Problémy se spotřebou oleje

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

Tak s tim se nedá než naprosto souhlasit!!!!!
:wink: :wink: :wink:
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

NO a o tom to je. Cena ma urcite rozpeti a da se to udelat i levneji. To ze je nekdo Bembela a necha si nauctovat drahy az predrazeny dily je hold jeho chyba. Proto si stojim za tim si to nechat poradne nacenit tak jak jsem psal ... a ne skocit na pekne se tvarici nabidku .... to uz je ale obchod .... na vyber ma kazdy ...

Petre ty se vklidu smej, ono to ze nikdo nenapise verejne krome jednoho dvou lidi jake ma s tebou zkusenosti neznamena ze se to mezi lidma nevi. Ostatne kazdy strujcem sveho stesti. Jen ty vis co do motoru opravdu davas, kde to beres a kolik to doopravdy stoji. Jak dodrzujes co slibis .... Myslim, ze nikdo nema zajem se v tom ani stourat, je to tvoje vec jak vydelavas penize ..... udelas jim co jim na ocich vidis, v terminu a oni te jeste pomluvi, hnus ...

Zacina me ale zajimat tenhle konkretni projekt ciste ze zvedavosti. Pokud se podivam zpet tak Maty7g uz v lednu naznacoval ze je stebou domluveny a auto pujde k tobe. Dneska je skoro pulka leta. Zajimave. Kdy jsi dostal auto? Jaka je kompenzace popripade za nedodrzeni onech slibovanych 14 dni? Predpokladam, ze ne vymluva. Penize jsi dostal predem? Jak jsi sam napsal nechas si to zaplatit od A do Z. Zajima me jak jsi ferovy a slusny obchodnik ..... nebo je to jen lakadlo a pak dej se vule bozi a vymlouvacky .... ono to podobne uz je naznaceno v reakci v tom inzeratu v avensisu... Co tedy udela servis Krosmen kdyz nedodrzi co slibi? Smeje se?

Pevne verim, ze vsechno co se o tobe vyklada jsou lzi. Ze dodrzujes co slibis vcetne casu a provedene prace, ze jsi ferovy vuci reklamacim a v zadnem pripade kdyz napises nebo reknes ze pouzijes pouze oem toyota dily ze to jinak neni. Je to tvoje zivobiti tak proc by to melo byt jinak ze.

Na tomhle foru bohuzel neexistuje feedback tak jak by mel ... navic ostatni servisaci se chovaji docela taktne. Nezverejnuji co po kom opravuji a jak ..... coz hodne nahrava k onomu usmevu tech kteri sem tam neco podelaji ... takze pokud nekdo neni vylozene znaly prostredi a nezna tu komunitu ma hold smulu.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

Ty jo, tady se to rozjelo.

Tak co se týká času, dost se to protáhlo, ale už by to brzy mělo být...snad. Nějaká kompenzace by asi měla být, na něčem malém jsme se už domluvili formou navaření a üpravy výfuku. To je myslím ale opravdu malé. Jestli Petr bude mít ještě nějakou nabídku nevím. Nechci nikoho oškubávat, nejsem prudící typ, domluvím se s každým. Uvidíme.

Co se týká peněz, tak jsem uviděl inzerát, zaujal mě, chtěl jsem to takto vyřešit a nenapadlo mě to dát jinam. Přišel s tím jedinej, nic podobného jsem nenašel a tak jsem ani dál nehledal. Stalo se a s cenou jsem počítal. Trochu se tedy ještě vyšplhala.

Jediné co mi teď nedá spát je to jak bude oprava provedena, co se týká kvality...ale hlavně jaké díly budou použity. Doufám, že vše jak Petr píše...to znamená OEM díly jako variátor, vodní a olejová pumpa, ložiska, rozvody, spojka, písty kvalitní jak je zde psáno...atd. To je pro mě teď důležitější než čas a peníze. Na druhou stranu spoustu dílů lze zkontrolovat po opravě bez půlení motoru a až se bude někdy něco dělat tak mě bude vždy zajímat ( u jakéhokloliv dílu. I u orig. který se bude měnit poprvé ) jaké díly byly v autě použity. A myslím že i když třeba 10let po záruce narazím na něco co je jinak než mělo být (třeba zde opěvované levné písty z nočníků, čínská pumpa, nebo cokoli jiného...) tak záruka prostě je a bude vše napraveno. Nebo ne?
Jinak po tomhle co se to tady takhle rozpitvalo, si myslím, že Petr by si ani nedovolil něco ošidit. No ale každopádně peněz jsem investoval moc, takže mám samozřejmě zájem na tom aby bylo vše tak jak má být. To je teď jediné co mne zajímá a čas už nehraje roli. Každopádně mohlo být vše už dávno hotovo a OK :(
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

