Nový Avensis

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Uživatelský avatar
Demon
Manager Týmu
Příspěvky: 348
Registrován: čtv 13.02.2014, 13:32

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Demon »

lukas8738 píše:a co volvo :mrgreen:
Volvo? To si koupí jenom pošuk. Mooooc jsem pošilhával po V50/V60. V Německu jich okolo Kolína jezdí hodně (je to blízko Belgii, kde se vyráběly).
Zvenku to ve své době (na rozdíl od minulosti) byly krásné auta a interiéry Volva jsem vždycky obdivoval.

Vyrazil jsem tedy k tamnímu dealerovi Volva. První jsem zvolil V50. Usadil jsem se na místo řidiče - vše super, podle předpokladů. Seřídil si posez a přelezl do zadu, za sebe. Hrůza. To se mi ještě nestalo v žádném (!!!!!) autě. Tak málo místa, že jsem musel kolena roztáhnout od sebe. Ale to nejlepší - nebyl jsem pak schopen zavřít kvůli levému kolenu dveře. Šok. Chvíli jsem zkoušel laborovat s nastavením přední sedačky a najít nějaký rozumný kompromis. Marně. V zádu je vždy málo místa. Snad jen pro děti. Tak jsem vystoupil a jal se ohodnotit kufr tohoto kombíku. Jsem zděšen a znejistěl jsem. Že by nějaký hybrid? Nebo je to LPG/CNG varianta? Ne. Věřím, že do Fabie kombi naložím 1.5x víc ... Nevěřil jsem svým očím. Má strašně vysoké dno, přestože model neměl plnohodnotnou rezervu - jen sadu na lepení. Byla tam jen malá polystyrenová vložka a ten hlavní důvod, proč není místo je prostě v plechařině karoserie. Pod podlahou se totiž ukrýval poměrně mohutný tlumič výfuku a kolem sebe měl hodně místa.
Pak jsem ještě zkontroloval V60, no ale test neproběhl o moc lépe.
Prostě jsem odcházel šokovaný. Jo, V50/V60 sice vypadají hezčeji, než V70 či staré hranaté Volva. Ale z jejich praktičnosti nemají vůbec nic. Prostě otočení filosofie značky o 180°.

Tolik můj názor. A teď je navíc z Volva čínské Geely, jak tu někdo správně uvedl ...
Toyota Avensis T27 combi, 2.2 D-4D 150, Premium
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Pravda, pravda ... Volvo take nejake male ... a cinske Volvo ... no tak nejak, ale smutne je, ze setria na autach asi najmenej.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 877
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Nový Avensis

Příspěvek od stani »

Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
die.catana
Řidič
Příspěvky: 234
Registrován: stř 09.11.2011, 12:06

Re: Nový Avensis

Příspěvek od die.catana »

Nový Ave je prý přechodný stav facelift facelift faceliftu. Za dva roky by mělo přijít nové Ave s větším výběrem motorů.

Seděl jsem ve dvoulitru v plné palbě a odnesl jsem si čtyři dojmy.

Motor táhne krásně odspodu
Příšerně obrovská obrazovka (radši bych měl zasouvací, nepotřebuju)
Kvůli panoramatické střeše se nevejdu do auta
Když jsem šel k autu, tak jsem měl co dělat, abych si Ave nespletl s Aurisem, byla by to ostuda....


Za mě stále T25/27, v nových verzích skřípou plasty a děsně mě to vysírá, mám služební a je to ke vzteku (dveře řidiče a drnčí všechna skla v zadu)

Majitel naší firmy je na Toyotu nasraný, takže budeme jezdit nejspíš ve škodovkách, je to smutné....
Toyota Avensis 2,2 D4D 110KW T25
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

"Parádně velká a pohodlná sedadla po faceliftu dostala třeba i větší hlavové opěrky."

To moze napisat len 50 kg nicota. Voci T270 je to kratke a uzke s nenastavitelnou opierkou pozdlzne.
"Kdo umi ten umi, kdo neumi tan cumi a pocita ztraty".
Uctovnikov je tam dost.
Takze zostava uz len Mazda 6 ?
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
RIP
Řidič
Příspěvky: 252
Registrován: stř 02.07.2014, 06:17
Bydliště: Brno

Re: Nový Avensis

Příspěvek od RIP »

