Potrebuju poradit

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

Sp4rc0 píše:Hele píšu sem píšu kvůly toyotě a ne kvuly skudce..toro stavel si nekdy skodovku?a je tvuj soused nejlepsi skodovak v HK kraji? A znáš pana Molčana?Protože tu přírubu dělal on sám a jestly ho neznáš tak nemá cenu se s tebou o skodovkach bavit..
Jasan, na škodulku je jiné fórum...
A kdo ne? Řekl bych že vědšina "začínala" na škodovkách, nebo je měla později... Jednu 120ku z 23.5.1988 jsem dělal od nepoužitelného šrotu (sice dobře vypadala (dědictví), ale to bylo jediné)... Samodřejmě při repasování by bylo škoda nezlepšovat a přepracovávat, co bylo nedostačující...
Bohužel toho pána neznám (jsem z Bíliny). Zase znám pár osob co jezdily nejen really tady od nás... Jeden z nich byl po barvama přmo MB... Neznam moc osob co za minulého režimu měly jiné "závodní" auta než co se vyráběla tady či v Rusku...
Promiň, ale vyděl jsi někdy svody např. ve 130LA? To co tam máš ty na mě působí, jako by šlo jen o to, tam narvat ten tlumič na příč...
Koukam, že jsem se tě dotknul... To se ti omlouvám, ale občas se to stává u vztahovačnejch osob :wink:
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Sp4rc0
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 15.12.2009, 19:03

Příspěvek od Sp4rc0 »

Ne v pohodě, jasně zě vím jak vypadají svody na 130LR kamarád jí má byl sem u stavby..www.petrchmatil.wz.cz já mám svody seriový a máš pravdu zbytek potrubý se dělal stylem přidělal se tlumič výfuku a nasadily svody a pak se to spojovalo já sem nechtel moc hnát výkon.. jen GO a vačka, přetriskovat karbec, odlehčenej setrvák+ profesionálně dělaná hlava byla stavěná na vrchy (snížená o 1mm, slícované sací a výfukové potrubí, zvětšené a vyleštěné kanály, upraveny spalovak, tvrdé ventilové pružiny, odlehčené ventily) a sry že sem tak vyletěl..
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Snížena hlava je k ničemu. Musí se zvětšit ventily. Sací 45mm a výfukový 38. Vacka 315/300 zdvih 11.2. Spalovací prostor přepracovat do komprese 13.2:1 pak to má teprve nějaký efekt. 2x dvojitý weber dcoe50 Proč to vím? Protože moje dva motory 4roky držely rekord v naměřeném výkonu. 183 a 181hp při 8700rpm. Můžeš udělat dotaz u pana Albrechta(albrecht motorsport) nebo Chovance. Cena těch motoru byla kolem 200000kč. Podobné by to bylo s toyotou.
Naposledy upravil(a) libor12 dne ned 20.12.2009, 22:47, celkem upraveno 1 x.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

jen dodam ze k toyote jsme rekli vse , nema to cenu :wink:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Sp4rc0
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 15.12.2009, 19:03

Příspěvek od Sp4rc0 »

libor12 píše:Snížena hlava je k ničemu. Musí se zvětšit ventily. Sací 45mm a výfukový 38. Vacka 315/300 zdvih 11.2. Spalovací prostor přepracovat do komprese 13.2:1 pak to má teprve nějaký efekt. 2x dvojitý weber dcoe50 Proč to vím? Protože moje dva motory 4roky držely rekord v naměřeném výkonu. 183 a 181hp při 8700rpm. Můžeš udělat dotaz u pana Albrechta(albrecht motorsport) nebo Chovance. Cena těch motoru byla kolem 200000kč. Podobné by to bylo s toyotou.
sry ale nevěrím zě si vytáhl 180PS z Favorita..Kamarádi co jezdí vrchy mají 140PS a víc prostě z toho motoru nedostaneš..Maj vačky 320/320 a webery DCOE 45 fabiacký vnitřnosti(1.4) je tam toho tolik že si to nepamatuju a ten motor vydrží sezonu..Mimochodem na vrchách jezdí průměrně 3. před ním je jen mistr republiku s 200PS swiftem ve kterym je "udajne" 1.3 ale tomu nevěřim.. a občas se před něj nacpe nějaky swift..
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

prepac, tvoje motory som este nevidel, necital onich, ani nic. no libor a dokyho 3SGEplusT je mi zname aspon z videi a textov, tak sa viac priklanam ku tomu, ze tych 183koni sa da. ved aj na kopci som stretol pred 2-3rokmi LR upravu cez 150koni.. ciao.
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No o panu Molčanovi jsem neslyšel,ale vsadím se že on slyšel o mne. Aktivní cinost se škodovkou jsem ukončil v roce 2003. Jeden 160hp v 110lr modré barvy vyšel před pár lety v autosport&tuning. Z 98% vacka v tvém motoru pochází(pokud má na výfukove tangencialni profil) od pana Chovance (engitec) potažmo ode mne protože jsem se na jejím vývoji podílel. 330 vačky jsou k hovnu podobně jako ta snížena hlava. Motoru přidají sice na výkonu ale způsobí propad km víc jak o 25% oproti 300/305. Ale mám pocit že nebudeš o moc starší než můj syn a s ním je stejná diskuze jak s tebou. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Sp4rc0
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 15.12.2009, 19:03