MATY 7g píše:A myslím že i když třeba 10let po záruce narazím na něco co je jinak než mělo být (třeba zde opěvované levné písty z nočníků, čínská pumpa, nebo cokoli jiného...) tak záruka prostě je a bude vše napraveno. Nebo ne?
No tak to jsi hodne naivni ;) Budes mit stesti, kdyz to bude opraveno "v zaruce", spis se priprav na vymluvy.
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

destabilizator píše:
MATY 7g píše:A myslím že i když třeba 10let po záruce narazím na něco co je jinak než mělo být (třeba zde opěvované levné písty z nočníků, čínská pumpa, nebo cokoli jiného...) tak záruka prostě je a bude vše napraveno. Nebo ne?
No tak to jsi hodne naivni ;) Budes mit stesti, kdyz to bude opraveno "v zaruce", spis se priprav na vymluvy.
No dejme tomu, že jsem si nechal na autě vyměnit alternátor. S mechanikem se domluvím, že chci originál. Za ten izaplatím. Dostanu paragon kde bude napsána práce a jaký díl se měnil. Samozřejmě budu chtít aby tam bylo napsáno, že se jedná o ten díl na kterém jsme se domluvili. Bubu na něj mít třeba 2 roky záruku a 50 000km. Po pěti letech a 140 000km mi klekne alternátor....
Zjistím, že to nebyl originál na kterém jsme se tenkrát domluvili a který jsem si zaplatil...
Takže mechanika navštívím s tím, ať si ho vymontuje a že chci to co jsem si zaplatil a na kterém jsme se domluvili. Nějakej jinej co tam byl, mě nezajímá.
Tím to pro mne hasne :)
Na díl který tam ani nebyl namontovaný nemůže platit záruka. A jelikož tam ještě ani nebyl namontovaný...tak vlastně ještě nic neopravil. Jinej alternátor mě nezajímá...
To by u soudu prošlo ne? :)
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

MATY 7g píše:
destabilizator píše:
MATY 7g píše:A myslím že i když třeba 10let po záruce narazím na něco co je jinak než mělo být (třeba zde opěvované levné písty z nočníků, čínská pumpa, nebo cokoli jiného...) tak záruka prostě je a bude vše napraveno. Nebo ne?
No tak to jsi hodne naivni ;) Budes mit stesti, kdyz to bude opraveno "v zaruce", spis se priprav na vymluvy.
No dejme tomu, že jsem si nechal na autě vyměnit alternátor. S mechanikem se domluvím, že chci originál. Za ten izaplatím. Dostanu paragon kde bude napsána práce a jaký díl se měnil. Samozřejmě budu chtít aby tam bylo napsáno, že se jedná o ten díl na kterém jsme se domluvili. Bubu na něj mít třeba 2 roky záruku a 50 000km. Po pěti letech a 140 000km mi klekne alternátor....
Zjistím, že to nebyl originál na kterém jsme se tenkrát domluvili a který jsem si zaplatil...
Takže mechanika navštívím s tím, ať si ho vymontuje a že chci to co jsem si zaplatil a na kterém jsme se domluvili. Nějakej jinej co tam byl, mě nezajímá.
Tím to pro mne hasne :)
Na díl který tam ani nebyl namontovaný nemůže platit záruka. A jelikož tam ještě ani nebyl namontovaný...tak vlastně ještě nic neopravil. Jinej alternátor mě nezajímá...
To by u soudu prošlo ne? :)
pochybuji.... ale zkus to :)
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Toy

Příspěvek od MATY 7g »

No řešit to snad nebudu muset. Co kryt na svody a háčky? Myslíte na mě? :)
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Toy

Příspěvek od Idaho »

MATY 7g píše:No řešit to snad nebudu muset. Co kryt na svody a háčky? Myslíte na mě? :)
jo kryt na svody bylo to druhé :) neboj mylsím na tebe, včera byl menší problém ale dnes mi bude petr vracet podval tak to snad vyřešíme :)
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

