Nově koupená Celica

vše ohledně modelové řady Celica
kriz23
Navigátor
Příspěvky: 138
Registrován: stř 19.01.2011, 18:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kriz23 »

Celica je určitě tužší na řízení, protože má obyč hydrauliku jako 99 % vozidel pokud se nepletu 7ičku jsem ještě neměl , zato Fabia má elektro hydrauliku - neříkám že všechny , která mimochodem většinou do 200 000km skončí navíc kvůli tomu furt praskaj žárovky.Jsou tam velký napětový vlny.
IS200 Lex
Uživatelský avatar
Jelass
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 22.01.2012, 00:17
Bydliště: HK

Příspěvek od Jelass »

99% do r. 2005, bohužel. Od té doby prakticky vše elektro, v lepším příp. elektro-hydraul. posilovače...

Asi si někdo řekl, že by jsme mohli zkusit něco změnit, když to funguje :roll:
Mondeo 2.0i Turnier 2004
p:Corolla E11 4ZZ_FE 97PS
P: Dodge GrandCaravan 3.3i 2008
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Řiď se taky hlavně svým rozumem, některé rady, které tu dostaneš, nejsou zrovna "košer".
Co se týká olejů, tak výrobce nikdy nedoporučuje viskozitu oleje, ale pouze specifikaci podle nějaké třídy - VW, ACEA. Viskozitu si určí provozovatel vozidla podle toho, v jakých podmínkách jezdí. Olej 10W-40 je nejlepším kompromisem mezi hustotou, spotřebou a výdrží pro naše podmínky - normální jízda. Pokud Tě to zajímá, na netu je literatury dost a dost.
Co se týká stavu auta, kupuješ 10 - 11 let starý vůz. Ten prostě komplet v pořádku nebude. Hodně záleží na předchozím zacházení.
Ale opravit se dá všechno a za celkem rozumné peníze.
Mojza
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 23.02.2012, 17:45
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mojza »

taky sem teď koupil Celicu VVT-i a taky tam mám psanou netěsnost motoru a převodovky a bůhvíčeho ještě netěsného. ale nikde sem nic nezaznamenal. najel sem 360km za 2-3 týdny. olej tam byl na minimum a tam zatím zůstal a doufám že zůstane než bude mít mechanik čas.
majitel mi tvrdil, že s tím při couvání ťukl do sloupu a rovnaly se plechy(levý předek), ale mechanik to omrkl a prý to musel být sakra ťukanec, protože je to vařené a zakitované. dveře od kufru za chladna nechtějí držet otevřené, stěrače byly na dranc, zdechla mi baterka, zdechlo mi světlo na SPZ. Mimochodem nevíte někdo jak se to dá vyměnit? Vím že zevnitř, ale nevím jak sundat ten plast abych to neurval.

jo a kolik stála tahleta Celica? ten inzerát tam už není, nebo ji vrátil?
pro zlepšení nálady, my měli na auta dycky smůlu, první koupená Škoda 105, přímo od automechanika, který se o ni staral, po nějaké době přišly problémy s motorem, ten mechanik neměl čas, tak se to vezlo jinam, tam zjistili, že ten motor je poskládaný z několika motorů a nikde žádný štítek, nikdo nic o tom nevěděl, takže nový motor. Další naše auto taktéž Škoda 105, ta shnila téměř hned... a Naše nýnější Octavka rv.98 i se servisní knížkou, dovezená... po dvou letech, kdy nastal problém se zadní nápravou, se po sundání zadního nárazníku zjistilo, že zadek je celý svařený po nějaké bouračce a nakonec sme museli rovnat zadní nápravu... ted když sem si já kupoval auto, taky se mě snažil jeden klučina oblbnout ke koupi jeho auta, ale nedal sem se, ale to je už jiné povídání...

prostě lidi sou svině, a pro prachy udělaj cokoli. dneska najít v bazaru slušné auto je často dost hardcore...
Uživatelský avatar
Jelass
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 22.01.2012, 00:17
Bydliště: HK

Příspěvek od Jelass »

Tak aspoň, že jsi se poučil.

