Pneu, disky a vse s tim spojene ...

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
mysiakmysiak
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: pát 17.04.2009, 17:16

Příspěvek od mysiakmysiak »

Nazdar,
Rozmer kol by ste,(si) mal dodržať ten čo je písaný v tech.preukazu.
Ak tam máš písaný iba jeden rozmer pneu 205/55 r.16, tak iba ten.
- správný rozmer ráfiku je: 16"x6,5J 5x114,3 ET 45, střed 60,1
-čo sa týka ET tak by si mal mať to čo je v tech.p., ale nekladie sa na to veľký dôraz. V pohode aj ET 40. (čím nižšie číslo tým bude kolo bližšie k blatníku- lepšie to vyzerá,ale zas netreba prehnať aby nešúchalo o blatník)----
http://www.lavadesign.cz/?menu=co_je_et
http://www.vltava2009.cz/shops/7022/html/pneumatiky.htm

Certifikát k diskom nepotrebuješ ak dodržíš rozmer pneu a disku podľa tech. p. Všetci bežní výrobcovia ich majú schválené (na diskoch býva označenie KBA )
-ďalej je treba dodržiavať rýchlostný a nosný index. (tušim 91 V)
-u zimních pneu je povolený nosný idex znížený o jeden stupeň (z V na H)
Ohľadom pneu aké, tak popozeraj nejaké testy, alebo aj tuna na fóre je o nich dosť popísané.
Disky si už vyber aké sa ti páčia :) ja by som ti odporučil O.Z., Avus (trochu drahšie, ale kvalitné).
Auris, 1,6 5MT
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Prodejci se vzdycky snazi rikat, ze to moc nedoporucuji, ptz na tom vyelavaji, prodavaji kola na Aurise okolo 4500 jedno kolo a vyrabi to pro ne Ronal ani ne za polovicni cenu.

Ja osobne jsem si nechal na Aurise dopisovat 17tky, je s tim trocha prace, ale neni to nemozne, ani nejak extra drahe.

Pokud dodrzis rozmer tedy 6,5J a 16'', tak najdes hromadu disku...ale musis dodrzet i to ET45, ptz jinak by sis to musel nechat znova zapsat do TP...jasne policajti si toho nevsimnou, ani na STK ne...ale problem bude pri likvidaci pojistne udalosti, kde ET hraje vaznou roli, nebot se meni sirka napravy...a je to mnohem zavaznejsi, nez na stejnem disku sirsi pneu...takze bacha na to a pokud to chces mit TIP TOP, tak ET nepodcenit.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Luna2011
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04.10.2011, 09:27
Bydliště: Morava

Plechová kola a originál poklice

Příspěvek od Luna2011 »

bakal píše:Kluci, nemate nekdo plechace na prodej? 16 ky. Diky
Zdravím Aurisáky,
odprodám 4 plechové disky 16" včetně 4 originálních poklic Toyota, vše nepoužité, měsíc nové. Máte někdo zájem?
Toyota Auris 1,6 Valvematic, Luna
Czertik
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: úte 24.05.2011, 21:48

Re: Plechová kola a originál poklice

Příspěvek od Czertik »

Luna2011 píše: Zdravím Aurisáky,
odprodám 4 plechové disky 16" včetně 4 originálních poklic Toyota, vše nepoužité, měsíc nové. Máte někdo zájem?
Poslal jsem SZ...
<b>Toyota Auris - <i> 1,6 Valvematic Luna </i> - Super white </b>- 8/2011
<i>Model <b>2011<b></i>
lubas
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 15.08.2011, 20:21

Re: Plechová kola a originál poklice

Příspěvek od lubas »

Zdravím Aurisáky, prodám 20 ks použitých kolových matic M12x1,5 - kolová matice s krátkou hlavou M12x1,5, dosedací plocha kužel 60°, délka závitu 17 mm, pevnostní matice určená k uchycení ocelových disků k automobilu.
Kdyby byl zájem - 602169749.
Uživatelský avatar
rkuzela
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: čtv 18.11.2010, 18:40
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od rkuzela »

Škoda že jsi to sem nedal spíš, v pátek jsem jich 20 kupoval! :)
Toyota Auris 1,6 Valvematic Terra Cool,3R3, 03/2011
lubas
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 15.08.2011, 20:21

Re: Plechová kola a originál poklice

Příspěvek od lubas »

Bohužel jsem je v pátek také kupoval a nakonec jsem zjistil,že máme jednu sadu po 20 ks schovanou. Tak nám jedna sada doma přebývá.
Říkal jsem manželce,že když jedno kolo na Aurisku ztratí,tak mám pro ni aspoň náhradní matice :lol:
majkl brno
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pon 24.10.2011, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od majkl brno »

