Sezóna 2017

vše o dění ve Formuli 1
Odpovědět

Kdo bude šampionem v roce 2017?

Anketa končí za pát 24.03.2017, 01:45

Lewis Hamilton
2
29%
Valtteri Bottas
0
Žádná hlasování
Daniel Ricciardo
1
14%
Max Verstappen
1
14%
Sebastian Vettel
3
43%
Kimi Räikkönen
0
Žádná hlasování
Sergio Pérez
0
Žádná hlasování
Esteban Ocon
0
Žádná hlasování
Felipe Massa
0
Žádná hlasování
Lance Stroll
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 7

Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

Ahaaa uz chapu :-)
No Honda a spolehlivost letos neni uplne dobre spojeni, pritom auta delaji mnohem lip :-)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Ty rychlostní stupně tam maj fest divoký. Pětka a šestka absolutně těsně u sebe, pochopitelně. Pro takovej rozsah by to chtělo minimálně 8 rychlostí. Ale když to tak mají všichni, tak jim to vzájemně žádný problémy nezpůsobuje.
Akorát se mi teda absolutně nelíbilo, že po poškození aut nedostali okamžitej příkaz boxovat. Při 370+ km/h je jakýkoli narušení aero potenciální rozpad auta na tisíc nebezpečnejch kousků. To by měli drsně tlačit...
Ale ještě k tý převodovce. Z bezpečnostního hlediska je přeřazování mezi pětkou a šestkou v těch rychlostech potenciální průser, především v zatáčkách, takže bych jim naopak dal předepsaný rychlostní stupně 150-200-250-300-350-400, aby prakticky všechno odjeli na šestku. Pak by riziko ztráty kontroly s následnou fatální kolizí rapidně kleslo.

Taky by to snížilo spotřebu. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Jo, jo, komu se nelení... :D

Lewis má jednoznačně méně zapálený přístup, je to takový Hunt. Vettel je víc takový ztuhlý dříč.

Tady je vidět, že to, co jsem říkal po Austrálii, ještě někdo v 6. závodě nechápal:

https://www.formula1.com/en/video/2017/ ... tory_.html

Prostě musí vydržet první stint co možná nejdéle (dokud jsou časy kol cca OK)...

Z jednozastávkových jezdců vydržel Hamilton 46 kol, Vettel 39, Ricciardo 38. Bottas a Raikkonen méně.

A Verstappen o tolik méně, že musel do boxů podruhé (a dojel 6 s za Vettelem, takže kdyby vydržel o pár kol déle, mohl jet na jednu zastávku a dojet 4., což by bylo drsné, protože by po strašné době dojely oba Mercedesy mimo Top 4 - nemluvím o situaci, kdy nedojel žádný Mercedes).

První verze sestřihového videa všech 39 WR s F138: https://youtu.be/CpWDncRnKbs

Začínám pracovat na T-B. Zatím jsem to srazil z 11:23 na 10:10, přičemž teď jsem se stopkama zjistil, že v tom 10:10 je celkem cca 45 s ztráta kvůli couvání. Takže "snadno" dosažitelnej čas je 9:30, při extrémním úsilí kolem 9:10. Reálnej rekord je 9:10 (v RSR je zatím stále nejlepší 10:01,672 Lotus 98T a 10:05,002 Ferrari 312T), ale to je vrchařskej speciál, kterej to komplet jede hladce, ne F1, která musí na x místech hrabat, aby se vůbec do zatáčky vešla...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Kubica

Příspěvek od Jakub Krčma »

https://www.formula1.com/en/latest/head ... nault.html

T-B: Už je to veselejší - 9:38,076. Je v tom cca 16 sekund ztráta kvůli couvání (musel jsem couvat celkem pětkrát). Takže je to ekvivalent 9:22 bez couvání. To znamená, že musím jízdu na 9:09,999 doladit ohledně rychlosti i přesnosti powerslidů. Ale celkově je nálada dobrá. Pod 9:30 jsem za chvilku. 9:38 jsem totiž dal rovnou z 10:10. :-)

BTW: Vím, jak neoficiálně zvětšit rejd, abych všechny zatáčky mohl v klidu projíždět bez powerslidu, ale nebylo by to korektní.

