Jake skody muze napachat - Kurovec - muze se stat i jinde!

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Luke_Luke píše:Zrovna vcera jsem si na jeho vypocty vzpomnel, kdyz Rapid od skodovky se 77kw motorem jede podle vyrobce 195kmh, coz Jakub tvrdil pro priblizne stejne aerodynamicke auto s 91kw motorem, ze je nemozne jet o 5kmh vice :)
Luke, Tvůj Auris má skoro o 7 % větší čelní plochu a o kus vyšší hmotnost než Rapid 77 kW (součinitel cca srovnatelný), navíc Škoda zcela běžně uvádí hodnoty výkonu motoru, které jsou velmi blízké tomu, co skutečně naměříš na kolech (běžně naměříš cca 92-101 % nominálního - tzn. motor musí být až značně výkonnější, než Škoda uvádí, protože nad 100 % nejde dosáhnout ani při 0% ztrátách). Viděl jsem sériovou O II RS se 145 kW na kolech (motor má mít 147 kW) a sériovou Fabii RS 97 kW na kolech (motor má mít 96 kW). Když to srovnáš třeba s Corollou T-Sport (motor má mít 141 kW), tak ta má na kolech klíďo píďo jen 123 kW! U Toyoty zcela běžně naměříš pod 90 %, u automatů klidně kolem 80 %. Pozoruhodné je srovnání 55 - 63 - 77 - 90 kW u Rapidu (diesel 77 kW už jezdí jen 190). Když 55 kW jezdí 175, mělo by 63 kW (čistě dle kubického nárůstu výkonu potřebného k překonání kvadraticky rostoucího odporu vzduchu, prkotiny zanedbány - což, jak hned uvidíš, je v těchto rychlostech už OK) jezdit 183 km/h, 77 kW 195 km/h a 90 kW 206 km/h. A hádej co? Ono se skutečně uvádí 175-183-195-206! 200 a 195 km/h je VELKÝ rozdíl (u jinak identického auta potřebuješ místo 91 kW a 98+ kW, což NENÍ normální fluktuace - ta by byla např. 89-93 +/- autobus), kterému musí odpovídat nějaké NEZANEDBATELNÉ zlepšení. A když tam to podstatné zlepšení zjevně není, tak je to prostě jen chyba měření kvůli kopci či podpoře větru... Prvním krokem k objektivnímu měření je (nejlépe dvakrát opakované) měření oběma směry. Pak to celé zprůměruješ a jsi cca někde kolem reálné hodnoty. To samé u měření akcelerací či brzdění.
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne úte 17.09.2013, 05:17, celkem upraveno 1 x.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Kubo, nech toho.. nebud opravdu otravny.... Do tohoto tematu radsi vubec neprispivej...
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Jakub Krcma je fakt neskutecny ... :-)

Příspěvek od Jakub Krčma »

