Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@farnell

Urcite sa vsade najdu zrucny majstri, nasledujuca otazka je potom cena. Ak ale odpoveda kvalite, tak potom nie je o com.
Mne ta mala preliacinka nervy nepili.
Kedze som dlhodobo pracoval v DE, tak viem ze ceny sa pohybuju rovnako a aj lacnejsie ako na SK. Kvalitou samozrejme inde ako na SK, ale zalezi aj od oblasti a konkretnych ludi.
V Toyote su urcite aj sikovny ludia, ale je to hlavne biznis ako vsetko ine. Povedze si, ze na SK je mentalita ludi ina ako vo vacsine krajinach kde som bol. Ale ako pisem, vsetko je to o ludoch a na Slovensku nemam nejaku doveru, zvlast teraz ked vidim, co sa tu deje.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Zdravím páni,

Tak po mesačnej odmlke som tu späť.
1.V poslednej dobe som si všimol vŕzgajúcej sedačky vodiča, nič tragické ale pri návšteve servisu to určite zmienim.
2. Aj počas mesiaca marec prebieha na OMV akcia na 100 oktán E5 za cenu 95 E10, zatiaľ som to využil asi 4-5krát. Možno sa mi to zdá, ale auto je trošku živšie, ale hlavne klesla priemerná spotreba pri rovnakých trasách a podmienkach asi okolo 0,8- 1l podľa PP. Ako to máte vy?
3. Téma hlodavce : Neviem čo to je, ale našiel som si pod kapotou toto: https://ibb.co/cvwvFnp https://ibb.co/HtWDpPr
https://ibb.co/jJBwn5T Čo som pozeral, tak káble zatiaľ ok, preventívne som kúpil v OBI, taký balíček s chlpami od psov a bref guličky do WC, umiestnil som to na ľavú a pravú stranu a stiahol eska páskou. Máte nejaký overený spôsob? Bol by som nerád, keby hlodavcom zachutili kábliky v aute.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od biscuit »

Mám reference, že na kuny nemusí platit taky vůbec nic (kolegové to nakonec vyřešili plechovou garáží!). Někde jsem teď nedávno četl něco o úspešné aplikaci nějakých chilli papriček, ale nevím už v jaké formě a zda to bylo opravdu účinné (prostě internet). Já kdybych se k tomu uchýlil, tak si připravím nějakej silně koncentrovanej roztok z carolina reaper :-D
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

@adamzilincan
1. ano tie sedacky vrzgaju. Ale treba si uvedomit co vrzga. Sedacka dakde v pohyblivych castiach alebo bocne vedenie chrbtovej opierky ?
Mne to robilo to bocne vedenie. Je to pritom uplne normalny jav nielen u Toyota, kedy molitan vystelky operadla vrzga pri pohybe po kovovej kostre operadla.
Riesi sa to rozobratim a premazanim. Ano dobre citas, premazanim. U mna to vyriesili ako zarucnu opravu.
2. Tankujem iba PowerShell 100 oktan a popravde rozdiel medzi E5 a E10 uz tak nevnimam ako ked som tankoval premiove palivo do Auris.
3. Zatial sa mi pod kapotu nic nedostalo inde mozno ano. Garazujem v otvorenej garazi na dedine. Ale minuly rok sa mi tam asi dakde daco vysralo. Opticky som vsak nic nenasiel. Dost dlhu dobu po nastartovani mi siel z ventilacie smrad hovna. Inak to napisat neviem :lol:
A mozno mi daco okolo nasavania vzduchu ventilacie preslo , pretoze v tej vonavej dobe moj pes neustale chodil okolo auta a pricuchaval pri nom.
A pokial ide o kable tak na to seriem zas ja pretoze to mam zahrnute v HP.
A ono obecne zbavit sa kuny ci tchora alebo ineho podobneho hajzla je dost problematicke . Viem o tom svoje. Mal som doma pascu a nic. Nakoniec pomohlo prestat byt darebny a uzavriet uplne povalu. Mne sa totizto zapelesil tchor prave tam. Po uzavreti povaly, sa ten hajzel strategicky vysral na kazdy roh mojho pozemku a odvtedy som ho viac nevidel.
Inak ak uz sa dakomu takehoto zmrda podari chytit tak odporucana rada je byt nemilosrdny a pascu aj s ulovkom ponorit do suda s vodou. Mozno ma za to daktori odsudia (nie je to vsak z mojej hlavy) no tento tvor sa Vam kedykolvek vrati odkialkolvek. Maju totizto az prilis dobru pamat.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@biscuit
Carolina reaper, to som čítal na FB. Nejaký borec vyskúšal všetko a aj tak sa kuna vždy vrátila. Nasadil rozprašovať s carolinou a celú motorovú časť auta tým označkoval, odvtedy má pokoj (údajne)

