Picnic benzín vs diesel, zkušenosti, obecně

vše ohledně modelové řady Picnic
Odpovědět
thunder.m
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05.06.2008, 23:05

Picnic benzín vs diesel, zkušenosti, obecně

Příspěvek od thunder.m »

Ahojte, máme Toyotu Picnic benzín 2.0 a jsme s ním velmi spokojení, je to opravdový držák, už byl i na Sahaře, najela krásných 380 000 km, zatím jezdí parádně, ale potřebujeme novější auto a ideálně chceme něco stejně velkého.

Právě se poohlížím po použitých Toyotách Picnic a vidím že se dělá i Diesel, který je slabší, tušíte které modely jsou lepší?

Raději bych benzín, protože dobře táhne a má celkově takový lepší zvuk, ale s dieslem jsem ještě nejel, jen očekávám že to bude podobné jako u jiných dieslů, nebude takový živý, nebude mí takový pěkný zvuk (víc se to bude podobat traktoru).

Máte nějaké zkušenosti s dieslem, případně s nakupováním použitých Toyot Picnic?

Existuje vůbec v aktuální nabídce Toyoty náhrada za Picnic? Jediné co se tomu vzdáleně podobá je Corola Verso, ale ta je menší, chceme něco rodiného a ne žádnou dodávku, něco s čím se dá jezdit beze strachu po světe a to nám tohle auto zatím splňovalo.
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

Primym nastupcem Toyoty Picnic by mel byt Avensis Verso...
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
thunder.m
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05.06.2008, 23:05

Příspěvek od thunder.m »

Tequilla píše:Primym nastupcem Toyoty Picnic by mel byt Avensis Verso...
Díky, v Avensisu Verso jsme už seděli a bohužel se nám nelíbil. Přemýšlíme o Peugotu 807, nebo VW Touran, obě auta jsou celkem hezká.
thunder.m
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05.06.2008, 23:05

Příspěvek od thunder.m »

Tak jsem si dneska listoval po webu, našel jsem jednu použitou Toyotu Picnic přímo v Praze.

Už jsem tam chtěl jet, ale na mobile.de jsem našel prodávat tu samou od stejného prodejce s najetýma 146 000 km a servisní knížkou, zatímco na jeho stránkách už má nyní to samé auto najeto jen 119 000 km a servisní knížku, je to jasný důkaz stáčení km (prodejce www.ambrela-toyota.cz snad to tu nevadí), po tom co jsem si procházel celou jejich nabídku mi došlo že je stáčení kilometrů asi živí, většina aut tam nemá ani 100 000 km :(

V ČR jsme se byli podívat na jednu v Českých Budějovicích, ta vypadala že má stočeno aspoň 150 000 km, ale samozřejmě měla servisní knížku, je to fakt hnus, klidně bych si koupil auto s najetýma 160 000 km, kdybych měl jistotu že to nikdo nestočil :(
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

To se potom neda nic delat :( Protoze dale uz je u Toyoty jen Rav4 a Land Cruiser. Peugeot je soce peknej, ale frantiky moc nemusim (ac mam francouzskyho Yarise). VW Touran je sympaticke vozitko.
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
Enginedriver
Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: stř 28.02.2007, 20:57
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Enginedriver »

A co nová Previa? Nevím teda jestli se vůbec v Evropě prodává, ale myslím že by nebyla špatná :-)

Jinak rodiče mají Picnica r.v. 2000 právě s tím dieselovým motorem - D4-D, má to 66 kW což se zdá málo, ale auto jede docela slušně, na rodinné ježdění je úplně vyhovující....je teda pravda, že je to trošku traktor, ale jinak bych se toho nebál...

A mám pocit, že Avensis Verso se na některých trzích prodává právě pod jménem Picnic.
Toyota Celica 1.8 VVT-i 2002
thunder.m
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 05.06.2008, 23:05

Příspěvek od thunder.m »

Tak jsme koupili picnica v Něměcku, oproti těm co jsme viděli v Česku to je zlaté auto, má vše co jsme chtěli:

Nadstandardní výbava:
2 střešní okna (to je fakt maso :) )
dálkové ovládání
opěrky pro ruce
přední mlhovky
litá kola

Rok 2001 za cenu 140 000 Kč, má spoustu věcí ve velmi dobrém stavu, brzdné destičky nové, brzdové kotouče nové, spojka perfektní, stav super, edice Blue Sound, najeto krásných a poctivých 140 000 km, s úplnou servisní historií.

Co mě ale trápí, potom co jsme ho koupili a porovnali s tím co máme, jsme zjistili že má mnohem menší odpich (prostě tah), jezdí parádně, rychlost není problém, ale celkově na nás motor působí línějším dojmem, limit v maximální rychlosti je stejný s tím co máme, ale rozjezd a zrychlení není takové, nenapadá vás kde by mohl být problém?
Odpovědět

Zpět na „Picnic“