Celica 6.generace - motory, rada při koupi

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
zdenek slavik
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: stř 26.12.2007, 14:33

Celica 6.generace - motory, rada při koupi

Příspěvek od zdenek slavik »

chtěl bych se podívat po nějaké celice 6.generace, poradí mi někdo jaké má motory a výkony vč.označení, /kromě GT four/?
na co bych si měl dát pozor nejvíce?
mám corollu a s celicou nemám zatím žádné zkušenosti, rovněž uvítám informaci na někoho kdo prodává, díky
Uživatelský avatar
DrGis
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: sob 24.12.2005, 12:06
Bydliště: Brno, Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DrGis »

doporučuji verzi GT s motorem 2.0, označení 3S-GE
s 1.8 motorem zbytečně riskuješ, že ho zadřeš, umí hezky papat olej
TOYOTA CELICA ST205
Uživatelský avatar
Weyraak
Navigátor
Příspěvky: 132
Registrován: pon 15.10.2007, 19:14
Bydliště: Bezděz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weyraak »

Dávej si pozor na kousky, které mají problém s podvozkem (spodní ramena, brzdy, ložiska) pak na motory co papají víc oleje než je zdrávo, čas od času reznou spodky dveří a lehčí kolizi poznáš, že se obtížněji dovírá kufr... Jestli model s klimou, tak těsnost, je občas taky problém. Vysouvací anténa většinou nefunguje, výfukové potrubí je taky většinou na výměnu... Modely v kůži mají bez péče potrhané sedačky, a někdy i kůži kolem řadičky... taky si omrkni baterku, jestli nebyla měněná v serii je tam taková celá noname černá, jestli je měněná tak to hned nemusí znamenat, že přebíjí alternátor, což se u Celic občas stává... Jinak pokud můžu tak bych ti doporučoval GT4 a tam jsou zas specifický výstrahy co se turba a differenciálu týče ;-) ale těm vůbec nerozumim...
7g - 2002 - 105kW - je to mazlice
6g - 1994 - 129kW - sold
Uživatelský avatar
Ronin
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: stř 23.04.2008, 15:59
Bydliště: Volary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ronin »

já bych 1,8 klidně bral...
Rychlost bez stylu neznamená nic.
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

DrGis píše:doporučuji verzi GT s motorem 2.0, označení 3S-GE
s 1.8 motorem zbytečně riskuješ, že ho zadřeš, umí hezky papat olej
Nechcem sa Ťa dotknúť, ale prýve GE motory sú známe vyššou spotrebou oleja. Osobne som sa za celé tei roky stretol len s dvomi 6.gen Celicami s 7A-FE, ktoré by mali trable so spotrebou oleja, ale mali nalietané vysoko nad 300 tisíc km...
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

Taky doporucuju dvoulitr, horsi je sehnat takove auto ktere nebude tolik zrat olej , coz pri koupi tezko poznas , pokud neni obchodnik debil. Protoze casto 3S-GE je po 200 tis. zrala na GO.

Jinak 1,8 neni k zahozeni, ja mam sice starsi 1,6 , kdyz nejedu nalozenej a s lidna tak jede celkem slusne, a usetris tak mozna 2 litry benzinu na 100.
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Marťas
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: čtv 14.09.2006, 11:50

Příspěvek od Marťas »

Ja mam 1.6 5.gen a bracha 6.gen s motorem 1,8... muzu rict ze ta 1,8 jezdi moc hezky, spokojenost.. motor je jednoduchy a olej moc nezere... Dle meho nazoru zalezi, jak se natrefi kus od kusu (majitele).. Jinak osobne bych sel do auta se silnejsim motorem a peclive vybiral jakou ma vybavu(pokud mozno, plna naloz :D ) radsi si par korun priplatit jak za stav tak za vybavu, potom to cloveka mrzi... (kdyz ma svihadla, je bez klima a pod.)

jinak na co dat pozor.. zadni naprava, predni loziska a motor(klepani a pod, coz asi jako u kazdyho auta).. jinak by se dalo rici ze vse je celkem v pohode.. je to vcelku spolehlive auto do ktereho se nemusi davat penize. Me zkusenosti
Celica 1,6STi
Obrázek
Uživatelský avatar
avenger
Řidič
Příspěvky: 276
Registrován: pát 19.10.2007, 21:34

