info pro zájemce o supru

vše ohledně modelové řady Supra
Odpovědět
glof
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 12.08.2006, 23:32

info pro zájemce o supru

Příspěvek od glof »

Zdravím všechny fandy supřiček.
Chtěl bych si pořídit supru, myslím je to MK III.
našel jsem jeden inzerát, kde majitel prodává jednu myslím bez turba
(má napsaný výkon 150Kw). to bych celkem přežil, že to nemá turbo.
cena je 30tis. nebude asi v plný síle, ale to mě zas tak nevadí, protže bych to neměl na každodenní ježdění, ale pro radost, takže bych si ji pooravil. spíš mě zajímají szkušenosti s tímto motorem a to, jestli taky trpí zadíráním na klice, špatným těsněním,přehříváním.
dále mě zajímá, na kolik asi tak vyjde následný ( a podle toho co jsem četl) i nutný repas motoru.
celkem hodně jsem si toho o supře přečetl a nechce se mě tahat supra ze zahraničí a 80tis, když stejně ten repas budu muset dělat.
Prostě bych chtěl vědět, kolik stojí takové zprovoznění supry a jestli není lepší sehnat s turbem.
Díky za reakce a rady


jinak ta supra, co jsem našel inzerát je na www.cars.cz
a pak zadat supru.
ještě jednou dík za reakce
glof
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 12.08.2006, 23:32

Příspěvek od glof »

to se tu nenajde nikdo, kdo by byl ochoten poradit a podělit se o info? :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

spíš zkus štěstí na www.supraklub.cz suprysti se nám "obyčejným" toyotákům celkem straní:) (až na pár vyjímek)
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
glof
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 12.08.2006, 23:32

Příspěvek od glof »

dík, zkusím štěst i tam
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: info pro zájemce o supru

Příspěvek od Beaver »

glof píše:Zdravím všechny fandy supřiček.
Chtěl bych si pořídit supru, myslím je to MK III.
našel jsem jeden inzerát, kde majitel prodává jednu myslím bez turba
(má napsaný výkon 150Kw). to bych celkem přežil, že to nemá turbo.
cena je 30tis. nebude asi v plný síle, ale to mě zas tak nevadí, protže bych to neměl na každodenní ježdění, ale pro radost, takže bych si ji pooravil. spíš mě zajímají szkušenosti s tímto motorem a to, jestli taky trpí zadíráním na klice, špatným těsněním,přehříváním.
dále mě zajímá, na kolik asi tak vyjde následný ( a podle toho co jsem četl) i nutný repas motoru.
celkem hodně jsem si toho o supře přečetl a nechce se mě tahat supra ze zahraničí a 80tis, když stejně ten repas budu muset dělat.
Prostě bych chtěl vědět, kolik stojí takové zprovoznění supry a jestli není lepší sehnat s turbem.
Díky za reakce a rady
150 kW je nonturbo (cca 200 koni). Motory bohuzel trpi zadiranim na klice asi vsechny, nejen turboverze. Vzhledem k nevhodnymu utahovacimu momentu doporucovanymu Toyotou se podfukujou tesneni pod hlavou, ale jde to pochopitelne opravit, prehrivani je obvykle vlivem spatnyho termostatu nebo vicka chladice, jinak kvuli fouklymu tesneni. Oprava klikovky spolu s loziskama se da poridit zhruba kolem 10ti tisic.

Pochopitelne bych doporucil turboverzi - v pripade ze clovek chce jit s vykonem nahoru je to urcite lepsi zaklad. Auto na fotce je vyrobeny pred rokem 89, ma tim padem par drobnych odlisnosti. Jednak nema trojdilny zadni kridlo a nosatej naraznik, dal neobsahuje degresivni posilovac rizeni a protoze to neni turboverze, zcela urcite nebude mit LSD diferencial (a ani vsechny turba ho nemaj). Motor neni jedina vec, na kterou je potreba dat pozor - auto muze byt zrezly (je to smutny, ale nekteri lidi to opravdu nechaj shnit) a je dobry koukat i na stav podvozku. Ale dily se sehnat daji.

