Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

vše ohledně modelové řady Rav 4
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od CommonUser »

Mna nezaujima celkovy priemer (mozno aj s dialnicou) a ani nejaky dialnicny priemer, kde realne mas priemerku pod 100. Preco ?
Lebo v Reichu nie je problem dostat priemerku aj cez 130 (napr. v noci) na useku 400 km vole. To je to, co ty nechapes a nezazijes.
Otestuje to niekto pri 130 km/h na dlhsom useku ? Super, ale sotva asi ma niekto take moznosti.

Dialnicny merany usek - ADAC dal 8,0 v hybride.
A pri 140 km/h to ide 8-9L.
https://www.youtube.com/watch?v=f_-1zNyp-C4&t=46s
https://youtu.be/NQJ1eu7D43U?t=889
https://youtu.be/TImWzGpygrw?t=1102

Tak ma zaujima, za kolko to da 2.0.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
sPakoraban
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: stř 22.03.2023, 19:59

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od sPakoraban »

Jednoznacne Hybrid je volba. A nielen kvoli spotrebe si priplacate ale mate aj kustik vyssi vykon co je vcelku prijemne ako aj rozumna spotreba na tak velke, tazke a vykonne auto ktore nema drahy servis a je aj spolahlive vcelku…. Samozrejme chapem aj kupu neHybridu tiez som mal taky prvoplanovy napad no peniaze neboli limitovane a priplatit sa vyplatilo za mna urcite. Rocny priemer spotreby podla appky MyT je 6,9L/100km - 60%dialnica 20% okreska 20% mesto. Najviac km jazdi v zime aj so stresnym nosicom a boxom.
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od CommonUser »

Pohlad uzivatela, nie nadrzaneho majitela:
https://www.youtube.com/watch?v=IXybxI1qZFk
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
sPakoraban
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: stř 22.03.2023, 19:59

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od sPakoraban »

V pripade, ze sa kupujuci nebude vediet rozhodnut ci Skoda Superb alebo Skodiaq a Toyota Rav4, tak mozno. Ale inak slaba recenzia a nic co by ma od kupy odradilo, ja som si presiel vela dostupnych recenzii SK/CZ aj zahranicne a nenasiel som nieco co by ma odradzalo od kupy Rav4ky. Na internetoch su lepsie kanaly kde autam aj realne nakladaju a poriadne ich vyskusaju.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od biscuit »

To není žádná recenze. To jsou přání a zvyky projektovaný do videa, který vlastně vůbec není o autě. Pro mě většinu stopáže dost au k dívání.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od CommonUser »

Kurna biscuit !
Priania a zvyky ? Ako otvaranie kufra bez odomykania mam na Avise 2010, to iste plastova roleta bez madla! Este raz - rok 2010 to ma a bolo to aj v Avise T25! Plynove vzpery su kolko rokov na trhu ? Ty obhajujes setrenie za kazdu cenu alebo si dealer alebo ta nechapem. :mad:
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od farnell »

@CommonUser mimoriadne s tebou suhlasim.

OT
Nie recenzia to nie je, ale pohlad na vec nezaujate ano. Ze to dakto s niecim porovnava je uplne normalne. Vratte sa spät v case a precitajte si prispevky kde vela ludi porovnavalo Corolla s inymi znackami. Vtedy som ja bol proti a vravel som preco porovnavat daco "neporovnatelne" a nie raz som za to dostal po "hlave". Teraz vravim preco nie. Kludne to porovnavajme. Pretoze Toyota v niektorych ohladoch serie na to.
Ten isty nezmysel s plandajucou sa roletou urobili aj v Corolla Cross. A to nevravim o tom, ze ta roleta vypadava z vodiacich drazok. Neviem si predstavit tie nervy za slabeho osvetlenia. Automaticke dialkove, kapitola sama o sebe. Uboho stierajuce stierace problem takmer kazdej Toyota. Niekomu to staci, mne nie. Ale zijem s tym, lebo ine neostava.
A to uz nevravim ze do novej Corolla Cross 1.8 dali vlecenu zadnu napravu miesto viacprvkovej. :cry:
Takmer vsetky postrehy vo videu su prenosne aj na ine modely.
Ak je dakto spokojny tak fajn. Nik Vam to neberie. Ja si myslim,ze za tu cenu by to slo aj inak. Lepsie.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Matrix44
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 28.03.2024, 17:47

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od Matrix44 »

Ahojte, uvažujem o kúpe novej RAV4. Potrebujem ju prevažne do mesta a na krátke trasy. Vizuálne sa mi veľmi páči RAV4 Hybrid Adventure, ale pokukujem aj po RAV4 PEH. Tu je problém o dosť vyššia cena a nemá ten facelift ako Hybrid verzia Adventure.
Viete niekto porovnať a poradiť?

