Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
vinco
Člen Týmu
Příspěvky: 49
Registrován: úte 15.11.2016, 08:34
Bydliště: Slovakia

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od vinco »

tyma píše:kuurnik no ked toto vidim neviem ale ta corolla je akoby o triedu krajsia a vacsia ... kto si kupi auris po tej fotke?
Ten, čo potrebuje KOMBÍKA. Ale aj aurisko je pekný s tým čiernym namiesto chrómu. A ja furt len dokupujem chrómové pásky.
Škoda 120 19?? ex
Nissan Primera P10 2,0 D 1992 ex
]Nissan Primera P12 1,9 DCi 2003 ex
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 2016
sofer
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 18.09.2017, 08:26

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sofer »

Ta corolla na obrázku vyzerá fakt oveľa krajšie ako auriska, ale je to podľa mňa hlavne kvôli tomu uhlu, že ju vidno aj z boku. Keby boli prehodené, možno by to bolo naopak.
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic 2017 Active Trend+
Honda Civic Aerodeck
Škoda Felicia
Škoda 100
BlackSheep
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: stř 27.09.2017, 10:40

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od BlackSheep »

Zdravím pánové,
mám monetélně najeto přes 5000km se svým Aurisem TX 1.6 Valvematic TS, manual, Selection. Proto jsem se rozhodl, že bych se již mohl podělit o své dojmy.
Celkově:
Důvod koupě byla rozrůstající se rodina. Hledal jsem něco spolehlivého, relativně prostorného (combi) a dobrého v poměru cena/výkon. Na doporučení známých a po přečtení zdejšího fóra, padla volba na Toyotu. S potěšením musím říci, že má verze Toyoty Auris nemá ani jeden z nepříjemných neduhů zde na fóru popsaných (výfuk, vrzající interiér atd.).
Vzhled:
S verzí, kterou vidíte na obrázku, jsem maximálně spokojen (Foto zde je pouze ilustrační zachycující barevné schéma auta). Barevné provedení vypadá moc dobře. Někde jsem tu zahlédl komentář, že v žádném případě nedoporučuje černou střechu. Pro mě naprosto bezvýznamný detail. Žádného diskomfortu jsem si nevšiml.
Interiér:
Auto jsem koupil s vědomím, že na zadních sedadlech není místa jako pro královnu. Dle mého názoru je místa tak akorát. Několikrát jsem vzadu jel a nikdy nedrhl koleny o přední sedačku, jak za řidičem, tak za spolujezdcem. V předních sedačkách se výborně sedí a skvěle drží. Toto mi pochválilo už několik lidí (převážně majitelé Škody). Nezaznamenal jsem při své standardní výšce 178 žádný problém s délkou sedáku, jak se zde někde řeší. S autem jsem si zároveň koupil gumové koberce a gumovou vanu do kufru. Tato investice se vyplatila okamžitě po prvním naložení kočárku do kufru  Abych jen nechválil, tak je tu pár drobností, které mi lezou krkem nebo by mohly být udělány lépe. Středová opěrka – je velká přesně jen na můj loket. Pokud si tam chce opřít ruku spolujezdec, musíme se nějak porovnat. Roletka zakrývající kufr neustále vyskakuje z drážek, pokud si nedám pozor. Ocenil bych zobrazení času také na středovém displeji mezi budíky. Tohle pánové mohli vymyslet lépe.
Řízení:
Motor 1.6 opravdu není žádný trhač asfaltu. Nicméně to také není tak špatné. Pokud potřebuji svižně předjíždět, tak musím auto vytočit do vyšších otáček. Auto je celkově nastaveno na klidnější jízdu, což zatím beru jako pozitivní, protože mě to nesvádí k jízdě, která by ohrozila dítě v autě a šetří peníze za rychlostní pokuty  Jediné věci, které lituji je, že jsem si nepořídil automat!
Asistenti:
Mé předešlé auto nemělo jediný z asistentů, proto nemám srovnání. Tady si tedy užívám každý z nich. Méně užitečné vidím sledování značek, hlídání pruhů a automatické parkování. To beru jen jako nice to have a klidně bych se bez nich obešel. Na druhou stranu si velmi užívám a oceňuji automatické stěrače a dálková světla. Obojí funguje perfektně. Přednárazový systém se mi zatím nespustil, ale je příjemné vědět, že je zde tento prvek. Zadní parkovací kameru a senzory okolo auta velmi oceňuje manželka.
Ostatní:
Světla Bi-led. Svítí naprosto skvěle a vůbec bych neměnil. Nicméně uznávám, že pro auta přede mnou, která nemají automatické clonění zpětného zrcátka, jsou někdy příliš ostrá.

