Problém s nabíjením Plug-inu

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Kešu
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 22.02.2019, 18:00

Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od Kešu »

Ahoj,

má někdo zkušenost s Priusem III a nabíjením z veřejných nabíječek? Z cca 10 pokusů se mi to podařilo jen jedou u stojanu PRE. Další pokusy u stejnýho stojanu byly marný.
Rád bych zjistil, jestli nemám vadný kabel, ale nenapadá mě moc jak jinak, než koupit nový. Nabíjení kabelem z domácí zásuvky mi funguje bez problémů.
Může být i problém v tom, že se Prius nabíjí jen 2 kW a mají s tím ty veřejný nabíječky problém?

Není tu někdo z Prahy, kdo by stejný auto a/nebo kabel (typ2->typ1), abychom to mohli otestovat?

Předem díky, za jakýkoliv posunutí.
2013 Prius III PLug-in Hybrid
MilhausPHV
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: ned 03.06.2018, 09:19

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od MilhausPHV »

Předpokládám že je problém s nabíjením kabelem s koncovkou ( J-1772), která jde z nabíjecí stanice (napevno)?
Zatím jsem se nesetkal , že napojím origo kabel někam do zásuvky a nejde. Pravda všude se budují super nabíječky Xmega Ampér a ona by stačila normální 16A zásuvka např. u marketů...
Kešu
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 22.02.2019, 18:00

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od Kešu »

Ano, do auta mám koncovku J-1772. Kabel mám ale svůj a zkoušel jsem nabíjet z nabíječek od PRE, kde mám čip. V těch je koncovka Mennekes. Nenašel jsem veřejnou nabíječku, která by měla kabel s koncovkou J-1772.
2013 Prius III PLug-in Hybrid
MilhausPHV
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: ned 03.06.2018, 09:19

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od MilhausPHV »

Omlouvám se , jsem z toho jelen... :blink:
Máte origo kabel kde je do auta J1772 a do zdi normál zástrčka ?
Nebo nějaký upravený na napojení na Mennekes?
Podle apky PlugShare jich moc není (J1772) v Praze cca 4. ale jsou... nejvíce je ale normálních Wall Outlet(euro) a ty musí normálně makat ne?
Kešu
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 22.02.2019, 18:00

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od Kešu »

Asi jsem to nepopsal zbytečně složitě. :)
MilhausPHV píše:Máte origo kabel kde je do auta J1772 a do zdi normál zástrčka ?
Ano, ten mám a funguje.
MilhausPHV píše:Nebo nějaký upravený na napojení na Mennekes?
Ano, mám zároveň i kabel, který má jednu koncovku J1772 a druhou Mennekes. Ten nefunguje. Takové kabely se běžně prodávájí. Já dostal oba dva s autem, které jsem kupoval ojeté.

Většina veřejných nabíječek, které bych chtěl občas použít má jen koncovku Mennekes, proto bych byl rád, kdyby mi fungoval i ten druhý kabel.
2013 Prius III PLug-in Hybrid
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od slabostka »

Kešu píše:Asi jsem to nepopsal zbytečně složitě. :)
MilhausPHV píše:Máte origo kabel kde je do auta J1772 a do zdi normál zástrčka ?
Ano, ten mám a funguje.
MilhausPHV píše:Nebo nějaký upravený na napojení na Mennekes?
Ano, mám zároveň i kabel, který má jednu koncovku J1772 a druhou Mennekes. Ten nefunguje. Takové kabely se běžně prodávájí. Já dostal oba dva s autem, které jsem kupoval ojeté.

Většina veřejných nabíječek, které bych chtěl občas použít má jen koncovku Mennekes, proto bych byl rád, kdyby mi fungoval i ten druhý kabel.
- predpokladám každý kábel sa dá jednoducho premerať a ak nefunguje asi len zohnať iný...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Kešu
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 22.02.2019, 18:00

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od Kešu »

Kešu píše: predpokladám každý kábel sa dá jednoducho premerať a ak nefunguje asi len zohnať iný...
To je taky v plánu, ale až za 14 dní, nemám u sebe vybavení a stejně si nejsem jistej, jestli to spolehlivě půjde. Proto bych nejradši sehnal jinej kabel na vyzkoušení.
2013 Prius III PLug-in Hybrid
Kešu
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 22.02.2019, 18:00

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od Kešu »

Kabel jsem rozebral, změřil a je v pořádku, bohužel.

V Toyotě tento kabel ani nabíječku na koncovku Mennekes nemají, takže mi moc nepomohou. Nabídli mi přeměření kabelu.

Ještě zkusím jiný servis, ale moc tomu nevěřím, že budou jinde líp vybaveni.