Tak předání bude ve čtvrtek. Už se nemohu dočkat!! Jsem zvědavej jak celda pojede. Já jí znám jen na tři válce, tak jsem jí koupil :)
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Jsem si rikal ze je tu nejaky moc ticho. Protoze me zajima jak to bylo a jak to dopadlo tak si prosim pekne o feedback. Kdy Petr auto dostal, co na nem vse udelal, kolik to stalo a kdy jsi auto nakonec hotove prevzal. Klidne soukrome me pak zajimaji ty fotky jak pise v inzeratu, seznam a zpusob zaruky, predpokladam ze je pisemny a definovany. Podle vseho jsem pochopil, ze auto melo uz byt hotove, tak me zajimaji i ty kompenzace, ty asi nejvic. Nejak me ti garazisti zacinaji srat ...

Stepane narazil jsem stene .... http://www.youtube.com/watch?v=L_KejZzSdZQ

Peknou sobotu vsem a hlavne tem kdo jsou v dilne a delaji na 1zz :twisted:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Toy

Příspěvek od MATY 7g »

Tak už je vše hotovo. Teď to Petr zajede a příští týden už jedu pro auto..když bude vše ok. Jinak ti feedback klidně pak pošlu.
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Toy

Příspěvek od Kubrt »

MATY 7g píše:a příští týden už jedu pro auto..
Pristi tyden jako ten pred 14 dnama nebo tento nebo ten pristi co bude?
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

:) Už jezdím...zatím vše ok. Byl jsem ještě na diagnostice a vše hodnoty jsou tak jak mají být. Jen kat je ko. Zajímalo by mě kolik to má po go kilowatt.
Uživatelský avatar
Shimy7
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: pát 14.06.2013, 18:45
Bydliště: Praha-Uhříněves

Příspěvek od Shimy7 »

No co ty jsi za hovado :lol:
MATES T23
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 13.01.2014, 19:07
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od MATES T23 »

libor12 píše:
krosmen píše: Písty jsou od jedné veliké firmy která vyrábí pouze písty.

,tyto písty stojí kus 3800.-
Co je to proboha za firmu?? OEM písty toyota do 1zz-fe 2006 a výš stojí 12300 bez slevy. CP piston - kované písty s vyvážením na 0.1gramu jsou za 650-670USD vč dopravy,Albrecht motorsport ti vyrobí také kusově kované písty dle zadání a cena je 4000,ale to v případě CP a Albrechta mluvíme o HIGH performance pístech,které nikdo v běžném motoru nevyužije a jsou naprosto zbytečné. To co je na fotce v motoru jsou obyčejné lite písty jako ty lisované z nočníku v Číně. Origo písty se na ebay dají koupit také a to kolem 150 + doprava. U MWR kšeft drahý jak svině,koupíš origo za 190usd....Věřil bych ceně 3800 za sadu,to ano,ale ne za jeden píst. Takhle vypadá čínská pumpa http://www.ebay.com/itm/Toyota-Chevy-Po ... f9&vxp=mtr a takto originál http://www.ebay.com/itm/TOYOTA-OIL-PUMP ... 9744004%26 s nápisem toyota to té první chybí
Zdravim, na můj profil MATY 7G se nemohu přihlásit (vypadá to, že byl zrušen...?), takže tady je můj nový profil.
Co se týká dílů, které se tady řešily...tady mám foto od pana Kříže (nejde mi to sem nějak nahrát, tak posílám odkaz): http://krosmen1.rajce.idnes.cz/toyota_c ... M_1067.jpg http://krosmen1.rajce.idnes.cz/toyota_c ... M_1070.jpg Mám i detaily...pumpa toyota atd... Takže vše by mělo být, tak jak bylo dáno. Ptal jsem se a byl jsem ujištěn, že na fotce je opravdu můj motor. Tak jsem rád, že vše dopadlo podle plánu.
Teď pojedu na výměnu oleje a kontrolu ventilových vůlí, tak sem klidně pak hodím fotky variátoru (nikdy jsem víko nesundaval, ale domnívám se, že po odkrytí je variátor dobřě vidět, tak jako tady: http://matrixowners.com/index.php?/topi ... -on-a-1zz/ )...předpokládám, že to číslo na něm bude stejné a i vypálené na stejném místě.
Jestli to bude jinak, je jinak vše.
Odpovědět

Zpět na „Celica“