Auris TS Hybrid - spotřeba

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Endrju
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pon 20.02.2017, 12:16

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Endrju »

sae píše:... na "lechtání" si zapínam tempomat. Ak sú na dlhej ceste mierne kopčeky a klesania držím plyn na jednej úrovni a auto do kopca mierne spomalí a dolu kopcom zrýchli. Okamžitá spotreba je rovnaká. Tempomat zapínam len na rovine.
No jezdím ty kopce stejně, škoda že nejde nastavit tempomat buď na udržení rychlosti, nebo zafixovat výkon.
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od brvno_sk »

prepacte mi tu blbu otazku a nevadi vam ze sa za vami na kazdom kopci tvoria kolony?
ze ked ste na dialnici je okolo vas stale "husto" a tlacia sa tam rychlejsie iduce auta? ano tie co idu max povolenou rychlostou aj hore kopcom.
Aspon sa zaradite do toho 3 pruhu? co Vam tam za tie miliardy z vasich dani teraz buduju?

inak toto poznam z v3s a kamoinov, tiez hore kopcom spomalia, aby mali mensiu spotrebu, aj Avie to robia.

ked mam ist 500km tak tem tempomat je uzitocna vec, pretoze uberie plyn skor ako by som ho ubral sam, a prida ho skor ako by som ho pridal, takze nemrha enrgiou ako noha,
navyse tam mate automat, ktory sa snazi drzat pohon v optimalnom rezime, co nohou a pocitom na chrbate nikdy nedokazete
a este realne usetri najma cas, unava je viazana na cas straveny za volantom, nie na spotrebu....

a skusali ste hore kopcom vystupit a potlacit ho trochu? tym ze mu klesne vaha nakladu +vasa sila sa da tiez usetrit. :)
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Kocúr »

Presne. Ďalší level je mať vypnutú klimu a pootvorené okná s uterákmi povešanými zdnu celú dialnicu v hice do Chorvátska a spomalovať kolónu stovkou. A v kufri pol tony leča aby netrebalo púšťať prachy v kantíne.
Raz na vedlajšom apartmáne v HR boli takí dovolenkári z Pardubíc, keď zistili že za obcou je broskyňový sad, tak týždeň zavárali na elektrickej dvojplatničke, lebo elektrina a broskve sú zadara. Nakúpili len flaše, viečka a cukor. WTF?
Chlapi, akože neurazte sa, ja viem že každá koruna je lepšia vo vrecku ako v kasičke na pumpe. Ale takto jazdiacich po dialnici preklínam do piateho kolena. A nielen po dialnici. Toť nedávno som sa takto vliekol za hsd yaris celou Soroškou. Max 30, ujo sám v aute, za nami kolóna hádam po Krásnu Hôrku. Celý kopec hore takto a ako prešiel na zjazd z druhej strany dole tak samozrejme samotiažou vozidla ho nechal zrýchľovať, nedajbože stúpiť na plyn. Všetko za nami blikalo a trúbilo, týpek sa nenechal vyviesť z konceptu.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
majk162
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: stř 13.04.2016, 20:46

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od majk162 »

Ahoj všichni, mám Auris TS hybrid a po 1 měsíci provozu najeto 2000km. Zhruba 50% mám odjeto na dálnici. Většinou jsem dal 140 tacho na tempomat a palubák ukázal na konci 5.8l. Včera jsem tu trasu absolvoval na pohodu 125 tacho na tempomatu a palubák ukázal 5.1l! Myslím, že je to velmi slušná hodnota. To samé jsem jezdil s naftovým Avensisem 2001 rok výroby v rozpětí 5-6l podle provozu a jak jsem tomu šlapal na krk.
Spotřebu si vždy počítám podle tankování po hrdlo. Palubák je trochu optimistický. Ukázal doposud hodnotu 5.6l. Dneska jsem tankoval po čtvrté plnou a výpočet mi vyšel na 5.71l. Před tím to bylo 5.97, 5.99 a 5.96l. Podotýkám, že nejezdím striktně na spotřebu, protože nechci být úplná brzda. Pomalu se učím různé režimy a zkouším, jak to půjde dolů. Myslím si ale, že na nezajetý motor jsou to slušné hodnoty. Pohybovat se kolem hodnot dýzlových motorů a přitom si užívat parádní komfort HSD, to mluví samo za sebe.
Ještě jeden poznatek k palubáku. Dojezd mi dneska ukazoval, no vlastně spíš neukazoval nic. Věděl jsem, že musím tankovat, ale doufal jsem, že mi to trasu kterou jsem jel, v pohodě vyjde. Byl jsem trošku nervozní, když jsem viděl místo čísla dojezdu jen tři čárky, jestli mi to na dálnici neklekne, ale nakonec jsem po dojetí na benzinku natankoval 40 a půl litru, takže bych se ještě krásně svezl.