Ďakujem Vám :)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od slabostka »

Uz som ti radil na hyundai fore... Ak chces plug in vezmi to suzuki across. Adventure je tusim sialene predrazena. Kludne vezmi ak mozes aj jazdenu, tie auta su po 60 000km ako nove.

P.S. prebehol som cennik adventure 4*4 za 47xxx vs across plug in za 48 000 tam vyber by bol jasny.
Osobne by som siel do nizsej vybavy. Jedine coho by sa manzelka nevzdala je ohrev celneho skla drotikmi :D
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
wwk
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: pon 08.02.2021, 10:03

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od wwk »

Matrix44 píše: čtv 28.03.2024, 17:51 Ahojte, uvažujem o kúpe novej RAV4. Potrebujem ju prevažne do mesta a na krátke trasy. Vizuálne sa mi veľmi páči RAV4 Hybrid Adventure, ale pokukujem aj po RAV4 PEH. Tu je problém o dosť vyššia cena a nemá ten facelift ako Hybrid verzia Adventure.
Viete niekto porovnať a poradiť?
Ďakujem Vám :)
V tvojom prípade nie je veľmi čo radiť - PHEV. Ak teda rátaš s domácim nabíjaním. Tip s Acrossom (aka verziou RAV4 pre Čínu) je dobrý. Odporové vyhrievanie čelného skla vie občas pri nízkom slnku rušiť, no tiež by som sa ho nevzdal :D
RAV4 Hybrid VX MY2021 · Land Cruiser 100 VX MY1998 · Alfa Romeo Stelvio 2,0T 280k MY2019
Matrix44
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 28.03.2024, 17:47

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od Matrix44 »

Ešte mám otázku. Pri RAV4 Hybrid, by ma zaujímalo, ako je to s ovládaním benzínového motora. Pri zapnutí Hybridného systému a používaní elektromotorov sa benzínový motor pokaždé automaticky vypne? Je tam možnosť pred jazdou deaktivovať tzv. štart-stop systém? Toto som nenašiel vysvetlené v žiadnej videorecenzii.

Stále uvažujem o kúpe RAV4, ale asi o Hybrid verzii. Chcel by som Toyotu (nie Suzuki), a návratnosť príplatku za PEH je pri mojom malom nájazde v nedozerne.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od slabostka »

Hybrid z podstaty funguje tak ze sa elektricky a spalovaci pohon vzajomne doplnaju aby sa vyuzili vyhody oboch. Cize elekrina pomaha spalovaku vtedy ked je jeho prevadzka samostatne najmenej vyhodna - cize pri rozbehu a pri akceleracii.
Start- stop je v podstate zaklad fungovania hybridu cize bez toho by hybrid nebol. Poviem jednoducho - system je maximalne vyladeny funguje absolutne a nema zmysel sa.zamyslat. Ked som .na tom pred x.rokmi urobil prve km napadlo my Ako genialne to v tej toyote vyladili. Vsak uz to vyrabaju cez 20. rokov.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od biscuit »

Matrix44: A můžu se tě zeptat, proč si nekoupíš auto s jednoduchým pohonem? Ideálně atmosferický benzinový motor, když máš malé nájezdy?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Matrix44
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 28.03.2024, 17:47

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od Matrix44 »

@slabostka - ďakujem.

@biscuit - lebo sa mi veľmi páči RAV4 a chcem aby sme v rodine okrem manželkinho Hyundai i30 mali aj väčšie rodinné auto.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od biscuit »

Koukám, že ještě pořád s dvoulitrem je, ale asi chápu, že výběr z jedné verze výbavy není žádným výběrem :-(
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“