Problémy se spotřebou oleje

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se spotřebou oleje

Příspěvek od Idaho »

MATY 7g píše:Chlapi, zeptám se vás, když děláte hlavu na 1zz (otázka pro ty kteří to někdy a nebo víckrát dělali...) a měníte misky na vymezení ventilových vůlí...
Zeptám se, je možné aby ze dvou motorů, to znamená 32 misek...nepoužijete ani jednu?
Jakože ani jedna nikam rozměrově nesedí? Takže se koupí všech 16 nových... A cena za 1kus?
tuším že cena je cca kolem 300/kus ale 100% ti to nepovím už sjem dlouho nekupoval ( mam zasobu ), mě osobne se zatím nestalo že bych z puvodních 16ks potřeboval koupit více jak 2nové, ale jak říkám to je tím že nejakou zasobu mam ( cca kolem 30ks ). Na druhou stranu hlavy když mi delá Kasl tak zdvihátka neměníme vubec - on zabrušuje ventily na míru. Vždy říká že by se měli po nejaké dobe zkontrolovat a doseřídit výměnou zdvihátek ale zatím jsem to delal na jediním motoru, na vsech ostatních to i po 20-30tis km v toleranci a není třeba menit vuli..
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Re: Problémy se spotřebou oleje

Příspěvek od MATY 7g »

A není divné, když nejde použít ani jedna ze 32 misek? A to je jasné, že ještě k tomu byla i jiná zásoba...a i kdyby ne, 32 je víc než dost na to aby nešla ani jedna použít. To smrdí :) :(
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2118
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Problémy se spotřebou oleje

Příspěvek od jarson »

mal by som s dovolenim taky dotaz.
Prave som sa dnes bavil s jednym znamym , ktory ma Carinu s motorom 4AFE a bol prave po servise , kde mu robili vymenu komplet gufier na ventiloch + rovnanie hlavy + kontrolu ventilovych voli. Na servis to dal preto, ze mu to zralo olej a mizla voda a udajne aj klepal ventil. Na tacho ma 320tis.km.
Problem je , ze po tomto servise mu olej mizne udajne este viac ako predtym. hovoril az o litroch ktore traz dolieva!!! Priznaky tiez pokracuju ako predtym - po zjazde z kopca bez plynu a nasledne po pridani plynu "dymova clona".
Je to mozne? v com sa mohla stat chyba? On to aj reklamoval, ale udajne co vedeli urobili a jedine mu odporucili ( a aj ojednali uz) vymenu ventilu , ktory je na hadici z hlavy do sania. Podla nich totiz ten olej je tadial nasavany do sania a nasledne do valcov kde sa spaluje a preto mizne. co vy na to?
Ja som mu teda nevedel co povedat, som z toho jelen.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se spotřebou oleje

Příspěvek od Idaho »

jarson píše:mal by som s dovolenim taky dotaz.
Prave som sa dnes bavil s jednym znamym , ktory ma Carinu s motorom 4AFE a bol prave po servise , kde mu robili vymenu komplet gufier na ventiloch + rovnanie hlavy + kontrolu ventilovych voli. Na servis to dal preto, ze mu to zralo olej a mizla voda a udajne aj klepal ventil. Na tacho ma 320tis.km.
Problem je , ze po tomto servise mu olej mizne udajne este viac ako predtym. hovoril az o litroch ktore traz dolieva!!! Priznaky tiez pokracuju ako predtym - po zjazde z kopca bez plynu a nasledne po pridani plynu "dymova clona".
Je to mozne? v com sa mohla stat chyba? On to aj reklamoval, ale udajne co vedeli urobili a jedine mu odporucili ( a aj ojednali uz) vymenu ventilu , ktory je na hadici z hlavy do sania. Podla nich totiz ten olej je tadial nasavany do sania a nasledne do valcov kde sa spaluje a preto mizne. co vy na to?
Ja som mu teda nevedel co povedat, som z toho jelen.
Pokud je vadný PCV ( ventil odvetrávání z víka do sání ) muže to toto delat, každopádne je dovné že to udelalo hne dpo té opravě - každopádne PCV je jendosmerné a to smerem ze sání nikoliv do, tajže at zkusí zda nejde profouknout obema smery potom by byl skutečne špatný.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2118
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Problémy se spotřebou oleje