Až budu mít víc najeto, dám vědět jestli to šlo dolů.
Toyota Auris TS executive HSD 2016
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1963
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od slabostka »

Dojazd - teda odhad vzniká prepočtom v ktorom sú samé premenné či ďalšie prepočty - nejasné kilometre čo urobiš ešte na elektriku... takže chyba nakoniec môže byť značná. Lepšie by bolo klasika meranie hladiny v nádrži. Ja mám v aurise I množstvo paliva vo forme paličiek .... žena to má poriešené tak že tankuje pri troch paličkách čiže tankuje podľa množstva paliva a nie podľa odhadu dojazdu. Pozerám že v II máte klasický budík takže je to asi jasné...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
slk
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: ned 11.05.2014, 12:25

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od slk »

majk162 píše: Ještě jeden poznatek k palubáku. Dojezd mi dneska ukazoval, no vlastně spíš neukazoval nic. Věděl jsem, že musím tankovat, ale doufal jsem, že mi to trasu kterou jsem jel, v pohodě vyjde. Byl jsem trošku nervozní, když jsem viděl místo čísla dojezdu jen tři čárky, jestli mi to na dálnici neklekne, ale nakonec jsem po dojetí na benzinku natankoval 40 a půl litru, takže bych se ještě krásně svezl.

Až budu mít víc najeto, dám vědět jestli to šlo dolů.
Na predstavu ako to je s dojazdom na rezervu :)
https://www.youtube.com/watch?v=LRRBmgpq35E
Toyota Corolla 1.8 TS Executive
Toyota Auris 1.8 HSD TS Executive FL 2015 ex
Toyota Avensis T27 2.0 D-4D (2010) ex
Skoda Octavia II 2.0 TDI (2008) ex
zdenek_HYBRID
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: ned 21.12.2014, 06:56

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od zdenek_HYBRID »

Já jsem se na celou spotřebu vys... Jezdím jak je mi to pohodlné, většinu času strávím na dálnici a spotřebu mám 6. na světlech se normálně rozjedu, na tempomat jezdím na dálnici. asi tak...
Auris style HSD 12/2014, white
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od kadel »

Spravnej pristup. Zezacatku jsem se taky snazil, ale uz se zacinam pristihovat, ze s tim jezdim, jak s normalnim autem
RAV4 HSD FWD
luky009
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: ned 26.02.2017, 10:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od luky009 »

Ahoj, mám Aurise HSD necelé dva týdny a průměrná spotřeba BC 5l. Zatím jsem neověřoval při dotankování, to mně teprve čeká.
Jednu z lepších cest jsem vyfotil 3,7l. Cesta po Praze, a ani jsem se nemusel nijak moc snažit. Jen poctivě využívat rozjezdy při nabytých baterkách v Eco mod + EV mod ( obě zelená pole ), dál rekuperovat. Určitě mám rezervy, ale to už bych asi brzdil provoz :-(
Přílohy
IMG_20170505_165849K.jpg
(142.49 KiB) Staženo 2300 x
IMG_20170505_165822K.jpg
(152.3 KiB) Staženo 2300 x
IMG_20170505_165814 K.jpg
(153.71 KiB) Staženo 2300 x
Jerryl
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: ned 31.05.2015, 19:24

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Jerryl »

Já po každém tankování přepočítávám spotřebu podle dotankování.
Najeto mám cca 40 tis a odchylka palubního počítače je dlouhodobě 0,2 - 0,5 l.
Podle Spritmonitoru je průměr pro naše auta myslím 5,2 l a do toho se vejdu.
Takže spokojenost.
Toyota Auris Hybrid TS FL
monk
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: stř 28.09.2016, 09:51

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od monk »

ja jsem podle tankovani na tom s prumernou 5,42. coz na styl co jezdim je pekne. podle palubaku mam dlouhodobou 5,1-5,0.
Corolla TS hybrid Executive VIP SKY 2020
Pekos8808
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: úte 16.05.2017, 08:13

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Pekos8808 »

Ahoj,

ja se pohybuji na 5l dlouhodobe, co je krasny na Vysocine.

