Koupě Priuse

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
NoDicz
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: stř 23.11.2016, 19:25

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od NoDicz »

[/quote]

Jj, potah volantu, na jedne fotce jsou parkovaci senzory, na druhe ne, to same dalnicni znamka a jeste dalsi. Take serviska je vyplnovana po ruznych kilometrech a ne po 15tis ...[/quote]

Klobouk dole toho ostatního jsem si nějak nevšimnul :)
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od švihák »

Kupovat auto u dealera není žádná výhra ani výhoda. Tady je okopírovaný můj příběh z roku 2009. Město a osoby neuvádím, protože se tam za ta léta mohli zlepšit.

Dnes jsem se do XXXXX vydal koupit toto auto:
Už v sobotu jsem volal prodejci o bližší informace, a po jeho slovech, že nezná lepší RAV4 jsem se rozhodl auto koupit. Ještě jsem se v pondělí ujišťoval, zda tam auto mají, a rovnou si ho zarezervoval...

Auto si podle obrázků vybrala moje žena. Prostě jsem ji řekl, ať si vybere auto jaké chce do 250.000 Kč. Jenom podotknu, že s Hondou HR-V najezdila za 2 roky pouze 6.000 kilometrů, a stihla ji odřít ze všech stran. Do užšího výběru padly Suzuki Vitara, Honda CR-V, Hyundai Santa Fe a Toyota RAV4. Ta nakonec vyhrála...

Z Prahy do XXXXX je to štreka. Vzal jsem s sebou kolegu a peníze. Po příjezdu na místo jsme se šli podívat na auto. První pohled nebyl špatný, ale celkový dojem začal silně kazit prodejce...
Auto nastartoval, a od motoru se začal ozývat zvuk papiňáku! Auto pískalo!
"Co to je?" Ptám se.
"To nic, to je asi kladka, to servisák prostříkne sprejem, a bude to dobrý!" "Nebo když to bude něco víc, tak jak si auto koupíte, tak my vám auto opravíme, to nebude stát moc!"
"Aha, tak já si tady koupím auto, a hned si ho u vás dám do servisu?"
Pak jsem nasedl do auta, a nestačil se divit. Interiér byl zachovalý, ale všude psí chlupy, fleky a drobky. Tak jsem vystoupil, a prodejci říkám:
"Víte, já nejel do běžného bazaru, já jel do Toyoty!" "A když tady máte slogan Když Toyotu tak od Toyoty, tak jsem čekal alespoň vyčištěný auto!"

Dále vás musím pobavit pár frázema, které z prodejce vypadli...

Když jsem otevřel víko kufru, našel jsem tři díry vodorovně navrtané v plastu.
Ptám se: "Od čeho to je?"
Prodejce povídá: "To nevím, ale každopádně to co tam bylo už tam není!"
Otevřel jsem zadní dveře, a pod nimi bylo vše mokré:
"To asi jak pršelo!"
Tak jsem otevřel všechny dveře, ale pod nimi bylo sucho!
Tak povídám: "To vám pršelo asi jen nad zadními dveřmi!"
Pak jsem jasně řekl: "Kde je pan XXXXX, se kterým jsem telefonoval!"
Prodejce říká: "To se mnou nejste spokojený?"
Odpovídám: "Ne!"
Přišel pan XXXXX, a já mu povídám: "Podívejte, to auto je uvnitř špinavý, navíc má na třech místech ve výhledu rozbité čelní sklo, na zadních pneumatikách díry od vyndaných hřebů!" "Za tohle vám tady 219.000 Kč nedám!"
Prodejce: "K nám jezdí pro auta až z Belgie, ze Slovenska!"
Já: "Dám vám za něj 200.000 Kč tady na ruku!" A ukázal jsem mu obálku.
Prodejce: "19.000 vám slevu nedám, maximálně 1000 Kč na známku!"
Já: "Když mě s tímhle oknem zastaví policajti, tak dostanu body dolů!"
Prodejce: "Hm, to je možný!"

