Auris TS Hybrid - spotřeba

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
monk
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: stř 28.09.2016, 09:51

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od monk »

1) baterie se vybije jen kdyz jedes na ni. do kopce to jede jen pomaha. kopce nebyl problem.
2) 1.6 jsem mel pujcenou, za me je to linejsi a musis jeste vic tocit. navic jse strasne poznat ten zatah elektromotoru od zacatku.
3) deti nemam, zamky jsou pevne v sedacce.
4) ano kdyz zrychlujes tak motor je vytocen a dosti rve ale jak se ustal irychlost tak je to dobre. 140 je v pohode.
5) v CR u hybridu mas jen odpustenou silnicni dan. coz plati jen pro firmy atd. na servisni naklady se asi zeptejte v prodejne.
Corolla TS hybrid Executive VIP SKY 2020
pepe1329
Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: pon 24.10.2016, 15:08

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od pepe1329 »

MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

Swordfish76 píše:Zdravím pánové!
Uvažuju o koupi Aurise TS (první Toyota) a rozmýšlím jestli vzít HSD nebo 1.2T nebo 1.6 Valvematic. Jsem zvyklý na atmosferické benzíny, momentálně mám 1.6 GDi/99kW v Hyundai i30 kombi, předtím dvoulitry VTEC v různých hondách. Najedu kolem 18-20 tkm ročně, většinu času najezdím ve městě jako taxík pro děti a po dálnici. Po okreskách jezdím málo, tak maximálně na výlety. S i30 mám spotřebu v průměru 7.5l, někdy i víc. Ale třeba cestu na dovolenou do Itálie s plně naloženým autem jsem ujel za 6.2l, což mě překvapilo. A protože ve městě jezdím denně, tak chci automat.
Počítal jsem si orientačně náklady HSD vs 1.2T Multidrive S obojí Active Trend+ s odhadovanou průměrnou spotřebou 5.5 a 7l a nájezdu 20000 km ročně a i při rozdílu ceny téměř 50 tisíc Kč mi to ukázalo rozdíl za 4 roky jen cca. 10 tisíc, takže by se ten HSD skoro vyplatil (nebral jsem v potaz náklady na servis a pojistky, protože je neznám).

Skouknul jsem hafo videí na YT, testů, recenzí apod. a měl bych pár praktických dotazů:
- Jak se HSD chová třeba když jedete na hory, jedete dlouho do kopce a vybije se baterie? Stíhá pak ten samotný benzíňák utáhnout plné auto?
- Kdo máte srovnání - jaký je rozdíl v dynamice/pružnosti 1.6 Valvematiku a HSD, případně 1.2T a HSD? Hlavně zrychlení 60-100 ?
- Kdo máte Aurise TS a v něm děti v sedačkách (15-36kg) - jak jsou řešené zámky bezp. pásů (pevné ukotvení /volné na ocel. lanku)? Zvládnou děti samy se připoutat bez problémů? V naší i30 je to tak blbě řešené, že musím vložit mezi držák zámku a sedačku (Cybex) kus něčeho pevného, jinak zámek zajede pod rošiřující se kraj sedáku a pás tam pak nejde zacvaknout.
- Jak se HSD chová na dálnici, když potřebujete udržet cca. 140km/h tacho? Všimnul jsem si, že e-CVT dost nepříjemně řve při akceleraci. Ztichne pak, až dosáhnu požadované rychlosti a chci ji jen udržovat?
- Jak velké jsou rozdíly v nákladech na servis a pojištění POV+HAV mezi HSD a 1.2T Mutidrive S?

Dík moc za postřehy.

Rozdíl v chování motoru bude asi pro každého jiný, vyzkoušejte u prodejce a uvidíte sám. Nicméně co jde dle mne docela důležité je rozdíl mezi převodovkou CVT tedy Multidrive S a e-CVT. Rozhodně jsem pro e-CVT, ten rozdíl tam je docela značný e-cvt je daleko plynulejší, je to klasický volič - rychlejší při parkování a ve spojení s hybridem super. Současně je to velice spolehlivá převodovka. Pokud chcete automat a hodně do města tak si osobně myslím, že není moc co řešit. Jinak na dálnici při rychlostech nad 100 km/h bude ve stoupání bude mít 1,6 navrh, ale to je asi tak jediná situace, ano v kopcích na dálnici při potřebě akcelerace se hybridu s naloženým kufrem moc nechce a motor je chvíli slyšet, ale pokud nejste závodník tak je to v pohodě. Motor 1,2 T bych neřešil. Jezdím s aurisem TS hybrid - město, mimo město cca 50/50, spotřebu mám při nájezdu 6,5 tis km kolem 4.3 - 4.6 l. Na dálnici při naloženém autě a rychostech 130 - 150 km si pak řekne přes 5 L, ale nad 6 L jsem se v průměru nikdy nedostal. Ostatní náklady na provoz nejsou vyšší než u klasického benzínu. Baterie se při jízde po dálnicích a mimo město prakticky drží nabytá na více jak 50 % pořád. Pokud se ve městě při jízdě v koloně apod vybije na 2 políčka tak se začně dobíjet motorem, vše si řídí auto samo, není to ani potřeba řešit. Jezdil jsem v několika současných Toyotách, Yaris, Auris, C-HR, Ravka, různé motory a můj závěr je, pokud automat tak e-cvt a tím pádem hybrid. Např. když jsem kupoval manželce Yarise tak byť neřidička poznala rozdíl mezi 1,33 Multidrive S a 1,5 HSD e-cvt hned, tam je to dle mne nejvíce znát. Rozjezd na světlech, rychlost "přeřazení" vč. dálnice plynulost.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Kocúr »

