OPRAVA SVITIVOSTI- SLABE XENONY

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
feronovak
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: pát 17.04.2009, 11:47

Příspěvek od feronovak »

Takze som spat, k vysledku poviem len toto:

Cesta do Wroclawu Polska o 02:20 bud dialkove alebo za nejakym autom inac som nevidel ani hovno
Cesta spat z polska o 17:00 az do polnoci na budiku vsade 120-130km a viditelnost s prepacenim po pici ...

Inac chlapik je totalny klasik, fakt je velmi prijemny na pokec a co robi robi fakt dobre ... najlepsie investovanych 100eur v zivote mojej Toyoty.

Prisiel som rano o 9:00 dal som svetla, dostal nahradne a na 3 hodky som sa vyparil do obchodov, prisiel som spat a auto bolo ready. Mam nafotene auto pred a po oprave, dam to tu na net len co to nahram

Vyzera ze proces je na urovni, zle paraboly ani nerobi on ale dava to firme co to poriadne prestrieka a potom cosi robi co som po polsky ani nerozumel ale povedal mi na to ze proste ked si to prestriekas sam tak to po case zasa ohori, ze ta firma na to dava nejaku specialnu upravu. Dalsia vec je ze Toyota sa nepoucila a taketo paraboly davaju aj do novych modelov, takze si odlozte email a kontakt za par rokov to budete potrebovat. Vyzera ze vie co robi, za tento tyzden robil uz 4 avensisy, a pred dovolenkami mal 4-5 aut na den. Tento problem so svetlami maju aj Nisssan Almery so xenonmi, dovod ta ista vyroba pre nissan aj toyota,

A este jedna vec, chysta sa ze moze tieto opravy robit aj v piatky/soboty 15km od ceskych hranic, najblizsie mestecko tusim trutnov takze si hodte zemepis sami kedze ja neviem kde to je :)

Zatial tolko, idem to niekde nahrat aby ste videli rozdiel v svietivosti pred a po ...
Toyota Avensis Combi D-CAT 2006
kenavis
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 24.09.2009, 15:55

Příspěvek od kenavis »

feronovak píše:Takze som spat, k vysledku poviem len toto:

.....

Zatial tolko, idem to niekde nahrat aby ste videli rozdiel v svietivosti pred a po ...
Moc bych se přimlouval ze ukázku, plus bych poprosil o kontakt a popis, jak celá operace funguje (jak dlouho dopředu je potřeba se objednat, jak se dá s pánem domluvit a tak...)

Jsem úplně čerstvým majitelem Avensise kombi r. 2004, všechno je parádní, jen sem se při první noční vyjížďce zhrozil z toho, že nevidim :shock: A to sem se těšil na xenonové světlo. Takže nějaká oprava je nutná.

Díky díky převelice.
k.
feronovak
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: pát 17.04.2009, 11:47

Příspěvek od feronovak »

kenavis píše:
feronovak píše:Takze som spat, k vysledku poviem len toto:

.....

Zatial tolko, idem to niekde nahrat aby ste videli rozdiel v svietivosti pred a po ...
Moc bych se přimlouval ze ukázku, plus bych poprosil o kontakt a popis, jak celá operace funguje (jak dlouho dopředu je potřeba se objednat, jak se dá s pánem domluvit a tak...)

Jsem úplně čerstvým majitelem Avensise kombi r. 2004, všechno je parádní, jen sem se při první noční vyjížďce zhrozil z toho, že nevidim :shock: A to sem se těšil na xenonové světlo. Takže nějaká oprava je nutná.

Díky díky převelice.
k.
Myslim ze sa vola Jaczek, je to pohodak a ja som s komunikaciou nemal problem.

Ul. UJEJSKIEGO 34/2
51-141 WROCŁAW

Nitcar [kozaczek25@op.pl]
TEL.+48691052501

Fotka dam az bude cas momentalne riesim ine problemy :)
Toyota Avensis Combi D-CAT 2006
kenavis
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 24.09.2009, 15:55

Příspěvek od kenavis »

Tak jsem tam byl. V sobotu jsem mu napsal a v pondělí měl světla jako nová. A super. Konečně v noci vidim na cestu! :banana:

Takže teď už i ze své zkušenosti můžu doporučit.

A viděl jsem i ty paraboly (nebo jak se tomu řiká) před a po... a chápu že to nesvítilo...
Lubos1
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: ned 20.01.2008, 17:14

Příspěvek od Lubos1 »

Mam s Avensisom ten isty problem, uz som isiel menit vybojky, ale ako vidim, nemalo by to vyznam. Do Wroclawi sa mi z Bratislavy moc nechce, je to dost daleko. Niekto v SR/CR by sa nenasiel?

