Land Cruiser D-4D vs. Land Rover Discovery 3 TDV6

vše ohledně modelové řady Land Cruiser
Odpovědět
mvzeman
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23.01.2006, 10:49

Land Cruiser D-4D vs. Land Rover Discovery 3 TDV6

Příspěvek od mvzeman »

Dobry den, pratele. Do letosniho leta si musim vybrat, jestli Disco 3 nebo LC. Muzete mi prosim soudne rict, na co si dat pozor, co chtit a co ne? Z 80% jezdim po pekne silnici, zena, dve deti, pes. Nekolikrat do roka se potrebujeme sbalit a vyrazit, je jedno, jestli v lete nebo v zime, caste cesty po dalnici. Jezdime za rodinou do hor, v zime total KO, 2m zaveje, ja parkrat do roka zapraham prives a vozim drevo z lesa na topeni, zadny offroad hardcore neplanuji, ale 2-3 tuny na jeden zaprah po vyjezdene ceste je nutno zvladnout, casto je tam blato. Takze, jak si vybrat? Dulezite pro mne je, abych po cca 6h po dalnici byl v pohode, rodina taktez, ale nechci ani zustat nekde viset v zaveji nebo v lese. Cena vozu neni nejdulezitejsi, ale hraje roli. Diky za postrehy. Michal
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ondrik »

Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Dalibor
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: sob 18.03.2006, 18:27
Kontaktovat uživatele:

LC 120

Příspěvek od Dalibor »

Zdravím, nedávno jsem stál před stejnou otázkou. I když jsem pokukoval po Discovery 3, na který jsou dost dobré recenze, těch 50 let vývoje Landcruiseru musí být někde zůročeno :) Máme ve firmě již druhou toyotu RAV, která jezdí do servisu akorát na pravidelné garančky, navíc známý má již 7 let LC 90 (250000 km bez poruchy). Rozhodl jsem se tedy vsadit na jistotu a objednat LC 120 D4D.
barenst
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: stř 17.05.2006, 12:23

Příspěvek od barenst »

Taky jsem resil podobne dilema i kdyz nakonec jsem si vybral LC 100 v nafte a v plne vybave rozhodlo termin dodani a vykupni cena meho starsiho Patrolu.
O vyhadach LC ti tady kazdy zekne hodne ja se jen zminim jen o mensich vyhadach Discavery 3, jinak je to skoro stejne , hodne zalezi na pneumatikach kdyz budes mit spatne zvolene pneu tak ti nepomuze ani Hummer.
Vyhody Discavery 3 jsou v 6V motoru a vakuovem odpruzeni s menitelnou vyskou i na predni kola ,LC ma jen zadek, taky navigace u Disc3 je lepsi . Spolehlivost u tech aut by mela byt stejna , starsi Disco ma soused na chate a ma najeto kolem 380t a zatim nic vazneho se nepokazilo , asi i tim ze tam neni tolik elektriny .
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

barenst píše:Taky jsem resil podobne dilema i kdyz nakonec jsem si vybral LC 100 v nafte a v plne vybave rozhodlo termin dodani a vykupni cena meho starsiho Patrolu.
O vyhadach LC ti tady kazdy zekne hodne ja se jen zminim jen o mensich vyhadach Discavery 3, jinak je to skoro stejne , hodne zalezi na pneumatikach kdyz budes mit spatne zvolene pneu tak ti nepomuze ani Hummer.
Vyhody Discavery 3 jsou v 6V motoru a vakuovem odpruzeni s menitelnou vyskou i na predni kola ,LC ma jen zadek, taky navigace u Disc3 je lepsi . Spolehlivost u tech aut by mela byt stejna , starsi Disco ma soused na chate a ma najeto kolem 380t a zatim nic vazneho se nepokazilo , asi i tim ze tam neni tolik elektriny .


