Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od MartinHSD »

tomaskrizcz píše:
MartinHSD píše:rezivět to nebude, zrnko prachu není problém. Jinak s tím odstoupením od smlouvy jsi mne pobavil :-), věř mne, že odstupování od smlouvy u auta není tak jednoduché jak si mnozí představují. Já měl před 2 roky dokonce dost šráblý lak na střeše, vše se dá opravit :-), klidně Tě přelakují auto, ale zpět peníze nevrátí, to by jsi musel mít extra silnou pozici a právníka. O reklamacích a zákoně co je řeší něco vím, je to součást mojí práce.
Vrácení peněz ne, ale jiné auto bez vad. ;-) To by byla možnost.
zrnko prachu je kosmetická vada, které nijak neomezuje v užívání vozu a nemá žádný vliv na jeho užitné vlastnosti, ochranu proti korozi atd. Ano, má vliv na jeho estetickou stránku a teoreticky lehce snižuje jeho cenu, tedy podle toho jak moc je to vidět atd může být vhodné poskytnout další případnou slevu nebo nějaký drobný bonus, na který máš teoreticky nárok. Tak to může prodejce řešit a je to v souladu se zákonem, také to může opravit. Nicméně chtěl bych vidět jak Tě mění auto za jiné, opravdu teorie, která je od reality hodně vzdálená. To by někteří nědělali nic jiného než měnili auta, znám spoustu lidí co v rámci záruky řeší x problémů a tedy mají věci s "vadou". Upřímně, dnes můžeš reklamovat lak na každém novém autě, jelikož nenajdeš skoro auto bez nějaké "vady" laku, pomerančový lak, mikrošrábance z prvního mytí od prodejce atd. Za poslední 3 roky jsem přebíral 5 nových aut a každé na laku něco mělo. Nicméně jsme lidi a k takovým věcem je vhodné přistoupit s určitou mírou tolerance. Určitě bude existovat nějaká norma, která určí co je v toleranci kvality laku a co již není, případně si na to vem soudního znalce :-). Osobně Tě chápu, naštve to, jsem také leštil, ale nekazím si život zbytečnými komflikty, které ani jedné straně nic nepřinesou. Omlouvám se, ale Tvůj pohled na věc mne lehce zaskočil :-).
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Uživatelský avatar
tomaskrizcz
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: pon 15.04.2019, 20:24

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od tomaskrizcz »

Díky za reakci a beru ji. Jsem trochu puntičkář a toto je moje první nové auto. Pouze jsem měl obavu z koroze za 10+ let.
Toyota RAV4 2.5 Hybrid, Executive (12/2022 - )
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid, GR SPORT + paket Dynamic (05/2020 - 12/2022)
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic Active Trend+ (05/2019 - 05/2020)
VW Passat Variant 2.0 TDI, 103 kW, Highline, 2009 (2014 - 2019)
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ota12 »

Tri mesice a pres 3000 km. O vikendu jsem abslovoval prvni delsi jizdu (Brno-Ziar nad Hronom a zpet), tedy ciste jen mimo mesto a dalnic. Velmi mile jsem prekvapen spotrebou 5.31 l/100km (tankovani do plna do plna). Kladne taky hodnotim shodu udaju palubniho PC a realne spotreby, rozdil max 0.1l. Zpusob jizdy - mirne porusovani rychlostnich limitu do 10km. Buchlovske kopce jsem se snazil vyjet co nejplynuleji a tam se pekne projevil vykon pri podrazeni. Jel jsem na spotrebu, ale ne nejak vyrazne. Myslim, ze kdyz bych jel opravdu na spotrebu,tak se da dostat i pod 5l
18.4.19 jsem do tematu Koupě Auris benzín, poraďte prosím. daval svoje prvni postrehy a zkusenosti s Aurisem, tak jen doplneni:

K pozitivum pridavam spotrebu a realny udaj palubniho PC

U negativ mi opravdu vadi chybejici otocne ovladani hlastiosti, minimalni odkladaci prostor u ridice, mala hlasitost zadnich parkovacich senzoru a umisteni hodin. To jsou veci, se kterymi se potkavam kazdy den a Toyota je opravdu nevychytala. To ostatni to jsou veci, ktere se pouzivaji zridka

Na interier jsem si zvykl. Kdyz jsem po trech mesicich sedl zpet do KIUse, tak jsem pochopil, proc letitym Toyotakum KIA muze pripadat divna. Je proste uplne jina, ale mne se libi. Na razeni a spojku u Aurise uz jsem si zvykl, presto ale KIA mi stale pripada v tomto smeru lepsi z hlediska zaberu spojky (spise to ale dela to zpozdeni pedalu plynu u AURISE) a poskladani rychlosti 1-2-3
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ota12 »

nasel jsem sice starsi, ale podle me velmi dobrou recenzi, tedy spise zkusenosti, na AURIS TS 1,6 Valvematic.
https://www.cars.cz/autorecenze/auta/To ... 80600.html
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Zdravím,

trochu toto téma oživím :) Také jsem čerstvým majitelem Aurise a zatím jsou dojmy veskrze pozitivní :) Jen tu instalaci parkovacích senzorů si vyčítám každým dnem :D :D

Uvidím, co nejbližší dny a měsíce ukáží :)

Obrázek
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
amulet
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: stř 14.01.2015, 21:59

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od amulet »