CommonUser píše:.....Takze zostava uz len Mazda 6 ?
No, já tedy Mazdu příliš nemusím. V minulosti tam bylo také dost problémů a to, zdá se pokračuje doposud. Myslím tím tolik opěvované diesly Skyactiv. Na vačkové hřídeli u výfukových ventilů jedou po vahadle jak rolny, tak i kluzáky. A právě zde, vlivem vyššího abraziva v oleji dieselů, které je zase dáno delšími výměnnými lhůtami a také dnešními "bezpopelnými" oleji kvůli DPF dochází k opotřebení vaček právě na těch kluzácích. Vzniklé piliny navíc zničí vývěvu a také často ložiska turba. Údajně velký problém, navíc s přihlédnutím k tomu, že Mazda se k tomuto problému příliš nehlásí. Prý se to Mazda snažila řešit vylepšením materiálů těch vaček, ale příliš to nepomohlo. Ale ten jejich benzínový dvoulitr, ten se myslím povedl. 8) "Šestka" je vzhledově opravdu hezké auto, interiér už taková sláva ale není. Ale to už je hodně individuální. Pro mne je nejdůležitější spolehlivost, někdo kouká více na vzhled a třeba výbavu a někdo prostě musí mít třeba chromované ventilky a trojblik... :lol: Ale taková sedadla, to je věc vskutku důležitá. Naprostý souhlas. Ale jak je to v tý Mazdě si nyní nevybavuji, už je to dost dlouho, co jsem v tom seděl. Nevzpomínám si ale, že bych měl problém.
Toyota Avensis T27 combi 2.0 D-4D 93 kW, 2011
Toyota Avensis T25 combi 2.0 D-4D 93 kW, 2006 ex
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Avensis

Příspěvek od bobanakis »

sedadla
uz nevim v kolika autech jsem ridil (myslim tim znacky aut) ale avensis ma jednoznacne nejhorsi sedadla,pro me to je fakt za trest, v novem modelu jsem jel ale po 20min. nemuzu posuzovat jestli je tam zmena k lepsimu. A taky jsem si vsimnul,ze se dost usetrilo na operkach hlav.....
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Uživatelský avatar
Honza K.
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: pát 08.03.2013, 12:46
Bydliště: Liberec

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Honza K. »

TOYOTA AVENSIS COMBI 2,2 D-CAT 130 kW (12/2006)Obrázek
lukas8738
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: pon 16.03.2015, 14:14

Re: Nový Avensis

Příspěvek od lukas8738 »

To bobanakis
Teda asi kolko ludi tolko chuti. Ja sa na sedacky v mojej toy nemozem stazovat. Ostatne porovnam len dve auta, auta v ktorych som sedel - passat a mb triedy c, no toyota pre mna vytazi.
Praveze kazdy koho som viezol si dost pochvaloval
Teda?... :)
ave t25, 2,2d4d-110kw '06
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Avensis

Příspěvek od bobanakis »

Ale to jo. to ja se nehadam, je to subjektivni pocit, spolujezdci si taky nestezuji... Ale mi to nevyhovuje a urcite nejsem sam,konstrukcne je to myslim spatne a to hlavne vyskova seriditelnost...
No co uz ,nez si koupim jine musim to vydrzet 8)
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
Honza K.
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: pát 08.03.2013, 12:46
Bydliště: Liberec

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Honza K. »

CommonUser píše:Radsej riesit sedaky ako motor (http://forum.autobazar.eu/vw-tiguan-pas ... 66063.html)
Horší je, když člověk musí řešit sedáky I motor... :roll:
TOYOTA AVENSIS COMBI 2,2 D-CAT 130 kW (12/2006)Obrázek
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Avensis

Příspěvek od bobanakis »

Ale uz jsem se byl svezt novym avensisem, a trosku pokroku je tam videt......, zacina to pripominat normalni auto... :D Abych o tom uvazoval, musela by se asi trosku zmenit cenova politika....
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
chudy
Řidič
Příspěvky: 220
Registrován: ned 20.07.2008, 16:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nový Avensis

Příspěvek od chudy »

Tak jsem v tomto modelu najel cca 130 zkušebních km. Podvozek super, motor 2,0 nafta dobrý, ale auto nemá výraz, emoce, koule. Něco mu prostě chybí. Na dlouhé km po dálnici dobrý, ale seslapnout pedál na podlahu a vystřelit to ne. Dobrý pro kategorii koupím si Avensis a jdu do důchodu, ale pro mladý to nějak není
Ex Avensis T25 kombi Executive 2.0 D4D 85 kW (2004)
Ex Avensis T27 kombi Business Plus 2.0 D4D 93 kW (2011)
Ex Avensis T27 kombi Active Trend+ 2.0 D4D 105 kW (2016)
Ex Rav4 IV Selection 2.5 Hybrid FWD 145 kW (2018)
Camry v70 executive VIP
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Take slovo "zabeh" poznas ? Nejazdil som, ale s 0 km na palubke by som motor hned tak nehodnotil.
Priamo porovnanie s 1,7 CRDI v i40 vraj dopadol lepsie. (http://zavolantom.autovia.sk/clanky/102 ... mbi-20-d4d)
Skor napis aku vybavu si mal a co sedenie a hluk ?
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Odpovědět

Zpět na „Avensis“