E10 - Bioetanol v benzine

vše ohledně modelové řady Avensis
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 605
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: E10 - Bioetanol v benzine

Příspěvek od GammaRay »

Zatím to řeším tankování u EuroOilu v Ústí nad Labem, kam občas jedu, protože aplikace "EuroOil Srdcovka" tam dlouhodobě hlásí 0%. Třeba v Kadani vždy nějaká příměs je, momentálně 8%. Jo a ještě jsem vlastně tankoval v Lounech, také 0%. Pokud i tyto čerpačky budou mít někdy přes "magických" 5%, tak zvažuju tankovat N98 u TankOno, kde mají u N98 na stojanu E5. I když v minulosti jsem měl občas po tankováni u TankOno potíže se škubáním motoru a jednou dost velké. Nějakou dobu mi trvalo než jsem přišel na to, že škubání má souvislost s tankováním u TankOno. Měl jsem za to, že to bude chtít vyměnit originál zapalovací kabely (neskutečné, co vydrží) atd. Pak jednou mě napadlo, že problém by mohl být v palivu, začal jsem tankovat jinde a ejhle - škubání přestalo.
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 605
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: E10 - Bioetanol v benzine

Příspěvek od GammaRay »

Také děkuji za rychlou reakci :-) U TankOno jsem tankoval dlouhé roky a nikdy nebyl problém, ale tehdy (už je to několik let zpátky) se bohužel ty problémy objevily a od té doby tam netankuji. Je ale dost možné, že to bylo jen v tom období a teď by to bylo zase v pohodě. Tehdy to škubání a cukání bylo opravdu markantní. Jednou jsem málem ani nepřejel Krušné hory :-).A jednomu známému to nejelo vůbec a takový ten jemný sací koš u palivvéhoí čerpadla měl úplně zalepený snad nějakým TankOňáckým mazutem či co. Hrozné zážitky.
Ale budu věřit, že ten N98 u nich bude z lepších zdrojů a když bude nouze, tak zkusím tankovat pak tam. Ale zatím EuroOil Srdcovka nabízí i čerpačky s 0%, tak je zatím čas :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E10 - Bioetanol v benzine

Příspěvek od jarson »

On ani ten ETBE asi jebude celkom " bez pihy".
Odlozil som Carinku v 11/23 k zimnemu spanku. Teraz , kedze vlastne nie je ziadna zima, som ukecal manzelku, ze ju treba vyvencit. Pred ulozenim dostala evo100 s ETBE a este aj kapku millersa ako poistku ( aditivum + stabilizator paliva). No....akoze startlo to na šup, aj to ide. Ale bolo to lenive jak stary somár. Tam kde inokedy mierny kopec 100/hod na 5. som podradoval za 4. aby som to dorovnal.
A pohodovka po rovine, tam kde inokedy drzala potichučky 110 sa to pri rovnakom plyne vlieklo 90.
Ano , stary benzin...ale 3 mesiace??? To som predtym nikdy nezaznamenal. Uz som zacal dumat, co sa asi deje, ale po dotankovani cerstveho to nahle ozilo a je to tam kde predtym. Teda myslim, ze pachatel bol odhaleny. No , prekvapilo ma to. Zvlast kvoli skusenosti, ked som este z predoslej Cariny , ktora stala 3 roky!!! ( Slovom tri roky) , benzin z vypustenej nadrze pouzil do tejto a naopak to islo lepsie nez s tym co bol prave v nadrzi. Je pravda, ze ten trojrocny bol este stary 95 - ka.
Takze ok, ETBE je fajn oproti ethanolu, ale treba si uvedomit, ze je to iba " menšie zlo". A este dodam , ze za tepla to obcas dlhsie startuje. Predpokladam pančuška v nadrzi na cerpadle tiez asi dostala svoje a bude pridusena.
Ale na to teraz dlabem, mozno ked bude teplejsie ...
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 605
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: E10 - Bioetanol v benzine

Příspěvek od GammaRay »

Tak to už celý rok řeším tak, že prostě tankuju u Tank Ono Natural 98 s E05 a je to :)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E10 - Bioetanol v benzine

Příspěvek od jarson »

Uz nejaky cas ma irituju dlhsie starty. Pritom tankujem len e5.
Dnes som sa odhodlal a vymenil som v carine z roku 92 komplet cerpadlo za " nove" z mojej predoslej cariny. Povodne som chcel iba vymenit pančušku, ale zial nova nepasovala. Resp pasovala, ale mala "kolienko" a cele cerpadlo tak bolo dlhdie a nedalo sa vlozit do nadrze , lebo pančuška sa oprela dno nadrze... Kedze ju mam ale doma uz rok, asi ju nevratim. Nevadi , stala par eur.
Takze sa prefukla stara pancucha z roku 92 a "nove" cerpadlo sa vlozilo do nadrze. V com je rozdiel? Toto cerpadlo nepoznalo biozlozku. Nahle to lepsie startuje a myslim ( zatial iba pocit) , ze to nejak lepsie ide za plynom.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 605
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: E10 - Bioetanol v benzine

Příspěvek od GammaRay »

Tak to jsou teda věci...
Kdybys příště něco podobného dělal, tak případné foto by nebylo špatné :wink:
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Odpovědět

Zpět na „Avensis“