Příspěvek od Sp4rc0 »

libor12 píše:No o panu Molčanovi jsem neslyšel,ale vsadím se že on slyšel o mne. Aktivní cinost se škodovkou jsem ukončil v roce 2003. Jeden 160hp v 110lr modré barvy vyšel před pár lety v autosport&tuning. Z 98% vacka v tvém motoru pochází(pokud má na výfukove tangencialni profil) od pana Chovance (engitec) potažmo ode mne protože jsem se na jejím vývoji podílel. 330 vačky jsou k hovnu podobně jako ta snížena hlava. Motoru přidají sice na výkonu ale způsobí propad km víc jak o 25% oproti 300/305. Ale mám pocit že nebudeš o moc starší než můj syn a s ním je stejná diskuze jak s tebou. :)
Ty si fandíš hochu :lol: no ještě že na škodováckým foru takovy jako ty nemáme :lol:
Uživatelský avatar
fildis
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1525
Registrován: čtv 25.10.2007, 15:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od fildis »

Spíš to je ta chyba, že tam takový jako je Libor nemáte :wink:
Corolla E10 1.3 16V 3D 97
4E-FE 55Kw
Ronal 6Jx16 ET38
195/45 R16
Trocha úprav ještě nikomu neublížila :-D

http://database.mangacars.fr/data/media ... llae10.PNG
Sp4rc0
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: úte 15.12.2009, 19:03

Příspěvek od Sp4rc0 »

fildis píše:Spíš to je ta chyba, že tam takový jako je Libor nemáte :wink:
Nemyslím si..
No nic tak díky že jste mi poradily ohledně toyoty..
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

Sp4rc0 píše:
fildis píše:Spíš to je ta chyba, že tam takový jako je Libor nemáte :wink:
Nemyslím si..
No nic tak díky že jste mi poradily ohledně toyoty..
Libora znam osobne, a jestli si myslis ze tu nekdo keca, tak se vrat tam odkud jsi prisel a vypravej tam jaky jsme lhari, a nebo si over fakta a pak se tu do nekoho navazej ,

my jsme radi ze Libor si oblibil toyoty a s tim co umi se s nama podeli a poradi :wink:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

Sp4rc0 píše:
fildis píše:Spíš to je ta chyba, že tam takový jako je Libor nemáte :wink:
Nemyslím si..
No nic tak díky že jste mi poradily ohledně toyoty..
ty trapne stena.... hovno vies o motoroch tak tu neurazaj! :lol: :lol:
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

jsem rád že Libor je tady s náma... Je to fajn člověk, se kterým se dobře povídá a ví o čem mluví... A hlavně o tom jen nemluví, ale sám si tím prošel... Docela nerad bych stavěl Supřinku proti jeho výtvorům :oops:

Sp4rc0 - můžeš se podělit o své zkušenosti a o svůj věk? Nebojse jsou tu jak mladší 18ti let, tak i starší 50ti...
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Chlapi nechte ho,nemá to smysl. On tuni motor o jehož základních principech nemá ani ponětí. Zkušenost je nesdělitelna. Až bude dělat 4,5,6 začne ho zajímat proč mu ten odlehčeny setrvačník nepřinesl žádný výkonový efekt,proč mu ty tvrdé ventilové pružiny výkon berou :D problém toho motoru není rozvod i ohv je schopné pracovat v otáčkách 9000,problém je jeho volume eficiency česky hltnost tedy to co je motor schopen nasat a vyfouknout během jednoho pracovního cyklu. U toho motoru se pohybuje kolem 85% což je při průměrně 30% účinosti benzinaku sakra málo. Všichni skudkari zcela nesmyslné zvětšují sací kanály,přitom stačí nad sacím ventilem udělat malou vířivou komoru. :) ta způsobí turbulentní efekt a válec se začne lépe plnit. Další úprava skoro zdarma je úprava ventilu kdy stačí aby horní hrana ventilu svírala se spodním talířkém úhel 4st a rádius k driku ventilu byl r8. Už jen to mu na zcela jinak sériovém motoru přinese zisk kolem 15koní. Chce rady jak za 2000 přidat na 1.3 50koní ale takové rady já nemám.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

libor12 píše:Chce rady jak za 2000 přidat na 1.3 50koní ale takové rady já nemám.
:lol: to je krutý :lol:

Nejen kůly tomu výření jsem měl zvedanej karbec (bohužel si už nepamatuju o kolik přesně) + "plíšek" s lopatkama přesně na velikost komor... Ale dost jsme se u toho potrápily i s chlapama, co věděly co a jak...
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Odpovědět

Zpět na „Tuning“