Cisteni EGR ventilu

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Roman Jašek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 791
Registrován: pon 30.05.2011, 09:53
Bydliště: Brno

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Roman Jašek »

Správně by bylo, kdyby to do nouzáku vůbec neskákalo :biggrin:
Toyota Avensis 1,8 VVti kombi, 95 kW, r.v. 2006
Uživatelský avatar
Kubais
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: sob 11.01.2014, 05:49
Bydliště: Bruntál

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Kubais »

Mě se teda rozsvítila kontrolka motoru a zároveň i ESP, podle diag je to tím Egrem, ale jelo to tak nějak normálně.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kuchta
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: sob 27.04.2013, 20:01
Bydliště: Liberec

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Kuchta »

Kubais píše:ale jelo to tak nějak normálně.
Víš vůbec jak to má jet normálně? Páč jak čtu tvoje příspěvky tak pořád nějakej problém.
Toyota Avensis 2006 2.2 D-CAT 130KW
Uživatelský avatar
Kubais
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: sob 11.01.2014, 05:49
Bydliště: Bruntál

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Kubais »

Ano, nevím co se stalo,ale ze dne na den se auto změnilo v neposlouchajísí bestii a žrouta nafty.

Nic se s ním v tu chvíli nedělalo a na druhý den bez výkonu, spotřeba do 7 litrů a pořádně to ani nejede. Auto po výměně všech filtrů, rozvodech, řemenech a ze dne na den si postavilo hlavu.
Do té doby to jelo pěkně a dálku (nad 100km) to zvládlo za 5,0.
Kdo mě tohoto stavu zbaví tak dostane princeznu a království k tomu. Diagnostika samozřejmě mlčí, podle ní vše funguje. Egr čištěn, na zkoušku i odpojen,ale bez výsledku.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kubais
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: sob 11.01.2014, 05:49
Bydliště: Bruntál

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Kubais »

Ještě poznatek, když přidávám lehce nad volnoběh tak se celé auto jako by lehce třese. Je možné že by mi špatně udělali rozvody? Ale hned po rozvodech sem ještě nějakou tu stovku ujel ještě když všechno jelo tak jak mělo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Demon
Manager Týmu
Příspěvky: 348
Registrován: čtv 13.02.2014, 13:32

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Demon »

hudyss píše:zaslepíš a budeš padat do nouzáku, už se to tu zkoušelo
Buďte rádi že nemáte Peugeot 407 1.6 HDi. Kamarádovi se chvíli po ranním startu z domova na křižovatce rozsvítila (poprvé, bez varování) kontrolka vstřikování a zůstal stát na křižovatce. Museli jej z ní odtlačit. V servise mu vyměnili EGR ventil. Ten starý jsme v práci rozebrali a fungoval, akorát drhnul, takže asi nestíhal časové limity, měl nadlimitní odběr proudu, nebo něco takového. Drhnul elektrický aktuátor, samotný ventil chodil hladce, bohužel aktuátor (je tam tzv. torque motor - takový hybridní rotační elektromagnet) je tam vyroben nerozebiratelně, takže se nedá (jednoduše) rozebrat a vyčistit a cena ventilu necelých 10 kKč ....
Žádný nouzový režim se kterým by se mohl někam odbelhat. Zůstat někde v noci, kdoví kde v pustině, v zahraničí, a v autě mít celou rodinu, kvůli tomu, že se řídící jednotce nezdá chod EGR ventilu ...
Toyota Avensis T27 combi, 2.2 D-4D 150, Premium
Roman Jašek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 791
Registrován: pon 30.05.2011, 09:53
Bydliště: Brno

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Roman Jašek »

Kubais píše:Ještě poznatek, když přidávám lehce nad volnoběh tak se celé auto jako by lehce třese. Je možné že by mi špatně udělali rozvody? Ale hned po rozvodech sem ještě nějakou tu stovku ujel ještě když všechno jelo tak jak mělo.
Zbav se toho... To je samá závada... S takovým autem bych si asi netroufnul do Chorválu....
Toyota Avensis 1,8 VVti kombi, 95 kW, r.v. 2006
Uživatelský avatar
Kuchta
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: sob 27.04.2013, 20:01
Bydliště: Liberec

