studený motor,cukání

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Dawe24> tenhle kolík jsem neměnil... mam ho venku, leží jakoby hned vedle konusu, mam open sání/luxovací sound system :-) 9 let. Třeba to taky vyzkoušim, ale postupně... dneska se mi to nehodilo... nechal bych to na další víkend, nebo během tejdne, každopádně počítám s tvojí pomocí. Díky moc... včera sem měl jeden opravdu hnusnej zážitek, něco jako zlej sen, ale v realitě... nechci to vůbec řešit, než spadne pěna... a vyřešim tenhle shit... (nejedná se o problém auta, ale je prioritní) :twisted: :mad:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Tak to může být tím kolíkem a nevíš jaký čidlo určuje jednotce u teplého motoru mimo teplotního čidla protože mi to občas teplý dlouho startuje ale jen když tak na 20.min. odběhnu do krámu nebo někam a vrátím se a min. pětkrát točí startér než chytne jako by jednotce udávalo špatnou teplotu.
Uživatelský avatar
Salceer
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: sob 21.08.2010, 23:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Salceer »

Mám stejný problém, když nastaruju a je studený motor tak mi šíleně lítají otáčky v rozmezí cca 800-1800ot/min tak trošku přidám plyn a držím ho asi na 5 sekund v 2100ot/min a zase se to zklidní a jakmile se rozjedu tak je auto jakoby bez výkonu. Vůbec netáhne. Ale jakmile se motor zahřeje tak zase jede jak má. Zkusím vyměnit svíčky i kabely protože nevím kdy je naposledy bývalý majitel měnil. Ale pokud se to nezlepší tak jsem bezradný. Jestli to bude timi čidly nebo čím. Tak uvidíme. Jsem velmi zvědavý.
volcane
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: sob 06.11.2010, 13:14
Bydliště: MB

Příspěvek od volcane »

ja jsem zjistil ze me to cuka dle teploty,kdyz je venku pekne a teplo,tak to dela chvilku....ale co me zarazi je ze kdyz nastartuju...sytic bezi,otacky jsou zvysene auto jede uplne normalne a asi po 1km..najednou zacne cukat..do doby nez se motor zahreje..pak je to ok....ale je zajmave ze pri tom cukani me neustale preblikava kontrolka economy na neeconomy...takze zrejme to ma za nasledek ten 5 vstrik....fakt nevim.........co kdyz ho odpojim?? na zkoušku...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

tak dneska sem zkusil, jestli se uzdraví ten studenej start s tim vyměněným vstřikem studenýho startu... nene :lol: zase si zakašlala... otáčky prostě vylítnou po startu na 1200-1400 pak začne kašlat a až pak vyletěj na 1800-2000 a přestane kuckat... pak klesaj pozvolna do standardní hodnoty 900- 1200. Vim že v zimě maj ty otáčky vyletět (lítávaly) právě ihned na 1800-2000 ale proč tomu tak neni když je auto promrzlý?
Takže další pokus... No neni to zas tak hroznej problém, vlastně skoro o nic nejde, trocha kašle... ale je to opravdu vtipná záležitot... logiku to celkem postrádá.

Takže souhrn: Kabely, svíčky, palivovej filtr, filtr čerpadla, čidlo studenýho startu- thermo time switch, vstřik studenýho startu.... vše zbytečný. 8) a dááál asi kapky proti kašli :lol:

Já mam teda taky trochu kašel po prodělaný chřipce z minulýho tejdne- málem mě to zabilo :-) Dawe24 měl taky kašel... no ale co mě tak napadá dál

A: Vyčistit škrtící klapku?
B: ventil volnoběhu pro škrtící klapku vyměnit
Obrázek
C: sensor throttle position- čidlo škrtící klapky vyměnit
Obrázek
D: lambda sonda... ale to se mi nezdá- spotřeba je v pohodě.

Co si jen tipnout... B/C? :blush:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kracken
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: sob 12.09.2009, 20:09
Bydliště: SK - Bratislava

Příspěvek od kracken »

microne, do "C" nechod, nemuselo by sa ti potom podarit nastavit spravnu polohu toho snimaca. Myslim, ze Libor vravel, ze bez osciloskopu to nepojde. Ventil "B" sa da dost jednoducho podla manualu premerat, v kazdom pripade by som to vycistil spolu so skrtiacou klapkou. A "B" by som nerozoberal uplne uplne, ale tie skrutky zakvapnute farbou by som nechal tak ako su.
Podla tvojho popisu asi by som este skusil lambdu.

Btw. riesim nieco podobne, auto je u libora, ale tam to vyzera na nejaky skrat... zatial.
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

kracken> díky... tak postup bude asi takovej, že zkusíme prohodit ten ventil ze šktící klapky od Dawea, to by mělo jít jednoduše, a když ani tohle nezabere, tak nechám tu klapku pročistit. Je to fakt komedie...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Takže přidávám se taky do týmu Gti Celic s tímto (podobným) problémem. Docela pozdě i když jsem to tu už dávno pročetl - na vině je částečně micron protože to že jde o problém s otáčkami "po startu na 1200-1400" a až pak "1800-2000" napsal včera.

Asi někdy před dvěma měsíci jsem popsal podobný problém na seskládané Gti, ale Celica nekašle - má problém pouze s otáčkami.

