Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Příspěvek od Maghreb »

Co potvrdzuje to co pisem. 80 eur biela, 0 modra. Takze ?

A napriklad pri aurise je zakladna farba biela, ktora je zadarmo.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Peter Fransky
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: sob 22.09.2012, 19:13

Příspěvek od Peter Fransky »

heh, tu modru som si nevsimol :roll:
E12 wagon, 1.4 D4-D

Obrázek
alinor
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18.11.2013, 08:44

Příspěvek od alinor »

Tak jsem objednal corollu 1,6 Active + packet Exclusive, černá metalíza. Přivezou ji v lednu, už se mooooc těším :D
Jinak cena je 430 tis. Jak jsem psal, podmínkou byl automat, ten to prodražil, ale na druhou cenu jsem "dostal" zimní kola, pískování skel, defendlock, 5ti letou záruku + takové ty blbosti jako koberečky a povin.výbavu.
Díky za názory, souhlasím, že almaru budus stěhovat jednou za x-let a to si ji nechám přivést 8)
alinor
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18.11.2013, 08:44

Příspěvek od alinor »

teď jsem se díval na nové ceníky toyoty a u corolly se ty všechny položky, co mám, zdražily víc než o 24 tis. ufffff, stihl jsem to krásně :D
Uživatelský avatar
edis
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: stř 20.11.2013, 21:04

Příspěvek od edis »

.tak v prvom rade gratulujem k vyberu auta ako aj vela stastnych kilometrov..

uplne schvalujem tvoj vyber daneho auta a budes casom prekvapeny ako ti aj posluzi aj priestorovo, viem podla mojich skusenosti ... nase prve spolocne a rodinne auto bolo kufrove , absolvovali sme dovolenky s bezproblemovym zbalenim 4-clennej rodiny a pri stavbe domu nam posluzilo s prevazanim materialu( neboj aj kosacku odvezies, sklopis zadne sedadla a mas pozehnane priestoru)...
..sedany su v nasich koncinach podcenovane, ale sk a cz nie je svet..

pri vybere minicrossoverov by si po ciastocnom opojeni narazil na limity, potom by ta mrzeli vyhodne peniaze...viem o com vravim aj moja polovicka si vyberala auto a absolvovali sme spolu predvadzacky ...niektore oslovilo menej a niektore viac ale urcite nie auto typu Captur...to je male aj pre moju manzelku pri vyske 165 cm..preto si kupila Verso..

... a v neposlednom rade budes aj vozit v nom rodinu a bezpecnost je prvorada ako aj spolahlivost turbo benzinov casom narazi na svoj limit, darmo fyziku neoklames...
a vlastne schimiGTi a cerny52 ti to jasne a presne popisali...
a never bludom co tu jeden pan z SK vypisuje o zastaralych autach, o cenach na SK o priplatkoch a pod....
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

Prohrabal jsem se všemi modely Toyota a i jsem všechny otestoval a mou velikou oblíbenkyní je Auris v automatu s pádlama pod volantem. Skutečně povedený vozítko. Určitě mi sedí lépe než Corolla
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Peter Fransky
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: sob 22.09.2012, 19:13

Příspěvek od Peter Fransky »

tu je krasny a realny test Aurisu:
http://sksteve.blog.auto.cz/2013/12/toy ... se-trpyti/

:wink:
E12 wagon, 1.4 D4-D

Obrázek
Uživatelský avatar
edis
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: stř 20.11.2013, 21:04

Příspěvek od edis »

...tak, ale kupovat si auris ako rodinne auto mi trosku pripada masochisticke....a hlavne ak ho ide testovat velky chlap s tazkou nohou na plynovom pedale...to uz je len vypovedajuci test :)...ale som zvedav co dany bloger - tester povie na corollu...

...mozno by auris damy zaujal inak ako aj niektorých panov nie vysokého vzrastu a stihlejsich...
pave
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: stř 18.12.2013, 20:32
Bydliště: Česká republika

Corolla a kufr

Příspěvek od pave »

Taky jsem u nové Corolly váhal, ale dřív jsme měli Mondeo sedan a se vším jsme se vešli. Poté jsme přešli na Mondeo kombi. Tak teď jsem si Corollu pořídil a už jsem přišel na 2 věci, co se mi do kombíku vešly a do Corolly se nevejdou:
- 2,2 metru dlouhé stojky regálu z Ikea
- vánoční stromeček
Ale oboje se vejde na střechu, takže to není zase taková tragédie :D
Pave
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Příspěvek od pastika »

Zdravím pánové,jsem majitelem nové corolly asi 2 měsíce a chci se podělit se svými postřehy. Původně jsem si chtěl koupit Hyundai i30 v kombi.
Po zkušebních jízdách vyhrála corolla větší vnitřní prostor ,lepší jízdní vlastnosti ale hlavně vadilo mě že ji i30 potkáte na každým rohu.
Za ty dva měsíce jsem našel pár věcí který mě vadí. 1.originál gumová rohože u spolujezdce se stále posouvá v před není čím zajistit jako u řidiče.
Průměrná spotřeba je zatím 7-7.5l. Při cestě Sokolov - Plzeň a spět jsem jel pohodovou jízdu ale ne že bych jel nějak pomalu spotřeba byla 6.1l.
Další věc kterou začínám řešit je zda si pořídit celou sadu disků i TPMS což cela originál sada vyjde kolem 20000kč což je docela ranec. Přezutí
gum v Toyotě vyjde asi tak na 900kč to znamená 2x ročně 1800kč,životnost TPMS je asi 5-7let teď babo raď. :?:
Peter Fransky
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: sob 22.09.2012, 19:13

Příspěvek od Peter Fransky »

kontrola tlaku v pneu je pitchovina.
To sa nikdy nevrati.
Kolko si mal defektov za poslednych 10 rokov?


ad Corolla - aky motor si si dal a aku ti dali zlavu/bonus z akciovej ceny?
E12 wagon, 1.4 D4-D

Obrázek
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Příspěvek od pastika »

No já si taky myslím že ta kontrola tlaku není k ničemu. Dnes jsem volal do Toyoty a ptal se, zda to jde nějak vypnout a prý to nedávno řešili u Versa a nejde to. Bral jsem předváděčku motor 1.6 bílá perleť+chrom doplňky ,zástěrky,gumové rohože a sada zimních gum 380000kč
Naposledy upravil(a) pastika dne pon 08.04.2019, 23:35, celkem upraveno 1 x.
Peter Fransky
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: sob 22.09.2012, 19:13

Příspěvek od Peter Fransky »

nielen, ze sa to neda vypnut, ale musi kupovat aj nove disky s touto feature/bug.

Co je dost draha sranda.

Navyse - ich zivotnost je tiez dost kratka - cca 5 sezon.

Celkovo je to dost neprijemna vychytavka. :roll:
E12 wagon, 1.4 D4-D

Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ono zivotnost... TPMS maji vcelku dobrou. Ale fakt, ze vymenovat pak v senzoru baterku je docela prace. .:-) Ale jak jsi prisel, ze je treba kupovat disky s touto feature/bug, to me zustava utajeno... :-)))
Back in Czech.
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Příspěvek od pastika »

Dnes jsem narazil na tuto apku: http://samsungmania.mobilmania.cz/clank ... -a-1321416
Tady jsou nějaký videa jak to funguje : http://www.youtube.com/results?search_q ... 0Link&sm=3
Máte sní někdo nějakou zkušenost?
Odpovědět

Zpět na „Corolla“