Kryt by měl být na dveřích kufru, stačí ho opatrně oddělat čímkoli a přístup na ruku bývá u Toyot dobrý.
Mondeo 2.0i Turnier 2004
p:Corolla E11 4ZZ_FE 97PS
P: Dodge GrandCaravan 3.3i 2008
Uživatelský avatar
horajs
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 04.10.2007, 17:02
Bydliště: Broumov

Příspěvek od horajs »

Mojza píše:taky sem teď koupil Celicu VVT-i a taky tam mám psanou netěsnost motoru a převodovky a bůhvíčeho ještě netěsného. ale nikde sem nic nezaznamenal. najel sem 360km za 2-3 týdny. olej tam byl na minimum a tam zatím zůstal a doufám že zůstane než bude mít mechanik čas.
majitel mi tvrdil, že s tím při couvání ťukl do sloupu a rovnaly se plechy(levý předek), ale mechanik to omrkl a prý to musel být sakra ťukanec, protože je to vařené a zakitované. dveře od kufru za chladna nechtějí držet otevřené, stěrače byly na dranc, zdechla mi baterka, zdechlo mi světlo na SPZ. Mimochodem nevíte někdo jak se to dá vyměnit? Vím že zevnitř, ale nevím jak sundat ten plast abych to neurval.

jo a kolik stála tahleta Celica? ten inzerát tam už není, nebo ji vrátil?
pro zlepšení nálady, my měli na auta dycky smůlu, první koupená Škoda 105, přímo od automechanika, který se o ni staral, po nějaké době přišly problémy s motorem, ten mechanik neměl čas, tak se to vezlo jinam, tam zjistili, že ten motor je poskládaný z několika motorů a nikde žádný štítek, nikdo nic o tom nevěděl, takže nový motor. Další naše auto taktéž Škoda 105, ta shnila téměř hned... a Naše nýnější Octavka rv.98 i se servisní knížkou, dovezená... po dvou letech, kdy nastal problém se zadní nápravou, se po sundání zadního nárazníku zjistilo, že zadek je celý svařený po nějaké bouračce a nakonec sme museli rovnat zadní nápravu... ted když sem si já kupoval auto, taky se mě snažil jeden klučina oblbnout ke koupi jeho auta, ale nedal sem se, ale to je už jiné povídání...

prostě lidi sou svině, a pro prachy udělaj cokoli. dneska najít v bazaru slušné auto je často dost hardcore...
Ono se říká kovářovic kobyla vždycky chodí bosa to je k tomu takříkajíc mechanikovy.Když to sleduju na netu tak pomalu každý druhý auto prodává automechanik a ještě v TOP STAVU.Nejraději kupuju od majitele který o autě řekne co nejvíce případně si vede vlastní knížku oprav a ten který má auto delší dobu.A pokud možno jeden až dva majitele za celou dobu.Bazarum se vyhejbám jak jen to jde nikdy nikomu neřeknou pravdu jen tahají za nos aby měly vejplatu :lol: Jo jinak ty zadní světla na SPZ musíš trošku zabrat na ten plast co to je zevnitř zakrytovaný ale trošku z citem aby ti nepopraskaly ty plastový cvoci.A pak se dostaneš přímo k paticím žárovek.
CECILKA T23 1.8VVTi ROK 4/2000
NISSAN MICRA 1.2 r.v.89
CHRYSLER EAGL TALON (ECLIPSE)2.0GTi r.v.1990 RODINÝ MAZEL.
Uživatelský avatar
Andrey
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: ned 07.10.2007, 22:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrey »

Ono to nebude tak hrozny, jak tu vsichni popisujou. Lij tam olej. Hlidej ho pravidelne a pred kazdou delsi cestou..... Postupne a casem nasetri na opravu a auto budes mit v paradnim stavu. Ty auta jsou i na svuj vek opravdu drzaky. A po par prectenejch postech tady z fora, se ti pod rukama nerozpadne.
Sam jsem do sve lil olej 3 roky a jelo to paradne porad
Odpovědět

Zpět na „Celica“