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Kuchta »

Roman Jašek píše:
Kubais píše:Ještě poznatek, když přidávám lehce nad volnoběh tak se celé auto jako by lehce třese. Je možné že by mi špatně udělali rozvody? Ale hned po rozvodech sem ještě nějakou tu stovku ujel ještě když všechno jelo tak jak mělo.
Zbav se toho... To je samá závada... S takovým autem bych si asi netroufnul do Chorválu....
Když ono to bude asi problém prodat za nějakou rozumnou kačku když to bude v tomhle stavu.
Toyota Avensis 2006 2.2 D-CAT 130KW
Uživatelský avatar
Kubais
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: sob 11.01.2014, 05:49
Bydliště: Bruntál

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Kubais »

Sem tomu nedával žádnou váhu, ale pár momentů před "zlenivěním" jsem do nádrže nalil STP čistič vstřiků, tak jestli to nevčistil víc než bylo žádáno...
Obrázek
Uživatelský avatar
trca
Manager Týmu
Příspěvky: 480
Registrován: pon 07.12.2009, 19:46
Bydliště: breclav

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od trca »

ty woe už jsem to tu psal ale když jsem já kupoval avensise tak jsem tam ja blahovej taky nalil stp a co se nestalo? nejelo to :D
T25 85kw
ex.corolla ts 141kw
Uživatelský avatar
Kuchta
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: sob 27.04.2013, 20:01
Bydliště: Liberec

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Kuchta »

Tak a je to vyřešeno.Nelejt tam tyhle sračky. :D
Toyota Avensis 2006 2.2 D-CAT 130KW
Uživatelský avatar
Kubais
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: sob 11.01.2014, 05:49
Bydliště: Bruntál

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Kubais »

Tak sem byl opět u lékaře a šel na to docela logicky, ovládání turba, takový ten ventil jak do něj vedou hadičky. Debil sem z něj tehdá omylem ulomil odfukový výstupek, tak sem ho přilepil lepidlem a asi jestli se to lepidlo dostalo dovnitř nebo co. Prostě nejde podtlak od ventilu k turbu.Takže sehnat ventil, samozřejmě pouze origo denso.
http://avtodata.by/product_11799.html
Obrázek
Uživatelský avatar
Kubais
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: sob 11.01.2014, 05:49
Bydliště: Bruntál

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Kubais »

No a ještě tu chybí happyend, takže měnič tlaku pouze origo s cenou 9t, tak se zkusilo po konzultaci s mechanikama zaměnit měnič za jiný, po ruce byl BOSCH, číslo už nevím, pochází z opla a zázrak, Avik jede tak jak má, tlaky v pořádku a nejlepší je výsledná cena...0,- za měnič darovaný od mechanika, že ho má navíc :)
Obrázek
Obrázek
pankulisak
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: stř 26.03.2014, 21:39

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od pankulisak »

Tak jsem v pátek rozebral půl motoru a pak jsem ten egr nakonec ani nesundal jelikož je tam tak zažranej že nešel dolu cele jsem to postřikal WD a uvidíme co bude jak venku bude fajně teploučko a pustím se do toho opět znovu :-D
Toyota Avensis 2.0 4D4 85Kw r.v 2004
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Cisteni EGR ventilu

Příspěvek od Idaho »

pankulisak píše:Tak jsem v pátek rozebral půl motoru a pak jsem ten egr nakonec ani nesundal jelikož je tam tak zažranej že nešel dolu cele jsem to postřikal WD a uvidíme co bude jak venku bude fajně teploučko a pustím se do toho opět znovu :-D
nechápu?? sudnáš dekl airboxu, případne celej airbox a EGr je na třech šroubkách :) není tam nic co by zarezlo..
Odpovědět

Zpět na „Avensis“