Prius Plus - umístění trakční baterie a repase baterie Priusů

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
honYa
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 02.02.2016, 10:28

Prius Plus - umístění trakční baterie a repase baterie Priusů

Příspěvek od honYa »

Zdravím a prosím o 2 rady:
- Prius Plus měl baterii buďto pod loketní opěrkou, to byla li-ion a díky tomu se uvlonil kufr a vlezla se tam 3. řada sedadel. Pak ještě byla US verze, ta měla stále NiMH akumulátory, ty pro svou velikost musely do kufru a chyběla tak 3. řada sedadel. Nyní jsem na německém bazaru narazil na zvláštnost, Prius Plus se třetí řadou sedadel, ale podle grafiky na displeji vozidla se baterie nachází v kufru (viz přiložený obrázek)? Protože jsem jedno Plusko s li-ion baterií dříve vlastnil a pamatuji si, že grafika baterii skutečně ukazovala uprostřed vozidla (jako pod tou loketní opěrkou), říkám si, že tady se opravdu bude nacházet NiMH v kufru. Co tak pak ale dělají ty sedačky?

- má někdo čerstvou zkušenost s měřením a případnou dílčí výměnou pouze dílčích článků v baterce Priuse (nejen Pluska)? Z vlastní zkušenosti vím, že vadná baterie vs. funkční udělá ve spotřebě rozdíl > 1 l/100 km. Na novou celou baterii to sice nevydělá, ale kdyby tady někdo dělal dílčí rozborku a výměnu, měl bych o to zájem. Zatím se jen po dalším Priusu do mého života rozhlížím, ale je mi už dopředu jasné, že ať z 2. nebo 3. generace ty NiMH budou alespoň částečně vymlácené ... Děkuji.
Přílohy
4b34832f-de0c-415e-970f-42c4d10fbc3f.jpg
4b34832f-de0c-415e-970f-42c4d10fbc3f.jpg (253.96 KiB) Zobrazeno 169 x
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Prius Plus - umístění trakční baterie a repase baterie Priusů

Příspěvek od karlos76 »

Ahoj, mám 7 sedaček, rok 2013, nájezd 240kkm a přestože na grafice mám baterie vzadu, jsou pod opěrkou. Prius V (US) má opravdu 5 sedaček, ale že má baterku vzadu to nevím. Koupil jsem si OBD čtečku a přes Dr.Prius zkontroloval baterii, má 70% a nehlásí chyby. Spotřeba za 10kkm 5,4L. Nicméně kontakt na někoho, kdo baterie umí repásnout, bych taky chtěl...
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Prius Plus - umístění trakční baterie a repase baterie Priusů

Příspěvek od DavidDDD »

Asi tak, divil bych se, že by měnili uložení baterek. Dle mého jsou v opěrce u všech a grafika je stejná. US verzi tipuju, že je prostě levnější v základu a za vše se platí, i sedáky druhé řady jsou 2+1, co jse si všiml. Mám najeto necelých 220 tis a vlastně nevím, jak poznat "horší" baterku. Laicky beru spotřebou, ale zásadně nepociťuji. Jsem (počítač) zima 5,3 a léto 4,8. Možná v začátku (kupoval jsem se 40 tis km) to bylo o desetinu lepší, ale možná jsem to víc sledoval...
Dotaz lamy, přes OBD lze reálně změřit baterku ? Beru že test by chybu, zásadní pokles, poznal ?
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Prius Plus - umístění trakční baterie a repase baterie Priusů

Příspěvek od karlos76 »

Bohužel nemůžu porovnat s měřením baterie v Toyote, asi 2 roky zpět jsem si za litr nechal změřit baterii a dostal jsem do ruky papír, že baterie je OK, nic víc. Test přes dr.Prius spočívá v asi 15 minutovém testu kdy tě program navede ke způsobu, jak baterii zatížit a částečně vybít. No a pak výsledek asi porovná s výsledky nové baterie. Jestli je to přesné nebo ne, nevím, čekal jsem, že se někdo ozve s vlastní zkušenností.
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Prius Plus - umístění trakční baterie a repase baterie Priusů

Příspěvek od DavidDDD »

Ten papír z Toyoty (test) je z mého pohledu čistě pro záruku, neřekne ti procentuální stav. Já to řešit nebudu, jezdit a až něco přijde, řešit... :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Prius Plus - umístění trakční baterie a repase baterie Priusů

Příspěvek od MiBo »

LEN TAK PRE OČKO...
How Rebuild Toyota Prius Plus Hybrid Battery | Complete Guide
https://youtu.be/cOiFU3A444k?si=PaTSiqXjaZB9wcDC
ZAUJIMAVÉ:
https://www.youtube.com/@hybridsolution ... ics/videos
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Prius Plus - umístění trakční baterie a repase baterie Priusů

Příspěvek od slabostka »

DavidDDD píše: sob 27.04.2024, 08:40 Ten papír z Toyoty (test) je z mého pohledu čistě pro záruku, neřekne ti procentuální stav. Já to řešit nebudu, jezdit a až něco přijde, řešit... :)
- podľa mňa to hlavne spozná výrazné odchýlky medzi článkami. Postupný pokles kapacity je normálny.
Baterke by mohlo uškodiť dlhodobé odstavenie auta popr. nejaké mechanické poškodenie.
Horší problém je hrdza :D
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Prius Plus - umístění trakční baterie a repase baterie Priusů

Příspěvek od DavidDDD »

Asi ano, rez a stáří (už i to moje) :D .
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Odpovědět

Zpět na „Prius“