Zkušenosti

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Tomi71 »

Taky gratuluji, ať je to dobrá koupě, možná změřit nebo udělat test baterie. A jsem zvědavý na zkušenosti, rád si počtu. Fakt jsem to taky hodně zvažoval. Priuse II mám 5 let a najezdil jsem jen 50 tis. km, kupoval jsem v DE se 71 000 km a mám nyní 123 000 km, tak si myslím, že bych ho ještě slušně prodal. Nebyly žádné velké opravy, jen běžná údržba, spíše jsem investoval do vylepšení (střešní příčníky, střešní nosiče kol, střešní box, nosič lyží, handsfree, 10 palcové android rádio, denní svícení, atd.). Větší plánovaná údržba byla v 90 000 km (výměna oleje v převodovce, výměna 4 ks zapalovacích svíček, vyčištění brzd, výměna brzdové kapaliny. Uvidím, jaké budou výsledky s FVE 7,020 kWp (roční spotřebu domu jsem měl cca 5,6 mega), vyrábím teprve od 2. února, ale zatím nejsem připojený do sítě, jedu ostrovně na spotřebu a od baterek (mám 22,98 kWh), probíhá papírování s ČEZem. V tom hnuseném počasí to vyrábí cca 5-6 kW, když bylo hezky tak 11-14 kW a minulý pátek v tom jarním počasí byl rekord 16 kW, baterky byly nabité do oběda, už jsem to potřeboval pytlovat nebo to pustit k sousedům…
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
Pandrhola
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: stř 24.01.2024, 15:17

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Pandrhola »

Díky pánové!
Očekávání jsou přesně taková, jak popisuješ Tomi. Spolehlivost a nejlépe už žádné další zbytečné investice navíc!
Jen doufám, že to nebude přesně naopak jako vše, co mě provází už od počátku, co vybírám pro sebe ,,nové,, auto.
Hledal jsem Corollu a skončil až u hybridů. Líbil se mi Auris, vůbec ne Prius a nakonec jsem vybral stejně Prius. Už jsem měl téměř vybranou klasiku a v poslední chvíli, jak jsem dostával nové a nové informace jsem to změnil na Plug-in! Tak Jsem
chtěl aspoň stříbrný a nakonec je to bílý :idea:
Ohledně toho dne, kdy už máš nabito z FVE a není to kam dávat, tak to byl přesně ten důvod, proč jsem to změnil v poslední chvíli
na Plug-in. Od března už začnou tyhle dny pomalu přibývat víc a víc a od května až do září to jede skvěle téměř každý den. Moje přebytky byly +- 20-30 kw a ty budeš mít zhruba to samé. Takže z toho vyplývá, že budeš brzy mít potřebu nového Plug- ina 8)
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Zkušenosti

Příspěvek od DavidDDD »

To Pandrhola, psal jsem SZ :wink:

Ohledně Plug-in jsem to chvíli řešil, ale nějak mi to nadává logiku výměny Pluska za limuzínu. Svezl jsem se asi 2 roky starým, ale cena, prostor atd na mé potřeby nevycházela... A přetoky sice jsou, ale spíš nejsem doma, popravdě snad ani nechci být otrok hlídání kdy co jak... Ale každý to má jinak a jinak ho technologie baví, jsem spíš už boomer :biggrin:
Jo Ravka jede jako ďas, ale to snad ani nepotřebuju :?
Spíš výhledově Corolla Cross, měl jsem pár dní 2.0 AWD a super, jen ta cena. Chci vyzkoušet 1,8.
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
Pandrhola
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: stř 24.01.2024, 15:17

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Pandrhola »

Ahoj,
naprosto chápu Davide. Jít z většího vozu do menšího a navíc, pokud to využíváš i jako rodinné auto, tak to plusko dává rozhodně větší smysl.
Já to řešil ryze z pohledu osobního jen jako vůz do práce s požadavkem nižší spotřeby a to Prius jak se zatím zdá, naprosto splňuje.
Mám najeto sice pouze 2000 km, těžko hodnotit po tak krátké době, ale pár postřehů už mohu přidat.
Při své výšce kolem 185 cm musím konstatovat, že za volantem nezdílím ani náznak nějakého nepohodlí.Všude dostatek místa,řízení je pohodlné a pro mě i zábavné.
Ačkoliv mám naježděno zhruba 8 000 000 km, tak se musím přiznat, že jsem ještě nikdy neřídil automat. Prius je moje první zkušenost a z počátku jsem měl poŕád pocit, jako že není něco v pořádku, že v tom autě něco prostě chybí. Levá noha na podlaze bez práce, pravá ruka občas chtěla zařadit ale nebylo co.
Teď už jsem si zvykl a ten jízdní komfort si naprosto užívám. Dnes jsem zhodou okolností řídil po dlouhé době svou starou Octávii a měl jsem pocit, jako bych jel na píchlém kole. :)
S čím trošku ještě bojuji, tak je manévrovatelnost při couvání do garáže, když chci dobít baterie. Nemám tolik prostoru, abych si mohl dobře nadjet a tak to, co jsem v pohodě zvládal s Golfem VII variant na poprvé, tak to s Priusem až na 2-3 pokus. Nemá takový rejd a tak musím ten chybějící rádius postupně dorovnávat.
Něco málo ohledně spotřeby:
Baterie nabíjím pouze z přebytku FVE a samotné nabití trvá necelé dvě hodiny. Na palubovce se pak objeví dojezd 35 km v EV modu, což je pouze orientační údaj. Já jsem zatím dobil baterie k dnešku 8x a můj dojezd byl vždycky v rozmezî mezi 21-23 km na rovinatém úseku. Moje cesta do práce je dlouhá 42 km a pokud využívám takto nabitého akumulátoru, tak nejníž, co jsem zajel bylo za 1.7l /100 km a nejvíc za 2.3l /100 km v takto kombinované spotřebě. Po návratu domů, čili 84 km jízdy nejméně za 3.2l/100 km, jinak v průměru kolem 3.5 l.V půli cety ještě nabírám další dva lidi, takže měřeno ve třech lidech. Ještě musím podotknout, že velký vliv má venkovní teplota. Těch 1.7 jsem zajel, když už bylo venku 12 C, tak uvidíme, kam až se dostanu v létě :)
No a když jsem nedobíjel a bylo kolem nuly, tak to jezdilo 4.1 - 4.3l se zapnutou klímou a vyhřívanými sedačkami, kolem těch 8C pak asi 3.7l . Bráno vše dle palubního počítače, což jak většina uživatelů píše, je zhruba o 3-4 dcl podhodnoceno, ale z mého hlediska naprostá spokojenost.
Tak ať vám to všem hezky jezdí Páni ,,Priusáci,,
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Zkušenosti

