palivové čerpadlo u 4A-FE

vše ohledně modelové řady Carina
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

2 aevn

Příspěvek od ombre »

Máš pravdu, myslím, že zpětný ventil je přímo v čerpadle, protože jinde "na cestě" nic takového není.
To auto chytá dobře ještě tak 8 hodin po jízdě, pak už se to zhoršuje.
Důvod, proč by mělo čerpadlo běžet před spuštěním, existuje.
Před startováním by měla být vstřikovací jednotka natlakována, ale způsob "co tam zbylo od minula" není nejšťastnější řešení. Během startování je pozdě. Pokud je to chyba, tak ostatní automobilky ji řeší dvěma i třemi čerpadly.
Obrázek
aevn
Řidič
Příspěvky: 219
Registrován: pát 18.11.2005, 21:53

Příspěvek od aevn »

můj názor je takový:
od čerpadla přes filtr až po benzínovou lištu u vstřiků je celý systém zavřený, když se tam benzín natlačí a čerpadlo(motor) vypneš tak ten benzín sice nebude 14 dní držet stejný tlak jako když čerpadlo tlačí, nicméně nemá důvod odtéct zpátky do nádrže. A to proto, že nemá druhý konec systému otevřený. Benzín je tam prostě pořád a na jeho dotlakování stačí chvilka. Jesti tam po 8 hodinách benzín nemáš tak bude někde chyba. Víc čerpadel připadá v úvahu pouze v případě, že potřebuješ vytvořit větší tlak, to ale v případě neupravenýho motoru v carině nemá smysl, zbytečně obohatíš směs a motor nepojede.
Sežeň si víc informací ohledně potřebného tlaku u vstřiků a diagnostiky možných problémů, pak můžeš laborovat s přidáváním čerpadel.
Jestli budeš mít lepší pocit při spínání čerpadla před startem tak to řeš časovačem, ne přímým zapojením čerpadla na klíček, ale přidávat další čerpadla nemá smysl.
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BRunner »

Myslím že aevn má pravdu, onehdá jsem natočil Celdu po 4 měsících stání v garáži a chytla okamžitě.
Naposledy upravil(a) BRunner dne čtv 13.04.2006, 10:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

Nastuduju, rozeberu, uvidim... ale nerad.

IMHO ten okruh není úplně uzavřený, respektive systém přetlakovat nejde, protože jakékoliv nadbytečné palivo jde zpět vratným okruhem, možná je chyba tam. Tím pádem vyšším tlakem směs neobohatíš.
Píšeš, že na dotlakování stačí chvilka. Já myslím, že v tom to právě je. Pokud sepne čerpadlo až v momentě, kdy se začne otáčet startér, je pozdě. Navíc moc proudu na něj nezbývá, takže to asi nebude úplně fofr.
Takže, vím, že je někde chyba, leč touto chybou trpí slušná část toy s tímto provedením. Motory se dvěma čerpadly jsou bez problémů. Ten časovač, proč ne, ale netuším, kdo by mi to zapojil. Zaráží mě, že u jiných aut čerpadlo natlakuje i bez časovače v předposlední poloze klíčku, a funguje to léta bez problémů.

Takže v první řadě vyndám čerpadlo, vyčistím, zkusím natlakovat zpětnou klapku a zjistit, zda nebude problém ve vratném okruhu.
Pak začnu shánět náhradní čerpadlo, případně prodávat nepojízdnou toy:-).

Ještě jedna věc: lidé tu píší, že je slyšet, jak před nastartováním zavrčí čerpadlo. To čerpadlo z nádrže je naprosto neslyšitelné. POuze když se na něj položí ruka, je cítit, že pracuje. Předpokládám, že si to nepletou s čerpadlem ABS.
Obrázek
aevn
Řidič
Příspěvky: 219
Registrován: pát 18.11.2005, 21:53

Příspěvek od aevn »

popisuješ spoustu subjektivních názorů.
Jestli máš pocit, že ti pomůže sepnutí čerpadla před startem - prosím, jak je libo, tím ničemu neublížíš, ale v tvém případě odstraníš jenom důsledek nějakého jiného problému a ne problém samotný.
Benzínový okruh musí splňovat určité podmínky ohledně bezpečnosti, takže si čerpadlo napoj na klíček jedině přes časovač, na netu je schémat časovačů dost, ale jestli ti to pomůže tak ti nějaký můžu navrhnout na vyzkoušení.
Co se týká tlaku - než něco rozebereš udělej si nějaký měřáček a napoj ho ke vstřikům, pomůže ti k lepší a rychlejší diagnostice.
Napětí při startu neber v potaz, akumulátor je schopný při startování napájet spoustu jiných spotřebičů a čerpadlo zase tak extrémní odběr nemá, takže pokud není přidřené tak dotlakuje velice rychle.
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

2 aevn: OK díky, kdyžtak se ozvu.