Auto som kupoval 1/2008. Je s tymito parabolami problem aj u Avensisov po facelifte?
Toyota Avensis 2.2 D-4D Exclusive
feronovak
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: pát 17.04.2009, 11:47

Příspěvek od feronovak »

Lubos1 píše:Mam s Avensisom ten isty problem, uz som isiel menit vybojky, ale ako vidim, nemalo by to vyznam. Do Wroclawi sa mi z Bratislavy moc nechce, je to dost daleko. Niekto v SR/CR by sa nenasiel?

Auto som kupoval 1/2008. Je s tymito parabolami problem aj u Avensisov po facelifte?
1. Mozes mu napisat a nechat si svetla poslat s tym ze nezaplatis len opravu 200 zlotych ale plnu cenu co je zhruba 400-450 zlotych

2. ano aj tam
Toyota Avensis Combi D-CAT 2006
Lubos1
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: ned 20.01.2008, 17:14

Příspěvek od Lubos1 »

Po navsteve servisu mi budu menit cele predne svetla. Tento problem je Toyote dobre znamy. Problem je, ze o 1-2 roky mam problem znova a tam uz zaruka nepomoze. Asi skusim nejake tie svetla na denne svietenie, aj ked moc nemam chut behat s pridavnymi LED diodami ako idiot...ma niekto nejake nejake skusenosti? Mozno miesto hmloviek...
Toyota Avensis 2.2 D-4D Exclusive
Uživatelský avatar
jelinek4
Věčnej rejpal
Příspěvky: 571
Registrován: úte 07.10.2008, 08:18
Bydliště: Banska Bystrica

Příspěvek od jelinek4 »

Po vymene svetiel ti na ne plati znova zaruka 2 roky nie?
Lubos1
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: ned 20.01.2008, 17:14

Příspěvek od Lubos1 »

pochybujem.
Toyota Avensis 2.2 D-4D Exclusive
Lubos1
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: ned 20.01.2008, 17:14

Příspěvek od Lubos1 »

Svetla mi vymenili v ramci zaruky v servise a dali mi dokonca aj nove vybojky :shock: V ramci zaruky.
Podla prijimacieho technika je tento problem uz vyrieseny a paraboly v novych svetlach by uz nemali "zoxidovat". Vraj moje auto bolo jedno z poslednych (vyrobene koncom roka 2007), ktore malo predne svetla s chybnymi parabolami. Tvrdil, ze si to overil aj podla VIN.

Neviem, ci verit alebo nie, v kazdom pripade konecne vidim na cestu :D
Toyota Avensis 2.2 D-4D Exclusive
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

Lubos1 píše:Po navsteve servisu mi budu menit cele predne svetla. Tento problem je Toyote dobre znamy. Problem je, ze o 1-2 roky mam problem znova a tam uz zaruka nepomoze. Asi skusim nejake tie svetla na denne svietenie, aj ked moc nemam chut behat s pridavnymi LED diodami ako idiot...ma niekto nejake nejake skusenosti? Mozno miesto hmloviek...
ja si tedy jako idiot nepripadam
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
dyo
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: pon 01.12.2008, 07:39
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dyo »

uz som sa raz pytal ale...osobne vyriesim problem kupou novych svetlometov, pricom by som rad urobil uz facelifting..mam 2005-ku.
Budu pasovat svetla z poliftingoveho avika? Teda stvetla a naraznik...
Podla oka to vypada ze ano...ale aj tak -)
Dik.
Toyota Avensis T25 2.0 VVTi D4
M42Orion
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 23.10.2007, 18:18

Příspěvek od M42Orion »

Tak mam take za sebou cestu do Polska. Jsem naprosto spokojeny, opravdu supr pristup, rychlost a cena. Mohu jedine doporucit. Svetlo vypada jako nove a na rozdil od noveho snad i nejakou dobu bude svitit. Jen je smutne, ze se to musi resit takovým zpusobem. Dle meho je to bezpecnostni problem u ktereho mel vyrobce zajistit hromadnou vymenou a to vcetne aut po zarucni dobe.
Lubos1
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: ned 20.01.2008, 17:14

Příspěvek od Lubos1 »

Pytal som sa na importe Toyoty na tento problem. Odpoved bola, ze svetlomety su uz modifikovane a tieto problemy by sa uz nemali opakovat. Uvidime...
Toyota Avensis 2.2 D-4D Exclusive
renardek
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 08.11.2008, 15:42

Příspěvek od renardek »

Tak už jsem taky absolvoval cestu do Wroclawi. Světla svítí jako nikdy předtím. Vřele doporučuju. Sice to není pro citlivky, výsledek ale stojí zato. Z Brna naměřeno 270km a přesto že jsem vyrážel v noci trvala cesta čtyři hodiny + hodina na Wroclaw. Nečekejte žádný luxusní servis. Jacek má "dílnu" na blátivé zahradě starého činžáku.
Avensis Combi 2.0 Benzin 01/2004
Odpovědět

Zpět na „Avensis“