Vysoke otacky na volnobeh - cim to? sytic? lamda?

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Vysoke otacky na volnobeh - cim to? sytic? lamda?

Příspěvek od Ditri »

Prosim o radu. Z niceho nic mi to zacalo drzet vysoke otacky na volnobeh cim to muze byt? Na skodovce bych rekl ze je zasekly sytic ale tady? Taky se mi obcas stane ze najednou vyleti teplota nahoru . a pritom mam par mesicu stary termostat. Kdo poradi je super...
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
donald
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 23.02.2005, 14:04
Bydliště: Bystrice u Benesova

Příspěvek od donald »

Tenhle problem jsem uz videl,ale ne na Toyote.Byla spatna lambda a posilal spatny udaje do mozku.Vysledek byl,ze kolisaly otacky na volnobehu a to tak ze dost.Jednou to drzelo pres 3000,jindy se to zase dusilo a muselo se pomahat plynem a pri jizde se spotreba zvedla o 3-5l.
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

ked ti to zacalo z nicoho nic tak :
1,pozri lanko na plyn, odpoj ho aby bola klapka uplne zavrena a uvidis ci sa to zlepsi.
2,mozno mti to niekde nasava vzduch cez prasklinu, skontroluj hadice od filtra ku klapke
3, Najdi volnobezny ventil ISC skus vypojit konektor a dat ho nazad.
4, skontroluj spinac pre studeny start. ale ked by si mal stale zapnuty sytic tak by si mal problem nastartovat pri teplom motore.

asi to bude v tych prvych troch veciac, len si to musis vediet zmerat Este to moze byt ze mas zle snimac na klapke, ale ked si sa s tym nesral tak nieje dovod.

ked si sa rypal v motore tak je toho viac na pozretie.
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

1. lanko to asi neni
2. prasklina tam prave byla, v hadici na sani do Twin Camu tak jsem ji vymenil a odpojil baterku. Tohle zacalo delat az po case. Je mozne si jednotka az treba ted uvdomila ze hadice ja OK.
3. Ventil na volnobeh . nevim ktery to je...muzes mi jej popsat del obrazku?
4.Spinac pro studeny start.. taky nevim kde je..Obrázek
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

posli VIN aby som vedel pozriet ci tam vlastne mas ISC. myslim ze atmosfericke motory to ani nemaly. a ty mas tusim tu ST16x spinac na sytis je na tej striebornej priruby na vodu co ti z toho trcia cidla. musim pozriet ktory to je.
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

JT1LST16207100362 VIN. Jinak tak jsem to zkousel uz ted a dela to to ze pri startu za studena > otacky vyskoci a pak zase spadnou.
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

za studena otacky vzdy maju asi 1200rpm a potom ked sa vypne sytic maju mat do 1000ot podla auta. aspon mne to ide tak ze za studena mam 1200 a potom klesnu na 850. horsie je ked ti to kolise aj ked je teply motor..alebo ti ostanu vysoke otacky ked mas teply motor.
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Mozna jsem na to jiz prisel - i kdyz nevidim logickou souvislost. Jak mi tak to auto skucelo ve vysokych otackach a ja v nem sedel zoufale zhrouceny zacala mi stoupat teplota vody. Tak jsem to vypnul a zapnul. Pak jeste nekolikrat. Potom z niceho nic se ozvalo splouchnuti jako kdyz natece voda do trubek a spadla teplota a motor prestal mit vysoke otacky a kolisat. Zrejme se tedy otevrel termostat a zacala proudit voda celym okruhem. Termostat jsem menil (2mesice) tak by mel byt novy. bezel jsem do servisu a tam mi kamarad rekl ze mam zrejme pekelne zashitovanou vodu a diky tomu to dela takove veci. Jak proste....
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Michal2
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: úte 22.03.2005, 12:11

Vysoký volnoběh

Příspěvek od Michal2 »

