Pneu, disky a vse s tim spojene ...

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Milan SE
Řidič
Příspěvky: 219
Registrován: pon 26.03.2007, 17:18

Příspěvek od Milan SE »

Je to s tou spotrebou bohužial tak.Auto som bral pred rokom z predajne na zimných a na jar ma prekvapila spotreba na letných,okamžite klesla.Čítal som že hybrid má špecialne pneu určené iba pre hybridy od Michelinu z velmi nízkym valivým odporom.Aj dezén tomu asi zodpovedá,iba pozdlžne rovné drážky,ako mali kedysi v F1. Zimné sú rozmerovo rovnaké, ale obyčajné Yokohamy.Jazdím rovnakým štýlom rovnaké trasy, naozaj tá spotreba vyletela v ten deň po prezutí.
Ešte uvažujem o montáži nezávislého kúrenia, elektromotor nekúri,aj keď má svoje samostatné vodné chladenie a spúšťa si motor iba kvoli kúreniu aj keď má nabitú bateriu. Máte niekto nezávislé kúrenie? bufík? v Aurise?
Uživatelský avatar
Dav
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 06.03.2011, 15:42
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Dav »

Luke_Luke píše:Milan SE - to neni fyzikalne mozne, narust o 25% Ti nemuzou v zadnem pripade udelat pneumatiky.

Jedine, ze bys je mel vsechny 4 podhustene, nebo bys jezdil na pneu pro SUV do tezkeho terenu, nebo bys porad protacel kola na ledu. Nebo bys v lete musel jezdit na plechovych 15'' extra uzkych a v zime na extra tezkych ALU 18'' sirokych jako pro Porsche.
Ja osobne mam na zimnich pneumatikach nizssi spotrebu.(17''@ 215 vs 16'' @ 205).
Jezdim na zimních a spotřebu mám, když se drobet snažím dodržováním rychlostních limitů pod 6l/100
Auris 1.6 Valvematic 6 M/T Terra Cool, VSC + TRC, od 2.5.2011
majkl brno
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pon 24.10.2011, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od majkl brno »

Joshuaboy
teď asi dávají všem ty Nokiany, dostal jsem je taky, určitě je potřeba je nechat převážit

Jinak dotaz: Netušíte někdo, kde sehnat originál poklice 16", v příslušenství jsem je nikde neobjevil
Uživatelský avatar
Joshuaboy
Navigátor
Příspěvky: 109
Registrován: sob 08.10.2011, 22:32
Bydliště: Toto fórum je mým domovem :-) Jinak Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshuaboy »

Tvůj dealer Ti je sežene. A že na milion procent existují, prokazuje to, že jsem je dostal k zimnímu setu :)
Toyota Auris 1.6 Valvematic, Super White 2, výbava Luna VSC+TRC, převzato 6. 10. 2011
turboun
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 15.01.2009, 13:51

Příspěvek od turboun »

Osobně nejsem zastáncem pneumatik s nízkým valivým odporem :D Pneumatika by měla mít vyvážené vlastnosti. Nízký valivý odpor je jen díky tvrdší směsi. Možná ušetříte 20 litrů paliva na celé životnosti pneu, ale na vodě poznáte své... Teď mluvím hlavně o značce Michelin :!:
Auris 1.4 D4D
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ani ne, jen s tím musíš trochu počítat... Měl jsem Michelíný E3A Energy a ujel jsem na nich 80k km a na vodě jsem nikdy problém neměl :-)))
Back in Czech.
Czertik
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: úte 24.05.2011, 21:48

Příspěvek od Czertik »

turboun píše:Osobně nejsem zastáncem pneumatik s nízkým valivým odporem :D Pneumatika by měla mít vyvážené vlastnosti. Nízký valivý odpor je jen díky tvrdší směsi. Možná ušetříte 20 litrů paliva na celé životnosti pneu, ale na vodě poznáte své... Teď mluvím hlavně o značce Michelin :!:
Jsem zvědav, v úterý mi dorazi Michelin Alpine A4... tak uvidime...
<b>Toyota Auris - <i> 1,6 Valvematic Luna </i> - Super white </b>- 8/2011
<i>Model <b>2011<b></i>
krumlov
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 24.06.2010, 19:09
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek od krumlov »

Tento týden jsem byl v Itálii, obuty zimní Michelinky, jel jsem do Dolomit /Belluno/ tento čtvrtek jak pršelo. Lilo celou cestu, jel jsem podle dovolené rychlosti, ani jeden problém.
Prodaný Auris 2010
Auris TS hybrid Executive
Rado SK
Navigátor
Příspěvky: 132
Registrován: stř 15.11.2006, 13:05
Bydliště: Slovensko,Pezinok
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rado SK »

Milan SE: plny suhlas s tou spotrebou, hybrid ktory jazdim mal presne taketo iste zvysenie hned po vymene a ako sa trochu ochladilo...tiez mam rovnake trasy a rychlosti...hold musime vydrzat do jari :twisted:
co sa tyka NK, zistim a dam ti vediet.
Petr Štejnar
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 31.07.2010, 18:58

Letní pneu

Příspěvek od Petr Štejnar »

Je čas se poohlídnout po nových letních pneu.Potřeboval bych poradit,chci pneu především tiché a bezpečné.Co by jste poradili,podle testů se mi líbí NOKIAN V.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Jezdim na Aurisu uz 3roky v zime Nokian G a v lete 2roky Nokian V a muzu jen doporucit.

