VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

vše ohledně modelové řady Avensis
Uživatelský avatar
tribecak
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 18.11.2013, 00:08
Bydliště: Ireland

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od tribecak »

Je to tento?
Cislo 27060-28060?
Avensis 2.0 D4 VVT-i CDX r.v.2002
Uživatelský avatar
tribecak
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 18.11.2013, 00:08
Bydliště: Ireland

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od tribecak »

Novy kupovat nebudem,diky
Nie som lakomec ale ani blazon,nevie niekto co je tam za loziska prosim?Prv nez altik pojde von , ABE 9016?ABE 9024?
Uz to niekto menil?
Dakujem
Avensis 2.0 D4 VVT-i CDX r.v.2002
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od awe_cz »

No tak blazon, nekdo si sveho casu vazi, nekdo ne;)
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
benzoo1
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 05.01.2015, 20:25
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od benzoo1 »

Ahojte,tak isto sa mi naskytol problem s rozsvietenim kontroliek VSC a TCR OFF a ta kontrolka akoze vada motoru..... tak isto nepocitujem ziadne vady motora ako su slabsi vykon,dymenie,ani nic podobne ... skontroloval som aj tie brzdove ziarovky a zda sa mi ze sviiiiiiitia,tak potom neviem kde moze byt chyba,skusim este dnes skontrolovat tie ziarovky a uvidim :cry:
Uživatelský avatar
benzoo1
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 05.01.2015, 20:25
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od benzoo1 »

bol som stym u mechanika a zistil mi tam nejaku zavadu lambda sondy,ale skusil to vymazat cez pc a zatial sa mi to znovu nerozsvietilo tak som zvedavy do kedy ... . :oops:
Uživatelský avatar
benzoo1
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 05.01.2015, 20:25
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od benzoo1 »

tie kontrolky sa mi znovu rozsvietili casom ale potom z nicoho nic zase prestali svietit ..... tak si vyberte :lol: ale auto jazdi bez problemov ci svietia alebo nie .... nakoniec ked tu lambdu sondu kontroloval tak povedal mechanik ze je ok
lukas8738
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: pon 16.03.2015, 14:14

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od lukas8738 »

Len na doplnenie. Stalo sa mi to podobne. Svieti vsc a trc off + chech engine a auto fungovalo normalne. Uz som bol objednany na diagnostiku. Prisiel som za servisakom a cestou k nemu mi to zhaslo. Slo o chybu egr ventilu (asi ho nezoplo alebo co, lebo sa mi to rozsvietilo az ked sa motor trochu zohrial a niekde som cital, ze az potom sa zapina egr). V skratke mi bolo povedane, ze ak sa vyskytne nejaka chyba, rozsvieti sa vianocny stromcek na palubovke, ale ak sa chyba neopakuje niekolko nasledujucich startov tak to aj samo zmyzne, hoci v riadiacej jednotke to ostane zapisane. Nejak tak ze to tie toyotky maju :)
ave t25, 2,2d4d-110kw '06
Uživatelský avatar
benzoo1
Člen Týmu
Příspěvky: 42
Registrován: pon 05.01.2015, 20:25
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od benzoo1 »

hm zaujimave.... dakujem za skusenost :lol:
Fuzo
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: pát 18.01.2013, 10:39
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od Fuzo »

Tak se zařazuju do rodiny VSC + TRC OFF. VEnku jako v pekle +-36st C jel jsem z Amsterdamu plně naložen, 5 lidí, pes, rakev na střeše. Avensis 2,0 D4-D 2004 85kw a jízda kolem 120-130 mě přestala bavit. Tak jsem cca 400 km od domova šlápnul Avikovi na plyn a jel cca 140-150. Po zhruba půlhodině se najednou rozsvítila během jízdy kontrolka VSC a TRC Off a následovala ztráta výkonu. Žádný kouř, za autem, smrad nebo něco. Pouze jako když vypnete turbo. Následující kopeček jsem vyjel setrvačností a naštěstí se objevil sjezd, nepoužívaný, k nějaké bývalé fabrice. Tam jsem to chcípnul a čekal cca 10-15 minut. Pohledová kontrola motorového prostoru a spodku auta nepřišla na žádné výjimečné závady. Auto šlo nastartovat ale bez výkonu.
Jelikož jsem AjŤák tak jsem použil opravu z Windows. Vypojil jsem baterku a cca po 5 min jsem připojil. Kontrolky zhasly, dojezd domů už klidnější rychlostí 120-130 bez dalších problémů. ;-)

Jo a kdyby někdo chtěl vědět spotřebu tak, 6,67 l/100km tankování pouze OMV, ARAL, SHELL v německu - prémiová paliva.
tomyx
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02.02.2013, 22:58
Bydliště: Kladno/Praha

