Auris TS Hybrid

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od David P. »

uf.. dlouhé ale zajímavé čtení. Sem taky spokojen ale přístě asi taky ten Hybrid :mrgreen:
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
Béďa
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: stř 02.01.2008, 08:45
Bydliště: Nové Sedlo

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Béďa »

Ahojte chlapi, tak jsem se stal jedním z vás... Včera jsem si domů přivezl také hybrida v kombíku. :D Jak jsem už říkal, chtěl jsem avensise, ale protože mám už děcka větší, tak takovej "koráb" už ani moc nepotřebuju (ale moc se mi stále líbí). Na ty moje cesty kolem "komína" mi tenhle hybrid moc vyhovuje. Jen se s ním musím ještě sžít! Je to úplně jiné ježdění. Po prvních (předváděcích) jízdách jsem byl tak trochu zklamaný, ale už jsem dávno pochopil, že je to úplně o jiném stylu jízdy. Každopádně se těším na to, že nebudu muset v příštích letech investovat do oprav (doufám). Jo...a taky moc díky všem za názory i svoje postřehy k aurisovi. Moc mi pomohly v rozhodování. :lol:
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od marceltokar »

Inak s tymi spetnymi zrkadlami. Mne sa po vypnuti motora nesklopia same, musim to robit manualne a dost na to nadavam. Ten gombik na sklopenie a vyklopenie nieje podsvieteny, v noci ho nieje vidiet, smatram tam a mackam blbosti, takych gombikov je tam viac. Ale nesklapat ich sa bojim, hlavne tam kde sa parkuje vedla seba do sikma, spetaky su potom prve v rade ked niekto otvara dvere na vedlajsom aute.
Je to uhol pohladu.
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od maxwell »

svatas- pěkné docela dlouhé čtení.. :D
jen bych rád dal na pravou míru několik tvých nepřesností..
1) Převodovka- převodovka není bezestupňová, spalovací motor a oba generátory jsou umístěny v jedné ose a jsou vzájemně propojeny planetárním soukolím. Není zde žádná spojka (jediná je bezpečnostní mezi spalovákem a generátory ). Převod se mění pomocí otáček jednotlivých motorů. Existují na to simulátory, pro lepší pochopení..
2)Dobíjení se nekoná jen při brždění(ona se právě při lehčím brždění spotřebovává, protože auto přibržďuje pomocí elektromotoru), ale dochází k němu, pokud se auto pohybuje vlastní kinetickou energií kupředu, bez sešlápnutého pedálu akcelerace...
3)Převodovka neudržuje optimální otáčky motoru, otáčky závisí na akceleraci- čím více akcelerujeme, tím jsou vyšší otáčky, případně pokud auto jede do kopce, do záběru otáčky se zvyšují do vyššího výkonu a kroutícího momentu-vše řídí elektronika. Zase naopak, pokud plyn jen lechtáš, padnou otáčky motoru hodně dolu...
4)Ty zrcátka jsou blbost, navíc se dá automatické sklápění vyřadit (With the car switched on - press the Power button to switch it off, then immediately press & hold the button that makes the mirrors fold & at the same time press the up button that would make the mirrors adjust up & hold both for 3 seconds)
5)Bezdotykové ovládání má tři senzory umístěné u dveří řidiče, spolujezdce a dveří kufru..takže pokud chceš zjistit, zda je skutečně zamknuto, stačí vzít za kliku zadních dveří..nicméně cvaknutí zámků je slyšitelné, navíc se ti sklápí zrcátka
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od maxwell »

Ještě k navigaci, ta využívá mapy Navteq.. používá třeba Garmin
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Uživatelský avatar
svatas
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: stř 20.08.2014, 16:33
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od svatas »

marceltokar píše:Inak s tymi spetnymi zrkadlami. Mne sa po vypnuti motora nesklopia same, musim to robit manualne a dost na to nadavam.
Zrcátka chci sklápět automaticky. Je to výhoda, ale už se mi párkrát stalo, že při parkování bylo opravdu těsno a zatím to vyšlo. Nicméně jsem neměl představu jak moc na sílu budou motorky zrcátka "narovnávat" a tudíž tlačit vůči překážce.
maxwell píše:1) Převodovka
Jako hlavní zdroj podrobných informací jsem využíval článek na Wikipedii o Toyota HSD. Z toho co píšeš pak také vlastně vyplývá, že ta převodovka je fakt bezestupňová...
maxwell píše:5) Bezdotykové ovládání
Jo přesně tak to je, je to jen otázka zvyku tj. přejít k zadní klice dveří.

