Auris TS Hybrid

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

hopi píše:Ja som kupoval aj poistoval cez predajcu v Kosiciach, poistovna Generali pzp 116€ a havarijne 344€ spolucast 65 + GAP na rok zdarma, ale klasiku 1.6 manual active trend+ TS. Cize u HSD bude havarijne vyssie vid vyssia cena auta. Co sa tyka vyratavania ceny poistneho z cennikovej ceny mi bolo vysvetlenie ze teoreticky pri plneni poistnej udalosti by to potom nepokrylo realne naklady ci take nieco.
Presne tak. Ide o to že keď rozbiješ auto tak sa platia pri oprave nové náhradné diely v plnej cene a nie po nejakej zľave ako si mal kupované auto. To že tebe dali zľavu na nákup auta čo ja viem napr. 30% automaticky neznamená, že takú istú dostane poisťovňa od Toyoty pri vyrovnávaní prípadnej poistnej udalosti. Preto sa havarijná poistka vypočítava z plnej ceny auta.
Preto kamarát nekúpil referenčný Touareg s 5000km za 33000eur - poistku mu vypočítali z 94000eurovej hodnoty nového vozu.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od calimero1 »

Hmm, zaujímavé. Mňa sa v Allianzi iba spýtali, v akej cene som kúpil vozidlo a na základe toho mi spravili kalkuláciu. Potom že už stačí iba doložiť tech. preukaz, keď bude auto prihlásené. Oficiálny cenník ich nezaujímal.

Na druhej strane, keď mi to nacenili v tej maklérskej spoločnosti, do ceny vozidla zarátali ešte aj sadu zimných kolies, ktoré kupujem spolu s autom.
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od sajty »

Přesně tak to nacenili i mně. IMHO naceňovat na původní kupní cenu vozu je kravina absolutně nevýhodná pro pojišťovnu, tak proč by to dělali. Když by auto v hodnotě 200 000 pojistili na 400 000, tak by na tom v případě pojistné události prodělali i gatě. Nesmysl.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od kadel »

Nefunguje to tak, ze auto za 200tis si pojistis na mega a v pripade odcizeni ti vyplati milion. Daji ti tech 200. Takze pro ne je hodne vyhodny nadsazovat porizovaci cenu.
RAV4 HSD FWD
Yetti
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 23.06.2016, 09:16
Bydliště: Praha 10

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Yetti »

Daji ti 200 minus amortizace. Maji na to "sikovne" tabulky.
A do ceny pojisteni promlouva i bonus/malus. U me -50%
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 2016
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

Týpek z maklérskej spoločnosti u mňa bol minulý týždeň a jeho nezaujímala výsledná cena vozu na faktúre ale cena na faktúre pred zľavou. Bonusy či malusy vôbec neriešil. Bavíme sa o havarijnom pistení. A nadsadzujú cenu možno kvôli opravám či výmene dielov pri "normálnom" poškodení, nie pri rozflákaní auta na totálku. Blbo povedané, ak dostaneš zľavu 100% z ceny automatickej klimatizácie v novom aute (výbava "zadarmo") tak ajtak keď auto rozbiješ tak poisťovňa musí uhradiť aj opravu poškodenej klimatizácie ktorá teba nestála nič. O to ide.
Neberte to tak, že ich chcem obhajovať. Len vysvetľujem na akých základoch asi pracujú. Podľa mňa.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od calimero1 »

Chápem. Skúšal som rôzne online kalkulátory na výpočet ceny havarijného poistenia a presne ako píšeš, niekde chcú plnú cenu vozidla uvedenú na faktúre pred odpočítaním zliav.

Iné kalkulátory zas automaticky doplnia cenu vozidla po zadaní modelu a stupňa výbavy (napr. na onlia.sk som vybral Auris Hybrid HB, rok výroby 2017, výbava Trend a systém sám doplnil cenu, tuším 20190 EUR).

