studený motor,cukání

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

To Micron: No vzduchové čidlo to jednoznačně není, signál o teplotě motoru jde od čidla chladící kapaliny - proto jsem už dříve psal, že pokud by tam byla bublina nebo je čidlo v háji, je to příčina kolísání volnoběžných otáček.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

zejdy> jop, díky... tak obě čidla se měnily... už dávno bez rozdílu.... otáčky nekolísaj... kdyby tam byla bublina tak nebude buznit jen v mrazu při ledovým startu, ale celoročně myslim.
Mno zkusim koupit tu novou lambda sondu, třeba ta dělá tuhle neplechu... třeba neposílá data když je zmrzlá 8) a motor neví jak mixovat air s benálem...

ps: teď sem našel video, s 4.g 3s-GE pěkný video, tak v 3:24+ je slyšet úplně stejnej zvuk co to dělá mně... když je auto zmrzlý po nastartování takový kuckání... taky šlape na plyn, aby přestala kuckat a pak to přestane kuckat... ten pazvuk je ale naprosto totožnej... to "koktání"
http://www.youtube.com/watch?v=nFVOwSWj ... NCLAgItE8g

Tady je pokračování... je tedy možný, že to dělá ten ventil na klapce? Ten jsem nevyndaval... ani nečistil... klapku sem čistil precizně a jemnějším způsobem než takhle drasticky :-) ale on má zase ten profoukávač vzduchovej, což nemam :-) dobře si povídá pro sebe... srandovní :-)
http://www.youtube.com/watch?v=0wSQKPCz ... NCLAgItE8g

Na stránce 2. píše a jsou fotky michalaS> tyhle.... mně se nepovedlo povolit ty šrouby, takže tu komoru jsem nečistil... tady bude teda asi ten zádrhel... musí to povolit mechanik, nemam sílu :oops: logický by to bylo... při teplotách nad 0 je ten sajrajt měkkej... ale když ztuhne, tak auto kucká jako na tom videu...
Obrázek
Obrázek
jakou chemikálií to nejlíp propláchnout? Mam dojem že to bez chemie nepude... díky je ale divný, že i ta klapka od Dejva na zkoušení se chovala totožně... že by byla taky zanesená ta komora? asi jo.

jak psal zejdy na 3. straně... wc čistič? okej beru W5 wc ceaner lemon z lidelu :-) jak je možný, že jsem na tu komoru zapomněl? já blbec... bych si nafackoval sakra práce... :roll:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Komůrka s hřídelkou prdelkou konečně jako nová... ty 4 šrouby byly mega fest teda... 3 šly jakš takš, ale 4. to byl boj co jsem se za ramenem díval :-) to bych nedal ani omylem doma šroubovákem... ale nakonec i ten povolil, nános humusu hustej... ani ta hřídelka nebyla vidět... a takhle vypadá po vysprejování nějakou chemkou.
Obrázek
Zkoušel jsem zapojit konektor, a otočit klíčem jak bylo psáno... jojo hřídelka se pohybovala pěkně jezdí... po nastartování okamžitě vylítly otáčky na 2000 a držely, tak jsem fakt zvědavej na zejtra, jestli i po pořádným promrznutí a o víkendu má bejt fest morda, výborně :-) jestli to vyletí takhle krásně taky... ufff nervy 8) prosííííím ať už mam klid
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

No čekal jsem to, jak jinak žádnej rozdíl :lol: :nervous: :stern: :blink: No tak aspoň mam dobrej pocit, že je klapka čisťonká po 22 letech. daimn fuck :-)

ještě jsem cca před 2 dny nalil do nádrže Velfobin a taky nic :-) Tak se to pěkně eliminuje... takže už jen lambda, nebo rozdělovač, nebo to prostě tolerovat.

Tak objednávám lambda sondu Denso, třeba zakouzlí :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

No možná se raduju předčasně, ale mam velkej, obrovskej, megální dojem, že by to mělo bejt fixlý... teplota mi nehraje do karet, potřeboval bych ne něco mezi 0-5 °c ale - 10 cca -15 :-) ale asi jako že jooooo... myslim, že kdybych celi nastartoval kdysi, tak si minimálně 3x zakucká i když je nad 0.... takže celej ten bordel fakt asi dělala ta lambda sonda... nejen že to způsobovalo zvýšený otáčky na volnoběhu cca místo 850/900 rovných 1200 ale v mrazu to škubalo celým autem a i řidičem... a to fest.... vibrátor jako sviň :lol: Ale fakt to celý dělala na 80% ta stará sonda denso... ale stejně tomu pořád úplně nevěřim, potřeboval bych akutně teploty -10 atp... nebo ten testovací tunel jak maj někde v německu, kde si vyroběj uměle třeba -30 tak to by mi bodlo :-)