@shepardN7: vítám tě v klubu, ať ti autíčko slouží. Ale můžu se zeptat, proč si vyčítáš ty parkovací senzory?
Toyota Auris TS 1.4 D-4D r.2014
Toyota Corolla Wagon 1.6 r.1998 (ex)
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

amulet píše:@shepardN7: vítám tě v klubu, ať ti autíčko slouží. Ale můžu se zeptat, proč si vyčítáš ty parkovací senzory?
Děkuji :)

Ale asi jsem si to představoval trochu jinak. To, že nevidím nic na displayi mi nevadí, ale ty moje hrozně řvou a hlavně končí na nejakych 25cm, což je trochu k ničemu :)
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ota12 »

ze rvou, tak to je lepsi nez original od Toyoty, kdy ty zadni jsou zase moc slabe a zesilit uz nejdou.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
pindra
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 06.09.2019, 14:33

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od pindra »

Zdravím vespolek,
také jsem pořídil TS 1,6 M/T, výbava Classic, 1G2.
Zatím najeto cca 700km, takže na nějaké objektivnější hodnocení je dost brzo. Zatím jsem převážně hodně spokojený, i když pravdou je, že nejsem náročný uživatel a auto beru především jako přemísťovadlo z bodu A do bodu B.
Co trochu znepříjemnilo seznamování s autem bylo, když jsem zjistil, že volant je při jízdě v přímém směru vychýlen mírně vlevo. Prkotina, ale nic příjemného mít jednu ruku výš a druhou níž. Auto nikam netáhlo, takže jsem předpokládal špatně osazený volant. Což mi bylo potvrzeno při návštěvě servisu a bez řečí opraveno.
Nepříjemně také překvapila koroze na zadním tlumiči výfuku, ale to už tu bylo probíráno, takže mě to až zas tak teda nepřekvapilo :D
Odezva multimediálního systému není moc rychlá. Kritizovaná absence tlačítka hlasitosti.. ano, chybí tam, ale když ji mohu ovládat z volantu, tak pro mě žádný nepřekonatelný problém.
Co se týče jízdních vlastností, tak jsem zatím spokojený, ale hodnotit to budu až při vyšším nájezdu. Výkon motoru pro mne jako "rodinného" řidiče je dostatečný pro poklidnou jízdu (jsem téměř netknutý turbodmychadly :D Ale pro výkon si zajdu po zajetí do vyšších otáček :wink:
Spotřeba zatím dle počítače 6,3l a dle fuelia 6,2l.
Berte prosím tyto řádky jako moje subjektivní první pocity z nového auta a s ohledem k dosavadnímu nájezdu. :D
Přílohy
IMG_20190808_182008.jpg
IMG_20190808_182008.jpg (196.52 KiB) Zobrazeno 1262 x
Auris TS 1,6 M/T Classic 1G2
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ota12 »

to shepardN7 and pindra
chlapi, uzivejte nove Aurisky. At dobre slouzi!
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Ota12 píše:to shepardN7 and pindra
chlapi, uzivejte nove Aurisky. At dobre slouzi!
Děkuju :) Zatím super :)
Ota12 píše:ze rvou, tak to je lepsi nez original od Toyoty, kdy ty zadni jsou zase moc slabe a zesilit uz nejdou.
Tak já mám opačný problém :D Chtělo by to zprůměrovat :D
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Jen bych se chtěl ještě zeptat, asi nebudu zakládat vlákno, tady by se to mohlo uchytit :D

Dvě věci:

Jelikož ještě nejsem zvyklý na spojku apod, tak se mi jednou stalo, že auto chcíplo a jednou k tomu nemělo daleko :D (Ano, přiznávám :D ) A v tu chvíli se na displayi objevila velká ikona baterie s tím, že mám zkontrolovat napájení. Ve druhém případě jen problikla. Je to důsledek toho chcípnutí, nebo je to něco jiného? Ve zprávách nic není a manuál mlčí :)

A druhá, instaloval jste někdo zástěrky (honosně lapače nečistot :) ) přímo od Toyoty? Připadá mi, že je to na autě předvrtané - dvě díry vzadu a dvě vepředu, tak mě zajímá, jestli to dám sám. Vyjdou mě asi na 900 a instalace je za 800, což mi přijde jako zlodějina :D Pokud by se tam ale něco vrtalo apod, tak jim to přenechám, tak moc si zase nevěřím :D

Díky moc :)
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Xfield »

Ta ikona baterie - žádný strach, jen důsledek toho "chcípnutí" :)

Zástěrky zvládneš sám.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Xfield píše:Ta ikona baterie - žádný strach, jen důsledek toho "chcípnutí" :)

Zástěrky zvládneš sám.
Díky moc :D


Ještě mám trochu problémy se řazením 1 a zpátečky, ne vždy se mi podaří zařadit, jakoby skončily "na půli cesty". Buď nejdou vůbec, ale to asi bude o zvyku, že to musím dotlačit dost doleva, nebo, hlavně u zpátečky, skončí na půl. Kamera se zapne, auto pípne, ale rychlost tam není a když přidám, tak se ozve ten hrozný zvuk :D
Tak teď to radši kontroluji, ale nevím, jestli se to nebude zhoršovat.
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Standa50 »

Že nejde zařadit zpátečka je celkem běžný jev.Nevím jak to přesně popsat,ale při zařazené zpátečce jsou spojený 3 ozubená kolečka a občas se stane že to jedno tam prostě nezajede,protože je zrovna je v blbé poloze.Pomáhá třeba zařadit jedničku nebo dvojku a nepatrně cuknout s autem.V žádném případě tam zpátečku nervat silou.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Odpovědět

Zpět na „Auris“