Rezavá koncovka výfuku

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
Odpovědět
czervv
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pon 13.11.2023, 13:44

Rezavá koncovka výfuku

Příspěvek od czervv »

Zdravím,

řešil jste někdo v záruce rezavou koncovku výfuku?

Mám asi půl roku starou garážovanou Corollu Touring Sports a všimnul jsem si rzi na koncovce výfuku. V servisu se mě snaží odbít tím,že je to povrchová rez a je to normální. Což si nemyslím,protože jsem se díval na jiné Corolly,které jsou i 4 roky staré a po rzi ani známka.

Nechci za 5 let řešit díru ve výfuku,podle mě udělali špatnou povrchovou úpravu výfuku při výrobě.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Rezavá koncovka výfuku

Příspěvek od biscuit »

Si jako myslíš, že po devíti letech nebudeš mít rezavej vejfuk? Optimisto :-)

Jestli je koncovka nerezová a je olezlá rzí, je to podle mého názoru vada - neoddiskutovatelná.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
czervv
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pon 13.11.2023, 13:44

Re: Rezavá koncovka výfuku

Příspěvek od czervv »

Tak jelikož má teď auto půl roku,tak nechci řešit u pětiletého auta rezavý výfuk.

Jinak měl jsem předtím 13ti letého golfa a tam rozhodně výfuk rezavý nebyl :)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Rezavá koncovka výfuku

Příspěvek od biscuit »

Aha, já si to špatně přečetl s těmi 4 roky. Já mám taky dvě auta, kterým už je řádně přes dvacet let a originální nerezavé výfuky na nich... Ono dost záleží na okolnostech.

Nicméně řeč byla o koncovce. Jestli ta je deklarovaná jako nerezová, tak by neměla zreznout nikdy :-)
Nicméně fotka(y) by asi napověděly...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
czervv
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pon 13.11.2023, 13:44

Re: Rezavá koncovka výfuku

Příspěvek od czervv »

No vypada to nejak takto, coz me vazne neprijde adekvatni pulrocnimu garazovanemu vozu s najezdem cca 3500 km - https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Rezavá koncovka výfuku

Příspěvek od biscuit »

Tak jedno je jasné, není nerezová, ale obyčejná skrytá :-)

No, podle mojeho názoru je to taky víc než bych si asi představoval u auta s daným nájezdem a stářím. Je to přesně na tom místě, kde zůstává nejvíc vysrážený vody z výfukového potrubí. Nějaká nekvalita materiálu tam určitě je, mělo by to být líp ošetřený.

Na druhou stranu, chápu proč se cukají - museli by vyměnit celý tlumič výfuku (poslední díl) jehož součástí to vyústění je a v poměru k tomu, jak dlouho zbytek toho dílu může fungovat je tohle asi opravdu banální. Já bych to asi vyřešil tak, že kdyby se k tomu stále stavěli zády, nechal bych si napsat nějaké vyjádření a tu koncovku bych si ošetřil sám, dokud je to v takovéhle rané fázi.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
czervv
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pon 13.11.2023, 13:44

Re: Rezavá koncovka výfuku

Příspěvek od czervv »

Jako castecne je taky chapu, ze se cukaji a nechteji vymenit cely dil. Ted mne jeste volali ze servisu, ze na vymenu dilu to neni, ale ze v ramci dobreho jmeno mne nabizi tu koncovku u nich v servisu osetrit. Takze asi to vyuziju.

Co jsem se dival na fora i u jinych znacek, tak tento problem tam cas od casu taky resi a vyrobce tento problem neuznava v ramci reklamace.

Diky moc za nazor :)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Rezavá koncovka výfuku

Příspěvek od biscuit »

Není zač ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“