Posledni moznost - koupit auto bez turba a udelat swap za motor z verze Mk.IV (330 koni vicemene plug&play :wink: ), ale jedna uz se o dost masochistickou zalezitost. Zajdi k nam na forum supraklubu nebo rovnou zkus zkontaktovat cloveka s nickem Idaho pokud chces vedet vic o dilech a problemech s korozi apod.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
glof
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 12.08.2006, 23:32

Příspěvek od glof »

už jsem majitele supry a asi tejden na to odpověděl. píše, že je potřeba udělat rozvody, těsnění pod hlavou a že je rezavá na zadních dveřích. to mě dost nutí k názoru, že se oni moc nestará, protože ještě napsal, co můžu chtít na autě staré 17 let. i když je "jen" za 30 tisíc, tak následné opravy do slušného stavu bude stát víc než koupit třeba supru od Idaha, kterou teď nabízí na tunig foru asi za 120 tis. a to verzi s turbem.
jinak na stránky supra klubu chodím a hodně to prolejzám, jen se zatím neptám, ale to přijde.

jinak díky :thumbsup:
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

glof píše:už jsem majitele supry a asi tejden na to odpověděl. píše, že je potřeba udělat rozvody, těsnění pod hlavou a že je rezavá na zadních dveřích. to mě dost nutí k názoru, že se oni moc nestará, protože ještě napsal, co můžu chtít na autě staré 17 let. i když je "jen" za 30 tisíc, tak následné opravy do slušného stavu bude stát víc než koupit třeba supru od Idaha, kterou teď nabízí na tunig foru asi za 120 tis. a to verzi s turbem.
jinak na stránky supra klubu chodím a hodně to prolejzám, jen se zatím neptám, ale to přijde.

jinak díky :thumbsup:
neblbni, dveře se mi tu válejí,nechám ti je 500,- :) jen si budeš muset nechat vymenit sklo ( jsou bez skla ), výměna tesnení pod hlavou je otázka cca 2,5tis ( sada šroubu + tesnení pod makovici.. ) doporučuju před tím srovna hlavu ( cca 1000,- ) pokud bude nutná GO kliky tak jsem ji schopen vč práce udělat do 8tis ( výbrus kliky a nová ojniční, kliková a axiální ložiska ). Doporučuju při tomhle dát i novou oelj pumpu ( cca 4800,- ) + vodní pumpu ( 950,- ).
NA je dobrá volba por začátečníka se suprou ( taky jsem si tím prošel ) ale znamená to jediné - neposkojíš se, a časem pujdeš po turbínce :) .

jakékoliv info nebo i pomoc se stavbou, porhlédnutím supry se neboj mne kontaktovat..

co se týče supry co nabízím, tak :
1) není to autí por začátečníka, současný výkon je na hranici 300-330PS,
2) je sice v top stavu ale vzheldem ke stáří a výkionu je to auto co vyžaduje max péči a ne jen jezdit ( jako každá supra )
3) na prodej bude do 3.10.2006 pokud ji do té doby nikdo nekoupí tak už stejně nestihnu peíze sehnat a nepordám ji, pudje na konzervaci. je to totiž jeden z hoodne mála kousku co bylyi prodány v čr - tudíž žádná dovezená bořba :) - takže pokud přeciejn o ní uvažuj hod sebou :), na druhou stranu budu i rád když se neprodá :)
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

glof píše:už jsem majitele supry a asi tejden na to odpověděl. píše, že je potřeba udělat rozvody, těsnění pod hlavou a že je rezavá na zadních dveřích. to mě dost nutí k názoru, že se oni moc nestará, protože ještě napsal, co můžu chtít na autě staré 17 let. i když je "jen" za 30 tisíc, tak následné opravy do slušného stavu bude stát víc než koupit třeba supru od Idaha, kterou teď nabízí na tunig foru asi za 120 tis. a to verzi s turbem.
jinak na stránky supra klubu chodím a hodně to prolejzám, jen se zatím neptám, ale to přijde.

jinak díky :thumbsup:
tak co sehnals nejakou supřinu?
Uživatelský avatar
Salám
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: sob 05.11.2005, 14:51
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Salám »

mrknete sem tadz jich je celkem dost.

http://www.autoscout24.de/home/index/li ... he+starten

taky uvazuji o koupi supry (MK III) ale az prodam svoji celdu. Poradi mi nekdo na co je potreba dat bacha pri koupi? Sam nic nepoznam. Jake je objemove rozpeti? Jsou i do 2.5 L nebo jen 3.0 L? Kolik se tak pohybuje spotreba u 3.0L?

