Kovovy rachot pri studenem startu

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Kovovy rachot pri studenem startu

Příspěvek od karlos76 »

Zdravim, uz podruhe kovovy rachot pri studenem startu Prius +. Poprve zaznamenala manzelka ca 1-2s a ted ja, ca 3 sec fakt hnusny zvuk motoru po nastartovani. Pak uplne v pohode. Menil jsem olej, motul hybrid 0W-20. Mate nekdo podobnou zkusenost? Na forech radi svicky, egr, dvouhmota ( ja doufam ze nema dvouhm setrvacnik) i volba spatneho oleje... ma to najeto 230k a 35k jsem najel a uz podruhe mnou meneny olej motul, pred tim v toy menen nejaky 0W-20. 2 roky to nebylo v toyote.
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Kovovy rachot pri studenem startu

Příspěvek od farnell »

Neviem ako sa to chova u teba.
No cosi podobne ako kovovy klepot a ciastocne aj nepravidelny chod som pri studenych startoch zazival s Auris I a nie raz sa mi to uz stalo aj pri novej Corolla.
V prvom pripade mi to bolo jedno pretoze stare auto a v druhom pretoze zaruka.
No vseobecne po dvoch roznych motorizaciach to zacinam brat ako specificky prejav Toyota a teda to ani neriesim.
Pretoze jazdenim k nicomu co by sa vymykalo normalu nepozorujem.
Tym vsak vobec nenaznacujem ,ze by si si to Ty alebo ktokolvek iny nemal vsimat.
Ja to jednoducho uz ani nepovazujem za chybu, ak je to o com pisem to iste ako to o com pises Ty.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Kovovy rachot pri studenem startu

Příspěvek od Fotomajor »

Už jsem měl dvakrát tu čest slyšet tento zvuk u svého Priusu3. Když si zadáš na YB např. Prius knocking engine, tak to bude pravděpodobně ono. I tady na fóru už o tom byla diskuse. Ale to je hodně dávno, musel bys prohledat. Poprvé se mi to ozvalo brzy po výměně olejů i svíček a po vyčištění EGR. Tak jsem vážně netušil, jaký to může mít ještě jiný důvod. Po druhém případu jsem hledal společného jmenovatele. V obou případech bylo teplo, takže studený start to nebyl. Stejné to bylo v tom, že jsem potřeboval jen o pár metru popojet. Takže jsem motor stopnul jen pár vteřin po nastartování. Zřejmě se mu to nelíbilo, tak mi to druhý den při nastartování dal hlasitě najevo. Sice je v provozu běžné, že motor běží třeba jen těch pár vteřin, ale toto je jiný případ. Od té doby nechávám motor běžet delší dobu nebo pojedu na EV režim. Nejsem v této oblasti odborník,tak mě nic jiného nenapadá. Je fakt, že co to tak dělám, mám klid. Musím to zaťukat. :D
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Kovovy rachot pri studenem startu

Příspěvek od karlos76 »

Od te doby nic, takze doufam, ze se to spravilo samo :D
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Kovovy rachot pri studenem startu

Příspěvek od DavidDDD »

Měl jsem to jednou také, po zapnutí dost děsivý zvuk, vypnul/zapnul a už nic. Je to cca rok, od té doby pokoj a pár desítek tisíc km najeto....
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovovy rachot pri studenem startu

Příspěvek od ondrik »

Riesil som to na priuse III. Googlil som, zistil som ze v niektorych krajinach na to mali zvolavacku, kde vymienali sacie potrubie. Na mojom som zohnal pouzite to novsie potrubie, vymenil, zlepsilo sa to asi o 80%. vedelo to semtam zarachotit, ale ovela menej hlucne a ovela menej casto.
menil som konkretne 17120-37052 za 17120-37054. Mne sice chybu nevyhadzovalo, preto som to nevedel ani v autorizaku vyhádať, ale zohnal som z allegra za 30e tak som to skusil vymenit

https://www.toyotaownersclub.com/forums ... s-problem/
tu zvolavacku na prius uz neviem najst, ale riesili to aj na ct200 (identicky motor, problem)
https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2013/ ... 3-2273.pdf
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Kovovy rachot pri studenem startu

Příspěvek od DavidDDD »

Skoro bych řekl, že to je ono, zkusím se zeptat v Toyotě při prohlídce. Díky za tip, jen jestli to tady znají... Kdyby se to opakovalo, tak to koupím.. :? :?
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Odpovědět

Zpět na „Prius“