Nový Avensis

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Avensis

Příspěvek od bobanakis »

Jen me napada takova úvaha, jo motor je dulezity, 6V je super, ale pocitam uz by jsme byli blizko milionu....,když vidim tu cenovou politiku. Ale to si fakt nedovedu představit,ze u auta za takove prachy - napr. sklapuji zadni sedadla rucne z vnitrku vozu, ze si cistim zamlzena bocni okna rucne,protoze ve dveřích nejsou stiraci gumy, ani ten posrany zadni sterac se nezapne když dam zpátečku(když jsou zapnuze predni), jo urcite to není dulezite,to ne, ale v dnesni době chci trosku vice pohodli. Ještě mam neprekonatelny problém s prednimy sedaky, pro me je to utrpeni, když sednu do Civicu od manželky takto se neda porovnat....
Pokud se nezmeni takove detaily i dulezite věci, tak o dalsi toyote vůbec neuvazuji. radeji si priplatim, M-B E,je ma další volba.....
P.S. a o tom co vse v aute skripe a vrze se radeji nezminuji......
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Maghreb ty deries Lexa IS250 ??? Nooo ... :bigups:
Ako si vyriesil "prakticku" stranku ? Myslim, kufor a miesto na hlavu vzadu. Asi neriesis, lietas sam. Ty kanec ! :wow:
Spokojnost velka :?: Pytam sa, lebo som zacal trochu sledovat, ze dost pluju na GS250, asi kvoli prevodovke.
Zaujimavostou je tu v DE pad cien rociakov a konkretne podnikatel (Car fan) asi z BA to GSo normalne vratil. Detaily neviem, podpisal mlcanie.

bobanakis
Ked si vezmem, ze Avis T270 sedan 1.6 social edition vyrobne vysiel na ca 13 tEuro, tak 2,5 by nemusel atakovat taku cenu. Ale mame tu marketing (to bude o chvilu nadavka) a ten tomu nalozi :bomb:
Niektore veci by som autu odpustil, keby to vyvazilo nieco ine (napr. ten motor).
Spustanie zadnych sedaciek mne nevadi, bocne okna ano, ALE vobec ani po 5 rokoch nevrzgaju, pretoze tam nie je zostarnuta guma :idea: :biggrin:
Zadny stierac tiez neriesim, ale skor predne - zakladnu funkcnost.
Sedaky chapem. Ty si mal pred kradezou T270 (pred FL), nie ? Po FL zlepsili potahy, ale skratili sedak a je uzsi. Mne sa v T270 sedi vyborne, konecne neboli chrbat ani rit po tisicke km, ale ten potah je katastrofa. V T272 posledny FL - dnesna novinka - to som opisal, kratky sedak ! Uz im nacisto d..e. :huh:
No nic, ja planujem testovacku v i40 2.0 GDI ako potencialnu volbu. Kto chce sedan ma aj KIA Optima, mne nesadol ten hybrid, islo to na urovni mojej 1,8.
Nakoniec ta donutia kupit dake pofrcane SUV.
MB E ma tiez napadlo, nekupovat verziu CGI350 272PS. Bud verziu s 292 konami, ale este radsej 306 PS. Nie kvoli vykonu ... ze ... Alebo potom zakladny kompressor.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Avensis

Příspěvek od bobanakis »

Jo ten sedak je opravdu hodne uzky, a to jsem celkem strizlik... V tom predchozim modelu uz nepamatuji, ukradli mi ho temer hned po koupi.... Kdyz nad tim tak premyslim, ted by mi to asi nevadilo,kdyz to mam solidne pojistene............... :shock:
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Maghreb »