Příspěvek od avenger »

určitě dvoulitr, pak si nebudeš řikat že si blbec koupil slabší verzi a budeš se ptát na swap 3SGE do 1.8 kastle :)
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1796
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

avenger píše:určitě dvoulitr, pak si nebudeš řikat že si blbec koupil slabší verzi a budeš se ptát na swap 3SGE do 1.8 kastle :)
Koupíš 2.0 a ebudeš řikat že si blbec koupil slabší verzi a budeš se ptát na swap 3S-GTE :lol: :lol: Toď moje zkušenost :wink: Taky jsem si myslel že 129kW bude dost, ale brzo se namlsáš a je to sakra málo,. :lol: :lol:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
TORUS
Navigátor
Příspěvky: 99
Registrován: pát 14.03.2008, 17:04
Bydliště: Dubňany - Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TORUS »

mám 6g a sem spokojenej, ale příští rok du po 2.0 GT 8)
Uživatelský avatar
Raimok
Manager Týmu
Příspěvky: 490
Registrován: pon 31.03.2008, 00:58
Bydliště: Praha (Most)

Příspěvek od Raimok »

Rozhodně 2.0 GT. Ten výkon je tak akorát. Hlavně to chce auto pořádně prolézt. A asi se vyplatí koupit kvalitní kus, protože já to udělal opačně a koupil méně kvalitní, šlo mi hlavně o dobrej motor...no a po repasi spodku mě to přišlo už na slušnej peníz.
:-) Celda 6g, ST202-SS, 1994, 129 kW
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Můj názot jedině slušnej kousek a to GT 2,0.Do aut typu udělám si všechno sám a opravím to nejdi ani náhodou seřere to nakonec ranec peněz.Ale to je věc názoru, času kterej chceš autu věnovat, prostorů zdali nejaké máš na uložení auta a opravy a zdali ho chceš hlídat v garáži a repasovat nebo jen tak z času na čas mu ,,dát" co potřebuje.Radši čekat a hledat já na tu moji doslova a dopísmene čekal více jak 3/4 roku možná až rok a koupil jsem vážně ve vynikajícím stavu a od té doby jsem beztak taky investoval peněz ranec ať ji udržím v top stavu - jen udržovací investice a nějaké pitomosti o kterých jsem už na fóru psal.Takových kousků zachovalých a takových bláznů jak například jak já , Nightfever/ještě jednou děkuju/,Malpaso , Arnie GT je skutečně málo.Na to auto a na podstatě každé auto které má byt v stavu téměř nového auta bez investicí v zmyslu témšř okamžité repase motoru, převodovky, náprav, diferenciálů atd., atd. po předchozím majiteli kterej tomu autu akorát ,,bral" je potřeba mít určitej balík peněz.Je blbost si koupit ,,káru" za 100000 pak investovat dalších 150 000 a zjistit že jsi najezdil za rok 3000 km :lol: pár lidí takových na fóru tady najdeš.Stačí vznést dotaz-napr. Leňulka by veděla povídat, Jama taky, a kluci s úžasnýma motorama VVTi taky.Tak a jdu pracovat :twisted:
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

na me si zapomel :D pocatecni koupe 15tis. kc, rok prace a pak teprve rok jezdeni , az ted koupim tlumice a par veci tak budu na 100tis. kc ale prodejni bude na 50tis. a to je smutny :D
Naposledy upravil(a) Pavo.B. dne sob 13.09.2008, 15:26, celkem upraveno 1 x.
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Jo jo Pavo je taky ,,pacient" :lol: je nás hodně postižených!!!
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Ronin
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: stř 23.04.2008, 15:59
Bydliště: Volary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ronin »

Určitě se na to už někdo ptal,možná sem to byl dokonce i já 8) ale mohl by tady někdo z vás prozradit náklady Celicy 2.0GTi 6.gen??spotřebu,pojistku...s lehkou nohou...sportovní jízda...atp....takový ty cestičky typu rally-z Hornídolní do jiný...kolem 130-150km/h....
Rychlost bez stylu neznamená nic.
Odpovědět

Zpět na „Celica“