@farnell

1. Neviem, čo presne z toho vŕzga, ale tak auto je v záruke a nepríde mi to normálne pri 13tis KM, ale ako som písal nie je to niečo s čím nedokážem žiť. Skúsim, ale servis.
2. Ja to pociťujem, na spotrebe. Ale cena za liter 100oktán je trochu veľa, mne vyhovuje skôr nižší podiel biozložky ako to, že to ma vyššie oktán číslo.
3. Tak ja bývam na sídlisku a v blízkosti zložiek Pomáhať a chrániť, neviem si predstaviť loviť tam kuny 🤣
HP mám aj ja, ale hold keď sa ti to stane niekde v zahraničí a ďaleko od domu, tak to je dosť nanič. Proste by sa mi nepáčilo, ak by sa na novom aute, hneď menili káble. Spoluúčasť by som platil asi tiež.
Ten smrad hovna, čo sa dostane do kabíny v aute musí byť radosť 😅 Najmä teda, ak by si bol taxikár. Určite by si pasažieri nepochvaľovali.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

Hlavne pozor na rady " dvojsečné" :)
Znamemu poradili, ze pomoze proste mat pusteneho psa. Je nejake plemeno ( ja si to az tak nepamätam co to bolo), ktory je vraj na to super dobry.
Tak si ho zohnal. Uz mal retrievera zlateho , tak uz mal potom dvoch.
Vies ako to dopadlo?
Pes fungoval. Isiel po kune jak ďábel. Akurat ,ze pri tom rozhryzol prednu masku, spodny kryt, pokusal sa aj podbehy plastove...a hlavne cely predok paradne doškriabal , blatniky aj svetla.:mrgreen:
No na infarkt. A kuna sice posrata od strachu , ale stale v motore. :evil:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od biscuit »

To už je jak povídka od Jaroslava Haška - Aféra s křečkem :lol: Doporučuji (dá se sehnat i jako audio bravurně načtené Františkem Filipovským).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Chalani, ďakujem za info. Zasmial som sa. :)

1. Čo sa týka paliva 100oktán vs 95 oktán je to cítiť na spotrebe, samozrejme pri 95 oktáne je vyššia asi o cca 0,3l/100km. Pri terajších cenách paliva za 95 oktán, ostanem aj tak pri ňom.
2. Kuna ani iného hlodavca po nasadení bref guličiek a chlpov od rôznych plemien psa, som nezaregistroval. Kontrolujem to pravidelne a preto oko zámku kapoty je zase hrdzavé :D
3. Pri včerajšej návšteve Olomouca ( cez Makov) som si všimol, že pri zaradení B keď idem dole kopcom, tak motor začne nezmyselne zvyšovať otáčky okolo 4000 a dosť reve , keď prepnem na D tak to ešte nejakú dobu pokračuje a potom sa to nejako vráti do normálu. Stalo sa mi to už 2x. Všimol som si, že baterka je naplnená do plna. Robí to aj na D, keď idem dole kopcom. Dostal som rady na FB, že je to normálne a auto nevie už rekuperovať energiu a uložiť ju do bateriek, keďže sú už nabité. Prekvapilo ma to.
4. Včera sa nám stal taký menší vodný úraz v kufri, keďže priateľka má tzv. Hydrovak a celý jeho 2,5l objem vody sa vylial v kufri. Teraz samozrejme sušíme všetky veci a hlavne kufrovú podlahu z auta, zadné sedačky som tiež sklopil, nech sa tá vlhkosť trošku rozptýli do priestoru. Nie je to nejak extrém, ale bol by som nerad, lebo baterky sa nekamarátia s vodou a pleseň tiež nie je môj kámoš. Určitú dobu sme mali v kufri gumenú vaničku, ale tak dost smrdela gumou. Žiaľ nemám možnosť nechať auto otvorené nech sa suší na slnku.
5. Ešte sa chcem opýtať bratov z Českej republiky, síce to nesúvisí s Toyotou, ale skôr s dopravou. Pred týždňom sme prechádzali cez Veselí nad Moravou, bola už tma a keďže jazdím cez obec vždy do 50km/h, tak ma prekvapilo že pri úsekovom meraní rýchlosti ma odfotilo silne žiarivé červené svetlo keď som tade prechádzal. Nie som si vedomý, že by som prekročil rýchlosť 50km/h. Včera, tiež už po tme sme prechádzali cez iné obce v CZ s úsekovým meraním, ale to červené svetlo bolo veľmi slabej intenzity. Máte podobnú skúsenosť? Ďakujem všetkým.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od biscuit »

5. červené světlo tě neodfotilo, ale měřilo. Patrně to byl nějakej odlesk silnější, nebo tam mají lokálně něco velmi speciálního. Nicméně červené světlo neslouží jako přísvit pro fotografii. Blesk je klasicky bílý, nebo u modernějších radarů možná už žádný. Možná se používá i UV, právě aby to neoslňovalo.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