Díky všem za vaše názory.
Obrázek
Uživatelský avatar
Dann
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: ned 23.09.2007, 20:09
Bydliště: Tábor

Příspěvek od Dann »

Zdravim všechny,mám trochu podobnej problém:studenej motor chytá na první převalení i po 14ti dnech stání(dýl nikdy nestála) v létě i v zimě.Teplej motor chytá dobře tak do 15ti minut od odstavení.Po čtvrt hodině a dýl už točí cca. 2 sekundy.Svíčky mám nový Denso,filtry taky.Značka benzínu taky nehraje roli.Jinak Karča jezdí jako divá,spotřeba až na olej ok,ekonoměr se imho chová taky normálně.Nevíte někdo čím by to mohlo být?Nedělala to pořád,až tak poslední rok.Díky. :?
sierra
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 24.05.2007, 17:33
Bydliště: Malacky

Příspěvek od sierra »

Len sa pridam k tvrdeniu, ze aj mne 4A-FE chyta na prvy sup. Auto mi stalo pol roka bez pohybu - na prvy... 8)
Avensis Verso 2,0 D-4D rv02
Carina E 1,6 16V rv92
Carina II SK
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 12.10.2007, 13:24
Bydliště: SK Martin

Příspěvek od Carina II SK »

mam ten isty problem to iste auto ten isty motor a asi pol roka to riesim a nic....
vsetky Vase nove skusenosti a infa so STARTOVANIM pri chladnom motore mi pomozu...
Carina II r. 91 4A-FE
Uživatelský avatar
enikybeniky
Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 12.02.2007, 16:16
Bydliště: Sokolov

Příspěvek od enikybeniky »

Zdravím, sice mám Corollu, ale problém evidentně stejnej, studenej motor točí strašně dlouho než naskočí... Mám EFI.
Je podezření na regulátor tlaku co je na liště vstřikování, tak doufám, že se to nějak potvrdí.
Neprojevuje se ještě někomu s tímto problémem pocukávání auta při puštění plynového pedálu a následném sešlápnutí?
již ex - Toyota Corolla E9 1.3i hatchback, r.v. 89, podívá se holka až do Angoly.... :(
Peugeot 406 sedan, 1.8 16V, r.v. 96, 81 kW, 110 HP
Carina II SK
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 12.10.2007, 13:24
Bydliště: SK Martin

Příspěvek od Carina II SK »

enikybeniky píše:Zdravím, sice mám Corollu, ale problém evidentně stejnej, studenej motor točí strašně dlouho než naskočí... Mám EFI.
Je podezření na regulátor tlaku co je na liště vstřikování, tak doufám, že se to nějak potvrdí.
Neprojevuje se ještě někomu s tímto problémem pocukávání auta při puštění plynového pedálu a následném sešlápnutí?
ked uz motor naskoci tak slape ako hodinky, ziadne cukanie... mas pravdu bude to nieco s tym tlakom....
Carina II r. 91 4A-FE
Yogiman
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: sob 29.10.2011, 08:29

Příspěvek od Yogiman »

sice uz mam zalozene podobne tema ale po XX hodinach hladania som az nasiel tento topic... nevie niekto ako dopadol vtedy ombre s tym cerpadlom.. ? pripadne ci s niekym nespolupracoval a ten by mohol trosku posunut info dalej... ombre uz tu dost dlho nebol... :( Za kazdu info vopred dakujem...
Toyota Auris 1,6 VVTi 2007
Toyota Avensis T25 1,8 VVTi 2005
Toyota Corolla 1,3 XLi 1996
Toyota Carina II 1,6 XLi 1991
Toyota Carina II 1,6 GLi 1990 LB
Ex.Toyota Avensis T22 1,6 VVTi 2001
Today Tomorrow Toyota ;)
Odpovědět

Zpět na „Carina“