Ale asi jo, kdysi by to kucklo... teď sem nechal celi lehoučce vymrznout kolem tý nuly 2 dny a start byl přímo lahodnej... furt sem čekal že se zatřese a prdlajs... pozvolna 1500 cca pozvolna na cca 1800 a pak pozvolna padaly na 900 ot... asi jako že jooooo---- :lol: ale furt si nejsem úplně jistej, ale vsadil bych si... ty lambdasondy Denso uměj udělat pěknej bordel se systemem, a nikdo je nepráskne jednotce že tak ukrutně mi ničila život několik let mrchaaaa, ta kurvaaaa a nikde na celým netu nejsou podobný infos... asi ani teď--- teď jsou jen czech-slovak + poland atd... že :-)

Takže vyhrál předběžně myslim Libor.... ale no nejsem si úplně jistej, ale z 90% jako že takhle rozhodit motor umí fakt jen labda... brutální, ale na úplný vítězství si budem muset možná počkat na příští rok, no ale vsadil bych si, že je to in ohnung :lol: šajze lambda
prostě po dlouhý době v zimě startla jako kdyby vyjela z linky v prosinci...seděl jsem s pivkem a doutníčkem a čekal jsem na ten klasickej třepot, cukání a zabořil jsem se do sedačky a nic.... lova lova lova nááádhera fakt jak nový, mega radost, ale furt tomu nevěřim úplně ať sakta mrzne pořádně :-) no zvláštní je, že ta vyprcaná sonda fakt dokáže dělat takovej mega bordel a system to vyhodnotí jako že se nic neděje... chybička :lol: bitchka

ps: někde možná tady jsem čet, že lambda si řeší motor až když je zahřátej na standardní teplotu, a tedy reguluje, šteluje si až po tom, co má bejt motor zahřátej do optimální teploty.... takže to je lež... kecy.... lambda u 3S-GE reaguje a funguje okamžitě po nastartování. _což je celkem zajímavý. jednotka bere ihned po startu při jakýchkoliv teplotách informace z lambdy, a když neposílá a nebo posílá blbosti, tak se to motoru fest nelíbí... 15sec

výrobci dělaj takový různý řekněmeš kurvítka.... takže tohle je Lambda Denso kurvítko... co má přimět konzumenta si koupit ten hnus co je na trhu místo radosti... :wink: vykurvit kurvítka to je cíl, ale trvá to... to jako že jo... come on... žádná zajímavá kárka neni a vhledem ke krizi nebude, nechcem ty šajzy.... chcem něco NĚCO... jaksi M.I.M.O. ale ty víš co .... nebuď debil .... SUV coupe you asshole :lol:

no už je to dlouhej text.... ale zase to mý trápení bylo mnohem delší... chápu že už to málokdo čte, ale prostě tohle mě namíchlo... sralo mi to život 3/4 roky takže lambbda sonda neni jen 1 verze.... je jich víc a absolutně neni pravda to co se píše na většině serverů, respektive to neplatí pro japonský sensory, ty jedou od startu do vypnutí a rozhodně ne až po tom co má motor optimální teplotu.

ale jako Libor si to dal, " lambda je nadřazená ostatním čidlům" a to teda fakt že je... je to zvláštní ale je... i když je až v laufu, tak diktuje ihned po startu jednotce data... ostatní data z čidel jsou jaksi mimo mísu... resp. v závěsu, o ty nejde, ty hlavně v 99% nemaj chybu (co sem na mým systemu pochopil) ale jde o tu hlášku co si dal libor: lambda je nadřazená všem ostatním čidlům.... a je to fakt.... je to generalissimo a diktátor... well done libor :-) :lol: ovšem chyběl tam ten detail, že lambda je přednostní i ihned po startu.... tou se řídí primárně jednotka... ale jinak 10/10 jako :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Lambda DENSO made this shit... startuje zmražená jako nová.... ale jako že hustá akce to byla, pomalu by člověk měnil všechno... čidla... vyčistil sem klapku... zbytečně, jen tak pro radost... ale byla to lambda.... táááááádáááádááááá :lol: vostrá mrdinka :lol: už žádný kuckání po zmražených startech... voaláááááááá bravissimo.... machine čekám na -30 :lol: :choon: škoda že nemam nahranou v autě lambádu v mp3... dal bych si :-) :bigups: tahle srágora mě srala 3 roky... takže jestli vám bude 3sge kuckat po startu v mrazu... vyměň lambádu a děkuj.... prosim :banana: ps: tohle se nedočteš nikde... jen tady... takhle se totiž projevuje něco na něčem jen po 20 a víc letech. FREEZER 706
každopádně ale děkuji všem co viděli vedle... každá rada byla zajímavá... děkuji... :inlove: tohle mě tááák sralo že se to nesprostě nedá ani pomrdat :lol: ne bo nepomrdat? mrdám na to... sprostě finito :lol: :lol: :lol: hahahahahahahahahahahaha
pořád sem tomu nevěřil... ale jako že jo libor 10/10 ale tak aspoň je něco jasný a vyřešený definitivně.... tak to mám rád :lol: v 3sge mam rád yamahonsky yasno 8) tohle mi táááák drtilo mozkový závity... že sem měl pocit že z toho zcvoknu... hááááhahaaaaaaa WINNER
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

