Grand Prix Evropy

vše o dění ve Formuli 1
Odpovědět
Fikus
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 14.05.2005, 19:53
Bydliště: J.Hradec

Grand Prix Evropy

Příspěvek od Fikus »

Grand Prix Evropy je prvním z řady dvojzávodů, které nás v letošní nabité sezoně čekají. Na Nürburgringu se navíc letos poprvé pojede jednokolová kvalifikace. Zachová se status quo, nebo se přeskupí síly?

Toyota (kvalifikace do závodu)

Jarno Trulli, 4.: „Myslím, že jsem zajel velice dobré kolo, mám z něj radost. Jel jsem tak ostře, jak jen to šlo, snažil se vyhnout jakýmkoliv chybám a pokoušel se dostat z vozu maximum. Včera a dnes ráno jsme se zaměřili na nastavení vyvážení vozu, který se již při kvalifikaci choval velice dobře. Máme připravenou velice dobrou strategii a já věřím, že se nám podaří tuto formu převést do podoby dobrého závodu. Je příjemné, že je zde v Nürburgringu tolik slunce a teplé počasí. Právě počasí bývá na této trati mnohdy rozhodujícím faktorem a my i navzdory tomu, že hrozí bouřky, věříme, že slunce nepřestane svítit. Je skvělé, že je zde tolik členů týmu a bylo by stejně skvělé se jim i celému týmu odměnit dobrým výsledkem.“


Ralf Schumacher, 8.: „Za sebe mohu prohlásit, že bych uvítal i lepší postavení, ale bohužel mě v průběhu kvalifikace pronásledovala nedotáčivost a nízká přilnavost, což mělo za následek pomalejší časy. Celý víkend jsem se snažil najít správné nastavení. Zatímco na Jarnově voze fungovala některá nastavení skvěle, na mém tomu tak nebylo. Přes noc budeme muset ještě zkontrolovat nasbíraná data a zjistit příčinu těchto odlišností. Každý závod je důležitý, ale zde, před tolika fanoušky, členy týmu a zaměstnanci továrny, bychom rádi dosáhli opravdu co možná nejlepších výsledků. Uvidíme, jaké bude zítra počasí, každopádně bych velice rád skončil na bodech, v lepším případě pak na stupních vítězů.“
Ave 2002 - zlatá metal, liftback
Uživatelský avatar
Porsacek
Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: úte 04.01.2005, 22:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

jo jo

Příspěvek od Porsacek »

Koukal jsem na kvalifikaci a byla supr uz jse nemohu dockat na zavod .
TV pustena do kina tricko toyta teamu f1 a studene pivo. :twisted:
C-HR Hybrid, Toyota Corolla 1.6 SDN
Fikus
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 14.05.2005, 19:53
Bydliště: J.Hradec

Příspěvek od Fikus »

COOL :twisted:
Ave 2002 - zlatá metal, liftback
Uživatelský avatar
cahir
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: pát 10.12.2004, 02:43
Bydliště: Bratislava, Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cahir »

no ja dufam, ze kimicek bude prvy :))))
ale trulldo je super, macka z tej toyoty maximum.
Corolla (E12)
3D HB, 1.4VVTi
Uživatelský avatar
Porsacek
Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: úte 04.01.2005, 22:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Porsacek »

Kimi vezme Nicka hned v prvni zatačce.A pak trada pro 1 misto truli by mohl byt 2 . :lol: :lol:
C-HR Hybrid, Toyota Corolla 1.6 SDN
Fikus
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 14.05.2005, 19:53
Bydliště: J.Hradec

Příspěvek od Fikus »

Zajímavý průběh. Myslím pánové, že vám(nám) Kimi vypálil rybník :wink: . Je fakt, že po kvalifikaci když jsem viděl postavení na startu, tak jsem doufal v zajímavé umístění našich barev. Poslední dobou mi dokonce připadá, že Ralf má vyváženější jízdu než Jarno. Jo, ale :mad: První zatáčka hned po stratu nám to nandala. Ralfík se jentak-tak doberchal celé kolo pro novej čumák s křídlem a taková ztráta se skoro nedá dohonit. Bohužel jsme přišli o přítlak hned po startu. A smůla se nás držela dál, když Ralf skončil v kačírku a z něj už nebylo cesty. To vůbec nemluvím o trestu Jarnovi- průjezd boxovou uličkou-za pochybení mechaniků. Pak z dobrého umístění po startu, kde jezdil na třetí pozici, se propadne a je vymalováno. Nebýt nehody Kimiho v nájezdu do posledního kola, neměl by Jarno ani bod. Zaplať pámbů aspoň za to. Je ale vidět, že auta držej bez závad :twisted:

PS:Ještě chci dodat, že nejsem skalní fanda Michaela Sch. ale u mě je to pan pilot. UMÍ. Je vidět, že když mu fungujou pneu, umí se bít.


Výsledky GP Evropy

1. Fernando ALONSO Renault M 1h:31:46,646
2. Nick HEIDFELD Williams-BMW M +16,567
3. Rubens BARRICHELLO Ferrari B +18,549
4. David COULTHARD Red Bull-Cosworth M +31,588
5. Michael SCHUMACHER Ferrari B +50,445
6. Giancarlo FISICHELLA Renault M +51,932
7. Juan Pablo MONTOYA McLaren-Mercedes M +58,173
8. Jarno TRULLI Toyota M +1:11,091
9. Vitantonio LIUZZI Red Bull-Cosworth M +1:11,500
10. Jenson BUTTON BAR-Honda M +1:25,700
11. Kimi RÄIKKÖNEN McLaren-Mercedes M -1 kolo
12. Takuma SATO BAR-Honda M -1 kolo
13. Jacques VILLENEUVE Sauber-Petronas M -1 kolo
14. Felipe MASSA Sauber-Petronas M -1 kolo
15. Tiago MONTEIRO Jordan-Toyota B -1 kolo
16. Narain KARTHIKEYAN Jordan-Toyota B -1 kolo
17. Christijan ALBERS Minardi-Cosworth B -2 kola
18. Patrick FRIESACHER Minardi-Cosworth B -3 kola

Nejrychlejší kolo
Fernando Alonso Renault 1:30,711 v 44. kole
Ave 2002 - zlatá metal, liftback
Fikus
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 14.05.2005, 19:53
Bydliště: J.Hradec

Příspěvek od Fikus »

Ralfík odstoupil pětadvacet kol před koncem GP Evropy poté, co skončil mimo trať v kačírku. Mohla za to nedotáčivost jeho vozu.

„Jel jsem za Satem, byl jsem nedotáčivý a dostal jsem se až na obrubník, který mě vystřelil mimo trať,“ řekl Ralf o svém odstoupení. „Celý víkend mě trápila nedotáčivost a měli jsme problém porozumět pneumatikám na mém voze. Proto nebyl ani můj kvalifikační výsledek nijak fantastický.“

Nevadí Ralfi, přístě jim to nandáme. :twisted:
Ave 2002 - zlatá metal, liftback
Uživatelský avatar
cahir
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: pát 10.12.2004, 02:43
Bydliště: Bratislava, Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cahir »

kurnik tieto kecy o nedotacavosti ma dost vytacaju. . jarno ma ten isty set, a nestazoval sa.. taktiez v kvalde ukazal, ze mu to ide.

velka skoda kimiho. strasne som nadaval. takto uz alfonza asi nehobehne :(((
Corolla (E12)
3D HB, 1.4VVTi
Fikus
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 14.05.2005, 19:53
Bydliště: J.Hradec

Příspěvek od Fikus »

Třeba ještě jo. :wink: Všiml jsem si, že i Renault má poslední dobou nějaké problémy s pneu. Už v Monacu. A teď v Německu to měl akorát.
Stejně jsou to vidláci :mad: když vyřaděj přezouvání. Pro diváka jedna z nejatraktivnějších částí závodu. V boxu se dá hodně ztratit, nebo naopak získat. A o větší bezpečnosti závodu při výměně cca po dvaceti kolech (2x za závod) ani nemluvim. Viz Kimi.
Ave 2002 - zlatá metal, liftback
drgi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 771
Registrován: stř 05.01.2005, 22:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drgi »

cahir píše:kurnik tieto kecy o nedotacavosti ma dost vytacaju. . jarno ma ten isty set, a nestazoval sa.. taktiez v kvalde ukazal, ze mu to ide.