Urcite neprohloupis ani s Conti nebo jinou premiovou znackou, ale dle meho soukromeho nazoru ma Nokian nejlepsi pomer vykon/cena/kvalita.
BTW nedivej se do Nemeckych testu,oni moc severske pneu nemaji radi.

A co jsem se dival na zimni, tak jsou excelentni ve vsech podminkach krome vody - njn severske zeme maji suchou tuhou zimu, takze bud led/snih nebo sucho, jak je to s letnima nevim, ale docela mi vyhovuji.

Jen se mi zda, ze predky docela rychle mizi, ale je to ovlivnene i tim, ze jezdim zatacky svizneji a sem tam nejake to hvizdani mi neni cizi.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Dantechno
Navigátor
Příspěvky: 109
Registrován: úte 27.05.2008, 16:41

Příspěvek od Dantechno »

A na kolik te vyjdou zimni? Ja daval za Continental Wintercontact TS830 nejakych 1300,- tusim a jsou fakt vyborny. Zatim me nezklamaly - mam je treti zimu.
Toyota Corolla XLi E10 65kW
Toyota Auris I 1,4 D4-D
Toyota Auris I 1,4 D4-D
Toyota Auris II TS 1,4 D4-D
Toyota Auris II 1,6 vvti facelift
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

zalezi v jakem rozmeru, ja jezdim 215/45/R17 letni, to jde cena cca ke 3tis za pneu a zimni 205/55/R16, tam je to o neco levnejsi neco pres 2t, za 1300 to je nejaky ulet, nebo nejaky balonovy rozmer, ktery se hodne prodava treba ne koncern trebas 195/65/R15
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Dantechno
Navigátor
Příspěvky: 109
Registrován: úte 27.05.2008, 16:41

Příspěvek od Dantechno »

Presne tak, rozmer jsi trefil - Ja koukam dost na pomer vykon cena. Nepotrebuju R17 i kdyz to dobre vypada. Najezdim s Auriskem rocne dost km (koupil jsem ho kvuli praci, kdybych nemusel jsem dal bez auta - jen to zere prachy:) - proto mam i diesel....
Toyota Corolla XLi E10 65kW
Toyota Auris I 1,4 D4-D
Toyota Auris I 1,4 D4-D
Toyota Auris II TS 1,4 D4-D
Toyota Auris II 1,6 vvti facelift
Petr Štejnar
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 31.07.2010, 18:58

Příspěvek od Petr Štejnar »

Luke_Luke píše:Jezdim na Aurisu uz 3roky v zime Nokian G a v lete 2roky Nokian V a muzu jen doporucit.

Urcite neprohloupis ani s Conti nebo jinou premiovou znackou, ale dle meho soukromeho nazoru ma Nokian nejlepsi pomer vykon/cena/kvalita.
BTW nedivej se do Nemeckych testu,oni moc severske pneu nemaji radi.

A co jsem se dival na zimni, tak jsou excelentni ve vsech podminkach krome vody - njn severske zeme maji suchou tuhou zimu, takze bud led/snih nebo sucho, jak je to s letnima nevim, ale docela mi vyhovuji.

Jen se mi zda, ze predky docela rychle mizi, ale je to ovlivnene i tim, ze jezdim zatacky svizneji a sem tam nejake to hvizdani mi neni cizi.
Jestli můžeš nějak popsat nebo porovnat hlučnost těch letních NOKIAN V,a jak se sjíždějí?Jinde jsem četl že se rychle sjíždějí a jak se sjedou tak pak jsou hlučné,jak to vidíš Ty?

Teď se už rozhoduji pouze mezi Nokian V,Michelin Energy Saver a pokoukávám po Yokohama S01 Drive,rozměr 205/55 R16.
Jak jsem četl tak ten Nokian se rychle sjíždí a pak hučí,Michelin snad není moc dobrej na mokru a není nejtišší a u Yokoham nemám žádnou páru,snad jen jsem je kdysi měl na autě a i když už byli dost sjetý tak byli docela tichý.Jaké jsou názory k mému výběru.Mohl by někdo z vlastní zkušenosti poradit?
Odpovědět

Zpět na „Auris“