Fabia combi vs Rapid spaceback

Příspěvek od Standa50 »

Je to jako s ženskejma,někomu se líbí blondýny,někomu zas brunety ,jiný je na hubený, další na "plnoštíhlý" :mrgreen:
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Fabia combi vs Rapid spaceback

Příspěvek od Luke_Luke »

Pokud nekdo vite neco k tomu podvozku, jakou to vyuziva platformu, pripadne komponenty, budu rad...subjektivni nazory moc asi nema smysl resit, to bychom nedosli nikam...proto resim radeji fakta, ty jsou dane a je to ;-)

BTW ja fakt nemam rad Skodovky, ale myslim si, ze podvozkove to zase tak spatne neni :)
https://www.youtube.com/watch?v=wXXyOgdSlYo
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fabia combi vs Rapid spaceback

Příspěvek od 29Carlos »

Zkus si někde sehnat č.12 Světa motorů. Je tam srovnávák... Podle něj vyhrává Fabie. Ale to se dalo tak trochu očekávat, je to proti Rapidu nový auto. V interiéru je Rapid větší v podstatě jen místem pro nohy vzadu, Fabie má lepší sedačky.
Ono ten Rapid mi celkově přijde jako taková reinkarnace jedničkový Octávky...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Fabia combi vs Rapid spaceback

Příspěvek od Jimmi »

Rapid má zadní nápravu z trojkovýho Golfa, čili z první Oktávky. To byla nejhorší zadní náprava, kterou jsem kdy zažil. Plaval i ten Golf, natož delší Oktávka. Přední náprava je z Pola, tudíž asi první generace Fabie.
Zvláštní je, jak se ve všech testech rozplývají nad tím, jak má skvělé jízdní vlastnosti. Ale jsou to možná ti samí, co se kdysi rozplývali nad jízdními vlastnostmi první generace Octavie.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Fabia combi vs Rapid spaceback

Příspěvek od Luke_Luke »

Osobne mam radsi pevnou zadni napravu z Oct1 nez nezavisle zaveseni v Oct2...mame tri ruzne auta a vsechny tri maji problem se spatnym sjizdenim zadnich gum a hlukem od zadni napravy...takze podle mojeho nazoru, bud tu novou platformu, nebo radeji tu 18let starou :-)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Fabia combi vs Rapid spaceback

Příspěvek od Jakub Krčma »

Tak se na to jdu mrknout... :wink:

Zatím vypadá jako optimum ten Rapid: http://www.carfolio.com/specifications/ ... car=370293 :lol:

Výsledek: RAPID

Nevýhody Fabie:
- Mírně horší aero (součinitel je zanedbatelně lepší (o 0,002), ale šířka i výška jsou větší)
- Menší než 82% nádrž
- Větší výška i šířka, ale menší interiér (hlavně vzadu)
- Menší rozvor i horší poměr délka/rozvor
- Horší poměr šířka karosérie/rozchod (hlavně vzadu)
- Podstatně větší zadní převis (nevýhoda při couvání na kolmé parkovací místo a obecně větší vybočení zadních rohů při zatáčení/otáčení v těsných prostorech)


Karoserie, podvozek, brzdy, kola, gumy papírově takřka identické (Fabia lehčí jen o 17 kg). Spotřeba, maximálka a zrychlení budou u obou aut se stejným motorem velmi podobné. Fabia má sice mnohem delší (ale také o 44 mm užší - při větší vnější (maximální) šířce karoserie) kufr, ale se sklopenými sedadly je to prakticky identické (rozdíl 1 %). Prostě skoro všechny výhody Fabie jsou zanedbatelné a některé nevýhody NEJSOU zanedbatelné. Už jen ten mnohem větší zadní rozchod a víc místa na zadních sedadlech by to u mě rozhodlo, nemluvě o možnosti najet na nádrž třeba o 200 km víc.

Nehodnotil jsem výbavu, pocit za volantem atd. To si každý musí říct, co je pro něj v těchto věcech důležité...
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Fabia combi vs Rapid spaceback

Příspěvek od Standa50 »

Každý má své priority.V cenovém limitu je pro mě nejdůležitější pohodlí pro cestující s dobrou výbavou.Minimum je - aut.klima,tempomat,4x okna v elektrice.Samozřejmě se mi auto musí líbit jinak bych si ho nekoupil.Druhý v pořadí je motor a dostatečný kufr.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Fabia combi vs Rapid spaceback

Příspěvek od zmaxxx »

Měl jsem možnost projet oboje a dokázal bych tvrdit, že v Rapidu je větší hluk, než v nové Fabii. Rapid pravděpodobně postrádá nějaké to tlumení - cena za "levný" vůz značky.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Fabia combi vs Rapid spaceback

Příspěvek od Luke_Luke »

Jakube s vetsinou toho, co jsi napsal souhalsim...

Ale podle mne s motorem euro 6 81kw u Rapidu bude zmensena i nadrz na 45L, klesne papirova spotreba o 0,5 jako ma Fabka a meni se hmotnosti, takze uz tak tech zanedbatelnych 17kg bude mozna jeste srovnatelnejsi...

Ted je jeste vetsi dilema nez bylo pred chvili, Fabie je o 41tis levnejsi ve stejne vybave nez Rapid Spaceack s novym motorem, se starym to bylo jen 20tis.
Nutno dodat, ze Rapid ma navrch hlinikace, ovladani na volantu, dotekove radio s 5'' a par dalsich drobnosti, proste tu Fresh vybavu posunuli trosku vyse, aby mohli prodavat novy motor draz. Cenu za modelovy rok 2015 se 77kw motorem prevzala modernizovana slabsi 66kw a prihodili k silnejsi 81kw cca 21tis. U Fabie dela rozdil v tech motorech jen 14tis.
Na druhou stranu, dealer dokaze vice slevit na Rapidu nez na Fabii :)

Stejne asi rohodne termin, Fabie nebude drive nez za 5.mes, Rapid bude za 6 tydnu.

ZMAXXX: mam z toho stejny dojem, Rapid na mne pusobil hlucneji. Ale srovnaval jsem 77kw vs 81kw, takze to muze byt motorem, ktery byl o generaci starsi.

BTW AM Rapide bych bral taky nejradsi :)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Fabia combi vs Rapid spaceback

Příspěvek od Luke_Luke »

Tak uplne nejnovejsi zprava je, ze to nebude jen zmena motoru, ale taky podvozku a elektroniky, takze ikdyz to neni facelift, tak dostane asi PQ26 podobnou platformu jako ma Fabka, naprava z OCT1 tam asi nezustane.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Fabia combi vs Rapid spaceback

Příspěvek od Jakub Krčma »

Tak pokud to nebude IQ26, tak OK... :lol:
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“