Podle mne je to někde na klapě nebo potenciometru škrtícíc klapky. Ještě bych asi překontroloval, jestli máš dost vody v samotném chladiči - né nádobce na dolévání! Když je ji tam málo a nemůže si díky prasklé hadičce nasát, tak se motor neprohřeje jak mám a zůstávají tam pak vysoké otáčky.
Uživatelský avatar
Diablo
Manager Týmu
Příspěvky: 381
Registrován: úte 26.10.2004, 16:42
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diablo »

tak to jsem měl to samý,je to bublina v chladicim sistemu,Bud vlivem zas.... vody nebo prostě když to přeženeš,takže doporučuji vypustit,a vklidu to ovzdušnit znova. No doporučuji,ja na to taky chvíli hřešil a odjebal jsem těsnění pod hlavou.... :( Ale už je redy :P
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Ty jo cece >> Diablo << rekl bych ze mas uplnou pravdu. Vosda je zasrana pekne a bublina muze byt. Vsim jsem si totiz dlasi podivne veci: Kdyz mi ty otacky tak litaji tak zastavim chcipnu motor. Nahodim a ono to na nekolikaty pokus v motoru zaslploucha - jako kdyz splachnes zachod a uklidni se to. Zajimave je ze to pred tim netopi - kdyby to topilo je jasne ze je spatny termostat ale takhle to ukazuje na bublinu. No uvidime zkusim to vycistit a odvzdusnit. Co nejdrive. Mimochodem je na odvzdusnovani nejaky specialni postup? Jeste jsem odhalil dalsi vec - obcas mi pro vyrazeni na neutral spadnou otacky nekam k 5tis a pak se rychle dorovnaji. Je mozne ze by to taky baly bublina.? A jeste jeden dotaz - jde na motoru neco stolovat rucne? jako se to delal na starych autech - sytic a je nevim co?
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
Diablo
Manager Týmu
Příspěvky: 381
Registrován: úte 26.10.2004, 16:42
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Diablo »

Maximalně předstih.Sitič je automatický a je to ta věc co ti dělá neplechu!Je závislý na teplotě motoru,a jelikož tam maš tu bublinu,tak v době kdy je u čidla,dostane info že motor je studený,a přidá bohatost (Vyšší otáčky),koluje-li ta bublina kolisaji otáčky nahoru a dolů v rozpětí sekund. VARUJU!!!!Nutná okamžitá náprava! Nebo podpálíš těsnění jako já! (hlava je chvilkama bez vody!!!!!!!)
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

to akoze ma to teplotne cidlo co ovlada sytic za tych par sekund vychladnut?..ale no tak.. ked budes mat studeny motor tak otvor veko na chladici a dolej tam vodu aby bol uplne plny, potom skontroluj hladinu v nadzke na vodu a dopln to na maximum. dost blbo sa to tam kontroluje, mne to ide akurat tak z jamy.ked vytiahnes tu hadicku z ten nadrzky tak pozri ci je mokra tak aby bol pod vodou ten derovany kosik. a este by si nemal mat upchatu tu hadicu co je prepojeny vrch chladica s vyrovnavacou nadobkou. na felde to tusim tak lietalo ked bola zle nastavena skrtiaca klapka. kolisal volnobeh..brutalne, pridalo..ubralo, pridalo ubralo..
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Tak to vypada ze jsem to mozna nasel. Bylo to uvolnene cidlo ktere snima polohu klapky - nevim to jiste ale asi to bylo ono. Jeste to musim projet.

Mam jeste dotaz na Diabla popr i msiona. Kluci - zjistil jsem ze mi jiz delsi dobu kape voda z vyfuku. Jezdim porad po meste a mechanik mi tvrdil ze to je voda ktere kondenzuje v katu ale me to prijde divny. Kdyz zastavim je pod vyfukem vzdycky pekny flek. Je pravda ze nemam tesneni na vyfuku mezi koncovym tlumicem takze by teoreticky voda ktera za normalnich okolnosti zustane ve vyfuku mohla odkapat ale stejne mi to prijde divny. Protoze v chladici kdyz doliju fest plny tak mi vzdycky klesne voda tak po prvni zebra (pak dolivam takze nevim jestli by to odteklo). No mozna to popisuji zmatene ale zacinam mit toho auta nekdy az nad hlavu. . . ale co jsem tim chtel rici - ze diablo by mozna mohl mti zkusenost s prasklym tesnenim a jeho projevem..
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Fikus
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 14.05.2005, 19:53
Bydliště: J.Hradec

Příspěvek od Fikus »

Taky nemám těsnění mezi konc. tlumičem a středním dílem. Není to furt, ale vodní flek pod ním mám též. Chladička mi drží. Problém bych v tom neviděl. Mělo by se jednat o zkondenzovanou vodu.
Ave 2002 - zlatá metal, liftback
Odpovědět

Zpět na „Celica“