Diky

Toyota Celica 2.0 GTi 16V, 4.gen NA PRODEJ
Toyota celica 2.0 GTi 16V 1988 - bejvávalo
Suzuki Vitara JLX 1.6 16V 1993
Jihlava
603 900 512
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Salám píše:mrknete sem tadz jich je celkem dost.

http://www.autoscout24.de/home/index/li ... he+starten

taky uvazuji o koupi supry (MK III) ale az prodam svoji celdu. Poradi mi nekdo na co je potreba dat bacha pri koupi? Sam nic nepoznam. Jake je objemove rozpeti? Jsou i do 2.5 L nebo jen 3.0 L? Kolik se tak pohybuje spotreba u 3.0L?

Diky

Toyota Celica 2.0 GTi 16V, 4.gen NA PRODEJ
dělá se pouze 3.0 nebo 3.0 turbo ( MkIII ) 2,8 je MKII.
Na co pozor? No at koupíš cokoliv počítej s GO motoru co nejdříve. Obecne paltí že pokud motor točí a supra není shnilá dá se do toho jít.
POkud motor točí a mlátí nebo vydává divné zvuky ale kastl eje v pohode - vem ji podle ceny.
Pokud cokoliv ale kastle je shnilá ( hlavně zadek ) - nebrat nebop se nedoplatíš u klempíře.
Spotřeba s NA 3.0 jsem jezdil i za 9-9,5l ( normální jízda, ne cihla ) při drsnější točivé jízde ( vytáčení k 8tis RPM ) cca 16l.
3.0 turbo - prý se dá jezdit za 10,5l dálka, já osobně se ani s lehkou nohou nedostanu pod 13-14l ( ale mám fouklé tesnení pod hlavou a ješte pár prkotin v motoru. pokud bdueš jezdit trošku živejší jízdu s turbínou tak počítej se spotřebou od 15l do 60l ( extrém - ale také jsem to zažil ).

Obecně díly - seriové - jsou levné, performance jsou dražší než na mkIV. Pokud budeš mít zájem o cokolikv - včetne zástavby 2JZ do MKIII tak se mi ozvi :D

Celkově bych řekl že supra za více jak 50-60tis pokud to není nejaký unikát ( u nás nesehnatelné a v DE nepujde pod 5tis Euro ) nemá cenu .
osobne doporučuju koupit horší stav za 20-30tis a udelat GO - dát ji do kupy. porotže at ji koupíš v jakémkoliv stavu, proste tu GO budeš dělat stejně.

Při nákupu klasika - prohlídnout zevnitř víčko na vysráženou vodu v oleji, kouknout jestli turbo v zátahu nekouří a kolik tlačí ( při tom skouknout jestli jsou podložky pod WG, pokud bude více jak dve a tlak turba bude v mezích seriového budíku tak je turbo zralé na repas nebo nekde uniká tlak.

Jinak podvozek bývá dobrý, jen tlumiče horší, bacha na diferák, jestli není zablencanej od oleje..

jinak cokoliv s edá dát do kupy , jen yáleží kolik do toho budeš chtít vrazit ( ted mi stojí krásná na dvoře, chtel jsme pordat, potom zase ne, ted jsem rozhodnut že prodám pouze v případě že nabídka za to bude stát ( prodáno v cr, mám ji po 1. majiteli, nebouraná ). jInak dílu a všeho tu mám......
Uživatelský avatar
Salám
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: sob 05.11.2005, 14:51
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Salám »

diky moc za obsahle info. Kolik tak muze clovek pocitat za GO motoru s turbinou. Jen tak odhadem prumerne opotrebenej.
Toyota celica 2.0 GTi 16V 1988 - bejvávalo
Suzuki Vitara JLX 1.6 16V 1993
Jihlava
603 900 512
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Salám píše:diky moc za obsahle info. Kolik tak muze clovek pocitat za GO motoru s turbinou. Jen tak odhadem prumerne opotrebenej.
Počítej od 35tis bez repase turba ( repase turba +- 12-16tis )
Záleží co vše se bude muset menit pokud nebude třeba dělat výbrus válcu tak se dá mluvit i o cca 30tis vč práce. jakmile je ale potřeba brousit válce tak je potřeba i nové písty ( 12tis ).
HappyHippo
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 21.03.2007, 12:39

já ti prodám co potřebuješ

Příspěvek od HappyHippo »

Ahoj prodám supru MKIII na náhradní díly s pevnou střechou bez motoru výfuku a elektriky,jinak komplet lampy v pořádku lak zachovalý všechny blatníky i nárazníky,prodám komplet nebo po dílech viz foto (vlevo)
Obrázek
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

co ta černá targa vedle? do ní jsi dal ten motor?? předpokládám že ten motor bez elektriky co prodáváš je tne puvodní co v ní byl...
také NA ??
Odpovědět

Zpět na „Supra“