světla Prius II.gen.

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
Caruso_P1
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 14.06.2012, 19:27
Bydliště: Praha - východ

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od Caruso_P1 »

Dobrou zkušenost mám s Osram Night Breaker. V provedení H11 nejsou všude, ale na internetu se dají koupit bez problémů. Měl jsem i Philips s dlouhou životností, ale ty svítí v porovnání s Osram NB opravdu málo.
Miluju to ticho na křižovatce.
kasy
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 02.10.2014, 12:55

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od kasy »

Díky za reakci. Asi jsem se nevyjádřil dost jasně, to se mi občas stává. Nejde mi o žárovky, ale o kompletní přední reflektory. V USA ono dálkové seřizování tlumených světel nepoužívají, v EU je to předpis, takže je musíme vyměnit.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od aczasa »

To bych neřekl. Pokud je to majetek těch co přijeli z USA, tak se na to naše pravidla úplně extra nevztahují. Leda by to chtěli prodat. Pak už je situace jiná... Ideální jezdit na US značkách. ;-))
Back in Czech.
kasy
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 02.10.2014, 12:55

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od kasy »

Bylo by fajn, kdybys měl pravdu. Bohužel máme protokol od STK Dekra, ti se mimo jiné specializují na vozy z USA. S americkou značkou by to šlo, kdyby ji vozy měly. Ale jsou odhlášené.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od aczasa »

Burograzie... Tak bych sel cestou jen prohlášení o shodě.... Nějak to naroubovat na EU verzi.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Caruso_P1
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 14.06.2012, 19:27
Bydliště: Praha - východ

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od Caruso_P1 »

Byla tu zmíněna výměna klasických žárovek za HID sadu. Existuje tohle řešení s homologací ? Nebo je to vždy na vlastní triko a před technickou je to nutný hodit zpátky na klasické H11 ? Líbí se mi to, ale nechce se mi jezdit s něčím neschváleným. Jak to je, ví někdo ?
Miluju to ticho na křižovatce.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od aczasa »

Nelze legalizovat. Leda koupit v originále a nechat to dohomologovat. Sice se říká, že stačí dodělat ostrik světel a "fake" automatické natáčeni světel, ale není to pravda. HID sada bude vždy jen na vlastni triko a nesmí projít STK.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Caruso_P1
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 14.06.2012, 19:27
Bydliště: Praha - východ

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od Caruso_P1 »

Dík, jsem to tušil. Tak zůstanu u Osram Night Breaker, ty svítí dobře. Sice nemají nějakou extra životnost, ale od doby, co mám LED denní už jsem žárovky neměnil. Přece jen je to hodně znát, hlavně přes léto se ty žárovky šetří. Na LED H11 se ani neptám, tam je to jasný, všechny typy jsou neschválený. :-)
Miluju to ticho na křižovatce.
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od ts1990 »

Ledek se vubec neboj, ale ne led zarovku, ale dela se primo led sada a ta doopravdy funguje. Mam ji na yarisovi dva a pul mesicu, konkretne led sadu H4, v Toyote mi seridili akorat svetla a pohoda. Vyhodou je zivotnost a ze si nevypalujes cocku jako u zarovky nebo HIDek.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od aczasa »

Přesně. Nevypalujes ale maji strašnou nadprodukci tepla... Ach jo.. To jsou zase rady... LED ještě není dostatečná pro svícení dopředu.
Back in Czech.
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od ts1990 »

Nevypalujes svetla a dostatecna je, sam technik z toho byl velmi mile prekvapen, jak to aviti. Na potkavacky necelych 2000 lumen, coz uz je slusny a sviteji vic nez osram night breaker. Bavim se o Led sade, ne led zarovce :)
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od aczasa »

O LED sade jaké? Protože led sad je mnoho a dvě z nich mam a stoji za <>……
Back in Czech.
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od ts1990 »

Tuhle mam tri mesice a apokojenost na Yariau : http://m.aliexpress.com/item/1902287033.html
Az mi ted prijde novy Yaris, tak tam jde taky. Funguje spolehlive bez oalnovani oproti sadam co maji cip nahoru, to jsem zkousel, ale v praxi nic moc a hodne oalnovala.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od aczasa »

Hm. Tak tyhle ve verzi HB4 úplně o ničem a svítí neskutečně mizerně.... Takže moc tomu teda nevěřím.
Back in Czech.
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: světla Prius II.gen.

Příspěvek od ts1990 »

Haled taky jsem tomu neveril, ze dve ledky v kazdym svetle by svitily nejak exzra dobre, ale zkusenost jeje opacna. Treba co se mi neosvedcily jsou sady s cipem ca1512, to je bludicka.
Odpovědět

Zpět na „Prius“