Pak prodejce povídá: "Víte co, pojďte si dát kafe, ať si to rozmyslíte, kafe my u Toyoty máme zadarmo!"
Tím to završil! Já si jedu koupit auto, a on mi chce dát zdarma kafe!
Já: "A co tohle pískání?" "Vždyť to zní jako papiňák!"
On: "Moment, já zavolám servisáka!"
Přišel servisák, prodejce ho představil jako nejlepšího servisáka, a ten začal zkoumat, odkud ten pískot pochází. Poslouchal u řemenů, uprostřed, nakraji... Pak začal mačkat jednotlivé hadičky, a když na nic nepřišel, tak povídá:
"Hm, to píská každá Ravka!"

Já se jen naklonil k prodejci, a potichu mu povídám:
"Vydíte, a teď už bych vám nedal ani těch dvěstě..."

Odešli jsme do auta, a zajeli si do Tesca na kafe. Kolega mi povídá: "Hm, to jsem ještě nejel z Prahy do XXXXX na kafe!"

Můžu vám říct, že od autorizovaného dealera bych čekal více než to, co dnes předvedl. I v tom zaplivanějším bazaru mají čistší auta, a hlavně podstatně šikovnější prodejce...
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od DavidDDD »

Vše je v lidech, za mě obecně u AD větší záruka (stavu a původu) než v jiném. Už pro to, že některá auta tam jezdí a mají (měli by) o nich přehled. Ale to je o těch lidech.
Mám za sebou koupi na tel. v Trendcaru a vím že tam už nikdy nepojedu i kdyby měli auto mých snů. Nejen že byly věci jinak, ale jako bonus, když jsem se ptal, kam si mohu odskočit, opáčil že chodí "támhle k plotu". Nejsem až tak úzkoprsý, ale vydržel jsem to na pumpu a umyl si pak ruce :mrgreen: :mrgreen:
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
NoDicz
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: stř 23.11.2016, 19:25

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od NoDicz »

Na tohle auto jste se někdo nebyl podívat? Já bych mohl nemám to daleko :D ale zaráží mě že je v tom autobazaru už asi rok.... to asi nebude pro baterie zrovna nejlepší.... http://www.cars.cz/inzerce/osobni-auto- ... html?frp=1 sedadlo u šoféra se zdá u nástupní strany nějaké opoužívané a to samé sedadla vzadu....autobazar nemá nejlepší pověst, pamatuju si jak tam kamarád dal svoji audi A4 s 550tis. km, a asi za 14 dní ta audi měla zázrakem 180xxx :D
edit: tenhle tady bude asi taky dlouho... -2 stupně nebyly zrozna nedávno... ;) http://www.cars.cz/inzerce/osobni-auto- ... 17778.html
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od švihák »

Jestli sháníš Prius za sto tisíc, tak nehledej nové auto... :oops:
NoDicz
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: stř 23.11.2016, 19:25

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od NoDicz »

švihák píše:Jestli sháníš Prius za sto tisíc, tak nehledej nové auto... :oops:
Tak spíš si s tou myšlenkou hraju... :) momentálně jsem spokojeným majitelem Hondy Stream 2,0 s lpg. Ale už mě pomalu přestává bavit a přemýšlím že když ji pustím do světa tak si s nějakým doplatkem nadělím 2 gen.Priuse. Co vám tady pročítám fora tak jsou ty auta kvalitní, a krom brzd a náplní tam žádné spotřební díly téměř nikdo nevyměňuje. Co by mohlo být špatně? :)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od slabostka »

ročníkovo si veľmi nepolepšíš, honda má perfektný motor to ťa prius I rozhodne nenadchne, spotrebu doháňaš LPG.... otázka je či to má vôbec zmysel a či nieje lepšie pošetriť, počkať a kúpiť niečo novšie na dlhšiu dobu..... stream je famozne mpv starej gardy spolu s Tinom a Premacy.... ja som také hľadal ale s automatom ich veľa nebolo....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
joysi
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 12.08.2009, 22:19
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od joysi »

