Nová COROLLA 2019

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Lucifer23
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: úte 23.05.2017, 23:10

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Lucifer23 »

Chlapi, auto bylo včera čistý a silnice naprosto suchá, takže nic nebylo zalepené. Senzor musel fungovat protože se potom hláška o nedostupnosti vypla a zase jsem ho použil bez problémů. Jen mi jde o to zda to není předzvěst nějakého problému. Jezdím na tempomat dost často a nikdy se mi to nestalo a čuměl jsem na to jako blbec.
Toyota Corolla 2020 1,8 Hybrid
Toyota Corolla 2014 1,6 Valvematic
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od farnell »

Objednaj sa na diagnostiku a hadam Ti oni po podrobnejsej analyze ulozenych chyb budu vediet povedat co za problem sa tam vyskytol.
Inak tu budeme iba hadat a dost mozne , ze iba malokto sa uz s podobnym chovanim stretol.
Tento problem som zatial ja osobne nemal az na jednu vynimku kedy som mal hrču snehu a ladu na radare. Takze preto ta moja reakcia.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od jarson »

Tiez si myslim to iste.Ak najdu ulozenu chybu budes mat odpoved.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Lucifer23
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: úte 23.05.2017, 23:10

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od Lucifer23 »

Díky za odpovědi a dnes jsem servisu volal a prý se nikdy s takovou věcí nesetkali. Nejvíc mě to vylekalo z důvodu, že jsem nedávno absolvoval povinný servis a technickou, tak co mi vrtalo první hlavou jestli nedošlo k nějakému průšvihu od mechaniků. Ten tempomat čtyři roky šlapal bez zaváhání a teď takový voloviny. Takže mám dohodnuto, kdyby zase vyváděl, abych dorazil na diagnostiku. Jak vždycky říkám, kdybych měl trpaslíka, tak mi vyroste. :D
Toyota Corolla 2020 1,8 Hybrid
Toyota Corolla 2014 1,6 Valvematic
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od MiBo »

Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od biscuit »

Jj, klidně si myslím, že za tím může být ten mráz. Na Mazdě jsem s tím měl předchozí sezóny taky občas "trable" po vyjetí. Přikládal jsem to nějaké jinovatce, nebo jinýmu marastu před senzorem, ale souvislost s vlastní teplotou snímače mě nenapadla...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od farnell »

Nechcem byť za mudreho no všetko si už pamätať nemôžem a na kameru pri spätnom zrkadle som zabudol. A aj toto sa mi stalo.... V jednom prípade som mal hornú časť kde je kamera zahmlenu vnútornou vlhkosťou a dvoch prípadoch nedostatočne očistené čelné sklo zvonku, následkom čoho sa námraza po čiastočnom rozpustení začala posúvať nadol. Následkom bolo že systém hlásil chybu a úplne znefunkcnil PCS.
Trvalo to do doby kým sa okno úplne nevyčístilo prirodzenou cestou. Takže zopár km som šiel takmer na slepo.
Mimo tento systém bol nefunkčný aj systém rozpoznávania dopravného značenia.
Navyše tá kamera má vo svojom okolí systém vyhrievania a vysušovania teplom no jej činnosť mi a nielen mne príde veľmi chabá. Pokiaľ si opäť spomínam tak dakedy davno to na FB už ľudia riešili.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
tenantles
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: sob 06.07.2019, 08:01

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od tenantles »

Ahojte, skusal som hladat, ale nenasiel som - tak ak sa to niekde rozoberalo, nasmerujte ma prosim.
Siel som dnes po dvoch tyzdnoch do auta a tak trochu som cakal, ze baterka bude vybita a tak aj bolo - nemohol som ani otvorit dvere. Nevadi, vytiahnem kluc a otvorim manualne, ale neslo to. Mal som so sebou v garazi maleho syna, tak som narychlo googloval a nasiel som anglicke forum, kde mal chlapik s hybridnou corollou ten isty problem (nenapisal ako vyriesil). Stretol sa s tym niekto? Ak ano, ako ste si poradili?
Je to GR Sport 2020, 2.0.
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od farnell »

Dovolim si upozornit na jednu podla mna dost zavaznu vec, s ktorou verim, ze mam problem len ja a neprejavi sa to aj na inych (vasich) autach.
A tym je prehrdzavenie karoserie a pantov piatych dveri.
Uz davnejsie som pozoroval naznaky na lavom pante, no skor ako hrdze som to pripisoval necistote.
Dva tyzdne dozadu som si vsimol, ze to nebude iba daka necistota a ide skutocne o hrdzu. V minulosti som to zaregistroval iba raz. Teraz je uz stav taky, ze hrdza spod pantu "vylieza" stale.
Dnes mi volali z Toyota, ze vec treba riesit vymenou pantov, karoseriu treba obrusit na plech, naniest plnic a nakoniec urobit komplet opravu laku v tom kritickom mieste.
Podla ich zisteni je tam sice tesnenie, ale to zjavne neplnilo svoju funkciu a voda si tak nasla miesto v tom najneocakavanejsom mieste.
Ľavy pant ma vyrazne stopy hrdzavenia a pravy uz zacina hrdzaviet tiez. Preto oprava a vymena oboch.

https://photos.app.goo.gl/4bSBdU2X1pytHVbb6
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od farnell »

Upresnenie.
Pokiaľ ide o to tesnenie tak to neplní žiadnu ochrannú úlohu, ale len oddeľuje pánt od karosérie.
Čiže celé mi to príde ako odjebana robota kdesi na výrobnej linke v lakovni.
Sám mechanik sa vyjadril o tom slovom "hrôza".
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od farnell »

Tak auto je opät po oprave doma.
Pod pantami vraj nebola karoseria vobec lakovana. :?:
Pokial ide o tie stekance okolo pantov a skor ako si to dakto vsimne tak je tam aplikovany vosk proti vlhkosti. Celkovo mam zatial aspon vizualne z prace servisu Autogroup TT v Trnave velmi dobry pocit. Hadam sa uz obdobny problem nezopakuje.
https://photos.app.goo.gl/zAUZzdckkESoCxhx5
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
deweler
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 31.01.2019, 22:14

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od deweler »

farnell píše: sob 27.04.2024, 12:30 Tak auto je opät po oprave doma...
Vyzerá to veľmi dobre a som rád, že to dopadlo takto. Teším sa s tebou. :bigups:
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Nová COROLLA 2019

Příspěvek od farnell »

:bigups:
Ďakujem.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Odpovědět

Zpět na „Corolla“