velka skoda kimiho. strasne som nadaval. takto uz alfonza asi nehobehne :(((
ralf je looser. mali by sme sa ho rychlo zbavit, lebo okrem vyhovarania sa nic nevie.

drgi
'Zero' : Toyota Corolla AE92 1.6 4AF hatchback bez plutvicky, 162 000km.
'Hrča' : Toyota Corolla AE92 1.6 4AGE GTi liftback s plutvickou, 400 000km.
http://www.toyotateam.sk
Uživatelský avatar
eSafa
Řidič
Příspěvky: 252
Registrován: čtv 02.09.2004, 14:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od eSafa »

Fikus píše:Třeba ještě jo. :wink: Všiml jsem si, že i Renault má poslední dobou nějaké problémy s pneu. Už v Monacu. A teď v Německu to měl akorát.
Stejně jsou to vidláci :mad: když vyřaděj přezouvání. Pro diváka jedna z nejatraktivnějších částí závodu. V boxu se dá hodně ztratit, nebo naopak získat. A o větší bezpečnosti závodu při výměně cca po dvaceti kolech (2x za závod) ani nemluvim. Viz Kimi.
Podle mne neměl závadu na pneu, ale na zaveseni, jestli jsi si toho vsiml, tak cca 10 kol pred cilem ukazovali zabery z jeho vozu a zdalo se mi, ze mu to pravy kolo dost vibruje.
Toyota Corolla E11
4E-FE, 63 kW/5400, white 6,5Jx14, MICHELIN ENERGY 185/60/R14
http://www.toyotaklub.cz/forum/album_pic.php?pic_id=501
Fikus
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 14.05.2005, 19:53
Bydliště: J.Hradec

Příspěvek od Fikus »

No právě. Na těch záběrech je vidět odtržený kus pneu jak tam lítá a kolo na tom skákalo. Pak stačil jeden mantl a :shock:

Příčina vibrací byla v pneu. Bohužel nové předpisy o pneumatikách nedovolily jejich výměnu. Při několika razantních brzdných manévrech se na Kimiho přední pneumatice vytvořily plošky, které pak působily rozkmitání přední nápravy."

„Od poslední Kimiho zastávky v boxech jsme věděli, že zřejmě nedojede do cíle. Byli jsme ale bezmocní. Byl to grandiózní výkon jet s takovým defektem takový závod. Vítězství by bylo spravedlivé, ale tak to v závodech chodí,“ posteskl si Norbert Haug. K situaci Räikkönen poznamenal: „Vibrace byly tak silné, že jsem občas vůbec nic neviděl.“
Ave 2002 - zlatá metal, liftback
Uživatelský avatar
NiCKSON
Site Admin
Příspěvky: 107
Registrován: stř 25.08.2004, 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiCKSON »

Jo, taky mi bylo Kimiho lito, zvlast kdyz ukazovali zaber z jeho auta tak bylo videt jaxeto cely klepe.. Drzel jsem mu palce - no, nevydrzelo to.
Ale na druhou stranu je potreba videt, ze do zavodu nastoupil na stejnych pneu jako ostatni, a ze ty plosky si tam vytvoril sam prilis agresivnim brzdenim...

No nic, aspon jsme diky tomu ziskali bod :wink:
Supra'85 + Corolla 4wd'88 + MR2 Racing'85 + Corolla AE86 fun project'84
Uživatelský avatar
cahir
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: pát 10.12.2004, 02:43
Bydliště: Bratislava, Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cahir »

no ano, ale tie vibracie nevznikli kvoli prebrzdenym ploskam, ale kvoli tomu, ze mu odletel kus gumy z pneu. . a narusilo sa vyvazenie kolesa.. tazko povedat do akej miery si to sposobil sam, ale je mozne, ze ta pneu sa mohla poskodit pri tom ako vybehol z trate... inak tie prebrzdenia v pravotocivych zakrutach boli dooost divne. . taketo fataly kimi nerobieva. .
Corolla (E12)
3D HB, 1.4VVTi
Odpovědět

Zpět na „Formule 1“