Len na okraj, cesta z Košíc do Chorvátska k Splitu a späť s 1,6manuál či 1,6multidriveS priemerná spotreba - 6,6l/100km (rovnaká u oboch). To je oproti dialničnej spotrebe pri aurisu HSD 5l (ako udáva MArtinHSD) dosť zaujímavý rozdiel.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

Určitě ten rozdíl na dálnici mezi hybridem a 1,6 bude nejmenší. Např. při cestě Praha - Stubai jsem s naloženým autem co mělo najeto 2 tis měl sprotřebu 5,3 L, přes Německo rychlosti kolem 140 km/h v Rakousku pak díky I-LG méně. Jinak dle mne dost záleží na profilu cesty, mám vyzkoušeno, že např. při cestě Strakonice - Praha mám spotřebu pod 5 L, opačným směrem skoro o 1L vyšší. Nicméně koupě hybridu by dle mne neměla být jen o počítání nákladů a spotřeby.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Kocúr »

No tak to určite nieje len o tom. V závislosti od majiteľa a krajiny používania HSD tu vidím bonusy vo forme povedzme image zelenosti a pokrokových technológií, nižších sadzieb cestných daní, možno niekde cenovo zvýhodnené parkovanie v meste či jazda v pruhoch vyhradených pre autobusy a tak podobne.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 08:21, celkem upraveno 1 x.
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

Bohužel, pokud se mne občas někdo zeptá na auto, tak se dost často setkávám jen s otázkou "kolik to žere", nikdo se nezeptá jak se s tím jezdí a jaké další výhody to má. Dost často slyším odpověď : to moje Octavia v dieslu jezdí za podobnou spotřebu, tak proč si mám příště kupovat něco jiného. Možná máte jiné zkušenosti, pokud ano tak jen dobře.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 08:20, celkem upraveno 1 x.
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

Corolla2014 píše:MartinHSD
.... Nicméně co jde dle mne docela důležité je rozdíl mezi převodovkou CVT tedy Multidrive S a e-CVT. Rozhodně jsem pro e-CVT, ten rozdíl tam je docela značný e-cvt je daleko plynulejší, je to klasický volič - rychlejší při parkování a ve spojení s hybridem super.... .

Martine,
v čem spatřuješ značný rozdíl mezi e-CVT a CVT? S e-CVT jsem tedy ještě nejel, ale CVT je dle mě úžasný a nedovedu si jaksi představit větší plynulost a přesnost řazení. A jak s e-CVT rychleji zaparkuji?
Nejlepší je si to vyzkoušet, přikládám odkaz kde je to trochu odborně vysvětleno. http://blog.auto.cz/baracudaj/2008-08/h ... ota-prius/
Moje osobní pocity byly takové, že auto s e-cvt plynuleji jede, absolutně nevnímám řazení a při parkování díky jednoduchému voliči a elektro motoru parkuješ opravdu po centimetrech. Když jsem měl půjčené auto s Mutlidrive S ( CVT ) tak jsem více vnímal "řazení" a přišlo mne, že má i pomalejší odezvu na plynový pedál. Nicméně nelze to zcela srovnávat jelikož se bude vždy srovnávat normální benzín s hybridem. Převodovku e-cvt prý ani nelze použít jinde než v hybridech.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Aleš Zíka
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 27.08.2009, 06:49
Bydliště: Pelhřimov

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Aleš Zíka »