3.
Ano je to tak. Dokonca je rozdiel aj v tom aky je pouzivany rezim. Teda ci Normal, ECO alebo Sport. Ak nimi sedan disponuje.
Rozdiel zistis aj pri uvolneni nohy z plynu pri plachteni kedy sa kazdy rezim inak podiela na brzdeni. V pripade ECO je najmenej citit brzdny ucinok systemu aj ked nebrzdis a naopak v pripade Sport zas system najviac brzdi aj ked nohou nebrzdis. Z kopca sa kazdy rezim taktiez chova inak a je to citit ako na snahe auto "brzdit" a to aj bez zaradeneho B. Idealne je ak predvidas a jazdis defenzivne podla predpisu a rychlostnych limitov. Vtedy to auto motor nevytaca do vysokych otacok a pribrzdovanim noznou brzdou B-ku pomahas. Chce si to odskusat v reale.
A ano ak su baterie doplna tak B rezim ak uz nema kam ukladat energiu tak zvysi otacky. Treba pri jazde z kopca umerne davkovat intenzitu brzdenia a rychlost vozidla s pouzitim B a jazdneho rezimu. No nie vzdy sa to da idealne sklbit a je preto lepsie zaradit D, prudsie brzdit pripadne zvolit iny jazdny rezim. Co ma za nasledok aj vyraznejsie spomalenie.
Prirovnal by som to v niektorych pripadoch k jazde s nakladnym autom z kopca.
Jednoducho je niekedy menej, viac.

4.
Ak by si kupil vaničku od Rezaw tak tá voní a nesmrdí.
Tato je pre teba
https://www.gumove-rohoze.sk/p/18435/to ... a-do-kufra
Tiez som kupoval podobnu od Rezaw, ale do TS a nic nesmrdelo. Naopak dlho ta vanicka rozvoniavala v aute.
Teraz ju uz sice necitit, ale ani po takmer troch rokoch nie je z nej citit ziaden zapach.
Sice mi bola odporucana od Rigum a ani vlastne neviem preco som objednal od Rezaw no skutocne nelutujem.
adamzilincan píše: pon 18.03.2024, 21:51
@farnell

1. Neviem, čo presne z toho vŕzga, ale tak auto je v záruke a nepríde mi to normálne pri 13tis KM, ale ako som písal nie je to niečo s čím nedokážem
No asi takto. Mne zacali vrzgat po 5t km tak a teraz ma tromfni :lol:
Ano to iste som tvrdil aj ja , ze pri aute za takmer 30t eur je to smutne.
Ale netreba stracat hlavu pretoze takto vrzgajuce sedacky riesia aj u inych znaciek. Takze to nie je vysada Toyota.

Co by Vas vsak malo znepokojovat a doteraz som na moj prispevok nenasiel reakciu je, ze mi po 63t km zhrdzavela kasňa a pánty na piatych dverách.
To by malo ludi ovela viac znepokojovat ako vrzgajuce sice.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@biscuit
Ďakujem ti, za info. Mám aj video z palubnej kamery, nemám v nej ale GPS, takže rýchlosť neukazuje.

@farnell

Ďakujem.
3. Vyskúšam tie jazdné režimy. Sedan má presne tie 3, čo spomínaš + EV mód. Bolo mi to veľmi zvláštne prečo to robí, ale potom ma napadlo skontrolovať cez IM stav batérie a bol som kľudnejší.

4. Diki za tip.

Vŕzgajúcu sedačku, keď budem na pravidelnej kontrole. Ale neznepokojuje ma to.

Tvoj príspevok som čítal, čo sa týka problémov s koróziou tak to ma mrzí. Ja mám sedan a tam sú panty riešené inak. Každopádne to budú u teba riešiť, je to ale smutné čo sa s tým stalo. Hrdza to už je iný level. Každopádne daj vedieť ako to dopadlo. Verím, že to dajú do poriadku.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

No čo mňa serie je to, že tou hrdzou sa v budúcnosti cena auta zníži. A je to úplne jedno či pri odpredaji ako protihodnota alebo pri predaji mimo Toyota.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

farnell píše: ned 14.04.2024, 16:19 No čo mňa serie je to, že tou hrdzou sa v budúcnosti cena auta zníži. A je to úplne jedno či pri odpredaji ako protihodnota alebo pri predaji mimo Toyota.
Do istej miery máš pravdu, ale nevidel by som to tak čierne. Proste buď chyba nástreku, tesnenia alebo kombinácia oboch. To je už ale jedno. Smola je, že sa to stalo tebe a môže sa to stať hocikomu. Podstatné je ako to bude vyzerať po oprave. Auto ti opravia u autorizovaného predajcu, nie u Jožka z Hornej Dolnej. Nepíšem, že to je záruka kvality, ale inú možnosť asi nemáš.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Jasné že nie, je to v záruke takže inde to opraviť ani nejde a pokiaľ sa nemýlim tak na prácu ešte ďalšie 2 roky bude záruka. Aj tak zvažujem, že po 5 rokoch pôjde auto na výmenu. Takže potom už moje starosti na ich hlavu.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od slabostka »

A ty si farnell nebol velmi nespokojny s toyotou a kupil si dalsiu? Ci sa mylim?
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Corolla“