Zdravím všechny aurisáky! Mám dotaz ohledně sady zimních kol s disky, co teď dávají v akci zdarma, jestli s tím máte někdo osobní zkušenost. Koupil jsem auto v září, na kola jsem čekal skoro 6 týdnů a v pátek mě dovezl kolega z Prahy sadu kol na oplechových discích, ačkoliv je všude reklama, že se má jednat o elektrony se zimákama. Na zpětný dotaz u prodejce (Emil Frey), proč tomu tak je, se dotázali v centrále, kde prý mají 48 hod. na odpověď :?: Takže teď čekám, co z nich vyleze. :mad: Pokud máte někdo osobní zkušenost, tak sem dejte svoje poznatky. :!:
Uživatelský avatar
dusan49
Člen Týmu
Příspěvky: 45
Registrován: pon 22.11.2010, 11:16
Bydliště: Žiar nad Hronom, SK

Příspěvek od dusan49 »

Používate v zime snehové reťaze a aké. 205/55 R16
TOYOTA AURIS 1,6 Valvematic 6MM Luna, VSC+TRC, čierna 11/2010
Uživatelský avatar
davcomp
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 10.03.2005, 01:00
Bydliště: Ostrava / Praha

Příspěvek od davcomp »

majkl brno píše:Zdravím všechny aurisáky! Mám dotaz ohledně sady zimních kol s disky, co teď dávají v akci zdarma, jestli s tím máte někdo osobní zkušenost. Koupil jsem auto v září, na kola jsem čekal skoro 6 týdnů a v pátek mě dovezl kolega z Prahy sadu kol na oplechových discích, ačkoliv je všude reklama, že se má jednat o elektrony se zimákama. Na zpětný dotaz u prodejce (Emil Frey), proč tomu tak je, se dotázali v centrále, kde prý mají 48 hod. na odpověď :?: Takže teď čekám, co z nich vyleze. :mad: Pokud máte někdo osobní zkušenost, tak sem dejte svoje poznatky. :!:
No předpokládám že máš letní gumy na litých kolech tak pak zimáky dostaneš na plechových :-) a buď rád, byla by blbost mít letní na plechu a zimní na litých :-) a taky jsem čekal měsíc. V ceníku jsou uvedené ocelové kola, aby tu akci co mají ještě nafoukli :-) předtím byli v ceníku lité kola.
Toyota Auris 1,6 Valvematic, Super White 2, výbava LUNA, + Zatmavení předních a zadních oken. Od 26.8.2011

Obrázek
majkl brno
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pon 24.10.2011, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od majkl brno »

davcomp
Je to, jak píšeš. Letní jsem měl už na autě na elektronech. Rozhodně je pravdou, že ta zima na plecháčích je lepší. No, ale za zeptání nic nedám,že? Jinak už přišla odpověď a ta je ve stejném duchu, jak píšeš, když byly elektrony už na autě v době koupě, tak zimní jsou na plecháčích. Holt, reklamní slogany jsou někdy zavádějící.
tlumex
Navigátor
Příspěvky: 102
Registrován: ned 30.01.2011, 10:08
Bydliště: Su z Brna

Příspěvek od tlumex »

Zdravim,

ted sem byl prezouvat na zimni a jsem docela zdesen sisatosti originalnich elektronu. Mam zase neco extra nebo je normalni ze odjizdim z pneuservisu a nemaj skoro zadny nalepovaci zavazicka? :lol:
Napsal jsem prodejci, ktery to samozrejme svaloval na kvalitu zdejsich silnic, nicmene kdyz mi v pneuservisu demontovali ty stary zavazicka byl jich taky ranec, takze uz pri prvotni montazi to muselo byt automechanikovi naprosto zrejme ze je to sisoid. Dva jsou celkem v pohode dva jsou opravdu tristni :cry:
Skoda 125L rv. 1989
Opel Omega 2,0 16V LPG rv. 1995
Toyota Auris 1,6 Luna rv.2011
Milan SE
Řidič
Příspěvky: 219
Registrován: pon 26.03.2007, 17:18

Příspěvek od Milan SE »

Mne dali pred rokom k hybridu aj zimné na elektronoch,bolo to fajn prekvapenie. Ako sa vám ostatným zmenila spotreba na zimných pneu?,hybrid sa s tým trápi,okamžite po výmene zo 4,1 na 5L, ale nedá sa nič robiť.
Uživatelský avatar
Joshuaboy
Navigátor
Příspěvky: 109
Registrován: sob 08.10.2011, 22:32
Bydliště: Toto fórum je mým domovem :-) Jinak Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joshuaboy »

V akční zimní sadě "zadarmo" k novému vozu jsem dostal pneu Nokian. Je to všude stejné, anebo co máte vy ostatní?
Toyota Auris 1.6 Valvematic, Super White 2, výbava Luna VSC+TRC, převzato 6. 10. 2011
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Milan SE - to neni fyzikalne mozne, narust o 25% Ti nemuzou v zadnem pripade udelat pneumatiky.

Jedine, ze bys je mel vsechny 4 podhustene, nebo bys jezdil na pneu pro SUV do tezkeho terenu, nebo bys porad protacel kola na ledu. Nebo bys v lete musel jezdit na plechovych 15'' extra uzkych a v zime na extra tezkych ALU 18'' sirokych jako pro Porsche.
Ja osobne mam na zimnich pneumatikach nizssi spotrebu.(17''@ 215 vs 16'' @ 205).
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Auris“