Příspěvek od DavidDDD »

8 míle je strašná porce :shock: jsem někde 1,3 +- a přijde mi, že jsem v autě pořád.... :?
Já musím občas manuálem jezdit ve "služebáku" a pro mne otrava. Svoje auta vždy automat, v podstatě podmínka.
Zima má na spotřebu velký vliv. Co do komfortu, já dal Webasto, parkuju venku a v zimě bych byl v háji. Jsem zmrzlík,i zdravotně diagnostikovaný :D takže vyhřáté auto je základ.
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zkušenosti

Příspěvek od biscuit »

Zdravotně diagnostikovaný zmrzlík :-D Můžu poprosit číslo diagnozy? :mrgreen:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Zkušenosti

Příspěvek od DavidDDD »

Tak jsem si tak trochu zapřeháněl :biggrin: , ale kdysi mi brali ledvinu (ne násilím :) , ale rak se zakousnul :x ),tím to začalo a teď bradykardie (líný srdce, normálně kolem 50/min.) a nízký tlak. Prý to tím může být :? Ale pokladna mi na Webasto nic nedala :cry: :D

Mě nějak vrtá v hlavě těch 8 mil. km u Pandrholy, jako vážně, nelítáš to letadlem ?? :D
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
Pandrhola
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: stř 24.01.2024, 15:17

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Pandrhola »

Hola Davide, dobrý postřeh :thumbsup:
Jasně že kecám a sypu si popel na hlavu :roll: Až teď to vidím, co jsem napsal. Chtěl jsem napsat 3 mil a vůbec netuším, kde se mi tam vzala ta osmička? Hold s přibývajícím vékem jsou ta písmenka a číslice na telefonu čím dál tím menší!
Na vysvětlenou: 30 let za volantem s mésíčním nájezdem kolem 10 tkm, prosince jsem už nepočítal, ty byly kratší :) Chtěl jsem jen poukázat na to, že za tu dobu a najeté km jsem se s automatem prostě nepotkal. Muselo to hold asi jednou přijít a teď si to pěkně každý den užívám!
Mimochodem, taky jsem měl v merku jednoho Priuse s webastem, ale byl trochu z ruky v DE, tak se na něj uź nedostalo. Ale věřím, že to musí být super komfort tak po ránu přijít do vymrzlého odstaveného auta na parkovišti, hezky vyhřátého jen usednout za volant a jet.
Tak ještě jednou díky za upozornění a hlavně zdraví chlape!
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zkušenosti

Příspěvek od biscuit »

Ty jo Davide, to jsem si spíš zapřeháněl já. Očekával jsem nějakou banalitku a tohle úplně věc ke srandičkám není. Přeju co nejvíc vitality a zdraví. Promiň, jestli jsem šlápnul přes čáru, i když vidím, že na to koukáš optikou drsňáka :bigups:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Zkušenosti

Příspěvek od DavidDDD »

To Pandrhola : Tak to jo, to už je reálné, ale stejně strašné :D Ale když je třeba... každopádně automat je závislost :? Díky :wink:

To Biscuit : V pohodě, :wink: :D Já si začal :D . Samozřejmě teď si z toho dělám srandu, ale tehdy to bylo trochu peklo, hlavně ty nervy, když čekáš na rentgen, jestli je to rozlezlé nebo ne... Já měl vlastně štěstí v neštěstí, přišlo se na to náhodu a včas, takže jen ledvina ven a ani chemoška... Samozřejmě to bolelo, ale pak už byl i humor, jeden kámoš mě jako překvápko nalepil na nárazník samolepku (jak se to dělávalo takové ty "vtipné" texty). Volal mi kde jsem a pak přijdu k autu a tam : "Klidně jeď, na moji ledvinu nikdo nečeká" :mrgreen: :mrgreen: Já si málem ukrupnul... vůl :D
Ta bradykardie je spíš oser, než se rozběhnu na víc, hůř se dýchá :? A kdyby to šlo dolů, jsou kardiostimulátory :)
No a nízký tlak je v pohodě, stačí pokecat s manželkou :mrgreen:
Ale díky, zdraví se hodí :bigups:
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Odpovědět

Zpět na „Prius“