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od tomyx »

Na tuto "klasickou" trojkombinaci nejčastěji platí také trojkombinace (alespoň jedna ze tří věcí chce vyměnit/ repas)......platí pro benzín
BATERKA / ALTERNÁTOR / LAMBDA SONDA

Není to všelék, ale i já si tím prošel....u mě to byla nejdříve lambda a pak baterka + altík.
AVENSIS Wagon (T25) FL 2.0 VVTi
Uživatelský avatar
John Barley
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11.02.2019, 20:55

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od John Barley »

Ahoj, oživím tohle vlákno..: Rozsvítili se mi VSC a TRC OFF.
Po každém otočení klíčku do pozice ON se rozsvítí a po chvilce zhasnou spolu s dalšími, které mají tohle udělat (OK).
Po každém nastartování se kontrolky rozsvítí po cca 2s bez ohledu na zmáčknutou brzdu, ručku, jízdu apod..
Žádné jiné chybové kontrolky nesvítí.
Načetl jsem chybový kód C1203 - Engine Control System Communication Circuit
Po vymazání chyby se opět po cca 2s rozsvítí.
Servisní list, který jsem našel (chyba C1203/59) radí kontrolu kabelu:
Kontrola kabelu mezi ABS ECU a ECM (spojení TRC,ENG) na zkrat nebo přerušení - OK.
Následně radí výměnu ECM nebo celého ABS bloku... to jsem neměl jak zkusit.
Zkusil jsem vyměnit baterku (původní 12,6 V, "nová" (asi 4 roky stará) - naměřeno 13 V - beze změny
Alternátor dává 14,3 V.

Máte někdo nápad/zkušenost na co se podívat? Je možné, že je chyba někde úplně jinde, než uvádí servisní list k danému kódu?
Vidím to na cestu do Toyota servisu.

Děkuji za případné odpovědi..
Toyota Avensis Kombi 1,8 VVTi, 2006 FL
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od MatGO »

Pokial si kabelaz a kontakty preveril, podla servisneho manualu by si mal vymenit jednotku ABS. Z polska to bude lacna zalezistost, len musis zohnat rovnaky model.
Pripajam este zapojenie
Pohlad na ECU
connori.png
(209.45 KiB) Staženo 875 x
Pohlad na konektor
connflip.png
(210.06 KiB) Staženo 875 x
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
John Barley
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11.02.2019, 20:55

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od John Barley »

Ahoj,

MatGO děkuju Ti za odpověď. Tak trochu jsem doufal, že bude ještě nějaká jiná možnost. Kabelový svazek jsem zkontroloval podle podobného schématu, co jsem našel.. To bylo v pořádku. Nyní jsem koupil jetou ABS pumpu a přemontoval ECU - po oživení mám chyby C1203 a C1288 - Dismatch ECU, (před zkušebním výmazem byl ještě Yaw rate sensor) - svítí kontrolky VSC,TRC,ABS. Čísla na vnějším čárovém kódu ECU se shodují. V manuálech jsem nenašel jestli je třeba provést nějakou kalibraci pro novou ECU - prosím Tě o radu, jestli o něčem takovém nevíš? Jinak to bude hold taky vadný kus a nezbývá než další pokus..

Předem děkuji za reakci.
Toyota Avensis Kombi 1,8 VVTi, 2006 FL
MTZracing
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: stř 20.01.2010, 17:36
Bydliště: Rožňava
Kontaktovat uživatele:

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od MTZracing »

Pripajam sa do skupiny, s tymito zblaznenymi kontrolkami jazdim uz cca 120 tis. km. Pri navsteve v Toyote (na 2 rtoznych miestach) vobec nevedeli co s tym, radili vymenit RJ, vraj asi ovladanie vahy vzduchu (tu som preventivne vymenil uz skor). Ked je teplota rano okolo 5-7 stupnov, niekedy to nesvieti vobec, zvysok roka vzdy.
TOYOTA Avensis 2,0 D-4D Wagon 93kW black r.v.2007
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: VSC a VSC OFF svieti spolu no Diadnostika to nenajde?

Příspěvek od MatGO »

MTZracing píše:Pripajam sa do skupiny, s tymito zblaznenymi kontrolkami jazdim uz cca 120 tis. km. Pri navsteve v Toyote (na 2 rtoznych miestach) vobec nevedeli co s tym, radili vymenit RJ, vraj asi ovladanie vahy vzduchu (tu som preventivne vymenil uz skor). Ked je teplota rano okolo 5-7 stupnov, niekedy to nesvieti vobec, zvysok roka vzdy.
Treba napisat aspon kody chyb z diagnostiky
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Odpovědět

Zpět na „Avensis“