Update: Tak decentní psycho!!! Jedním zlepšením jsem to z 9:38,076 dostal na 9:09,685 (v reálu je rekord shodou okolností cca přesně o sekundu horší - 9:10,68)! A to jsem tam jednou musel couvat, čímž jsem ztratil celých 5 sekund, protože tentokrát to bylo couvání náročné (čumák kolmo těsně na zábradlí, kus za zadkem svodidla). Takže 8:xx,xxx je vyloženě otázkou odstranění toho posledního couvání a MALÉHO zrychlení (o málo přes 0,5 s/min). To jsem tedy ABSOLUTNĚ nečekal. :D

9:06,923 - celkem 8 sekund jsem ztratil ve dvou couváních (z toho jedno v poslední zatáčce, kde to hrozilo :lol: :lol: :lol: ), takže rychlostně už jsem pod 9 minutami. :D :D :D Limit trati odhaduju na 8:30, ale to je takové číslo poměrně značně přitažené za vlasy... :lol: :lol: :lol: Každopádně se o něj jen tak z legrace nebudu snažit, protože nehodlám dostat infarkt... Nordschleife je proti tomu pouhá projížďka...
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Kocúr »

Kokos, tá Honda si vo formuli robí poriadnu hanbu... Teda ako reklama nic moc, by som povedal.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Karavany

Příspěvek od Jakub Krčma »

https://www.sport.cz/moto/formule1/clan ... sejte.html

:lol: :lol: :lol:

Trento-Bondone: 9:01,334 (včetně dvou couvání)
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

Taky jsem tu reklamu videl a hned mne pri tom napadly dve veci, hnedje lepsi jezdit za RedBull kdyz nemusis soukrome jezdit jen v Infiniti a muzes i Aston Martinem, pro mne o 100% lepsi a druha vec, kdyby ty klobasy zapili tim redbullem, tak se okamzite poserou oba dva :-D Typicka strava pilota F1 - klobasa + red bull :lol:
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

:lol: :lol: :lol:

T-B: Nejhorší je, že tam takřka nevyhnutelně dochází k poškození křídel a extrémnímu opotřebení zadních pneu kvůli nutnosti hrabání v některých zatáčkách (nebo si dáš tvrdší, které pro změnu nedrží rovnou), takže poslední třetina je prostě úplný porod. Furt to klouže, nedrží řádně přítlak atd. Dojezd je skoro vždy s polovičním vrakem... :lol: :lol: :lol: A v těch posledních dvou minutách apod. je vždy nejvíc toho couvání. Kéž bych mohl legálně nastavit rejd. To by fakt bylo někde k 8:30, protože bych nemusel hrabat, takže by se křídla nepoškodila a zadní gumy neopotřebily ani zdaleka tolik, což by vedlo k drsnému zlepšení v poslední třetině. Takhle budu rád, když dojdu cca na 8:50. Ale co jsem slyšel, tak zatím nejlepší jiný čas (mimo RSR) je 9:14 s neoficiálním autem (speciál pro Pikes Peak). Teď mi došlo, že vlastně při nejlepším jiném času v RSR 10:01,672 jsem už o více než minutu vpředu. :lol: :lol: :lol: S F138 je v tabulce pouze jeden další člověk (ztráta skoro 5,5 minuty), protože spousta lidí to sice zkusila, ale po pár prvních zatáčkách, které nejde rozumně projet hladce, to vzdali...

8:56,315 (jedno couvání, plus dvě další středně výrazné chyby)
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

07 Kanada

Příspěvek od Jakub Krčma »

FP1-3: Oba týmy dost vyrovnané
Q: Vynikající výkon Lewise, dobrý výkon Seba. Na druhou stranu čas pole byl jen o 2,35 s před nejlepším časem v FP1 (minule dokonce jen o 1,247 s, což je skutečně extrém!!!).
R: Seb tvrdí, že Ferrari na to má, tak uvidíme. Lewis tam vyhrál pětkrát, Seb jednou...
Tak Max opět ukázal, že neumí používat mozek, jakmile jede v blízkosti ostatních aut. Zase nalítnul do první zatáčky ve třech zvenčí a nenechal uvnitř dost místa pro ty, kteří už tam byli... Natvrdo tam Seba skřípnul. Samozřejmě žádnou penalizaci za způsobení kolize nedostal, to je jasné, má přeci univerzální protekci, takže může vše a nemusí nic. Naštěstí Seb z velmi beznadějné situace dokázal vytěžit aspoň 4. místo, což dost možná ve finále nebylo pódium jen proto, že Perez nechtěl pomoci svému vlastnímu týmu k pódiu v podání Ocona... Kdyby se tam před Sebem netahali jak v mateřské školce, mohl je udolat všechny tři (Ricciardo + Perez + Ocon). Obrovská klika, taky to mohl Sebovi ten holandský výrostek celé zkazit. A to nemluvím o tom, že je zcela klidně možné, že kvůli této Maxově hovadině Seb prohraje celý šampionát, jak už to bývá... Logika velí, že když si nejsem jistý, že se někam vejdu, tak prostě NEMŮŽU riskovat všechno v první zatáčce, jelikož to zkrátka z žádné perspektivy nestojí za to. Samozřejmě si mohl taky okamžitě sám píchnout gumu, magor. Ale karma byla neúprosná a zaplatil cenu nejvyšší (skoro). Pak se ještě legračně vztekal na Red Bull, resp. Renault, místo aby pochopil, že vše od první zatáčky závodu byl pro něj jen bonus, který si nezasloužil...

