Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od biscuit »

1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od farnell »

@Tomi71
Neviem sice teraz do akeho z tvojich aut drziak zhanas, no za mna do ineho ako od Brodit by som uz nesiel.
Mam ho v Toyote Corolla takmer od zaciatku a nebanujem.
Osobne by som sa bezdrotovemu nabijaniu vyhol a radsej pouzil drziak s nabijanim cez USB.
Hlavne pocas pouzivania navigacie.
Configurator pre ProClip podla typu a modelu auta je tu
https://www.brodit.cz/konfigurator-drza ... 1;-1;;;;;0

A drziaky na mobily pre pouzitie s Proclip a pre GP 7 su v tomto odkaze
https://www.brodit.cz/konfigurator-drza ... 9859;;;;;0

Ten bezdrotovy je za brutalnu cenu, ale tie praobycajne s nabijanim cez usb su za celkom prijetelne ceny.

Odporucam pozriet na ich stranke akcie. Ja som drziak s nabijanim kupil za 30 alebo 40€, uz si nepamatam.
Nebol to sice drziak na moj mobil no uz som ho vyuzil takmer na kazde zariadenie ktore som vlastnil. Jednoducho som si z neho tak urobil univerzalne zariadenie. A bolo jedno ci to boli zariadenia s Android alebo iOS. Stacilo iba vymenit patricny kabel.
Toto je ten univerzalny drziak ktory mam.
https://www.sunnysoft.cz/z/517PBR-52184 ... -6-10.html
Vzhladom k vyuzitiu aj do buducna s inymi zariadeniami mam za to ,ze ta cena je stale prijatelna.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od Tomi71 »

Ahoj, díky za reakci. Sháním na Priuse II. Ty ceny jsou taky dost, i když je to na furt, když sečteš za konzoli a a za držák, tak je to jako za ten peak design, možná ještě více. Proč se vyhnout bezdrátovému nabíjení? jak jsme psal, mám tam android rádio, ve kterém mám rádio, spotify, mapy, navigace, takže mobil nepoužívám, android rádio jede přes hotspot z mobilu. Zas to nasazování stále toho konektoru každý den minimálně dvakrát taky není štastné.
273760769_1340550509704563_6910672462864989238_n.jpg
273760769_1340550509704563_6910672462864989238_n.jpg (84.22 KiB) Zobrazeno 179 x
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od farnell »

Prečo? Pretože je viac proti ako pre. Osobná skúsenosť s indukcnym nabijanim. Hlavne prehrievanie zariadenia či už s navigáciou a s permanentne zapnutým displejom alebo iba s jednoduchým nabíjaním bez čohokoľvek.
Jednoducho ak dakto chce a mení zariadenia často tak mu to môže byť jedno v akom stave bude po urcitom čase batéria.
Ja si hodlam iphone aj vďaka dlhej podpore nechať pomerne dlho. Pri Android som to neriešil pretože som mal do roka aj dve zariadenia.
Takže z dlhodobého hľadiska akékoľvek indukčné nabíjanie odmietam.
Samozrejme každý používame a máme prístup k svojim zariadeniam iný, preto ani nikomu nič nevnucujem ako to najlepšie riešenie.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od Tomi71 »

Díky, tak já bych chtěl taky o baterii pečovat a u Samsungu jsme měl nastaveno nabíjení do 85 %, u Pixelu 7 to nejde nastavit, jen optimalizaci baterie. Nevěděl jsem, že je indukční nabíjení tak škodlivé...díky za info
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od Tomi71 »

Ještě dotaz, máš verzi se skrytým nabíjením nebo do zapalovače? Kam zapojíš verzi se skrytým nabíjením? To vložení do držáku jednou rukou a krásně se trefíš do toho konektoru? A když nechceš, aby se již nabíjel telefon? Odpojíš dole ze zapalovače? Momentálně jsme měl ten Fixed po pravé straně rádia, ale zvažuju, jestli to nedat vlevo nad startovací tlačítko, že bych měl blíže po ruce, ale nevím, jestli zas nebude vadit výhled na dispej Priusu pod sklem a na té pravé straně by to zas bylo mimo slunko, ale zase docela nízko...
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od farnell »

Ja mam verziu s adapterom takze original kabel konci USB A ktory mam zapojeny v palubnom USB audiosystému kvôli Carplay. Adapter mam zapojeny v 12 V zasuvke lakťovej opierky. Skryte napajanie som popravde nikdy neriesil. Nakolko mam auto stale v zaruke.
Pokial ide o kapacitu tak vacsinou to mam asi tak ,ze vecer doma pripadne v praci bateriu v Iphone nenabijam. Rano ked odchadzam do prace mobil dam do stojanu a z prace to iste. Vzdy mi to vide tak , ze vlastne nikdy bateriu nenabijem nad 80%. Pokial vyuzivam mobil ako navigaciu cez Apple Carplay tak neriesim ci bateriu prebijem nad 80% pretoze mobil vyuzivam a obcasne taketo prebitie beriem ako nutne zlo.
Ja mam mobil umiestneny medzi pristrojovkou a displejom infotainmentu cize nalavo. Napravo od displeja by to bolo na obcasne nevyhnutne ovladanie uz pre mna prilis daleko a nepohodlne.
Pokial ide o vkladanie do stojanu tak je celkom presne a drazka po stranach navedie mobil aspon podla mna bez problemu na konektor USB alebo lightning v mojom pripade. Odporucam vsak obal ktory ma profil bez zosilnenych rohov tak aby kvoli nim nebolo nutne viac rozovriet bocnice co potom vedie vzhladom k uzsiemu telu obalu k znacnej voli v drziaku. Potom zarucene hrozi poskodenie usb konektora nakolko cela hmotnost mobilu je tak prenasana na konektor. Ten drziak ak je spravne nastaveny tak krasne fixuje mobil v nom.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od farnell »

Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od Tomi71 »

Ok, díky, no já při té mé cestě 9 km do práce toho moc nenabiju :-) jen při delších cestách, asi by šel ten mobil trochu z konektoru v držáku Brodit vytáhnout nahoru, kdyby se to mc přebíjelo, ale to není často jak píšeš. Ale já třeba právě myslel, že baterii tím bezdrátovým šetřím (mám doma či v práci ten bezdrátový stojánek Fixed), protože to jede tím pomalejším nabíjením, zatímco dodaným kabelem to jede rychle...
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od farnell »

Je to na tebe ako budeš nabíjať.
V princípe sa dá použiť iba Proclip samotný a k nemu dáky alternatívny držiak s bezdrôtovým nabíjaním. Akurát u nás je to problém. Dačo k Proclip som videl na nemeckých stránkach.
Pokiaľ ide o QC nabíjanie káblom tak sa moze batéria zahrievať rovnako ako pri dlhšom nabíjaní bezdrôtovo. A väčšinou a opäť z mojich skúseností to tak aj je.
V princípe neprospieva batérií ani jedno a ani druhé.
Ja nabijam nabíjačkou a ak nabijam nabíjačkou tak s nízkym prúdom. A vôbec ma netrápi že to trvá dlho.
Nie som paranoidný no už som zistil pri Iphone 13 mini, že som rychlim a bezdrôtovým nabíjaním batériu veľmi rýchlo dostal do nízkych kapacitných hodnôt.
K terajšiemu zariadeniu sa už chovam slušnejšie.
A ženu ktorej som dal 13 mini som poucil čím má nabíjať. Čo už nezvláda je obmedziť nabíjanie na 100%. 😁

Ale ako som už napísal vyššie, je na každom čo si zoberie takpovediac k srdcu a čo nie. 😉

A pokiaľ sa budeme baviť o iných alternatívach tak nič lepšie ako Proclip som doteraz nemal.
Buď tie držiaky ktoré sú do mriežky mi lietali zo strany na stranu alebo tie s prisavkami mi odpadli v ten najnevhodnejší moment.
Každý pozerá na cenu no nik na úžitkovú hodnotu.
Navyše ak to človek urobí s rozumom tak to nie je iba jednoucelove zariadenie pre jeden model a značku.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od biscuit »

Já jenom na okraj poznamenám, že ten PD držák má jako jeden z mála, možná jako vůbec jediný, do té magnetické indukční plochy přiveden USB-C konektor, tzn. že je možno: 1. ten kabel kdykoliv vytáhnout a přerušit (indukční) nabíjení a 2. zastrčit ten kabel místo do držáku přímo do telefonu a nabíjet klasicky...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od biscuit »

Tak přidávám praktickej poznatek s PD držákem s indukčním nabíjením. Díky tomu, že ta indukční "kostka" je robustní kovové konstrukce, tak bych řekl, že odebírá značnou část tepla vznikajícího při nabíjení. Nemůžu říct, že by teplo samozřejmě neprostupovalo do telefonu a ten nebyl teplý i na přední straně (displej), ale je výrazně chladnější, než samotná nabíječka. Nabíjení probíhá poměrně rychle (@60 W USB-C), ale samozřejmě pomaleji, než když dám kabel přímo do telefonu.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od Tomi71 »

Díky za postřehy, já pořád nic neobjednal, nemůžu se nějak rozhodnout :-) Nemohl jsem se rozhodnout ani kde ho umístit, jestli hned vedle volantu zleva rádia nebo vpravo jako teď, ale vedle toho volantu by to vadilo výhledu, bylo by to moc vysoko ani na ten Priusácký displej a jestli jsou světla zapnutá by nebylo vidět a hlavně by na něj pralo sluníčko, tam níže vpravo to bude fajn, když mám navíc navigaci i hudbu v tom desítkovém displeji android rádia a mám tam i vyvedený kabel a dál bych ho nenatáhl vnitřkem a nechce se mi to rozdělávat, stačilo rozdělávat tu rpavou část. Akorát tedy PIxel občas vypadne s hotspotem, bluetooth drží, ale internet se někdy odpojí...
PXL_20240321_055518866.jpg
PXL_20240321_055518866.jpg (271.15 KiB) Zobrazeno 91 x
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od biscuit »

Já s tím spekuloval zrovna včera v autě. Hledal jsem vhodné místo a našel ho taky na té vzdálenější straně od řidiče. Kabel jsem zatím nechal vnějškem, docela dobře mi tam sednul kolem tunelu do prostoru mezi ním a sedačkou - zásuvku mám v pod loktem ve středovým kastlíku. Takže kabel zůstane i pro případné variabilní použití (dá se vlastně použít z jakýhokoliv sedadla, protože zásuvka je ve středu auta).

Obrázek
fotka jen pro ilustraci prostoru - není ze včerejška :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Držák na mobil s bezdrátovým nabíjením

Příspěvek od Tomi71 »

Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Odpovědět

Zpět na „Prius“