AUTO NA ZÁVODY

vše o dění kolem Rallye sportu
Odpovědět
sparco79
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 04.03.2024, 13:06

AUTO NA ZÁVODY

Příspěvek od sparco79 »

Ahoj,
chci si pořídit auto na závody - slalom, vrchy,... Na výběr mám ze dvou aut - Corolla E11 63kW nebo Starlet P9 55kW. Chci se zeptat, jaké auto mi doporučíte? Na vrchy potřebuji hlavně rychlost. Měl jsem Starlet P8 (0-100 za 10,5s) a nestačilo to, ale než jsem stihnul úpravy, tak jsem měl nehodu. Corolla to zvládne za 12,5s a P9 za 11,2s podle papíru. Turbo kvůli pravidlům nepřipadá v úvahu, Můžu změnit převodovku a případně jsem ochotný investovat 10-15k do motoru. Které auto je podle vás schopnější? Jaké úpravy nebo jakou převodovku mi doporučíte? Díky
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: AUTO NA ZÁVODY

Příspěvek od jarson »

No ja by som si vybral civic type R s motorom 2.0 v-tec. Jediny faktor co by ta teoreticky brzdil bude prevodovka. Resp. ako rychlo budes vediet radit.
Ale to si zrejme nechcel pocut.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: AUTO NA ZÁVODY

Příspěvek od biscuit »

Ahoj. Tady na fóru to stačí jednou, ideálně v obecný sekci a normální velikostí písma ;-)

Jinak teda nepíšeš vůbec nic o tom, jaké jsou pro danou třídu, do které míříš vypsané limity. Píšeš jen o turbu, ale vůbec nic o kubatuře a dalších podstatných věcech (jsou-li nějak omezeny). Já osobně bych se asi řídil při obecným výběru poměrem výkonu a eventuální váhy, na kterou by odhadem auto mělo jít dostat. Určitě ale moc nepočítej s nějakým extra navýšením výkonu poladěním motoru. Pár koní dostaneš obvyklými úpravami, ale jsem skeptickej k tomu, že se ti povede provozovat to s nějakou přemapovanou ecu. Nezabývám se tím a třeba jsou dnes nějaké možnosti, o kterých nemám tušení, ale dřív to bylo poměrně jednoduchý téma.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Rallye“