Příspěvek od jarson »

toto som si aj vyskusal na svojom - tieto veci mame rovnake. U mna je to tak , ze do sania prefuknem, naopak neprefuknem. Ale aj tak mi tu chyba nejaka logika. Neverim , ze by sa tolko oleja stracalo touto cestou. Je tam taka membrana zo strany motora( pocitam , ze ta je tam prave na to aby sa odsal iba pretlak a nie olej) a gulicka so spruzinkou zo strany sania. Teda aj ked ventil funguje , cesta z motora do sania je stale otvorena. Iba ak by mal nejako porusenu tu membranu a naozaj by to cucalo olej prudom.... len nechapem ako by sa mohla poskodit. No nevidel som ten jeho ventil,tak neviem.
Navyse hovoril, ze tie gufera na ventiloch ani neboli podla servisu nejako v zlom stave, ze mu ich aj ukazali a boli pekne makke, mozno trochu oproti novym vymackanejsie - resp. väcsi priemer malinko.
Trochu ma to zaujma , lebo uvazujem o podobnom zakroku u seba - vymena gufier na ventiloch - a po tejto skusenosti zacinam mat obavy ci to riskovat. V podstate som presne cakal na to ako bude spokojny on.
No "som z toho volajaký zmätený"
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se spotřebou oleje

Příspěvek od Idaho »

jarson píše:toto som si aj vyskusal na svojom - tieto veci mame rovnake. U mna je to tak , ze do sania prefuknem, naopak neprefuknem. Ale aj tak mi tu chyba nejaka logika. Neverim , ze by sa tolko oleja stracalo touto cestou. Je tam taka membrana zo strany motora( pocitam , ze ta je tam prave na to aby sa odsal iba pretlak a nie olej) a gulicka so spruzinkou zo strany sania. Teda aj ked ventil funguje , cesta z motora do sania je stale otvorena. Iba ak by mal nejako porusenu tu membranu a naozaj by to cucalo olej prudom.... len nechapem ako by sa mohla poskodit. No nevidel som ten jeho ventil,tak neviem.
Navyse hovoril, ze tie gufera na ventiloch ani neboli podla servisu nejako v zlom stave, ze mu ich aj ukazali a boli pekne makke, mozno trochu oproti novym vymackanejsie - resp. väcsi priemer malinko.
Trochu ma to zaujma , lebo uvazujem o podobnom zakroku u seba - vymena gufier na ventiloch - a po tejto skusenosti zacinam mat obavy ci to riskovat. V podstate som presne cakal na to ako bude spokojny on.
No "som z toho volajaký zmätený"

Gufera ventilu jsou problém, otázkou je jaké dali, me obecne při použití jiných než origo JPN THO vždy žralo auto lej přes gufera ( třeba corteca atd.. ) je zajímavé že když s ekoukneš do aplikačního katalogu corteca tak ty gufeera jsou an x aut včetne tuny evropanu, ale když s ekoukneš na katalog tho, tak pro carinu a evropana který by mel mít podle Corteca stejne gufero uvádí uplne jiná čísla THO takže si myslím že problém bude v "univerzálnosti" EU gufer, kde proste na nejakou tu setinku nehrajou..
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2118
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Problémy se spotřebou oleje

Příspěvek od jarson »

dakujem. presne toto som si myslel.
Neverim , ze mu objednali original. Robili mu to v servise skoda ( aj ked predtým Mitsubishi). Ale napr. mu menili aj kable a tie už podla farby su vsetko len nie origo- su oranžove, alebo co je to za farba...
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Celica“