Plavání na silnici

nová modelová řada - nástupce Corolly
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

hmm to je ale trosku zajimava uvaha...dobre gumy nemas proto, abys mohl jezdit jako prase, ale mas je proto, aby v krizove situaci Ti to usetrilo nekolik brzdnych metru a na tom zavisejici Tvuj zivot.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
johny2000
Manager Týmu
Příspěvky: 305
Registrován: úte 16.12.2008, 10:42
Bydliště: Králův Dvůr

Příspěvek od johny2000 »

Přesně tak, jezdí se dneska opravdu rychle a není to tak, že by člověk chtěl, prostě musí. Ráno jsem jel do práce a nějakej debil s focusem mě vlítnul přímo přede mě na dálnici. Tak brzdy, klakson a ubrzdil jsem to. Představa, že mi tam selže brždění, nebo kvůli špatné pneu to neubrzdím mě děsí.

Mrzí mě na servisu toyoty, že mi hned chtějí seřizovat geometrii, ale aby ji třeba proměřili a řekli, že to prostě dělají ty gumy, to neudělají.
Obrázek

Verso 1.8 Active
EX: auris 1,6 Dual VVTI Man
holecekm1
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: pát 14.11.2008, 17:20
Bydliště: Teplicko

Příspěvek od holecekm1 »

Nevím jakou brznou dráhu mají které pneu a nikdy jsem takový údaj u pneu ani neviděl, takže předpokládám, že brzdná dráha se bude odvíjet od úplně něčeho jiného než je značka pneu, ale budiž (neuvažuji zde s opotřebením pneu, neboť předpokládám, že jsou skoro nové). Ono se nemusí jezdit jako prase, aby byla cítit určitá disharmonie u pneu. Stačí to srovnat s jinými pneu a to já srovnal. Na zimních Michelinech v mínusových teplotách jedu do určité zatáčky 40 km/h bez nejmenšího problému a na letních Continentalech v teple, tam jedu také 40 km/h a cítím jemné "podklouznutí" předních kol. Opravdu to nemá co dělat s extrémními podmínkami. Domnívám se, že můj Auris není auto do extrémních podmínek - vzhledem ke své koncepci a motoru.
Auris 1,4 D-4D Sol
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

u pneu zalezi na smesi - podle toho se ojizdi ale take drzi na silnici / brzdi , a kdyz jsou gumy nove tak se musi taky davat pozor - zezacatku klouzou , je divne ale pri takove rychlosti, to aby se mi stalo musel bych podradit za dva a poradne krouhnout zatacku aby se sklouzly / minule jsem zkousel na suchu - predek mi u Celdy pekne hrnul ( preci jen to na suchu drhne ) ale jako klouzani bych to nenazval
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
holecekm1
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: pát 14.11.2008, 17:20
Bydliště: Teplicko

Příspěvek od holecekm1 »

Pavo.B. píše:u pneu zalezi na smesi - podle toho se ojizdi ale take drzi na silnici / brzdi , a kdyz jsou gumy nove tak se musi taky davat pozor - zezacatku klouzou , je divne ale pri takove rychlosti, to aby se mi stalo musel bych podradit za dva a poradne krouhnout zatacku aby se sklouzly / minule jsem zkousel na suchu - predek mi u Celdy pekne hrnul ( preci jen to na suchu drhne ) ale jako klouzani bych to nenazval
Naštěstí to není nic tragického - opravdu jen jemné podklouznutí a hned se zase chytí, ale cítit to je. Najeto mají cca 6000 km. Směs jistě hraje roli - po zahřátí pneu při delší jízdě to dělá daleko méně. Nicméně vím, že Continentaly na auto kupovat nebudu.
Auris 1,4 D-4D Sol
zdenek.64
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: stř 06.05.2009, 18:56
Bydliště: v lesích za Brnem

Příspěvek od zdenek.64 »

holecekm1 píše:
Pavo.B. píše:u pneu zalezi na smesi - podle toho se ojizdi ale take drzi na silnici / brzdi , a kdyz jsou gumy nove tak se musi taky davat pozor - zezacatku klouzou , je divne ale pri takove rychlosti, to aby se mi stalo musel bych podradit za dva a poradne krouhnout zatacku aby se sklouzly / minule jsem zkousel na suchu - predek mi u Celdy pekne hrnul ( preci jen to na suchu drhne ) ale jako klouzani bych to nenazval
Naštěstí to není nic tragického - opravdu jen jemné podklouznutí a hned se zase chytí, ale cítit to je. Najeto mají cca 6000 km. Směs jistě hraje roli - po zahřátí pneu při delší jízdě to dělá daleko méně. Nicméně vím, že Continentaly na auto kupovat nebudu.
Já měl na corole Micheliny, Pirelky, Dunlopky. Prvoobutí jsem ani nezkoušel.
Po všech těchto pokusech jsem se vrátil pokorně k Michelinkám. Sice jsou o trošku dražší, z mého pohledu ale nejlepší. Měly nejdelší projezd a super jízdní vlastnosti. Nejvíc zklamaný jsem byl z Pirelek. Používal jsem rozměr 205/50/16.
Lexus IS 220d luxury multimedia 180Hp , 2009
Toyota Corolla 3D 1,6VVT 2003 ex.
Toyota Auris 2.0D, Sol 2008 ex.
johny2000
Manager Týmu
Příspěvky: 305
Registrován: úte 16.12.2008, 10:42
Bydliště: Králův Dvůr

Příspěvek od johny2000 »

Tak jsem to dal dneska do servisu, aby to proměřili a seřídili. Tak jsem zvědavý na to, zda tam bude nějaký rozdíl.

Připadá mi, že fakt to budou vyhozené peníze a že místo proměření, to raději rovnou seřídíme znovu. Bez ohledu na to, zda-li to pomůže.
Obrázek

Verso 1.8 Active
EX: auris 1,6 Dual VVTI Man
johny2000
Manager Týmu
Příspěvky: 305
Registrován: úte 16.12.2008, 10:42
Bydliště: Králův Dvůr

Příspěvek od johny2000 »

Takže dneska jsem se vrátil ze servisu. Auto trošku mělo hnutou geometrii, byt minimalne, ale na silnici jsem to zlepšení poznal. Obzvlaste pri vetsi rychlosti na dalnici.

Jeste jsem nasel an predenim narazniku kus jineho narazniku (asi jsem nekoho odrel). Na tom mem aute to bylo nataveno. Tak jsem je požádal, jeslti nemají něco, čím by to smili. Stálo to 300 kč za rozleštění, kdy mi celé místo snad podřeli smirkovým papírem. Tohle kdybych věděl, tak bych si to vydrhnul sam ;-(
Obrázek

Verso 1.8 Active
EX: auris 1,6 Dual VVTI Man
Odpovědět

Zpět na „Auris“