Spotreba Prius II.generace

vše ohledně modelové řady Prius
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od aczasa »

Tak jsem si jen tak zkusil co to dá a kua to auto to dá. 150km se spotřebou +-12 litrů na sto. ;-) Takže to vážně umí jezdit hodně ostře. Jen jak dlouho teď budu muset jezdit levně abych to srazil někam pod pět. ;-)))
Back in Czech.
rosierepraha
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: úte 27.05.2014, 10:18

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od rosierepraha »

No ja zkousel ,, teda jel jsem ,, do Kromerize a zpatky co me D1 umoznovala v noci tam a zpet tzn nejakych 130-150 a vylezlo to na 6litru. Tech 12litru si myslim,ze je dost :-) Je fakt,ze to jede a laka to,ale kdo to ma zivit :-) Ja mam ted auto nabourany jednou slepici na parkovisti . Takze cekam az mi to opravi v servisu.Jsem zvedav kolik me to bude stat i prestoze je to na pojistku z povinného ruceni :-) Hlavne me zajima jak trefi barvu chlapci v lakovne . Ted honim Yarise 14ku a ten holomek s lehkou nohou pod 5l nejde,ale trochu tezsi noha a hned je to za 6,5litru. Je to motokára.Tvrdy,nepohodlny,rozezrany.Jedine plus je,ze to ma 6kvaltu a na 6tku se da jet v pohode 40citkou :-)
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od matus69 »

nemal by si doplacat nic
rosierepraha
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: úte 27.05.2014, 10:18

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od rosierepraha »

Tak auto mam opravene a bez doplaceni. Zkusenost s Tusho mizerna.Je tam mladej arogantni typek co me vytocil tak,ze jsem tam na cely kolo uz zarval,ze mu dam delo a jel jinam. Zajel jsem do Toyoty Louwman a maximalni spokojenost ! Ochotny lidi,perfektni oprava,perfektni lakovani , auto nahradni zapujcene prakticky jen za benzin co clovek projede. Jedine na co si dejte všichni pozor je ČPP ( podnikatelska pojistovna ) Smejdi nechteli proplatit opravu,protoze v toyote nemeli zaznam o servisni prohlídce z roku 2012.Musel jsem dolozit kde bylo na prohlídce ac na to pojistovna nemá pravo na tom bazírovat a tyto informace požadovat . Pro priste si zavolam k nehode policii at je to podlozene ještě záznamem u nich a do protokolu o nehode napiste vetu se skodou souhlasim a nechte si podepsat druhym účastníkem.
Vlastík
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: pát 25.03.2016, 21:52
Bydliště: Opatovice nad Labem

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od Vlastík »

Navím,zda jsem úplně dementní já,ale nikde jsem v systému Prius II nenašel způsob,jak se dozvědět,kolik ještě ujedu na benzín v nádrži.Je tam vůbec taková volba a zobrazení? Avensis z r.2001 měl hodně podrobné informace o spotřebě,zůstatku paliva v nádrži atd.Překvapilo by mě,kdyby tyto informace Prius nemělpro řidiče k dispozici.

děkuji za info
Toyota Prius III 1.8L (HV special) 2012 CVT
Uživatelský avatar
milanos
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: ned 06.09.2015, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od milanos »

Vlastik"
Pokud máš na mysli dojezd,mrkni zde.Řešili jsme to nedávno
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... start=1230
PRIUS II.G 2008
Xyd
Člen Týmu
Příspěvky: 49
Registrován: sob 28.11.2015, 00:31

Re: maximalni spotreba Prius II.generace

Příspěvek od Xyd »

rosierepraha píše:No ja zkousel ,, teda jel jsem ,, do Kromerize a zpatky co me D1 umoznovala v noci tam a zpet tzn nejakych 130-150 a vylezlo to na 6litru.
Ja jsem jel parkrat Praha Teplice a zpet na plny plyn dalnice i 170-180. Dostal jsem se v pohode pres 7litru :-)
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od esprit »

Německo, 4 lidi, plný kufr, tachometrových 150 km/h - klidně 10 l/100 km.
Uživatelský avatar
MGRR
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: sob 02.01.2010, 18:55

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od MGRR »

esprit píše:Německo, 4 lidi, plný kufr, tachometrových 150 km/h - klidně 10 l/100 km.
To je hloupost, to nejde ani kdyby jste chtěl...
----------------------------------------------------------------
Už jsem to psal sem: http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 39&t=36014

Ve 180km/h s prázdnou baterií se auto chová jako by vás něco každou vteřinu, či dvě popostrkovalo. Jak se ale jede z kopce, baterie se přes maximální rychlost dobije k 1/2, drží se v těchto mezích, než přijde další kopec a vše se opakuje. Ani v největších kopcích s vybitou baterií tacho neklesne pod 170km/h. Výsledná spotřeba nikdy nepřesáhla 6,2-maximálních 6,5L, když je naložený zbožím.
Toyoty Prius, Lexus LS400, LS430, LS460, Land Cruiser 100 a 200, Ssangyong import original autoteile Korea
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od esprit »