Obrázek
Auris TS 2017 1,6 Man, Selection
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od maxwell »

výfuk, brzdy, světla....vše už je dávno vyřešeno, nicméně někteří zdejší pacoši mají stále utkvělou představu že ne :-) hlavně že auto vyhovuje tobě, tak ať ti slouží...
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
dalascz
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29.11.2017, 20:38

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od dalascz »

tak probehla geometrie v autorizaku, volant byl doprava a ted je doleva :shock: , asi odchylka nebo uchylka :lol:
asi pojedu ke kamosovi do servisu a udelam si ji sam, tohle je jenom ztrata casu
v podstate jsem si zajel do servisu vypit kafe, precist noviny a nechat umyt auto 8)
Auris Touring Sports Hybrid Trend + 2/2018
Uživatelský avatar
hanes73
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 10.04.2016, 06:20

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od hanes73 »

Tohle je do nebe volající, škoda mluvit... pche, autorizák...:-(
Toyota Corolla E09, hatchback, 1.3 12 V, r.v. 1991 (ex)
Toyota Corolla sedan, 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+, r.v. 2016 (ex)
Toyota Corolla sedan, 1.6 Valvematic CVT, Executive, r.v. 2017
Toyota C-HR, 1.8 HSD, full pack, r.v. 2019
Mikino69
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 24.09.2017, 20:32

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Mikino69 »

Blacksheep ani mne sa neozyval interiér pri 24 tis. Km. Ale bohužiaľ tie nase sku**ene cesty deravé spôsobili to ze nieco v pravom B stlpiku alebo tapacire ( neviem presne) pri väčšej nerovnosti niečo jemne pukne. Ja osobne to neriešim lebo aurisa bola od vyroby tichá, " rozvrzgali" ju az tie naše kvalitné cesty. Co sa tyka volantu tak aj ja som mal pocit akoby bol viac doprava orientovaný pričom ze auto mierne točí do prava tiež. Po geometrii ide auto rovno a s volantom neviem ci niečo robili no mam pocit ze je rovnejsie. Ťažko totiž voľným okom zistiť milometrove odchýlky.
VW Golf MK7 1.4 Tsi 90KW
Skoda fabia III 1.2 Tsi 81KW
Toyota Auris 2016 1.2 T 85KW
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 13:48, celkem upraveno 1 x.
volodaaaa
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: pát 07.04.2017, 23:56

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od volodaaaa »