CommonUser píše:Maghreb ty deries Lexa IS250 ??? Nooo ... :bigups:
Ako si vyriesil "prakticku" stranku ? Myslim, kufor a miesto na hlavu vzadu. Asi neriesis, lietas sam. Ty kanec ! :wow:
Spokojnost velka :?: Pytam sa, lebo som zacal trochu sledovat, ze dost pluju na GS250, asi kvoli prevodovke.
Zaujimavostou je tu v DE pad cien rociakov a konkretne podnikatel (Car fan) asi z BA to GSo normalne vratil. Detaily neviem, podpisal mlcanie.
Nemam rodinu, len priatelku. Takze 99% casu som v aute sam, alebo len s nou. V pripade prevozu viac ako 2 ludi to zacina byt velmi zle, ale mensie osoby sa vzadu nejak vopchaju. Kufor ma sice slusny objem, nalozit sa ako tak da, ale ako kazdy sedan, je neprakticky. Nehovoriac o nesklopnych zadnych sedadlach.
Absolvoval som s nim totalne nalozeny trasu Brusel - Bratislava za 9 a pol hodiny, 3 osoby - nikdy by som neveril, ze sa do neho tolko zmesti.
Kazdopadne, avik co som mal stal v roku 2006 cca 33 000 eur. Tento IS250 bol kupeny v roku 2007 (cize este 2. generacia) predoslym majitelom a jeho hodnota bola cca 40 000 (+- 1000). Nikdy by som neveril, ze o 7 000 eur drahsie auto moze byt o tolko ine - prave v tom dobrom zmysle slova. Preto sa cudujem presne ako ty, ze preco do avika nedavaju ten motor. Neexistuje, aby avik mohol konkurovat lexusu v tej triede, su to uplne odlisne auta.
Nahon zadnych kolies, nekonecna sranda (az na zimu, ale tam to nuti cloveka viac davat pozor). Motor uplne tichucky, nepocutelny, ked clovek jazdi normalne, tak aj v pohode spotreba - v miernom stupani automat drzal motor na 1200rpm... Komfort neuveritelny. Soferoval som chvilku aj novu generaciu IS300h. Komfort o riadny kus vpredu... GS250 ma problemy s hmotnostou a asi tam bude aj prevodovka s tazsimi prevodmi.

Vo vysledku, priatelka nema rada to auto len kvoli tomu, ze je neprakticke (a ja plne suhlasim a vsetkym okolo to hovorim, ked sa pytaju). Ale ked skusala soferovat, tak kvoli automatu si neuveritelne pochvalovala. Vsetky absolvovane trasy (pravidelne 500km, nepravidelne 1200km bez prestavky okrem tankovania) si neuveritelne pochvaluje, ze je to super komfortne.

A co sa tyka mna, motor uplne super, prevodovku som chcel manualnu, ale ten automat je velmi prijemny a ked sa prepne do sportoveho rezimu no neuveritelne zabavny. Auto je super neprakticke, zerie o cosi viac, ale ten komfort na dlhe trate a zabava, ked si sofer chce uzit, to stoji za vsetky peniaze, co som za to dal.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Prva recenzia https://www.youtube.com/watch?v=648tvE9sEAo sice jazyku rozumie len miestny kebabnik, ale par veci clovek zachyti.
1,6 D rapce ako nafta, podla mna je dost hlucny, teda skor vonkajsia hlucnost (start motora ca 2:30), ale zasa benzinovym uchom :wink: . Vnutro bude lepsie odhlucnene ako verzie minule (http://www.autobild.de/artikel/toyota-a ... 11411.html). Neviem teda urcite, ale vyzera to na straaaaasne dlhy start navigacie (Toyota logo tam svieti 2 dni).
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Nový Avensis

Příspěvek od matus69 »

prave som sa previezol s faceliftovanou 6tkou, 2,0i 107kw.... mala 1.600km, od nuly spotreba podla palubaku 7,7, od posledneho nulovania (neviem kedy) 6,7
pri obsadeni 5 osobami, 55km/h, 4rka 1.300otacok - bezproblemove zrychlovanie pri lahko pridanom plyne. Naco turbo?
Inak pocit z motora taky letargicky, je vidno, ze normy to skrtia (plus dlhe prevody - na 1tke max 60km/h), ale ajtak by som mu dal velku prednost pred preplnovanym mondeom (bez ohladu na to, ci 1.6 alebo vacsi)
Uživatelský avatar
Demon
Manager Týmu
Příspěvky: 348
Registrován: čtv 13.02.2014, 13:32

Re: Nový Avensis

Příspěvek od Demon »

Tak jsem si nový Avensis před chvílí prohlídnul. Mám dvě osobní výhrady:
- mám problém rozlišit Auris a Avensis od sebe (podobný problém jako Octavia vs Superb)
- design jak exteriéru, tak interiéru je na mne moc překombinovaný. Takový Hyundai styl, hodně splajnových křivek. Je to můj subjektivní názor, někdo jiný z toho může být samozřejmě nadšený ...