MGRR píše:
esprit píše:Německo, 4 lidi, plný kufr, tachometrových 150 km/h - klidně 10 l/100 km.
To je hloupost, to nejde ani kdyby jste chtěl...
----------------------------------------------------------------
Už jsem to psal sem: http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 39&t=36014

Ve 180km/h s prázdnou baterií se auto chová jako by vás něco každou vteřinu, či dvě popostrkovalo. Jak se ale jede z kopce, baterie se přes maximální rychlost dobije k 1/2, drží se v těchto mezích, než přijde další kopec a vše se opakuje. Ani v největších kopcích s vybitou baterií tacho neklesne pod 170km/h. Výsledná spotřeba nikdy nepřesáhla 6,2-maximálních 6,5L, když je naložený zbožím.
Tak pak je tedy něco s motorem. Na plný výkon (5000 ot/min) na ČR dálnici mi to běžně ukazuje 15-17 l/100 km.
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od esprit »

Na spritmonitor.de jsou řidiči, kteří podobné spotřeby dosahují taky a to i bez toho, aniž by si topili na parkovišti.
Uživatelský avatar
mida
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: úte 27.03.2012, 15:49
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od mida »

esprit píše:Na spritmonitor.de jsou řidiči, kteří podobné spotřeby dosahují taky a to i bez toho, aniž by si topili na parkovišti.
Ano, dá se to, ale všichni tito "umělci" jaksi zapomenou dodat, že měli aktivovaný režim PWR. V případě, že pojedou bez PWR, tak to nepřeleze nějakých 6,5 l. Vyzkoušeno osobně (PIII, 2012).
Zeman není můj prezident
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od esprit »

mida píše:
esprit píše:Na spritmonitor.de jsou řidiči, kteří podobné spotřeby dosahují taky a to i bez toho, aniž by si topili na parkovišti.
Ano, dá se to, ale všichni tito "umělci" jaksi zapomenou dodat, že měli aktivovaný režim PWR. V případě, že pojedou bez PWR, tak to nepřeleze nějakých 6,5 l. Vyzkoušeno osobně (PIII, 2012).
To bude asi ten zásadní rozdíl, protože tady jde o PII. PIII má totiž o 20% vyšší výkon a širší rozpětí minimální spotřeby. A právě na dálnici je to poznat nejvíce. PII při zrychlování na dálnici prakticky jede stále na max. Navíc v PII není možnost ECO/PWR.
Leo65
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: úte 13.02.2018, 21:01

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od Leo65 »

Po 1/4 ročním používání P2 bych napsal svou zkušenost.

Vidlákov- Praha-Praha- Vidlákov 30 km. Cestou tam, ráno dvě zácpy cca 10 min. Cestou zpět jen 5 min. Já 4,5l Žena 5,5l

Jiné auto na stejné trase stejným stylem jízdy cca:
2012 Mitsubishi Lancer 2,0i, manual 10,0l
2007 SAAB 9-3 1,8i manual 9,5l
1996 ME 210 2,9 Tdi manual 7,0l
2008 Honda CRV 2,2D 4x4 manual 6,5l
2000 Škoda Octavia 1,9Tdi manual 6,0l
2003 Škoda Octavia 1,6i manual 6,5l
2003 WV Passat 1,9 TDI manual 6,8l
1996 WV Golf 1,9 TDI 4x4 manual 5,5l
2003 Renault Clio 1,5 Dci manual 4,0l

Dle palubních počítačů na 100 km, všechny auta bez DPF.

Rekord mám 3,5l, cesty na chatu a zpět v čase bez provozu, vesnice na aku, okreska 90km/h. (zimní pryže)
K minimalizaci spotřeby je třeba jezdit rychostí kdy auto sníží otáčky na minimum. Tedy z hlavy 50,70,90,130.
Při nabité aku při mírném snižování rychlosti na rovné nebo cestě z kopce ubrat uplně aby chcípnul a hned přidat jen lehce aby auto zpomalovalo chcíplé jakoby v neutrálu tedy bez rekupurace a nebo aku jen lehce přidávala, jede pak i po rovině nebo mírného kopce 80 km/h bez motoru.

Jediné co mě zlobí je sjezd Líbeznického kopce kde 90- a víc km/h auto neustále chcípá a startuje. Lze to vyřešit nohou na plynu pořádně ale to neumožňuje provoz a zákon. Nebo pákou na N ale nevím jak to má automat s mazáním této skříně?
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Spotreba Prius II.generace

Příspěvek od Tomiq »

Můžeš mi, prosím objasnit princip těch nízkých otáček při vybraných rychlostech? Já to tedy nechápu a myslím, že nebudu sám.
Kořen slova Toyota je Toy!
Odpovědět

Zpět na „Prius“