BlackSheep píše:Zdravím pánové,
mám monetélně najeto přes 5000km se svým Aurisem TX 1.6 Valvematic TS, manual, Selection. Proto jsem se rozhodl, že bych se již mohl podělit o své dojmy.
Celkově:
Důvod koupě byla rozrůstající se rodina. Hledal jsem něco spolehlivého, relativně prostorného (combi) a dobrého v poměru cena/výkon. Na doporučení známých a po přečtení zdejšího fóra, padla volba na Toyotu. S potěšením musím říci, že má verze Toyoty Auris nemá ani jeden z nepříjemných neduhů zde na fóru popsaných (výfuk, vrzající interiér atd.).
Vzhled:
S verzí, kterou vidíte na obrázku, jsem maximálně spokojen (Foto zde je pouze ilustrační zachycující barevné schéma auta). Barevné provedení vypadá moc dobře. Někde jsem tu zahlédl komentář, že v žádném případě nedoporučuje černou střechu. Pro mě naprosto bezvýznamný detail. Žádného diskomfortu jsem si nevšiml.
Interiér:
Auto jsem koupil s vědomím, že na zadních sedadlech není místa jako pro královnu. Dle mého názoru je místa tak akorát. Několikrát jsem vzadu jel a nikdy nedrhl koleny o přední sedačku, jak za řidičem, tak za spolujezdcem. V předních sedačkách se výborně sedí a skvěle drží. Toto mi pochválilo už několik lidí (převážně majitelé Škody). Nezaznamenal jsem při své standardní výšce 178 žádný problém s délkou sedáku, jak se zde někde řeší. S autem jsem si zároveň koupil gumové koberce a gumovou vanu do kufru. Tato investice se vyplatila okamžitě po prvním naložení kočárku do kufru  Abych jen nechválil, tak je tu pár drobností, které mi lezou krkem nebo by mohly být udělány lépe. Středová opěrka – je velká přesně jen na můj loket. Pokud si tam chce opřít ruku spolujezdec, musíme se nějak porovnat. Roletka zakrývající kufr neustále vyskakuje z drážek, pokud si nedám pozor. Ocenil bych zobrazení času také na středovém displeji mezi budíky. Tohle pánové mohli vymyslet lépe.
Řízení:
Motor 1.6 opravdu není žádný trhač asfaltu. Nicméně to také není tak špatné. Pokud potřebuji svižně předjíždět, tak musím auto vytočit do vyšších otáček. Auto je celkově nastaveno na klidnější jízdu, což zatím beru jako pozitivní, protože mě to nesvádí k jízdě, která by ohrozila dítě v autě a šetří peníze za rychlostní pokuty  Jediné věci, které lituji je, že jsem si nepořídil automat!
Asistenti:
Mé předešlé auto nemělo jediný z asistentů, proto nemám srovnání. Tady si tedy užívám každý z nich. Méně užitečné vidím sledování značek, hlídání pruhů a automatické parkování. To beru jen jako nice to have a klidně bych se bez nich obešel. Na druhou stranu si velmi užívám a oceňuji automatické stěrače a dálková světla. Obojí funguje perfektně. Přednárazový systém se mi zatím nespustil, ale je příjemné vědět, že je zde tento prvek. Zadní parkovací kameru a senzory okolo auta velmi oceňuje manželka.
Ostatní:
Světla Bi-led. Svítí naprosto skvěle a vůbec bych neměnil. Nicméně uznávám, že pro auta přede mnou, která nemají automatické clonění zpětného zrcátka, jsou někdy příliš ostrá.

Obrázek
Mám podobné pocity a bol som v podobnej situácii. Teraz mám 21.000 km (o mesiac má auto rok). Za ten čas mi ale menili (záručne) výplň A-stĺpikov (vŕzgali), stredový displej (mrzol) a teraz mi idú opravovať výfuk (je tam nejaká výrobná závada, lambda sonda meria zle a auto vydáva pretekársky zvuk, je lenivé a mám extrémne vysokú priemernú spotrebu: 8,3 l/100km).
2017 - : Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic Active Trend+ (2017)
2013 - 2017: Opel Vectra C 1.6 Essentia (2007)
2008 - 2013: Suzuki Ignis 1.3 VVT GLX (2006)
pelesc
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: pát 07.07.2017, 10:53