T-B: 8:52,422 Včetně zvlnění na rádoby rovinkách je tam cca 248 zatáček. To znamená zatáčka každých 2,15 s. :lol: :lol: :lol: Z toho je celkem 30 vracáků, kde hrabu. Takže vracák s hrabáním každých 17,74 s. Kromě toho je tam ještě pár vracáků, které lze projet bez hrabání...
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

Force India naprosto skvele, Ocon jel vzorove, Perez o neco hur. Ricciardo vyuzival KERS presne tam kde mel a oni nemeli sanci se priblizit.
Alonso nejel spatne a obrovska smula zase.
Vetteluv predjizdeci manevr na Ocona byl kulervouci, to mohlo skoncit moc spatne, ale jen diky tomu pohybu Ocona vlevo. Vettel do toho sel ok.
A to, ze se Kimimu vysralo auto presne ve chvili, kdy to Fer potrebovalo je prinejmensim hodne zvlastni :-)

Sainz? No pekny zkrat, od neho bych to teda necekal.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

Sainz asi chvilku nedával bacha, kde jsou ostatní, jinak si nedokážu přestavit, proč by udělal takovou kravinu... Hlavně potom prvním dotyku je to zvláštní.
Kimi, tam si myslím, že to byla čistě shoda okolností.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

Pokud to byla nahoda, tak lepsi timing mit nemohli.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Jakub Krčma »

To jo, ale tým není sebevrah, aby ohrožoval šampionát konstruktérů kvůli šampionátu jezdců. Kdyby chtěli, aby Kimi pustil Seba (což bych v této fázi roku, kdy je už odjeta více než třetina závodů a Seb nejen vede šampionát, ale hlavně má brutálně větší šanci na titul než Kimi, viděl jako adekvátní), tak by mu normálně řekli, ať ho pustí. A on by to udělal, protože je týmový hráč. Stejně tak by to udělal Seb pro něj, ve stejné relativní bodové situaci. Seb je tvrdohlavý jako mezek, někdy, ale zase není úplný dement. :lol: Když nechtěl zdarma pustit Daniela v Číně 2014, měl víc bodů než Daniel (dokonce měl víc bodů než Daniel i po tom závodě), navíc těsně po čtyřech titulech v řadě, takže on měl ze všech úhlů pohledu status týmové jedničky, která nebude bezdůvodně nosit vodu dvojce. A stejně tak v Malajsii 2013 předjel Webbera, protože Webber mu zrovna nepomohl v Brazílii 2012, když mu šlo o titul a Markovi ne. Navíc v obou případech nebyl včas plně informován o celé situaci, dostal pouze pokyn vytržený z kontextu. Např. v Bahrajnu 2014 pustil Seb Daniela hned.

https://www.youtube.com/watch?v=60TL1-oInuE

Fernando musí bejt z Hondy opravdu na prášky... Takovej jezdec a některý závody nedokončí, jiný ani nezačne... Hrůza...

BTW: Titul pro Lewise vidím stále jako hotovou věc, bez ohledu na prasení Maxe. Jedinou nadějí je, že by Mercedes fungoval obdobně špatně jako Ferrari. Ale to asi z dlouhodobějšího hlediska (průměr zbývajících 13 závodů) nemůžeme očekávat.

T-B: 8:46,243 To prozatím stačí, fakt nehodlám chcípnout... :D :D :D Žádné couvání - při ostré jízdě zcela poprvé... Limitně bych to dotlačil kolem 8:40 (s tímto setupem), každopádně pod 8:45. Ale no motivation for now. Mrknu na jiný věci...

https://youtu.be/_7MJuMm2pDE
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2017

Příspěvek od Luke_Luke »

Alo - to je obrovsky pruser, prestoze ma brutalni talent, tak tim, ze nejezdi plnohodnotne, tak jde jeho vykonnost dolu a cim dal vice tim klesa jeho sance na angazma v Mer, Fer nebo RBR, jinde to stejne nema smysl.

Trento - pekna jizda, dobre jsi tam vymakal ty vracaky, az budu mit chvilku, vezmu tam nejake civilni auto jako Miatu nebo Fiata 500, projedu si to a pak pri nejblizsi prilezitosti bych to zkusil v realu, jestli budu mit dojem, ze to opravdu znam :-) Hadam totiz, ze v F1 se tam asi neprojedu :lol:
Mimochodem v poslednich 2 minutach je tam nekolik kisswalls, auto to prezilo, nebo jsi mel vypnute poskozeni?
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Formule 1“