Přetaktování ecu

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

i pro ty nase turba to funguje? jaky prirustek by byl? :lol:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No dobrá otázka. Vyzkoušíme. Teoreticky by to mělo posunout rpm limit tak jako u n/a a navíc současně s tím i fuel cut. Tobě to pošlu,ale nejdřív to musím zalít do siliconu a pryskyřice,protože Tě znám ;) :) když budeš spokojený dostaneš to za výrobní náklady.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
paul.knight
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: ned 01.02.2009, 18:55
Bydliště: Praha

Příspěvek od paul.knight »

Ideální by byla aktivace tlačítkem, aby člověk rovnou porovnal rozdíl.
E10 1.4 r.v.97, koupeno pravých 65000km k 17.11.08
( 88000km k 17.11.09 )
--------------------------------------------
PRODANO
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

libor12 píše: ...toho si můžeš všimnout když vypne sytic cca 45st a do 80st jede v tuto dobu motor úplně nejlépe...
Toho jsem si všimnul, takže konečně mám pro tento jev vysvětlení.

Mmchdm. nezvyšuje se náhodou efekt tohoto jevu se stavem motoru? Kdy jednostka dá přednost zachování hodnoty emisí před výkonem u motoru, který třeba již žere olej apod...?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jimmi píše:
Mmchdm. nezvyšuje se náhodou efekt tohoto jevu se stavem motoru? Kdy jednostka dá přednost zachování hodnoty emisí před výkonem u motoru, který třeba již žere olej apod...?
no trochu to tak je. ECU má dlouhodobou paměť do které ukládá různé chyby,odchylky atd. z kterých se následně "učí". Při výpočtu kam se zrovna v daný moment "koukne" do mapy přispívá i tato dlouhodobá paměť. Je to právě kvůli opotřebení motoru čidel atd. Někdy člověka překvapí jak se potom začne auto chovat po resetu této paměti. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

nějaký nový poznatky? zvýdavost mi nedá :)
Uživatelský avatar
kudl
Manager Týmu
Příspěvky: 320
Registrován: stř 22.10.2008, 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od kudl »

Sakris nak mi tohle tema uniklo uplne, ale jak psal Libor v uvodu sem nad miru spokojeny :D , ba co vic simulator ma i takovy postelung :lol: tedy plastoveho cervika, kterym se da doladit bohatost smesi (rikam to mlaicky vim) a pak druhyho, ale ten nevim k cemu je. Ja sem ten simulator odskousel na ceste do nemecka a z5 (cca 650km v kuse po dalnici +-150Km/h a auto nalozeny po strechu vecma a lidma a cestou z5 este v kufru narvany dva 150cm3 motory :lol: :lol: ) a pri nastaveni na nejvetsi bohatost bylo auto zivejsi a mnohem snaz se s tim na dalnici predjizdelo, bohuzel to melo za nasledek vir v nadrzi, takze prislo prestelovani na chudou smes a zbytek cesty byl za 10-9,5 L/100Km coz timhle tempem a nalozenim a ctyrkolou je parada :D :D
Corolla E9 1,6( 77Kw :-(( ) limousine a hlavne 4WD:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cbY7v41nNDw Novy video
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Yokohama píše:nějaký nový poznatky? zvýdavost mi nedá :)
pretaktovani ecu porad ve stadiu testovani. Ale teď máme nově odzkoušeny stavitelny regulátor tlaku paliva,ten co má Doky v autě a jen samé pozitivní ohlasy na něj. Jeho přednosti jsou teflonova membrána,rychlejší reakce podtlak/přetlak. Po montáži se zlepší reakce na plyn,auto jde lépe do otáček odspodu. Takže pokud by byl zájem je k dispozici.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Yokohama píše:nějaký nový poznatky? zvýdavost mi nedá :)
ty máš 3sge 129kw? Pokud ano,tak Ti připravím jednu jednotku na test. Pak už muzes jen chválit.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

libor12 píše:
Yokohama píše:nějaký nový poznatky? zvýdavost mi nedá :)
ty máš 3sge 129kw? Pokud ano,tak Ti připravím jednu jednotku na test. Pak už muzes jen chválit.
No právě že mám ten (nej)slabší :roll: tak jestli to sním nejde tak se asi oběsím ale to snad ne :D právě proto bych uvítal nějakej jak se říká "tuning" , ten regulátor tlaku pokud vím tak je to finanční záležitost zhruba asi jako tvoje šídítko že? do toho bych šel :o ještě mám dotazy jestli můžeš posunout omezovač někde sem to tu nahoře čet tak ted nevím jestli sem to přečetl blbě? a pak zda-li to už pak nevstřikuje hoodně benzínu což by jak tu někdo již dávno zmiňoval u Chipování mohlo vadit mazání? ten poťák je taky zajímavej minimálně z psychickýho hlediska :D
Jako fandím těm programovatelným jednotkám ale když sem si zpočítal kolik zato když z toho chceš dostat maximum tak na to asi mít nebudu a navíc sem se dozvěděl že mám horší hlavu :evil: takže už jen to je další desítka navrch.... takže teďka už fandím tomuhle :D
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

O víkendu budu objednávat nějaké věci z usa tak pokud chceš napis mi dám to kdyžtak k tomu. Naopak posunutím rev limitu musíš palivo přidat protože bez něj by to bylo chudé. I s tou 115kou to půjde. Přivezes to nebo mi pošleš jednotku?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

jednu 115kw jednotku z celdy mam navic kdyztak :wink:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No tak ji vezmi sebou. Uvidíme jak se Yokohama vyjádří. Ten afpr by měl bez dopravy,což je nějakých 30usd v kapse když to objednám teď. Rev limit mám skladem. Kdyby ještě někdo měl zájem tak mi písnětě sem nebo sz. Ten od Bidrin s gumotextilní membranou není špatný ale tenhle je lepší v reakci a je k současnému kurzu za 2100.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

no já mám jednotku navíc :) takže když mi pošleš adresu pošlu ti ji :wink: a ten regulátor tlaku no dvojku bych dohromady dal i když teďkom dřu bídu s nouzí :roll: jsem z Hané takže se mi do čech moc nechce :D
Odpovědět

Zpět na „Tuning“