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od pelesc »

volodaaaa píše:
BlackSheep píše:Zdravím pánové,
mám monetélně najeto přes 5000km se svým Aurisem TX 1.6 Valvematic TS, manual, Selection. Proto jsem se rozhodl, že bych se již mohl podělit o své dojmy.
Celkově:
Důvod koupě byla rozrůstající se rodina. Hledal jsem něco spolehlivého, relativně prostorného (combi) a dobrého v poměru cena/výkon. Na doporučení známých a po přečtení zdejšího fóra, padla volba na Toyotu. S potěšením musím říci, že má verze Toyoty Auris nemá ani jeden z nepříjemných neduhů zde na fóru popsaných (výfuk, vrzající interiér atd.).
Vzhled:
S verzí, kterou vidíte na obrázku, jsem maximálně spokojen (Foto zde je pouze ilustrační zachycující barevné schéma auta). Barevné provedení vypadá moc dobře. Někde jsem tu zahlédl komentář, že v žádném případě nedoporučuje černou střechu. Pro mě naprosto bezvýznamný detail. Žádného diskomfortu jsem si nevšiml.
Interiér:
Auto jsem koupil s vědomím, že na zadních sedadlech není místa jako pro královnu. Dle mého názoru je místa tak akorát. Několikrát jsem vzadu jel a nikdy nedrhl koleny o přední sedačku, jak za řidičem, tak za spolujezdcem. V předních sedačkách se výborně sedí a skvěle drží. Toto mi pochválilo už několik lidí (převážně majitelé Škody). Nezaznamenal jsem při své standardní výšce 178 žádný problém s délkou sedáku, jak se zde někde řeší. S autem jsem si zároveň koupil gumové koberce a gumovou vanu do kufru. Tato investice se vyplatila okamžitě po prvním naložení kočárku do kufru  Abych jen nechválil, tak je tu pár drobností, které mi lezou krkem nebo by mohly být udělány lépe. Středová opěrka – je velká přesně jen na můj loket. Pokud si tam chce opřít ruku spolujezdec, musíme se nějak porovnat. Roletka zakrývající kufr neustále vyskakuje z drážek, pokud si nedám pozor. Ocenil bych zobrazení času také na středovém displeji mezi budíky. Tohle pánové mohli vymyslet lépe.
Řízení:
Motor 1.6 opravdu není žádný trhač asfaltu. Nicméně to také není tak špatné. Pokud potřebuji svižně předjíždět, tak musím auto vytočit do vyšších otáček. Auto je celkově nastaveno na klidnější jízdu, což zatím beru jako pozitivní, protože mě to nesvádí k jízdě, která by ohrozila dítě v autě a šetří peníze za rychlostní pokuty  Jediné věci, které lituji je, že jsem si nepořídil automat!
Asistenti:
Mé předešlé auto nemělo jediný z asistentů, proto nemám srovnání. Tady si tedy užívám každý z nich. Méně užitečné vidím sledování značek, hlídání pruhů a automatické parkování. To beru jen jako nice to have a klidně bych se bez nich obešel. Na druhou stranu si velmi užívám a oceňuji automatické stěrače a dálková světla. Obojí funguje perfektně. Přednárazový systém se mi zatím nespustil, ale je příjemné vědět, že je zde tento prvek. Zadní parkovací kameru a senzory okolo auta velmi oceňuje manželka.
Ostatní:
Světla Bi-led. Svítí naprosto skvěle a vůbec bych neměnil. Nicméně uznávám, že pro auta přede mnou, která nemají automatické clonění zpětného zrcátka, jsou někdy příliš ostrá.

Obrázek
Mám podobné pocity a bol som v podobnej situácii. Teraz mám 21.000 km (o mesiac má auto rok). Za ten čas mi ale menili (záručne) výplň A-stĺpikov (vŕzgali), stredový displej (mrzol) a teraz mi idú opravovať výfuk (je tam nejaká výrobná závada, lambda sonda meria zle a auto vydáva pretekársky zvuk, je lenivé a mám extrémne vysokú priemernú spotrebu: 8,3 l/100km).
Tiez mam Auris 2017 Trend+ a znamy ma upozornil na parkovisku ze asi mam deravy vyfuk, pretoze ked som nastartoval to trosku viac dunelo, ale ked som prisiel domov tak uz nedunel, myslel som ze je to zimou. Spotrebu mam nizsu 6,5-7,2 dialnica a mesto...
Vedia o tychto vyrobnych vadach v servise ?
Jano2703
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: ned 16.07.2017, 20:47