Nastartuju v garáži studené auto (benzín), otáčky pouze 1200-1400. Jakmile protočím motor nebo z garáže vyjedu - otáčky vzrostou na 1800-2000.
Proč ???
Po zamknutí garáže :) odjíždím a po cca 20 metrech přepínám na LPG a otáčky mám 1800-2000 a pomalu klesají.

Se snímačem polohy klapky bych vůbec nehýbal. Mám podezření na ten regulátor volnoběžného vzduchu - problém je ale vyčistit ho !!! Jak ???
Škrtící klapku jsem čistil sprejem a pak jsem ji dočisťoval hadříkem omotaným kolem špejle. Hrál jsem si s tím asi 3/4 hodiny až byla fakt čistá. Jenže k tomu regulátoru se nedostanete. Jedinná možnost (bez demontáže) je nastříkat sprej do té trubičky která z něho vede - tím to ale nevyčistíte.

Pokud je to tím regulátorem, proč to ale dělá ? Napadlo mě že je zanesený karbonem - to jsou asi všechny a že by vrstva karbonu přidírala regulační část. Jak pak přidám plyn tak se víc regulátor pohne vrstva karbonu povolí a po sundání nohy z plynu se může plynule hýbat a otevře se až na volnoběh.

Pokusná klapka pro demontáž - z auta co mělo najeto 250000 a motor nic moc údržba (bylo to na tom nepovedeně swapnutém 3SGE 1g v mojí černé Gti - imbusy jsou už ode mne.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tak a tady je ten bordel !
Obrázek

Tak a co teď s tím ? Vyčistit to je na vymontování klapky jenže to by se mohlo u méně zkušených (i když takových je u 5g minimum) zkomplikovat.
Napadlo mě kdyby se vydělal airbox a všechny hadice okolo a vymontoval by se i spodní díl airboxu - tak pokud nemáte extra zkorodované ty dva šrouby které tam regulátor drží a nějakým zázrakem by jste je vyšroubovaly - pak by to mělo jít vydělat. Potom už to venku nějak očistíte a očistíte i tu komoru ve které to bylo zasunuté.
Naposledy upravil(a) MichalS dne úte 30.11.2010, 17:44, celkem upraveno 1 x.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

michalS> jako jestli ti to necuká, nemáš problém :lol: to je normální... když to to vyleze na těch 1800-2000 bez cukání - no problemo :lol: fotky pěkný... dobrej sajrajt... nooo
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

micron píše:michalS> jako jestli ti to necuká, nemáš problém :lol: to je normální... když to to vyleze na těch 1800-2000 bez cukání - no problemo :lol: fotky pěkný... dobrej sajrajt... nooo
Jenže ono to vyleze až po protočení / projížďce což me prudí. Proč tam ty otáčky sakra nevyskočí hned na 2000 jako u Sti... ?
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

aha... to já vůbec na plyn nešlapu... nepomáhám tomu... v těch 1200- 1400 začne ručička poskakovat naštěstí směrem nahoru :-) a auto sebou začne škubat... pak to vyletí na těch 2000 a škubání končí. Já mam pořád právě pocit že je něco zanesený... zatuhlý... mělo by to bejt tohle asi snad už... ty to asi nebudeš mít tak špinavý jako já... proto to necuká... a nebo někde jinde máš víc bordelu, že ti to zase samo nevylítne bez přidání plynu. No škrtící klapku sem nikdy za 9 let nečistil a buhví jestli to někdo dělal vůbec někdy.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

OT: Na mé Gti je zvláštnost - i když mám šroub volnoběžného vzduchu zašroubovaný na max, tak s teplým motorem má motor otáčky 900. Za normálních okolností by motor buď zdechnul nebo by měl otáčky kolem 400. Nevím čím to je už se to řešilo a nevyřešilo, hadicemi si to vzduch nepřisává a vypadá to že i ne přes netěsnost v sacím potrubí.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Dnes se u mě stavil děda mráz... dawe a přines mi testovací kompletní klapku... tak uvidíme, prohodíme. :bigups:
Obrázek
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

To Micron:
Tak to je super. Až ju namontuješ a budeš mít zahřátý motor a budeš mít ECM v servisním režimu a budeš točit šroubem na klapce pro seřízení volnoběhu - zkus ten šroub úplně zašroubovat až nadoraz. Zajímalo by mě kolik pak budeš mít otáček - za sebe tipuju že ti to buď zdechne nebo tak 400. Pokud to tak bude někudy si můj motor přisává falešný vzduch a já budu vědět asi kudy :)
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

ECM v servisním režimu? co to je? sem zkoušel povolit ty 4 šroubky abych se podival do tý komůrky... jak máš na fotkách- ani náhodou :lol: jako ty držej fest, to rozebírat nebudu.- ale jak jsem se díval z druhý strany, tý klapky, tam vidět je, a je tam taky ta černá vazelína, nebo co to je... fakt nechápu odkud se to tam vzalo, a jestli náhodou to tam neni naschvál, jako na promašťování? No dá se to trošku vyčistit ušníma šťourátkama :lol: zkusim udělat macro týhle a pak tý druhý... jestli je tam podobnej nános
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“