zvýšení výkonu motoru ST205

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět
Uživatelský avatar
george GT4
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.06.2008, 22:20
Bydliště: Praha

zvýšení výkonu motoru ST205

Příspěvek od george GT4 »

Zdravím, potřebuji doporučit někoho kdo mi postaví výkonější motor na moji GT4?Mám už objednaný výfuk blitz, sání HKS, kabely a svýčky a chtěl bych právě doladit vačky a zbytek s tím spojený. díky
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jakou máš představu o výkonu? Použití auta? Kolik do toho chceš celkem investovat? Kolik má najeto motor? Věci co máš objednané zruš. Vyhozené peníze.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
george GT4
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.06.2008, 22:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od george GT4 »

Viděl jsem upravené GT4 přes 500 koní ale to je v mém případě nereálné, rád bych přidal tak 100 vraníků. Motor má najeto 160000km, tak generálka mě v tomto případě nemine. Jinak samozřejmě auto bude využívané jako druhé vozidlo..
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

100psu je reálných ještě při zachování jakési životnosti motoru,ovšem ne pomocí věcí které jsi si objednal. :D můžeš mít i těch 500. Při takovém zvýšení výkonu a počtu km GO samozřejmě. Záleží kolik chceš investovat. Pokud budeš mít zájem můžu Ti udělat nabídku.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: zvýšení výkonu motoru ST205

Příspěvek od Beaver »

george GT4 píše:Zdravím, potřebuji doporučit někoho kdo mi postaví výkonější motor na moji GT4?Mám už objednaný výfuk blitz, sání HKS, kabely a svýčky a chtěl bych právě doladit vačky a zbytek s tím spojený. díky
Vyfuk by nemusel byt na skodu, ale prikup jeste kovove tesneni pod hlavu, pevnostni srouby a nejaky slusny boost controller a pak se teprve s vykonem nejak pohne.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
george GT4
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.06.2008, 22:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od george GT4 »

OK, jestli můžeš, pošli mi tvůj návrh na mail. díky
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

ocelové tesnení, ARP štefty ( nikoliv srouby ) , kvalitní uložení klikové hřídele ( ACL DURAGLIDE 780 - a výše - pokud je dostupné ), kvalitní booscontroller,zlepsit učinnost IC ( zámerne nepíšu větší IC - brzy budete vedet proč :D ), silnejší palivová pumpa.

KOmpletní GO samozřejmostí ( od toho ta ložiska + x dalších věcí ), nezanedbat ani palivovou a vodní pumpu.

uff.. vše mohu dodat, vše mohu složit, eventuelne i rozbehat ale na rovinu, levné to není...
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

dnes jsem trosku zamýšlel s liborem nad tím upg a zjistil jsem že je levnejší postavit TTcelicu s výkonem kolem 300-350PSů než ten samý výkon hnát na jiném turbu ( protože to CT26 dlouho nevydrží :D )..
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

Idaho píše: .....zjistil jsem že je levnejší postavit TTcelicu s výkonem kolem 300-350PSů než ten samý výkon hnát na jiném turbu ( protože to CT26 dlouho nevydrží :D )..
co myslíš tim TT ? mám totiž taky jedno CT26 co dlouho nevydrží :)
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

TT myšleno twin turbo.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

aha.. já rychlou myšlenkou pomyslel akorád na turbo z koncernovýho 1,8T :) (v TT skoro jinej motor neni)

2Libor: náhodou nevíš o někom kdo by zvládl repas CT26?(dost lidí mi tvrdí že to nejde nebo to de dost blbě) až nastřádám penízky(počítám tak nejdřív na podzim) tak to budu chtít vyřešit, aby mě to nestrašilo, má nalítáno téměř 200tis. a myslim že za nedlouho pude do kytek, resp se mi zdá že ten motor netáhne tak jak by měl(nevim jak jedou jiný), ale možná je to tim že sem čekal víc :) jinak je to na S3GTE v GT4 5.gen
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

A Ti lidé kteří říkají že ct26 repasovat nejde bohužel mají pravdu. Idaho s tím má bohaté zkušenosti. :D může povyprávět. :D Takže buďto výměna za nové stejné,nebo větší spojena s úpravou svodu atd.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:A Ti lidé kteří říkají že ct26 repasovat nejde bohužel mají pravdu. Idaho s tím má bohaté zkušenosti. :D může povyprávět. :D Takže buďto výměna za nové stejné,nebo větší spojena s úpravou svodu atd.
repase nepřipadá v uvahu ( pokud si nechceš prožít rok lítání a opakovaných reklamací, ježdení po X firmách které ti nikdo nezaplatí).

koupě nové CT26 vyjde na stejno neli více než přestavka na nejaké novější, lepší, "silnější"...

EDIT : Upřesnění k repasi : repase samozřejme možná je jelikož ji X firem po US delá celkem bežne a i vydrží, al ez nejakého duvodu nevychází v našich podmínkách - vyzkoušel jsem tuším 6 nebo 7 firem a ani jenda nedokázala uspokojive ( rozumněj aby vydrželo více ak 3-4tis km - už ty 3 tis byl uspech přes který se dostalo jen specialturbo :D )...
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

Idaho píše: koupě nové CT26 vyjde na stejno neli více než přestavka na nejaké novější, lepší, "silnější"...
to jest cca kolik ? :)
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

garfielld píše:
Idaho píše: koupě nové CT26 vyjde na stejno neli více než přestavka na nejaké novější, lepší, "silnější"...
to jest cca kolik ? :)
35k+
Odpovědět

Zpět na „Tuning“