Kdyby měl někdo další nápad, budu rád.
2013 Prius III PLug-in Hybrid
Kešu
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 22.02.2019, 18:00

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od Kešu »

Tak je to kabelem. Docela by mě zajímalo, co s ním je, protože podle měření je OK. Kdyby měl někdo tip na člověka, který by ho byl schopný opravit, budu rád.
2013 Prius III PLug-in Hybrid
MilhausPHV
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: ned 03.06.2018, 09:19

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od MilhausPHV »

Kešu píše:Tak je to kabelem. Docela by mě zajímalo, co s ním je, protože podle měření je OK. Kdyby měl někdo tip na člověka, který by ho byl schopný opravit, budu rád.
Zeptal bych se zde:
https://www.autonabijeni.cz/mennekes-16 ... -do-3-7kw/

Také zvažuji koupit ten kabel na mennekes... Jsou snad nejčastěji použité.
Kešu
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 22.02.2019, 18:00

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od Kešu »

MilhausPHV píše: Zeptal bych se zde:
https://www.autonabijeni.cz/mennekes-16 ... -do-3-7kw/

Také zvažuji koupit ten kabel na mennekes... Jsou snad nejčastěji použité.
Poslal jsem kabel na diagnostiku do SAMPRA: http://wifi.sampro.cz/nabijeci-kabel-me ... 16A5M.html

Vypadají, že tomu rozumí a kabely si sami vyrábí v ČR. Tak uvidíme s čím přijdou.
2013 Prius III PLug-in Hybrid
Kešu
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 22.02.2019, 18:00

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od Kešu »

Tak je to opravdu kabelem. Je tam přerušený vodič, který vede CP signál, komunikaci mezi zásuvkou a autem. Proto mi to jednou fungovalo, kabel byl zrovna náhodou v poloze, která vedla spojení.

Jediné řešení mi připadá vyvést ten jeden kablík vně kabelu a ten omotat páskou, co myslíte? Nebo ten kabel zkrátit na půlku a dát tam novou koncovku, ale to je skoro k ničemu. Má někdo jiný nápad?
2013 Prius III PLug-in Hybrid
Uživatelský avatar
jarmil
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: pon 26.11.2007, 07:46

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od jarmil »

Nejsem vlastníkem žádné elektrohračky (auta), ale vemu to čistě pragmaticky.
Ten kabel má dle popisu 5 žil - 3 x 2,5mm2 a 2x 0,5mm2. Ty slabší budou asi komunikační. Silnější nabíjecí. Kabel je 5m dlouhý. Běžně se prodává metráž kabelu 5x2,5mm2 za cenu cca 50-200 korun/metr. Těm komunikačním žílám je jedno jestli budou ze silnějšího materiálu. Důležité je pouze to aby vnější průměr kabelu prošel průchodkou v koncovce. Záleží na materiálu izolace. PVC je nesmysl protože mrazem tuhne. Ideálně nějaký silikon anebo kaučuk. Takže výměna celého 5-ti metru je za materiál cca 500-1000 korun dle materiálu izolace. Pokud jdou koncovky rozdělat - tak to půjde vyměnit a je klid.
Avensis combi wagon, 2.0 TD, 2C-TE, 1999, stříbrná metla - král je mrtev
Ať žije král - Avensis combi wagon, 2.0 TDI, D-4D, 2002, tmavě modrá metla
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od slabostka »

jarmil píše:Nejsem vlastníkem žádné elektrohračky (auta), ale vemu to čistě pragmaticky.
Ten kabel má dle popisu 5 žil - 3 x 2,5mm2 a 2x 0,5mm2. Ty slabší budou asi komunikační. Silnější nabíjecí. Kabel je 5m dlouhý. Běžně se prodává metráž kabelu 5x2,5mm2 za cenu cca 50-200 korun/metr. Těm komunikačním žílám je jedno jestli budou ze silnějšího materiálu. Důležité je pouze to aby vnější průměr kabelu prošel průchodkou v koncovce. Záleží na materiálu izolace. PVC je nesmysl protože mrazem tuhne. Ideálně nějaký silikon anebo kaučuk. Takže výměna celého 5-ti metru je za materiál cca 500-1000 korun dle materiálu izolace. Pokud jdou koncovky rozdělat - tak to půjde vyměnit a je klid.
- no ono stačí mať napríklad elektrický predohrev a zistíš že nie je problém zohnať taký kábel- "drôt" ale koncovku. Všetko je to robené tak aby oprava koncovky nebola možná alebo bola maximálne problematická niekde doma na kolene. Inak by si predsa ľudia kúpili na nejakom aliexprese koncovku, v obi kábel a vybavené...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Pandrhola
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: stř 24.01.2024, 15:17

Re: Problém s nabíjením Plug-inu

Příspěvek od Pandrhola »

Snad mě někdo nebude plisnit, že to píší sem,ale nechci zbytečně zakládat nové téma.

Zdravím páni priusáci,
v posledních 14 dnech pozoruji podivné chování velké baterie při dobíjení ze sítě u mého priuse III plug--in. Standard byl, že po plném nabití ukazoval dojezd na EV mod 35 km, z čehož to v praxi znamenalo asi 23-24 km. Pak najednou spadl dojezd na 30 km a výš už to nešlo dostat. Drželo se to pár dnů a opět pokles na maximální dojezd 28 km. Po pár dnech jsem se opět dostal na 30 a dnes to spadlo dokonce na 25 km. Jezdím pořád stejnou trasu a dnes při těch signalizovaných 25 km po dobití, jsem na to ujel 22 km. Ačkoliv údaje dojezdu po nabití se dost hodně liší od sebe,tak reálný dojezd na silnici až tolik ne.
Setkal se už někdo s tímto jevem? Co si o tom myslíte?
Pokud by byla závada na nějakém článku v baterii,tak by tohle měla přece signalizovat kontrolka poruchy na přístrojovce,ale nic nesvítí. Ještě mě napadá - mohl by to dělat i nabíjecí kabel?
Nějaké názory od zkušenějších uživatelů :?:
Odpovědět

Zpět na „Prius“