Jihlava -Brno - Mikulov, 130 km / h po dalnici za 4.3.

za me super.
d0st
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 16.07.2016, 13:25

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od d0st »

Je zajímavé, že palubní počítač opravdu všude ukazuje zhruba 0,3l méně než je to reálně. By mě zajímalo, zda měření v Toyotě nevychází nebo mají všechny pumpy špatně nastavené počítadlo. Teda ... vím k čemu se příkláním, že jo. :o
Uživatelský avatar
asteroid
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pát 08.04.2016, 18:34

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od asteroid »

Málokterý palubní počítač ukazuje spotřebu přesně. A u jakékoliv značka auta..
Na oficiálních pumpách si nikdo nedovolí manipulovat s měřením, ten flastr by za to jistě nestál...
Auris TS 1,6 2016
Obrázek
Uživatelský avatar
Swordfish76
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: pát 16.06.2017, 11:17
Bydliště: Kladno

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Swordfish76 »

Zdravím pánové!
Uvažuju o koupi Aurise TS (první Toyota) a rozmýšlím jestli vzít HSD nebo 1.2T nebo 1.6 Valvematic. Jsem zvyklý na atmosferické benzíny, momentálně mám 1.6 GDi/99kW v Hyundai i30 kombi, předtím dvoulitry VTEC v různých hondách. Najedu kolem 18-20 tkm ročně, většinu času najezdím ve městě jako taxík pro děti a po dálnici. Po okreskách jezdím málo, tak maximálně na výlety. S i30 mám spotřebu v průměru 7.5l, někdy i víc. Ale třeba cestu na dovolenou do Itálie s plně naloženým autem jsem ujel za 6.2l, což mě překvapilo. A protože ve městě jezdím denně, tak chci automat.
Počítal jsem si orientačně náklady HSD vs 1.2T Multidrive S obojí Active Trend+ s odhadovanou průměrnou spotřebou 5.5 a 7l a nájezdu 20000 km ročně a i při rozdílu ceny téměř 50 tisíc Kč mi to ukázalo rozdíl za 4 roky jen cca. 10 tisíc, takže by se ten HSD skoro vyplatil (nebral jsem v potaz náklady na servis a pojistky, protože je neznám).

Skouknul jsem hafo videí na YT, testů, recenzí apod. a měl bych pár praktických dotazů:
- Jak se HSD chová třeba když jedete na hory, jedete dlouho do kopce a vybije se baterie? Stíhá pak ten samotný benzíňák utáhnout plné auto?
- Kdo máte srovnání - jaký je rozdíl v dynamice/pružnosti 1.6 Valvematiku a HSD, případně 1.2T a HSD? Hlavně zrychlení 60-100 ?
- Kdo máte Aurise TS a v něm děti v sedačkách (15-36kg) - jak jsou řešené zámky bezp. pásů (pevné ukotvení /volné na ocel. lanku)? Zvládnou děti samy se připoutat bez problémů? V naší i30 je to tak blbě řešené, že musím vložit mezi držák zámku a sedačku (Cybex) kus něčeho pevného, jinak zámek zajede pod rošiřující se kraj sedáku a pás tam pak nejde zacvaknout.
- Jak se HSD chová na dálnici, když potřebujete udržet cca. 140km/h tacho? Všimnul jsem si, že e-CVT dost nepříjemně řve při akceleraci. Ztichne pak, až dosáhnu požadované rychlosti a chci ji jen udržovat?
- Jak velké jsou rozdíly v nákladech na servis a pojištění POV+HAV mezi HSD a 1.2T Mutidrive S?

Dík moc za postřehy.
Toyota Corolla TS 1.8 HSD GR Sport - čekatel
Škoda Karoq 1.5 TSi/110kW (2018), Mazda 2 1.3/63kW (2009)
Ex: Hyundai i30 kombi 1.6 GDI/99kW (2014), Honda Stream 2.0 i-VTEC 115kW (2003), Honda Accord Coupé 2.0i 98kW (1993), Honda Prelude 2.0i 108kW (1987)
Odpovědět

Zpět na „Auris“