Právě ty elektriky bych se docela bál, proto váhám mezi FJ Cruiser a Hummerem H3.
g.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

FJ vs H3 ... no na základě mých sympatií bych šel asi do FJ líbí se mi víc ... užitná hodnota bude asi stejná .. FJ je vlastně převlečená 120 tak by neměl být ani s servisem denker impexta dajbych a spol už jich dotáhli celý hafo :D
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

cuisine píše:FJ vs H3 ... no na základě mých sympatií bych šel asi do FJ líbí se mi víc ... užitná hodnota bude asi stejná .. FJ je vlastně převlečená 120 tak by neměl být ani s servisem denker impexta dajbych a spol už jich dotáhli celý hafo :D
No abych se přiznal, tak mě se trošku víc líbí zase ta H3, přijde mi taková robustnější. Ale pravděpodobně to vyhraje ta FJ, u které vidím výhodu v pravděpodobně větší spolehlivosti (prostě Toyota), silnějším motoru a je to navíc V6, takže to bude určitě "samet".
g.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

hummer má výhodu počtu dveří u fj je přístup na zadní sedadla trochu problematičtější .... s spolehlivostí nevim .... dle pověr by toyota měla být samozřejmě lepší bohužel neznám nikho kdo by měl s jedním ani s druhým autem nějaké zkušenosti .... u toyoty ještě otázka "jak je z toho vidět" směrem dozadu vzhledem k širokým zadním sloupkům ...
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

cuisine píše:hummer má výhodu počtu dveří u fj je přístup na zadní sedadla trochu problematičtější .... s spolehlivostí nevim .... dle pověr by toyota měla být samozřejmě lepší bohužel neznám nikho kdo by měl s jedním ani s druhým autem nějaké zkušenosti .... u toyoty ještě otázka "jak je z toho vidět" směrem dozadu vzhledem k širokým zadním sloupkům ...

V počtu dveří jsou na tom oba stejně.
g.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

ale fj otevře zadní dveře až když otevřeš přední ne ???

kolik má fj na kouli ???
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

cuisine píše:ale fj otevře zadní dveře až když otevřeš přední ne ???

kolik má fj na kouli ???

Na kouli má 2800/750. Jak to je s těma dveřma nevím. Ty by jsi tedy vybral spíše H3 než FJ?
g.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

ne ne to ne .. FJ je mi sympatičtějšía toytoě bych věřil víc než hummeru ... humery moc nemusím ale to kvůli lidem oklo nich . .. ještě mě pak z téhlekategorie napadnul Nissan Xterra .. tkay docela diblík a motor 4,0V6 koncepce stejná jako H3/FJ .....
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

cuisine píše:ne ne to ne .. FJ je mi sympatičtějšía toytoě bych věřil víc než hummeru ... humery moc nemusím ale to kvůli lidem oklo nich . .. ještě mě pak z téhlekategorie napadnul Nissan Xterra .. tkay docela diblík a motor 4,0V6 koncepce stejná jako H3/FJ .....
Proč kvůli lidem kolem, objasni mi to prosím. Toho Nissana neznám, zkusím ho někde pohledat, nebo máš nějaký dobrý link?
g.
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

cuisine píše:ne ne to ne .. FJ je mi sympatičtějšía toytoě bych věřil víc než hummeru ... humery moc nemusím ale to kvůli lidem oklo nich . .. ještě mě pak z téhlekategorie napadnul Nissan Xterra .. tkay docela diblík a motor 4,0V6 koncepce stejná jako H3/FJ .....
Zatím jsem našel jen toto:
http://toyota.dajbych.cz/clanky/fjcruis ... ra-offroad
g.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

kompletní článek je na edmunds.com .. ale myslm že tam je i někde test samotné x terry .. nebo třeb thecarconnection.com tam jsou taky testy ... hummery nemusím tím jak jsu všude prezentovány jako ty nejlepší offroady protože jsou AMERICKÉ a nic že lepšího není .. přitom když přijedeš třeba na aro show tak tam jsou vystavoány jako statické exponáty a do terénu s nima nejezdí ... .... :roll:
Odpovědět

Zpět na „Land Cruiser“