Bohužel jsem se neprojel. Ale tak asi dobrý, no.
Toyota Avensis T27 combi, 2.2 D-4D 150, Premium
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2882
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nový Avensis

Příspěvek od CommonUser »

Sejdeme se v Mazda Foru ??? :twisted:

BTW 1,6 EB nema chladene zvody - v zatazi chladi benzinom vsetko dookola ako 8 ventilove TSI (potom take Polo 1,2 TSi zralo 14L v beznych dialnicnych rychlostiach).
1,5 EB uz to ma poriesene, ako dobre neviem. 2.0 EB mala vzorka (1x ojnica 240PS).
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: Nový Avensis

Příspěvek od awe_cz »

CommonUser píše:Sejdeme se v Mazda Foru ??? :twisted:
A mne hledejte ve Ford foru;)
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
lukas8738
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: pon 16.03.2015, 14:14

Re: Nový Avensis

Příspěvek od lukas8738 »

a co volvo :mrgreen:
Btw: Tu to novy avik hodnotia celkom dobre 8)
a dizajn je pre mna u toyot mysterium. Na fotkach vyzeraju vzdy horsie ako nazivo. Dizajnovo zhodne camry som videl v zahranici uz skor a su to krasne lode
Btw2: ja by som asi najviac uvital, ak by avensis robili aj hybrid - taka 2,4i hybrid …pfuuu :P
ave t25, 2,2d4d-110kw '06
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Nový Avensis

Příspěvek od matus69 »

volvo by som si nekupil z principu, aby som nepodporoval cinsky kapital.
modus ponens
Řidič
Příspěvky: 278
Registrován: úte 15.12.2009, 14:14

Re: Nový Avensis

Příspěvek od modus ponens »

Nemala M6 problemy s hlucnostou? Aj tuto som zachytil podobne spravy. Ci bol to fake?

A co taky (benzinovy) Outback? Po ocku ho pozorujem uz dlhsi cas, no vaham najma kvoli automatickej prevodovke. Zatial zijem v presvedceni, ze manual je zaujimavejsi. ;-)
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 93kW 2008
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: Nový Avensis

Příspěvek od awe_cz »

modus ponens píše:Nemala M6 problemy s hlucnostou? Aj tuto som zachytil podobne spravy. Ci bol to fake?
Je hlucna proti T25. Takze za mne palec dolu.
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Re: Nový Avensis

Příspěvek od matus69 »

modus ponens píše:Nemala M6 problemy s hlucnostou? Aj tuto som zachytil podobne spravy. Ci bol to fake?
v meste to nie je poznat.
mimo mesta to chcem zmerat, ale zatial som sa k tomu nedostal
A co taky (benzinovy) Outback? Po ocku ho pozorujem uz dlhsi cas, no vaham najma kvoli automatickej prevodovke. Zatial zijem v presvedceni, ze manual je zaujimavejsi. ;-)
je to zaujimave auto, s naftovym mam nieco najazdene a je to skvele auto. Odradza ma, ze je to velky exot, t.j. nic sa na to neda zohnat z druhovyroby. Aj ked, s benzinom by nemali byt ziadne problemy.
vandal
Manager Týmu
Příspěvky: 328
Registrován: sob 05.04.2014, 08:08
Bydliště: Košice

Re: Nový Avensis

Příspěvek od vandal »

Je už cenník a nie je to také zlé (ave t25 sol elegant xenon stál v 2004 cca 36000 eur)... Len co s tými benzínovými motormi :-D

https://www.toyota.sk/new-cars/avensis/ ... delsMobile
AVE 2l 1AZ-FSE AuTomat
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Avensis“