aczasa píše:Vyber nejlepsich hlasek Jakuba Krcmy:
1) nejvice me zajima technicka pravda - cira folie na celnim skle usetri cca 0.1 - 0.8 litru na sto km.
2) s Yarisem Hybrid se da jezdit pod 3.0 litru na sto - kdo to kdy dosahl?
3) spocital jsem neskutecne mnozstvi spotreb, optimalizaci prevodovek, maximalnich rychlosti, optimalnich prevodu u ruznych aut - tve auto nemuze jet rychleji ci lepe nez moje vypocty.
4) aczasa je kokot - tak tady se sice trefil, ale nahlas to rikat nemusel.. :-))))
1) Kde jsi vzal to 0,8 l/100 km? To je nějaké těžce vytržené z kontextu. To by připadalo v úvahu při nějaké plazivé jízdě ve městě, v koloně apod.
2) S Yarisem Hybrid se DÁ jezdit pod 3,0. Je to samozřejmě extrém pro pokročilé "energetické manažery", ale jde to. Pochopitelně ne při 130 km/h na dálnici... Prius (nemám na mysli plug-in) má rekord na nádrž někde kolem 2 l/100 km. Mnohem podstatnější však je to, že Yaris Hybrid může zcela v klidu jezdit za proklamovaných 3,5. Pro tu srandu mám již domluven další testík Yarise Hybrid, kde (oproti tomu prvnímu, kde jsem nabyl podstatnou část nutných zkušeností a zkoušel všechno možné) zkusím 3,0 zdolat. A když se ptáš, kdo to kdy dosáhl, tak já se ptám, kdo někdy jel s Avensisem 2.0i přes 100 km s průměrem 3,970 (nebo lepším)? Moc lidí třeba ne, ale jde to, protože minimálně mně se to podařilo.
3) Tvůj Avensis Verso 110 kW opravdu nemůže (ani při sebelepší vůli) jet regulérních 215 GPS či nemálo přes 220 rychloměr bez výrazné asistence kopce či větru. Sorry, já fyzikální zákony nevytvořil...
4) Kokot je každý, kdo se do někoho neférově naváží místo korektní snahy o zjištění/upřesnění/ověření pravdy. Jinak si Tvé činnosti zde cením. Značně.
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne úte 17.09.2013, 05:21, celkem upraveno 1 x.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Opet dukaz tve neschopnosti udrzet myslenku tam, kde patri... Toto tema neni o tom co si pocitas a prezentujes.... Nedelej to.. :-)
A az budes mit ten prispevek do Yaris HSD, tak si rekneme vice tam... Protoze to bude opet nejaky pokus o synteticky vysledek na hony vzdaleny od realneho sveta.. .Jak vetsina tvych proklamaci...
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

aczasa píše:Kubo, nech toho.. nebud opravdu otravny.... Do tohoto tematu radsi vubec neprispivej...
Klasika. Luke napíše něco, aniž by to pořádně prozkoumal, a já se nemůžu ani obhájit? Když budete dostatečně PEČLIVÍ, dojdete ke SROVNATELNÝM číslům jako já. Jako by došel KDOKOLI jiný, kdo tomu rozumí...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

aczasa píše:Opet dukaz tve neschopnosti udrzet myslenku tam, kde patri... Toto tema neni o tom co si pocitas a prezentujes.... Nedelej to.. :-)
A az budes mit ten prispevek do Yaris HSD, tak si rekneme vice tam... Protoze to bude opet nejaky pokus o synteticky vysledek na hony vzdaleny od realneho sveta.. .Jak vetsina tvych proklamaci...
Naopak, Ty, na rozdíl ode mě, prostě nemáš ty věci spočítané + měřením ověřené na mnoha autech (vlastních i cizích). Proto Ti připadají nereálné. Jinak bys pouze potvrdil, že mám cca pravdu (při zanedbání těch prkotin, které záměrně zanedbávám). A nekecej o udržení myšlenky - reaguju jen konkrétně na to, co zde píšeš. A žádný syntetický výsledek to nebude. Když jsem, velkou část cesty se spolujezdcem a metráky nákladu, jel s vysokým a dlouhým Fiatem Ducato PRVNÍCH 660 km s průměrem 5,1 l/100 km (většinu z toho těsně pod 5), je evidentní, že takovou extrémní spotřebu (cca 2/3 běžné, ne-li méně) lze dosáhnout v dlouhodobém průměru, když se člověk s konkrétním autem POŘÁDNĚ naučí. To samé (i když třeba ne v takové procentuální míře) platí i u všech jiných aut...
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne pon 16.09.2013, 10:32, celkem upraveno 1 x.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ne, opet s tebou musim nesouhlasit. :-) Ale jak je videt, kdo chce kam... :-)))))
Tady se nemas proti cemu obhajovat... ani proti komu... Tohle je ucelove vlakno v panelarne, kde jsem se rozhodl te pomlouvat. :-) A ukazovat, jaky jsi exot. :-))) Proti tomu neni obrana..
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Jakub Krčma píše: Klasika. Luke napíše něco, aniž by to pořádně prozkoumal, a já se nemůžu ani obhájit? Když budete dostatečně PEČLIVÍ, dojdete ke SROVNATELNÝM číslům jako já. Jako by došel KDOKOLI jiný, kdo tomu rozumí...
Nechtej mne nasrat Jakube, do ted jsem byl k Tobe mirny a toleroval jsem Tvuj exotismus.
Nepotrebuju nic zkoumat, byl to udaj vyrobce.