Zdravím všechny. Potrebujem poradiť.
Bol som rozhodnutý kúpiť Priusa II. Zapáčil sa mi tento https://auto.bazos.cz/inzerat/80650673/ ... nerace.php . Ale za 6700€ vybehol na Slovensku tento dovezený zo španielska https://www.autobazar.eu/toyota-prius-1 ... 59606.html . Volal som predávajúcemu a vravel že dobrý stav a skutočné km, nebúrané len trochu strieknutý blatník. Ale servisnú nemá. Sa mi nezdalo že menil tak skoro batériu. Vravel že sa často jazdilo v EKO móde, ale aj tak sa mi to nezdá. Čo si myslíte? Podľa mňa bude mať tak 380000km a nie 205000km ak nebol iný problém. Ďakujem
Uživatelský avatar
PALO-Prius
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: pát 03.10.2014, 05:29
Bydliště: Bratislava - Ruzinov / Finsko - Rauma

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od PALO-Prius »

joysi, blbost, urcite nekupovat!
To radsej toho Ostravaka, ten vyzera doveryhodne, alebo nieco ine z Nemecka od overeneho Toyota dilera s 2 rocnou zarukou:

http://gebrauchtwagen.toyota.de/

2006 - 5750 EUR - 118tis KM
http://gebrauchtwagen.toyota.de/go.to/m ... &view=list

2008 - 6750 EUR - 121tis KM
http://gebrauchtwagen.toyota.de/go.to/m ... &view=list

2009 - 7790 EUR - 105tis KM
http://gebrauchtwagen.toyota.de/go.to/m ... &view=list

Ja osobne by som siel do tej 2008-micky v Magdeburgu (730km od BA)
Prius III 2010 Excutive, seda metaliza
http://moje.auto.cz/PALO-Prius/priusik.html
Obrázek
joysi
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 12.08.2009, 22:19
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od joysi »

PALO-Prius, ten za 7790 je pekny len to je uz trochu cez rozpocet. A ta 2008 za 6750€ zas ta farba sa mi velmi nepaci.. Este som volal ohladom tohoto, ze vraj cukrik: https://www.autobazar.eu/toyota-prius-1 ... 73506.html

Chcel som Priusa III ale teraz nemám 10000€ a asi s 400000KM za 7000€ niekde v nemecku vidím, ale to asi ruky preč však, aj keď Prius je spoľahlivý...
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 265
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od ondrik »

joysi píše:Zdravím všechny. Potrebujem poradiť.
Bol som rozhodnutý kúpiť Priusa II. Zapáčil sa mi tento https://auto.bazos.cz/inzerat/80650673/ ... nerace.php . Ale za 6700€ vybehol na Slovensku tento dovezený zo španielska https://www.autobazar.eu/toyota-prius-1 ... 59606.html . Volal som predávajúcemu a vravel že dobrý stav a skutočné km, nebúrané len trochu strieknutý blatník. Ale servisnú nemá. Sa mi nezdalo že menil tak skoro batériu. Vravel že sa často jazdilo v EKO móde, ale aj tak sa mi to nezdá. Čo si myslíte? Podľa mňa bude mať tak 380000km a nie 205000km ak nebol iný problém. Ďakujem
ano ten prievidzan to ma dovleceny taxik, predava ho uz minimalne mesiac, ked nie dva. Spociatku mal na bazosi asi 3-4 take kusky, este polepene taxi nalepkami, na ostatnych nemal uvedene kilometre, iba na tomto jednom. Aj toho superba co predava ma ten isty povod.
Kazdopadne sa ho spytaj ako menil baterku. Ak kupoval novu v toy, urcite by ho nepredaval za 6,700. Skor to vidim na repas HU, PL, alebo CZ. Moze to byt macka vo vreci, ale take iste macky sa predavaju aj za 10-11 litrov, takze ja by som tohoto az tak nezavrhoval. Musis to proste vidiet a povozit sa. Nastartovat studene, atd...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
joysi
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 12.08.2009, 22:19
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od joysi »