Niektoré poisťovne na to majú asi vlastné tabuľky a cena na faktúre ich nezaujíma.

Ale pripočítať do hodnoty auta aj ďalšiu sadu kolies mi príde nelogické. Veď v prípade škodovej udalosti mám na aute len 4 kolesá a nie naraz letnú, aj zimnú sadu kolies.
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
sajty
Řidič
Příspěvky: 269
Registrován: čtv 27.07.2017, 16:16
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od sajty »

Já sjednával havarijko přes známého, pojišťovna Generali. Zajímala je cena vozu na smlouvě po odečtení všech slev, od toho se odvíjela výše pojistné částky i cena pojistného.
* Toyota Auris TS 2017 Active Trend, 1.6 Valvematic
† Citroën C4 2012 Exclusive, 1.6 HDi, robotická převodovka
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Kocúr »

calimero1 píše:Chápem. Skúšal som rôzne online kalkulátory na výpočet ceny havarijného poistenia a presne ako píšeš, niekde chcú plnú cenu vozidla uvedenú na faktúre pred odpočítaním zliav.

Iné kalkulátory zas automaticky doplnia cenu vozidla po zadaní modelu a stupňa výbavy (napr. na onlia.sk som vybral Auris Hybrid HB, rok výroby 2017, výbava Trend a systém sám doplnil cenu, tuším 20190 EUR).

Niektoré poisťovne na to majú asi vlastné tabuľky a cena na faktúre ich nezaujíma.

Ale pripočítať do hodnoty auta aj ďalšiu sadu kolies mi príde nelogické. Veď v prípade škodovej udalosti mám na aute len 4 kolesá a nie naraz letnú, aj zimnú sadu kolies.
Mne ani nie. Keď ti tú druhú sadu niekto ukradne z kufra auta v noci predtým ako si ju ráno chceš odniesť do pneuservisu? Len príklad.
Alebo môže mať jedna sada úplne inú hodnotu ako druhá. Nejaká logika tam je.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od calimero1 »

Kolesá v kufri sú už batožina, nie súčasť vozidla. Aspoň tak to chápem zasa ja.
To je potom lepšie zimné kolesa kupovať zvlášť a nedávať ich na jednu faktúru s autom.
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od calimero1 »

Inak práve mi volala pani z maklérskej spoločnosti, že ako som sa rozhodol. Dosť ma tlačila do Komunálnej poisťovne, ktorá má poistky za celkom dobré ceny a ako jediná nemá spoluúčasť počítanú percentom (väčšinou to býva 5%) ale len dohodnutú min. sadzbu (0 alebo 150 EUR).
Od Allianzu ma tak trochu odhovárala, že ako jediná poisťovňa nekryje podpaľačstvo. Otázka je, aká je pravdepodobnosť, že mi niekto podpáli auto (nie som mafián, ani nemám nepriateľov).
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
ivantt
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 28.06.2017, 18:56

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od ivantt »

poistna suma - maximalne mozne plnenie pri JEDNEJ skodovej udalosti. t.j. aj ak kupim auto za 18 v hotovosti po zlave z 25 a rozmlatim ho na totalku pri poistnej sume 18 aj tak mi nikto viac neda ako 18 - co je logicke - preco by mi mali dat viac ... a na druhu stranu preco ja by som mal platit poistku na 25 ked REALNA hodnota je 18 ... cize ak si od vas poistovna pytala sumu inu ako na fakture tak je to dost divne.
Auris TS/17 Selection red
ivantt
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 28.06.2017, 18:56

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od ivantt »

Kocúr píše:
calimero1 píše:Chápem. Skúšal som rôzne online kalkulátory na výpočet ceny havarijného poistenia a presne ako píšeš, niekde chcú plnú cenu vozidla uvedenú na faktúre pred odpočítaním zliav.