BTW vcera jsem zkousel na dalnici za mirneho deste jet do relativne slusneho kopce s Aurisem 188kmh dle GPS, kdybych jel obracenym smerem odhaduju hrave pres 200 GPS. Priznam se, ze za tech podminek jsem mel opravdu bobky vyndat z palubky GOPRO a natocit to...to jen tak pro ukazku, ze neco z praxe muzes cisly vyvracet jak chces, ale vcera se to stalo a to na papire nezmenis, ikdybys svou snahou vytvoril skrkatko na svych spodarech ;-)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakub Krcma je fakt neskutecny ... :-)

Příspěvek od Beaver »

Jakub Krčma píše:Avensis Verso 110 kW opravdu nemůže (ani při sebelepší vůli) jet regulérních 215 GPS či nemálo přes 220 rychloměr bez výrazné asistence kopce či větru.
Proč ? Jestli jet 215 km/h může nebo ne je otázka váhy auta, převodovky a točivého momentu motoru. Nevidím v tom problém.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Nech toho Bobre, to zas bude.. :-)))))
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Luke_Luke píše:
Jakub Krčma píše: Klasika. Luke napíše něco, aniž by to pořádně prozkoumal, a já se nemůžu ani obhájit? Když budete dostatečně PEČLIVÍ, dojdete ke SROVNATELNÝM číslům jako já. Jako by došel KDOKOLI jiný, kdo tomu rozumí...
Nechtej mne nasrat Jakube, do ted jsem byl k Tobe mirny a toleroval jsem Tvuj exotismus.
Nepotrebuju nic zkoumat, byl to udaj vyrobce.

BTW vcera jsem zkousel na dalnici za mirneho deste jet do relativne slusneho kopce s Aurisem 188kmh dle GPS, kdybych jel obracenym smerem odhaduju hrave pres 200 GPS. Priznam se, ze za tech podminek jsem mel opravdu bobky vyndat z palubky GOPRO a natocit to...to jen tak pro ukazku, ze neco z praxe muzes cisly vyvracet jak chces, ale vcera se to stalo a to na papire nezmenis, ikdybys svou snahou vytvoril skrkatko na svych spodarech ;-)
Hele, já jsem Ti řekl, že v případech, kde Toyota údaje zaokrouhluje na nejbližší nižší hodnotu dělitelnou 5, může být ofiko běžná maximálka Tvého auta klidně 194, takže např. 195 (či 196, ať nežeru) opravdu nemusí být problém, v rámci běžné fluktuace. Teď jsem samozřejmě měl na mysli to, jak jsi říkal tuším těch 200-201 (nevzpomínám si přesně). TO už je nereálné (oběma směry bez asistence).
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Jakub Krcma je fakt neskutecny ... :-)

Příspěvek od Jakub Krčma »

Beaver píše:
Jakub Krčma píše:Avensis Verso 110 kW opravdu nemůže (ani při sebelepší vůli) jet regulérních 215 GPS či nemálo přes 220 rychloměr bez výrazné asistence kopce či větru.
Proč ? Jestli jet 215 km/h může nebo ne je otázka váhy auta, převodovky a točivého momentu motoru. Nevidím v tom problém.
Fór? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ach jo.... ten Jakub Krcma... nezklame...
Jeste jednou Jakube Krcmo, v tomto vlakne nedokazuj to, proc jsem jej vlastne zalozil.... Jsi proste Virtualni autonomni entita, tak ze sebe nedelej blbce...
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Ne, mezi Lukem a mnou došlo k nedorozumění, tak jsem to uvedl na pravou míru. On mluvil o rozdílu mezi papírovou hodnotou 190 a naměřených cca 195. Já mluvil o přijatelné hodnotě cca 195 a nepřijatelné cca 200.
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Někde musím vyhrabat fotku "z Německa", kde mám s Carinou 79kW s maximálkou 186km/h na tacho 225. Zajímalo by mě, jestli to šlo :D
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“