MartinHSD píše: Nejlepší je si to vyzkoušet, přikládám odkaz kde je to trochu odborně vysvětleno. http://blog.auto.cz/baracudaj/2008-08/h ... ota-prius/
Moje osobní pocity byly takové, že auto s e-cvt plynuleji jede, absolutně nevnímám řazení a při parkování díky jednoduchému voliči a elektro motoru parkuješ opravdu po centimetrech. Když jsem měl půjčené auto s Mutlidrive S ( CVT ) tak jsem více vnímal "řazení" a přišlo mne, že má i pomalejší odezvu na plynový pedál. Nicméně nelze to zcela srovnávat jelikož se bude vždy srovnávat normální benzín s hybridem. Převodovku e-cvt prý ani nelze použít jinde než v hybridech.
Tady je dokonce simulace http://eahart.com/prius/psd/, můžete si zahrát na řídicí jednotku :-)

Taky to vysvětluje, proč hybridy při prudkém zrychlování řvou, je potřeba poslat do kol velký výkon, tak ŘJ nastaví spalováku otáčky na hodnotu, kde má výkonové maximum (nebo aspoň dostatečný výkon).
Bohužel jsem s tím nikdy nejel, tak praktické zkušenosti nemám, ale e-CVT pracuje na úplně jiném principu, než klasická CVT, i když výsledný efekt je podobný. Jmenuje se tak patrně proto, že dost řidičů tuší, co je to CVT, tak se chytnou, kdyby tomu říkali PSD, ví to jen pár zasvěcenců.
V běžném autě nejde použít už z principu, protože potřebuje tři nezávislé motory.
Uživatelský avatar
Swordfish76
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: pát 16.06.2017, 11:17
Bydliště: Kladno

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Swordfish76 »

Díky za užitečné postřehy pánové. Je pravda, že koupě hybridu není pouze o spotřebě. Pro mě osobně to je kombinace nižší spotřeby, pohodlí s automatem, spolehlivost, dobrý pocit, že člověk tolik nezasírá životní prostředí (hlavně ve městě). A dnes, kdy cena hybridu je na úrovni dieselu, je podle mě diesel mrtvý (byť spousta lidí to nechce slyšet). Určitě se chystám si HSD vyzkoušet, ideálně půjčit alespoň na den a projet ho v různých situacích a místech.
Ještě jedna otázka - nemáte někdo Auris TS HSD na operativní leasing pro soukromé osoby? Je to řešení, které se mi zamlouvá nejvíc - žádná akontace, žádné starosti s prodejem, pevné měsíční splátky, pneu+ servis v ceně, pojistky v ceně, takže jen platím předem dohodnutou splátku a pak už jen jezdím a platím benzín, nic víc. Mám takhle současný i30 kombi a maximální spokojenost.
Toyota Corolla TS 1.8 HSD GR Sport - čekatel
Škoda Karoq 1.5 TSi/110kW (2018), Mazda 2 1.3/63kW (2009)
Ex: Hyundai i30 kombi 1.6 GDI/99kW (2014), Honda Stream 2.0 i-VTEC 115kW (2003), Honda Accord Coupé 2.0i 98kW (1993), Honda Prelude 2.0i 108kW (1987)
Matt44
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 30.08.2016, 15:12

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Matt44 »

Nevím jak u Toyoty. Mám firemní auto na operativní leasing a naprostá katastrofa. Do auta si nemůžete nic namontovat, protože není vaše. Do smluvníhího pneuservisu musím jezdit nelogicky daleko, to samé klasický servis, kam bych normálně nikdy nejel. Jednou jsem zůstal stát do noci, než pro mě přijeli. Sám bych si to vyřešil rychleji. Já si vůbec myslím, že leasing je nesmysl. Splácíte auto, které není celou dobu vaše, když vám ho ukradnou, pojistku dostane leasingovka. Platíte zbytečně vysokou pojistku, kterou si sám dokážete sehnat levněji, a u havarijka máte své bonusy, které tady nejdou uplatnit. Podle mě, když už, tak je lepší úvěr. Auto je vaše, když se dostanete do potíží, můžete jej prodat a hotovost vám zůstane.
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

Operativní leasing nemám ani na jedno auto byť jej mám na firmu. Toyota má však různé možnosti financování např. Garant kde je minimální záloha, pevná měsíční splátka atd., případě mají dle mne docela výhodný produkt tuším s názvem Credit, kde je ale již vyšší akontace, ale zase minimální navýšení ceny. Pojistka tam vychází dle mne dokonce lépe než když si ji nechám udělat na sebe. Srovnával jsem to a vždy nabídla Toyota levněji než jsem měl možnost získat přes všechny možné bonusy a extra slevy u ČP, Koop, ČSOB či Allianz. Toyota spolupracuje s Allianz. Já jsem to využil, ale platil jsem akontaci 80 %, navýšení mám něco přes 2tis a to mne bohatě pokryl rozdíl v pojistném.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 08:14, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Auris“