ondrik, vravel že repas že jeden článok odišiel. Ale najprv vravel že to doniesol kamiónom, nech prídem pozrieť do jeho firmy. Pýtam sa či nežerie olej, on že nie že jazdí na tom od mája. A vravím ako keď nemáte značky. Tak že jazdil na tom v španielsku.. No neviem ..
A poskúšať neviem konkrétne čo. Mám do teraz Corollu E11 ale chcel som niečo lepšie už ale s priusom by som maturoval len pohnúť sa,, neviem ako tam funguje automat :D
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 265
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od ondrik »

joysi píše:ondrik, vravel že repas že jeden článok odišiel. Ale najprv vravel že to doniesol kamiónom, nech prídem pozrieť do jeho firmy. Pýtam sa či nežerie olej, on že nie že jazdí na tom od mája. A vravím ako keď nemáte značky. Tak že jazdil na tom v španielsku.. No neviem ..
A poskúšať neviem konkrétne čo. Mám do teraz Corollu E11 ale chcel som niečo lepšie už ale s priusom by som maturoval len pohnúť sa,, neviem ako tam funguje automat :D
jasne, myslel som si, jeden clanok...
automat na priuse je pre uzivatela asi to najjednoduhsie na obsluhu co existuje, spomedzi automatov :wink:
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
PALO-Prius
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: pát 03.10.2014, 05:29
Bydliště: Bratislava - Ruzinov / Finsko - Rauma

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od PALO-Prius »

"6750€ zas ta farba sa mi velmi nepaci". Heh, je to len moj osobny nazor, ale farba je ta posledna vec, ktoru by som riesil pri kupe jazdeneho auta. Ja som mal tiez vysnivanu modru alebo cervenu a nakoniec mam to co mam, dolezity bol povod, zaruka, jednanie a vybava, ktoru som chcel (LED stretavacie svetla).

Avsak proti gustu ziaden disputat

PS Ako vidis, vsetky tie Slovenske Priusy su dovozy a vsetci klamu, preto ja by som nic take nikdy nekupil. Tak isto si to mozes doviezt sam a vies na com si, co kupujes...naco davat zarobit nejkameu autickarovi podvodnikovi... Ja som to tiez nikdy nerobil a na prvy krat (a zatial naposledy) musim povedat, ze v pohode skusenost..za tych par sto eur navyse to urcite stoji.
Prius III 2010 Excutive, seda metaliza
http://moje.auto.cz/PALO-Prius/priusik.html
Obrázek
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od ježek2 »

Tak isto si to mozes doviezt sam a vies na com si, co kupujes...
Určitě víš,Palko,že tu také může existovat "jazyková bariera" - a to je pak setsakraproblém......Ne všichni umí cizí řeči - a ne všichni pracují mimo domov - a pak je člověk závislý na dovozu do republiky....a když si sebou ven vezeš "tlumočníka" - taky nepojede zadarmo...
Ondrík : no, to jsi joisimu poradil.... :biggrin:
Abych se osobně přiznal - měl jsem taky skoro poprvé problém - všechno jsem znal,věděl - jen mozek potom nezabral....po projížďkách a koupi jsem normálně odjel - k první benzině - natankoval,nasedl,"nastartoval" - a ..nic... :| :|
nebylo by lepší napsat : zmáčkneš "Power" - až se na palubce ukáže "ready" - šlápni na brzdu,přesuň joyistick na D,pustíš brzdu a auto jede...
Tedy - z mého pohledu,jestli mu jde o převodovku v tomto směru...jak šrotují kolečka v krabici ho bude zajímat výrazně později - jestli vůbec... :mrgreen: :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Prius“