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Jano2703 »

no ten vyfuk huci hlavne za studena.Potom to uz pocut nieje..v toyote o tom vedia,ale podla mna to uz odstranili..Ja mam 1,2t mne tvrdili teda ze tento problem je len na 1,6 ostatne motorizacie ten problem nemaju..ja neviem ci to pravda je,tych par ludi co ma turbo tiez,tak s vyfukom neriesili nic.Ja odkedy mam novy je pokoj..
Mne to hucalo uplne najviac v lete,nie v zime...A mna chceli presvedcit o tom ze na 1,2 tento problem nieje,takze nieje co menit..tak som sa obratil na zahranicie potom na vedenie a ja uz ani neviem kde vsade poposielal im videa a o par dni sa dohadoval datum,kedy sa bude menit..takze ak sa tu aj pisalo ze ten a ten servis je zlyyy a treba to dat tu na forum,to urcite neporiesi absolutne vobec nic..ostane to medzi ludmi.ak je zo servisom problem,treba sa obratit na vedenie a riesit to tam..toyota ma snahu tieto veci riesit..a taku snahu nema nic s toho kde sme do servisu chodili,aby si nejaka znacka zastala majitela pred vlastnymi zamestnancami som nevidel nikde a pochybujem ze niekedy v zivote uvidim,nech si na toyotu nadava kto chce ako chce.

Napisem to,aj ked som nechcel,lebo sa mi tu nechce po vikendoch dohadovat..no povaha mnohych cechoslovakov je taka.ZE na fore nariekali v tom case par mesiacov na vyfuk..mne tu pisali spravy,potom po forach hore dole..a ked prislo k tomu ako sa to da riesit,tak som pocuval len blboviny a nacooo ved too tak nevadi a nebudem sa zo servisom dohadovat,mozno inokedy,potom mi uz nepomozu..no a zas kecanie na fore a nadavanie ako stado oviec ktore je vedene somarom...takze ak chce niekto len nadavat tak ten dovod si najde.A auto je posledna vec ktoru k tomu potrebuje..ale u toyoty sa veci riesit daju.
dalascz
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29.11.2017, 20:38

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od dalascz »

nesetkal jste se nekdo s tim, ze v rychlosti nad 80 je slyset nekde u dveri ridice a pravych zadnich, jak lehce profukuje vitr
dvere jsou spasovane dobre, nikde nevycnivaji, patka zamku na B sloupku ma zalostne maly rozsah stelovani
je to tak tichy, ze vsechny tyhle pazvuky jsou dost slyset
musim postupne paskou zalepovat skviry, abych zjistil odkud vitr vane a pak eventuelne resit servis
ceka me pekna pakarna
Auris Touring Sports Hybrid Trend + 2/2018
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Xfield »

Ten "průvan" u dveří taky slyším. Někdy víc, někdy míň ... hodně záleží i na počasí. Zkoušel jsem dát nahoru mezi dveře kousek molitanu a ucpat tu díru mezi těsnícími gumami, ale bez výsledku.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
dalascz
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29.11.2017, 20:38

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od dalascz »

koukal jsem na tu gumu nad zrcatkama, co je na ramu dveri, je tam nejak podivne vyhnuta dovnitr, zkusim se zamerit na tohle misto a budu postupovat dal
Auris Touring Sports Hybrid Trend + 2/2018
Uživatelský avatar
jimmi73
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: ned 11.03.2007, 20:17
Bydliště: SK, NMn/V
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od jimmi73 »

a nebudu to piskat brzdove platnicky? Mal som podobný problém pri jazde nad 80 mi začalo niečo vlavo pískať, po tlačení brzd to prestalo. Keď som to spomenul v Toyote, tak vymenili platničky a prestalo to.
C-HR 1,8 HSD
Auris TS 1,6 CVT
ex. Corolla Verso 1,8
ex. Carina E 1,6
Yaris 1,0
Odpovědět

Zpět na „Auris“