jeden dotaz soukromej... resp. veřejnej---
Ahoj micron,
chcem sa Ťa opýtať, jeden chalan zo Slovenska mi na našom fore Toyota poslal Tvoj odkaz. Nečítala som si celkový problém aký máš s autom, ale mám tušenie, že je taký istý ako môj. Mám E11, 1.4VVTi, r.v.2001, a ráno ked klesne pod 2 stupne a ked je mínus, tak mi strašne dusí motor ako keby išiel zdochnúť a otáčky mi vyletia aj do 3000 a držia a potom pustia a začnú behať hore dolu. Čítala som, že si čistil klapku, mne to už robili dva krát a nič. Napísal si, že si vymenil lambda sonda a pomohlo Ti to. Vieš mi prosím Ťa povedať, či si mal taký istý problém ako ja? Lebo ja som už zúfalá z toho auta a ráno to je katastrofa pri štartovaní, už som vymenila množstvo vecí a nič nepomohlo. Velmi mi pomôžeš, ked mi odpíšeš. Ďakujem krásne

Answer_
Ahoj
Mnooo mohla by to dělat ta lambda... a nebo nějaký další teptotní čidlo.
Máš jinej motor, ale třeba ta labda pomůže... za pokus to stojí.

Zdraví Honza

Máte někdo zkušenosti s novějšíma motorama? nebo všude platí pravidlo lambda sondy? nikde nebylo nikdy napsáno, že začne motor hopsat... kuckat v mrazivým startu, což je divný... :lol: a srandovní když už mě to netentononc... ale teda měl sem pocity že to motor dost rasilo... Dawe si to taky poslech, když byl na návštěvě pře rokem a teda kulil oči :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

a ještě jednou se pochválim a libora :lol: :lol: ne je to úplně fascinující jak najednou celi startuje jako nová.... to je prostě paráda----- 8) 3 roky mi to ničilo radost z auta... a teď mam takovou radost.... že se to nedá ani popsat... mam radost že sem to testování nevzdal, a dostal celi zpátky do pohody... mrazivý pohody na kterou byla zvyklá kdysi... pohodička...
+ musim poznamenat že sem za 8/10 let neměnil nikdy rozdělovač na celi a že bude původní 23 let... paleček sem měl jako další možnost po náhodě- lambdě... ale paleček je v cajku :-)
Vlastně mě fakt fascinuje kolik zbytečností se prodává na výměnu a nic z toho 23 let mladá kára nepotřebuje... rozdělovač, čidla... všechno původní... je to srandovní... asi se to týká resp. netýká jen JAPAN...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
juan74
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 06.03.2014, 10:45

Re: studený motor,cukání

Příspěvek od juan74 »

Asi nemám úplně stejný problém, ale projevuje se to stejně zvukem, tak jak to bylo na videu výše akorát mi to cuká cca minutu po rozjetí těšně před tím, než stoupne ručička teploty. Cuká to asi 15 sekund (čím více dám plyn tím víc cuká) a pak to přestane. Zdá se mi taky, jakoby při rozjetí to mělo horší akceleraci... Na diagnostice vyblikává kód 51. Budu velice rád za radu, díky.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: studený motor,cukání

Příspěvek od libor12 »

Vymen knock senzor
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: studený motor,cukání

Příspěvek od micron »

Libor> můj pane... má pro vás věštbu... v rubrice subaru XV... :wink:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
juan74
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 06.03.2014, 10:45

Re: studený motor,cukání

Příspěvek od juan74 »

Tak jsem vyměni lambda sondu a už je to v pohodě, takže super. Jinak Libore 4A-FE nemá žádný knock senzor...
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: studený motor,cukání

Příspěvek od libor12 »

Podal jsem ti informaci stejně jako ty otázku. Co je to za motor jsi napsal až teď.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: studený motor,cukání

Příspěvek od micron »

HURAAAAAAAA :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: :bigups: nikdo nenapsal..... HURaAaaaaaa
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
zaki1
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26.03.2016, 07:13
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: studený motor,cukání

Příspěvek od zaki1 »

Čauki kluci , chtěl jsem se vás zeptat , jestli nevíte , čím by to mohlo být , když nastartuju za studena , tak mám otáčky kolem 1500 a hned začnou padat na takových 700-650 a skoro mě to chce zdechnout . A když přidám , tak to samí . Otáčky vyletí a pak padají na těch 650 . Nevíte kde by mohla být chybka ? Za tepla , vše je v pohodě , jenom za studena to nedělá co má . :roll:
Toyota Celica T23 2001 USA Automat Obrázek

Toyota Previa II 2003 115 Kw 2AZ-FE Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“