A jinak děkuji za rozjetou diskuzi. Nic tak člověka nepotěší, jako sdílení tipů a triků a pocitů.
Hrdý majitel vozu Toyota Auris Touring Sports Hybrid, model 2013
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od aczasa »

Otázka jen jestli to není mlácení prázdné slámy...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
svatas
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: stř 20.08.2014, 16:33
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od svatas »

Zkoušel jsem hledat i na jiných fórech (hodně toho mají v Británii a v Polsku) a i přesto zůstávají některé nezodpovězené otázky :

1) Pípání při couvání
Jde nějakým způsobem ovlivnit hlasitost toho pípání? Když zařadím zpátečku začne auto pípat, což beru. Průšvih ale je, že zadní či přední sensory mají menší hlasitost pípání a tak snadno přeslechnete pípání "zadku" u překážky. Že couváte v dané chvíli víte, ale neslyšíte pípáky, protože pípá zpátečka. Nejde mi nutně o vypnutí, spíše vyvážení obou hlasitostí na stejnou úroveň.

2)Power mode
Máte někdo nějaký tip pro používání? Naučil jsem se jej nastavovat při jízdě po dálnici. Dokonce jsem narazil na recenzi, která říkala, že se s Power módem dosahuje lepší spotřeby... Já jsem zatím na nějaký zásadní rozdíl nenarazil.

3)Kvalita benzínu
Můžete někdo potvrdit, že se spotřeba vylepší při čerpání prémiového benzínu? Narazil jsem na to v britských fórech. Ještě jsem s tím neexperimentoval.
Hrdý majitel vozu Toyota Auris Touring Sports Hybrid, model 2013
tlumex
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: ned 30.01.2011, 10:08
Bydliště: Su z Brna

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od tlumex »

No moje zkusenost s benzinem je takova, ze kdyz vezmu v globusu v Brne tak mam o litr vyssi spotrebu nez kdyz vezmu drahsi od benziny.
Svatas diky za elaborat. Az budu resit auto s kufrem tak asi taky skoncim u hybridu. Vetsinu tras mam do 10km a po meste, takze tam by se hybridovi mohlo darit lepe nez memu aurisu 1,6 :mrgreen:
Skoda 125L rv. 1989
Opel Omega 2,0 16V LPG rv. 1995
Toyota Auris 1,6 Luna rv.2011
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od aczasa »

1) ano. Jde dokonce i vypnout nebo nechat pipnout jen jednou.
2) ideální je pro teploty -10 nevypina motor, takže je zahřátý. Občas je to lepší při cestách do kopce nebo rychle.
3) nesmysl. Jezdí to na všechny stejně. Není citlivý na benzin.
Back in Czech.
Andy
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: čtv 03.03.2011, 18:55
Bydliště: Bratislava

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Andy »

Otec ma Auris TS Hybrid. Tankuje benzin 98, auto je živšie a ma nižšiu spotrebu oproti 95 oktanovemu benzínu. Tankuje len v AT, tak ta cena 98 sa vyrovnáva slovenskej 95.

Pípanie pri zaradení spiatočky si dal vypnúť v toyota servise. tiež mu to vadilo. Nepočul senzory.
Toyota Avensis 2,2 D4D, 110kW, Wagon, r.v.2007
Toyota Yaris 1,3 VVT, 64kW, r.v.2007
ex:Ford KA City 1,3 44kW, r.v.2001
ex: Mitsubishi Carisma 1,6 16V, r.v.1999
Uživatelský avatar
Tomi87
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: úte 18.09.2012, 09:29
Bydliště: Žilina

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Tomi87 »

Ak tankuje v AT, tak neni problem. Ak by ale tankoval u nas trebars Evo Benzin na Slovnafte, musel by mať spotrebu nižšiu o cca 0,5 l/100km oproti N95 aby to malo nejaký ekonomický význam. A to sa proste nedá...
Prius 2012
Obrázek
Andy
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: čtv 03.03.2011, 18:55
Bydliště: Bratislava

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Andy »

No spominal ze mal spotrebu nizsiu o 0,6l. 200km dialnica s tempomatom na 130km/h, mimo dialnice 80km asi 110km/h. tak si myslim ze slusne.
Toyota Avensis 2,2 D4D, 110kW, Wagon, r.v.2007
Toyota Yaris 1,3 VVT, 64kW, r.v.2007
ex:Ford KA City 1,3 44kW, r.v.2001
ex: Mitsubishi Carisma 1,6 16V, r.v.1999
Uživatelský avatar
sae
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: pát 26.07.2013, 10:25
Bydliště: BB

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od sae »

..logicky by myla byť spotreba nižšia, aj sa používa viacoktánový benzín. O koľko a či sa to vyplatí, to je otázne.
Auris HSD 9/2011
5,185 l/100 km
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od aczasa »

A mohu se zeptat z jaké logiky to vychazis?
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Auris“