Iné kalkulátory zas automaticky doplnia cenu vozidla po zadaní modelu a stupňa výbavy (napr. na onlia.sk som vybral Auris Hybrid HB, rok výroby 2017, výbava Trend a systém sám doplnil cenu, tuším 20190 EUR).

Niektoré poisťovne na to majú asi vlastné tabuľky a cena na faktúre ich nezaujíma.

Ale pripočítať do hodnoty auta aj ďalšiu sadu kolies mi príde nelogické. Veď v prípade škodovej udalosti mám na aute len 4 kolesá a nie naraz letnú, aj zimnú sadu kolies.
Mne ani nie. Keď ti tú druhú sadu niekto ukradne z kufra auta v noci predtým ako si ju ráno chceš odniesť do pneuservisu? Len príklad.
Alebo môže mať jedna sada úplne inú hodnotu ako druhá. Nejaká logika tam je.
vsetko v kufri je batozina ... nie sucast auta, na to je poistka zvlast - poistenie batoziny
Auris TS/17 Selection red
ivantt
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 28.06.2017, 18:56

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od ivantt »

Kocúr píše:Týpek z maklérskej spoločnosti u mňa bol minulý týždeň a jeho nezaujímala výsledná cena vozu na faktúre ale cena na faktúre pred zľavou. Bonusy či malusy vôbec neriešil. Bavíme sa o havarijnom pistení. A nadsadzujú cenu možno kvôli opravám či výmene dielov pri "normálnom" poškodení, nie pri rozflákaní auta na totálku. Blbo povedané, ak dostaneš zľavu 100% z ceny automatickej klimatizácie v novom aute (výbava "zadarmo") tak ajtak keď auto rozbiješ tak poisťovňa musí uhradiť aj opravu poškodenej klimatizácie ktorá teba nestála nič. O to ide.
Neberte to tak, že ich chcem obhajovať. Len vysvetľujem na akých základoch asi pracujú. Podľa mňa.
samozrejme ze ho zaujimala cena vyssia -> vyssia poistna suma -> vyssia provizia do jeho vacku .... predajcovia teplej vody. ale ty neuzatvaras poistku na klimatizaciu ale na maximalne poistne plnenie v ramci jednej poistnej udalosti .... aj keby tam tie klimatizacie boli 3 -> pokial nedosiahnu maximalne mozne plnenie si v suchu ako poistnik
Auris TS/17 Selection red
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od MartinHSD »

calimero1 píše:Chápem. Skúšal som rôzne online kalkulátory na výpočet ceny havarijného poistenia a presne ako píšeš, niekde chcú plnú cenu vozidla uvedenú na faktúre pred odpočítaním zliav.

Iné kalkulátory zas automaticky doplnia cenu vozidla po zadaní modelu a stupňa výbavy (napr. na onlia.sk som vybral Auris Hybrid HB, rok výroby 2017, výbava Trend a systém sám doplnil cenu, tuším 20190 EUR).

Niektoré poisťovne na to majú asi vlastné tabuľky a cena na faktúre ich nezaujíma.

Ale pripočítať do hodnoty auta aj ďalšiu sadu kolies mi príde nelogické. Veď v prípade škodovej udalosti mám na aute len 4 kolesá a nie naraz letnú, aj zimnú sadu kolies.
Co počítat do ceny vozu zimní kola je nesmysl vůbec to tam nepatří a vždy by se měla počítat cena podle faktury, pokud je to v GAP tak je zajímá faktura. V ČR je alespoň tato praxe, v reálu jsem to řešil s cca 3 pojišťovnami a všude to bylo stejné. Pouze v mém případě ( plátce DPH ) se vycházelo z ceny bez DPH. Je samozřejmě možné, že jednotlivý prodejce může řešit pojistku defacto s kým chce a kdo je pro něj provizně výhodnější, i v ČR jsem se setkal s tím, že jeden prodejce nabízí i jiný produkt (pojišťovnu ) než Toyota pojištění přes Allianz.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Odpovědět

Zpět na „Auris“